Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
günaydınlar herkese . benim derdimmm var ne olur bir çare a dostlar :KK43: 25+3 oldum bugün . kendimi daha iyi hissetmek istiyorum ama bu saatten sonra zor galiba :KK70:
ellerim çok uyuşuyor ve ağrıyor. geceleri olurdu şimdi gün boyu bu şekilde. ne uyutuyor geceleri , ne yaşatıyor gündüzleri :KK43: ne yapacağım bi önerisi olan var mıııı? evde bir sürü yağ ve krem var. internete yazıyorum hepsi yasaklı. ya ne yapayım ben diye ağladım akşam :KK70: her şeeyyy yasak . at kestanesi iyi geliyordu onu da kullanmayın yazıyor internette. ne kullancağım ben ne yapacağımmm . var mı benim gibi ağrı yaşayan ??
canım benim de öyle gece ağrı uyuşukluk bir arada gündüzleri de bi şeyi elimden kırk kere düşürüyorum. dün bluzumun arkasını ilikleyemedim parmağımın uyuşukluğundan işyerindeki kızlara iliklettim. doktora söyledim mag4 diye magnezyum verdi. 2 gündür kullanıyorum bakalım henüz bi gelişme yok.

canım benim de öyle gece ağrı uyuşukluk bir arada gündüzleri de bi şeyi elimden kırk kere düşürüyorum. dün bluzumun arkasını ilikleyemedim parmağımın uyuşukluğundan işyerindeki kızlara iliklettim. doktora söyledim mag4 diye magnezyum verdi. 2 gündür kullanıyorum bakalım henüz bi gelişme yok.
eğer işe yararsa haber et canım. sanırım tam bir çözümü yokmuş doğurunca geçermiş :KK70:

Kızlar şeker yüklemesinden ne kadar sonra kontrole gitceksiniz tekrar sonuçlarım normal olduğundan sonuç göstermeye gitmeyeceğim. Dünde sormayı unuttum ne zaman geleceğimi. 1 ay sonra gitsem yeterli sanki testte kalmadı yapılcak😄1 ayda da bebeği merak ediyorum ama olsun

Kızlar günaydın herkese çok sinir oldum size anlatmak istiyorum 🥹 şimdi ben 15. Haftadan beri bebişe kıyafetler aldım ne eksiği varsa kayınvalidem de hep bize de bırak bişeyler kızım deyip durdu eşim de ben bişey alacak olsam hep beni böyle frenledi bırak onlar alsın biraz da falan diye. Neyse geçen ay da bi yerden bahsettim bebek mağazası kayınvalidem de oraya gideriz diye ağzında gevelemişti zordan. Dün akşam bize geldiler kayınpederim bebeğin dolabını gördü eşime dedi ki siz 3 yıl kıyafet almayın falan ben de dedim daha eksikleri var o gördükleriniz 6 aylık kıyafet askıda duran dedim. Eşim de dedi ki önce babasına hani biyere gidecektiniz Alışveriş için falan ne oldu gidin işte bu hafta dedi kayınpederim de tepki yok sonra kayınvalideme sordu 10 dk sonra o da bişeyler uydurdu işte sen işe gidiyorsun falan diye eşimde yani kısaca bi sürü bahane yine her şey lafta kaldı. Şimdi eşime açık açık söyliycem ben Alışverişe falan çıkmak istemiyorum zorla bana kimse bir şey almasın.benim saftiriğim de beni frenliyor anası babası alacak diye.bu bahsettiğim insanlar sürekli parasıyla övünen hep yaparız ederiz diye atıp tutan insanlar. Ayyy çok sinir oldum ben ya

Pof artik giyecek kiyafet bulamamaya basladim al sana bi masraf daha😂😂 ki benim karnim asiri cikmadi hala 6 aylik gibi degil ama eski halimi dusununce olmuyor tabi kiyafetler. Pantolon falan almam lazm ama aldiklarimi oyle almam lazim ki sonrasinda da giymeye yonelik olsun 😂
Ben bir tane hamile pantolonu aldım hm den baya da bol almışım doğurana kadar giyerim. Onun dışında bol gömlekler tişörtler ve eşimin bol üstlerinden giyiyorum ya da elbise aldım 3 4 tane onları giyiyorum. Daha bir şey almıycam ama doğurup zayıflayıp çıtır olcağıma inancım tam çünkü

