Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
39 yaşındayım. hem kan sulandırıcı iğne hem ecoprin kullanıyorum. ama benim Lupus antikoagülan testim pozitifti, ondan verdi, yaşla ilgili bir şey demedi doktor

tansiyonum benim de hep düşüktür. onunla çok alakalı değil sanırım kan sulandırıcılar

Her gün her an farklı bir yerlerim ağrır oldu ya. Sırtım geçse midem ağrıyor o geçse karnım ağrıyor, hep bir ağrı döngüsü bir ben mi böyleyim
Sırtın geçiyorsa ne güzel… sürekli bunlar iyi günlerdin diyesim geliyor kendime ama katlanarak ağrılar devam ediyor.

Her gün her an farklı bir yerlerim ağrır oldu ya. Sırtım geçse midem ağrıyor o geçse karnım ağrıyor, hep bir ağrı döngüsü bir ben mi böyleyim
canim benim hamilelik cok zor ya herkesi farkli bir yerden vuruyor benim agrim yok mesela ama huzursuz bacak sendeomu mu var anlamadim uyuyamiyorum tum gece zombi gibiyim psikolojim bozuldu aksam olunca anksiyetem artiyor yine uykusuz gece gecirecegim diye

magnezyum iyi geliyor uykuya diye okudum biraz once, kullanan arkadaslar ne kadar doz aliyorsunuz? benim gunluk multivitaminim icinde 150 mg var yziyor. 300-350 imiş hamilelikte tavsiye edilen, gerisini yiyerek alıyorum diye dusunmustum ama bu uykusuzluk beni mahvetti magnezyum düzeltecekse biraz alacağım ben de ne tür magnezyum kullanıyorsunuz

Aylardır midem bulanmıyordu bu sabah demir ilacını içtikten 10 dk sonra kendimi lavaboya zor attım. Bu demir ilacı bana hiç iyi gelmesi midemi bozdu sanırım ( bir de kızlar acayip gaz sıkışması yaşıyorum aynı problemi yaşayanlar var mı

Doktorum bana artan kramplardan dolayı magnezyum vermişti ama uykuma fayda sağladı bence de . 200mg magnezyum içeren bir takviye kullanıyorum krampları baya azalttı şükür

Bende kullaniyorum ama hicbir fark yaratmadi bende. Kisisine gore degisiyor bence . Kac mg benimki suan hatirlamiyorum gerci .

ben de öyleyim kızlar, sırtımın sağ tarafı ağrıyor böbrek mi sırt mı anlamadım. Ayaklarım ağrıyor, varis çıktı, midem yanıyor, gaz üretimi hiç bitmiyor yani şimdi böyleysek son aylarda nasıl olacaz merakla bekliyorum. Ve ev işleri, yemek canımı sıkmaya başladı yetişemiyorum ama yapmakta istiyorum. Bi yarım saat bişeyle uğraşsam aşırı yoruluyorum , kalbim küt küt atıyor

Sırtın geçiyorsa ne güzel… sürekli bunlar iyi günlerdin diyesim geliyor kendime ama katlanarak ağrılar devam ediyor.
Bazen geçiyor unutuyorum bazen yeniden ağrıyor. Acaba diyorum böbreklerim mi ağrıyor o mu sırtımı ağrıtıyor. Dün akşam yemeğinden bu sabaha kadar midem ağrıdı ama nasıl keskin bir ağrı uykumun arasında bile on kere kaldırdı. Zaten uykularım da çok kalitesizleşti, yirmi dakikada bir dönmezsem sırtımın o yanı ağrır oldu. Çok kilo da almadım rahat gebelik geçiririm derken benim 6. aydaki tükenmişliğin ortama girişi

Ay o da çok kötü bir illet ben gebeliğin başlarında yaşamıştım. 6 haftalıkken doktor bana progestan vermişti her ihtimale karşı 12. haftaya kadar kullan diye. Sanki ne zaman onu koysam huzursuz bacak sendromu başlıyordu bacaklarımda. İki hafta kullandım bıraktım. Yine de 12ye kadar devam etti. Vücuttaki progesteron artışı onun sebeplerinden biri bence. Ya uykular gerçekten kabus gibi olmaya başladı. Napıcaz böyle ben ilerleyen aylar için ciddi ciddi korkuyorum

Bana da vermişti doktorum ama onu kullandığım ilk gün ishal olunca korktum açıkçası daha başlayamadım. Normal hap olarak vermişti de bunu kullanmayacağım OceanMag almayı düşünüyorum. Bu arada geceleri alırsan sırt ağrın, krampların azalır demişti bana.

Fazla dozun da zararı olmaz dedi. Yani hem multivitamin hem de ayrıca magnezyum olarak kullanabilirmişim

ben epeyce de yüksek alıyorum ama uykum iyi değil.
melatonin soracağım doktoruma bu hafta

Yani al benden de o kadar. Mesela açken daha iyiyim. Şaka gibi ama yemek yiyince fenalık basıyor. Yoruluyorum sırtım ağrıyor ama yatınca da ağrıyor bir süre sonra. Bu arada sağ böbrek ağrısı yaygın görülürmüş gebelikte. Sebebi nadiren böbrek büyümesi olsa da genellikle rahmin sağ böbreğe yaptığı baskı olurmuş. Benim de devamlı ağrıdığı için bakmıştım.

Fertamir öneririm canım. Gaz sıkışmasını da demir yapar zaten kabızlık da yapıyor. Bu sulandırılan formunu yazdır doktoruna çok rahat edersin. Ben günde 2 kez alıyorum hem de.

kızlar magnezyum için bakınmaya gelmiştim ama konuşulmaya başlanmış. sanırım ne kadar uğraşsamda günlük magnezyum alımım ağrılarıma yetmiyor. bacağım ve belim ağrımaya başladı. demir d vit ve haftada 2-3 multıvıtamın kullanıyordum birde magnezyum ekleyeceğım sanırım. ayrıca bişr şey daha sorucam yatmadan önce karın bölgesi şişen sertleşen var mı. snaırım şişkinlik hazımsızlık vs ama son 3-4 gündür ne yesem böyle yapmaya başladı.

Benim öyle aşırı şiş ve sert oluyor canımı acıtacak kadar yani. Bu da yetersiz magnezyumdan olabilir. En iyisi şu ilaca bir an evvel başlamak sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…