Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
Kızlar nebülizatör alacak mısınız yoksa doğumdan sonraya mı bırakacaksınız? Bazı şeyleri abartıyor muyuz acaba yav doktor önerirse mi alınmalı yoksa her türlü alınması gereken bir şey mi acaba
Nebülizatör de serum fizyolojik ve o burundan sümük çekme aleti diyeyim 🤣 onu da almadım. Ola ki lazım oldu her yer eczane medikal. Doğum çantasına koyan gördüm ben ve orası hastane yani. Lazım mı oldu ya orada verirler ya da gidin alın derler. Bilmiyorum yanlış mı ama yani bir sürü çeşidi var ikisinin de alsak bu sefer doktor başka marka veya çeşit önerse onu da mı alacağız. En iyisi lazım olunca almak diye düşündüm.

Nebülizatör de serum fizyolojik ve o burundan sümük çekme aleti diyeyim 🤣 onu da almadım. Ola ki lazım oldu her yer eczane medikal. Doğum çantasına koyan gördüm ben ve orası hastane yani. Lazım mı oldu ya orada verirler ya da gidin alın derler. Bilmiyorum yanlış mı ama yani bir sürü çeşidi var ikisinin de alsak bu sefer doktor başka marka veya çeşit önerse onu da mı alacağız. En iyisi lazım olunca almak diye düşündüm.
Burun aspiratörünü hastane çantasına koyanı ben de gördüm ya 😂 o hastane çantalarına ev sığdıracaklar yakında

Burun aspiratörünü hastane çantasına koyanı ben de gördüm ya 😂 o hastane çantalarına ev sığdıracaklar yakında
Bir ara acayip hastane çantası hazırlama videosu izledim. Aşırı eksik hissettim kendimi sanki yarın doğuma gideceğim hiçbir şeyim hazır değil. Hatta rüyama girdi. Bebek doğmuş bana eşya soruyorlar. Benim kıyafetim kirli hiçbir şey yanımda değil falan 🤣 Sonra indirim kovalayıp baya alışveriş yaptım ve rahatladım. Beni garip bir psikolojiye soktu yani. O kadar her şeyleri hazır ki 😁

Bugün 26+0 olduk 🥰 bu ara çok sağlıksız beslendim künefeler wafflelar havada uçuştu canım ne isterse yedim gerçekten bugünden itibaren dikkat edicem çaya şeker atmayı kestim daha düzenli beslenicem umarım bi sıkıntı çıkmaz. Bu da sabahki kahvaltım ekmeği 1 dilimden daha az yedim 😁
Oh misss 🥰 Afiyet olsun, yarasın bebişe de annesine de 🥰
Siz tabloda var mısınız? Yani isim mi değişti? Yeni mi dahil olduğunuz bizim gruba?

Bu arada sabah sağlık ocağına gittim tekrar kan tahlili verdim aç karnına yarın öğleden sonra çıkarmış. Şeker ölçüm cihazıyla ölçtüğümde 82 çıktı açlık şekerim
Aşağı yukarı aynı seviyedeyiz ben öyle tahmin ediyorum. Benim de açlık 80 bir saat ölçümü 155ti. Ama mesela kahvaltıda biraz ekmeği patates kızartmasını falan fazla kaçırırsam 180leri görüyor direkt. Şeker ölçüm cihazı ile ölçümü yemeğe başlamadan hemen önce ölçüp açlık olarak, ilk lokmadan bir saat sonra ölçüp tokluk olarak not etmelisiniz bu arada.

Bir ara acayip hastane çantası hazırlama videosu izledim. Aşırı eksik hissettim kendimi sanki yarın doğuma gideceğim hiçbir şeyim hazır değil. Hatta rüyama girdi. Bebek doğmuş bana eşya soruyorlar. Benim kıyafetim kirli hiçbir şey yanımda değil falan 🤣 Sonra indirim kovalayıp baya alışveriş yaptım ve rahatladım. Beni garip bir psikolojiye soktu yani. O kadar her şeyleri hazır ki 😁
Dün letgoda birine puset soruyorum diyorum ki işte yenidoğan dönemde bunu mu kullandınız araçta falan? Neyse biraz sordum sordum adam dedi ki bu bebek kaç aylık? Bebek henüz doğmadı dedim. Doğmamış bebeğe puset biçmek diye literatüre geçirelim o zaman bunu dedi güldü bir de. Doğumda lazım olan bir şeyi doğduktan sonra mı almalıydım yani anlamadım. Bir de böylesi var galiba doğmadan bir şey alınmazcı tayfa. Bunlar bile doğurup çocuk büyütüyorsa hiçbir şeyi kasmaya gerek yok kızlar rahat olalım 😂😂