Kızlar şeker yüklemesinden ne kadar sonra kontrole gitceksiniz tekrar sonuçlarım normal olduğundan sonuç göstermeye gitmeyeceğim. Dünde sormayı unuttum ne zaman geleceğimi. 1 ay sonra gitsem yeterli sanki testte kalmadı yapılcak😄1 ayda da bebeği merak ediyorum ama olsun
1 ay sonra görüşürüz dedi doktor bana kuzummm🥰

Kızlar bu yakınları aldım ben, aşırı rahat ve şık oldular. Tavsiye ederim . Bir de siyah bi etek ve siyah bol bi pantolon aldım. Üzerlerine farklı kombinler yapıyorum. İşe giderken kurtarıcı oldular
IMG_5938.png

Eklentiler

• IMG_5937.png
    IMG_5937.png
    327,7 KB · Görüntüleme: 26
Kızlar günaydın herkese çok sinir oldum size anlatmak istiyorum 🥹 şimdi ben 15. Haftadan beri bebişe kıyafetler aldım ne eksiği varsa kayınvalidem de hep bize de bırak bişeyler kızım deyip durdu eşim de ben bişey alacak olsam hep beni böyle frenledi bırak onlar alsın biraz da falan diye. Neyse geçen ay da bi yerden bahsettim bebek mağazası kayınvalidem de oraya gideriz diye ağzında gevelemişti zordan. Dün akşam bize geldiler kayınpederim bebeğin dolabını gördü eşime dedi ki siz 3 yıl kıyafet almayın falan ben de dedim daha eksikleri var o gördükleriniz 6 aylık kıyafet askıda duran dedim. Eşim de dedi ki önce babasına hani biyere gidecektiniz Alışveriş için falan ne oldu gidin işte bu hafta dedi kayınpederim de tepki yok sonra kayınvalideme sordu 10 dk sonra o da bişeyler uydurdu işte sen işe gidiyorsun falan diye eşimde yani kısaca bi sürü bahane yine her şey lafta kaldı. Şimdi eşime açık açık söyliycem ben Alışverişe falan çıkmak istemiyorum zorla bana kimse bir şey almasın.benim saftiriğim de beni frenliyor anası babası alacak diye.bu bahsettiğim insanlar sürekli parasıyla övünen hep yaparız ederiz diye atıp tutan insanlar. Ayyy çok sinir oldum ben ya
Kuzum bizimkilerde bir zıbın bile almadılar sinirlenme hiç😂 ebebeğe gidelim dediler daha gidicez. Bende sürekli birşeyler aldım benimkilerede baktılar bize alacak birşey bırakmamışsın dediler bende var merak etmeyin kışlıkları kaldı ben hep yazlık aldım dedim😬😬 yüzsüzlük yap biraz maalesef bazen böyle olmak gerekiyor benimde hiç karakterim değil ama annemler dolapların yarı ücretini abimde bebek arabasını alınca bende sinirlendim bi. Beşiği aldı kayınpeder bu arada yeni geldi o da

bi daha alışveriş muhabbeti ederlerse siz bize verin biz alırız isterseniz alışverişe bizle gelebilirsiniz diyebilsen keşke. öyle onları beklemeyince belki içlerine oturur :KK70:

ayyyyy aynı bizimkiler işte 🙄 hangi kıyafetin konusu açılsa onu da alalım bunu da alalım gidelim diye tutturdu haftalardır. dün gittik aldığı şey bir takım, bir hastane çıkışı, herşeye baktı bu kaç para şu kaç para dedi yerine koydu. sinirlerden sinir beğendim sırf o yüzden hastane çıkışı en pahalısını seçtim normalde tasarruflu biriyimdir kıyamam yani. hiç gitmemek daha iyi kuzum gitme boşver. zaten gönülleri de yok gitmeye baksana. dün onun yanında bebek arabası beğendik aldık 11 bindi istese çoook rahat şekilde alabilirdi. hep salak yaptı yanımızda. benimki de saf biraz al et demez. demesin de zaten kimseye gebe kalmayalım daha iyi. sonra reklam yapıyolar her yerde 😒

kımseyı takma senden onemlısı yok . onlara guvenip bişey yapmadın sonucta . hem daha guzel istediğine gore alıcaksın . magaza gıttıgınde onu alma gerk yok vb seyler dıyecekler . daha cok sınır olucaktın bolesı daha iyi :)

Kızlar sağolun tavsiyeleriniz üzerine 1 kilo kızılcık söyledim iş yerine hdjdjdhs işe yaramak zorunda akşam suyunu da yapıcam ilaç kullanmak istemiyorum çünkü bıktım artık. Şu yağı da deneyeceğim çünkü bende kaşıntı da var mantardan şüphelendi doktor. Yani hayatımda hiç yaşamadığım sorunları yaşıyorum mantar, tiroid, uyuşmalar 🥲 imkanı olan baba olsun….

Yapcaz deyip yapmamak çok daha çirkin kesinlikle deme o zaman yani sinir olmakta haklısınız da en güzeli boşvermek sanırım. Bizimkiler de ultra cimriler bahsetmişimdir beşik reflü yatağı mama sandalyesi aldılar. Şimdi babası emekli oldu tazminat aldı birde inşaatta çalışıyor işten ayrıldığından beri parası iyi diye 200 bin tl biriktirmiş bizim borçlarımız var falan hiç yardımcı olalım demediler bugüne kadar beklediğimizden değil ama bazı şeyler nezaket amaçlı yapılmalı bence. Bizim arabamız falan yok geçen araba almayı düşünüyordu şimdi de 0 araba alacakmış anlatıyor böyle hiç sormuyo bir eksik ihtiyaç var ne bileyim en azından ayıp olmasın diye sorar insan çok garip bu erkek aileler

Kuzum bizimkilerde bir zıbın bile almadılar sinirlenme hiç😂 ebebeğe gidelim dediler daha gidicez. Bende sürekli birşeyler aldım benimkilerede baktılar bize alacak birşey bırakmamışsın dediler bende var merak etmeyin kışlıkları kaldı ben hep yazlık aldım dedim😬😬 yüzsüzlük yap biraz maalesef bazen böyle olmak gerekiyor benimde hiç karakterim değil ama annemler dolapların yarı ücretini abimde bebek arabasını alınca bende sinirlendim bi. Beşiği aldı kayınpeder bu arada yeni geldi o da
Gidicem kalan ne varsa annemle halledicem kimseyle uğraşamam valla çocuk kandırıyorlar sanki en sevmediğim şey

Yapcaz deyip yapmamak çok daha çirkin kesinlikle deme o zaman yani sinir olmakta haklısınız da en güzeli boşvermek sanırım. Bizimkiler de ultra cimriler bahsetmişimdir beşik reflü yatağı mama sandalyesi aldılar. Şimdi babası emekli oldu tazminat aldı birde inşaatta çalışıyor işten ayrıldığından beri parası iyi diye 200 bin tl biriktirmiş bizim borçlarımız var falan hiç yardımcı olalım demediler bugüne kadar beklediğimizden değil ama bazı şeyler nezaket amaçlı yapılmalı bence. Bizim arabamız falan yok geçen araba almayı düşünüyordu şimdi de 0 araba alacakmış anlatıyor böyle hiç sormuyo bir eksik ihtiyaç var ne bileyim en azından ayıp olmasın diye sorar insan çok garip bu erkek aileler
Bende almalarında değilim ama millet içinde sürekli parasıyla övünüp iş icraate gelince böyle davranmak çok komik geliyor eşimde hepsinin farkında allahtan annem herşeyi yapmaya çalışıyor geçen annemle dertleşmiş babam kalkıp bi şeye ihtiyacın var mı diye sormuyor sen hastane randevularını bile ödüyorsun demiş böyle olunca da üzülüyorum eşim de bekliyor ki ailesi icraate geçsin ama yok maalesef o yüzden eşimi bu konuda üzmiycem ne lazımsa kalan gidip halledicem kendim sonra cıkıpta niye aldın beklemedin bizi derlerse ben sizi bekledim ses çıkmayınca hallettim diycem en azından hiç bişeyimiz hakkında söz sahibi olamazlar derdim bişeyler aldırmak değil ama böyle söyleyip söyleyip yapmamaları sinirimi bozuyor artık