Mama sandalyesi falan da koymak lazım aslında. Belki çocuk meme kabul etmeyecek ve direkt oturup çorba vermek durumunda kalacağız. Her ihtimale hazırlıklı olmalıyız 🤣🤣

Dün letgoda birine puset soruyorum diyorum ki işte yenidoğan dönemde bunu mu kullandınız araçta falan? Neyse biraz sordum sordum adam dedi ki bu bebek kaç aylık? Bebek henüz doğmadı dedim. Doğmamış bebeğe puset biçmek diye literatüre geçirelim o zaman bunu dedi güldü bir de. Doğumda lazım olan bir şeyi doğduktan sonra mı almalıydım yani anlamadım. Bir de böylesi var galiba doğmadan bir şey alınmazcı tayfa. Bunlar bile doğurup çocuk büyütüyorsa hiçbir şeyi kasmaya gerek yok kızlar rahat olalım 😂😂
Özellerin çoğunda pusetsiz çıkarmıyorlar önden alınması lazım, o büyük bir şey son güne bırakılmaz ki bence adam satmak istemiyor 🤣 Doğmadan alacağız tabi, yenidoğan kıyafet falan da almayalım o zaman. Battaniyeye sarar, Fatma Girik gibi gezeriz 😁😁

Mama sandalyesi falan da koymak lazım aslında. Belki çocuk meme kabul etmeyecek ve direkt oturup çorba vermek durumunda kalacağız. Her ihtimale hazırlıklı olmalıyız 🤣🤣
Kızım ek gıdaya geçmeden diş çıkardı 5 aylıkken. Biz de onun esprisini yaptık Erzurumluyuz cağ kebabiyla geçelim ek gıdaya diye 🤣

Özellerin çoğunda pusetsiz çıkarmıyorlar önden alınması lazım, o büyük bir şey son güne bırakılmaz ki bence adam satmak istemiyor 🤣 Doğmadan alacağız tabi, yenidoğan kıyafet falan da almayalım o zaman. Battaniyeye sarar, Fatma Girik gibi gezeriz 😁😁
Ahahahahah aynen öyle yani 😂
Deli midir nedir? Gece saat 11di yazıştığımız sırada bakmak isterseniz getireyim dedi satmak da istiyor gibiydi ama değişik biri galiba 😂😂

Kramplar için yazmış mıydım ya kasıklarıma kramp girip duruyor akşamdan beri. Düzenli aralıklarla gieiyo bi de sanki o korkuttu

Oluyor anam ya adet sancısı gibi ağrılar da oluyor bıçaklar da saplanıyor. Detaylı ultrasonda doktora söyledim daha çok ağrın olacak dedi tşk sjfkdkdjs
Ay bana da arada ağrı giriyordu da bu 5 dkda 1 girmeye başlamıştı meğerse çişim varmış nskfkffk benim çok yeni başladı ya bu idrara çıkmanın sıklaşması, az bişi tutsam hemen ağrı kramp yapıyor bi de

Ay bana da arada ağrı giriyordu da bu 5 dkda 1 girmeye başlamıştı meğerse çişim varmış nskfkffk benim çok yeni başladı ya bu idrara çıkmanın sıklaşması, az bişi tutsam hemen ağrı kramp yapıyor bi de
Böyle böyle akli dengelerimizi yitireceğiz sjflskdkslsls

Öf önceki sayfalarda yazmıştı ya kim yazmıştı unuttum, suyum geldi sanıp acile gittim meğerse sadece işemişim diye fkgkgm asla unutamıyorum onu cidden o raddeye gelip ufaktan sıyırcaz
Djsldjsksksks biz de bi de rahat insanlarız ya evhamlı anneleri düşünemiyorum gerçekten rabbim hidayet versinshdksjsjs

X