Merhaba kızlar 💓 dün aylık rutin kontrolümüz vardı 25+6 haftalığız kızım 850 gr 35 cm suyu falan iyi erken doğum riskin yok dedi doktorumuz. Ben çok zayıf hamile kaldım 49 kiloydum ama bu zamana kadar 12 kilo aldım şekerden korkuyordum doktora şeker yükleme testini sordum benim için gerek görmediğini söyledi sonra kan tahlili yaptı en son nisanda bakılmıştı değerlerime. Ben gitmeden önce nutella ekmek yemiştim kızım hareket etsin diye 🙈 sonuçlarda glukoz (açlık) 155 çıkmış olması gereken değer aralığı 70-100. Sonuçları doktora attım şeker ölçüm cihazı al 1 hafta günde 2 kez sabah akşam yemeklerden 1 saat sonra ölç tablo hazırla haftaya tekrar gel dedi. Nutelladan dolayı olabilir mi dedim alakası yok dedi çok korktum 😨 sabah ilk ölçümümü yaptım 97 çıktı acaba gebelik şekerim mi var 😞

Maxi Cosi çok güvenli bir marka canım, basic bi puseti var adac puanı falan çok yüksek. Başka marka uymuyor diye biliyorum zaten senin arabaya
Öyleymiş canım uymuyormuş. Ama Maxi Cosi puset Maxi Cosi oto koltuğu derken çok masraflı olur. Puseti ondan alamam. Zaten kısa kullanımlı bir şey. Chicco puset buldum ikinci el çok da temiz görünüyor. Ankara’ya dönünce bakıcam. Belki onu alırım. Yaza kadar idare edersek yeter. Oto koltuğunu iyi bir şey alırız inşallah.

Merhaba kızlar 💓 dün aylık rutin kontrolümüz vardı 25+6 haftalığız kızım 850 gr 35 cm suyu falan iyi erken doğum riskin yok dedi doktorumuz. Ben çok zayıf hamile kaldım 49 kiloydum ama bu zamana kadar 12 kilo aldım şekerden korkuyordum doktora şeker yükleme testini sordum benim için gerek görmediğini söyledi sonra kan tahlili yaptı en son nisanda bakılmıştı değerlerime. Ben gitmeden önce nutella ekmek yemiştim kızım hareket etsin diye 🙈 sonuçlarda glukoz (açlık) 155 çıkmış olması gereken değer aralığı 70-100. Sonuçları doktora attım şeker ölçüm cihazı al 1 hafta günde 2 kez sabah akşam yemeklerden 1 saat sonra ölç tablo hazırla haftaya tekrar gel dedi. Nutelladan dolayı olabilir mi dedim alakası yok dedi çok korktum 😨 sabah ilk ölçümümü yaptım 97 çıktı acaba gebelik şekerim mi var 😞
Merhaba,
Biz de 25+6’dayız aynıymışız 🥰
Nutella ekmek yiyip ölçüm yapıldıysa o açlık şekeri olmaz ki tokluktur. Açlık en az 10-12 saat aç kalarak ölçülmeli. Ve Nutella da ekmek de şekeri çok yükseltir zaten.
Sabah 97 çıkması normal bence gebelikte. Benim de hep öyle çıkıyor. Gece en son kaçta yediğinizle ne yediğinizle ilgili sabahki şeker. Örneğin; yatmadan bir tane erik, bir salkım üzüm yiyip yatılmışsa sabahki şeker yüksek çıkar. Akşam 8-9dan sonra bir şey yemeden sabah 8-9da ölçün o daha sağlıklı sonuç verir.
Öte yandan ben şeker yüklemesi yaptırdım tokluk benim de 155 çıktı 75 mg glukoz yüklenerek ve gebelik şekerim olmadığını söylediler. Beslenmeye dikkat etmek önemli.
H1ac1 di galiba üç aylık kan şekeri. Ona da baktırabilirsiniz bir ara 🙏 Ekmeği, meyveyi azaltmak, özellikle sabah ilk öğünde hızlı yükseliyor şeker. Nutella zaten tüketmemek 🥰

X