Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Biz de cybex easy twist 2 aldık, çift yönlü olması, hafifliği, sürüşü çok iyi ama bu arabayla ilgili tek sorun, kenarları çok korunaksız ve kışın üzerine yağmurluk/rüzgarlık takmak gerekiyor.

Aslında kışın her arabaya takmak gerekiyor bence, yağmurluğuyla beraber aldım o yüzden. İnternetten sineklik de alacağım, İstanbulda doğru düzgün kış olmuyor artık footmuff da alacağım daha fazlasına gerek olmaz diye düşünüyorum puset örtüsü bile almadım ben.

Ben varım. Ecoprin kullanıyorum, preklampsi riski için. Herhangi bir pıhtılaşma ya da tansiyon sorunum yok. Benim doktor da ingiltere’de çalışmış, ilaç önerileri hep oradaki yöntemlere benziyor.

Aslında kışın pusetle kullanıyor olucaz, onun da üzerinde müslin battaniye vs olucak ama yağmurluk da olsa üstünde fena olmazmış, ben de alayım. footmuff kayağa falan gitmedikçe İstanbul soğuğu için fazla bence.

Şöyle, ben kalın hiçbir şey almadım bebeğe rahat hareket etmesi açısından -ben de sıcağa gelemeyen biriyim- bir de sahilde oturuyorum her gün dışarı çıkarmak istiyorum o yüzden benim için iyi olur diye düşündüm footmuff

Ben varım. Ecoprin kullanıyorum, preklampsi riski için. Herhangi bir pıhtılaşma ya da tansiyon sorunum yok. Benim doktor da ingiltere’de çalışmış, ilaç önerileri hep oradaki yöntemlere benziyor.
benimle benzer durumdasiniz ben de kullanmayi dusunuyorum madem herkese yazmislar burda. ben de irlandadayim ilk dogumumda onermemislerdi simdi onerdiler degisen birsey yok ama doktordan doktora degisiyor belkide

Ben de sahildeyim, soğuk moğuk demeden bol bol çıkarırım diye düşünüyorum ama bu footmuff pusete oluyor mu? İlk kış için yağmurluk + puset örtüsü çok mu az gelir ki?

Ben de sahildeyim, soğuk moğuk demeden bol bol çıkarırım diye düşünüyorum ama bu footmuff pusete oluyor mu? İlk kış için yağmurluk + puset örtüsü çok mu az gelir ki?
Footmuff pusete olmuyor, 1 yaş kışı için düşünüyorum ben. Bence az gelmez, puset örtüsü bile almadım ben dediğim gibi dış kundak aldım bir de astronot tulum düşünüyorum o yeterli olur bence

footmuff cok kullanisli ama onun icin bebegin biraz buyumesi lazim oto koltugunda ya da travel sistemindeki gibi duz yatakta olmamasi gerekiyor. ilk zManlar astronot tulumlar yeterli oluyor bir de varsa yagmurluk ruzgari engeller

Kendi doktorum klinik yazamıyor. Özel hastane de başka bi doktorada gidiyorum arada takipli sayılırım onada. heyet raporu istiycem ondan evet. Hemşire hallediyor raporu 3 doktora imzalatıyor o kadar.
Bu cok iyiymis bende bi hastaneye gideyim takipli gibi arada bir en iyisi

Cok tesekkur ederim burda bicok kisinin yazdijlari beni rahatlatti. Baska bir doktorada gidecegim sanirim aradabirde olsa. Evet aciliyo okullar bakalim insallah halledebilirim.

Umarim sadece fazla temkinl8dir. Tesekkur ederim yazdijlariniz rahatlatti en azindan

Kızlar siz bebek için kirli sepeti aldınız mı ya da düşündüğünüz model var mı nasıl tarz alsam karar veremedim ben ona
Ben ayrı almayacağım şu an hasır sepet var ama kedim biraz yoldu birkaç kez de ıslandı bozuldu biraz 2 bölmeli olanlr var renkli beyaz ayırmak için ondan alıp bir tarafı bizim bir tarafı bebeğin şeklinde kullanmayı düşünüyorum

plesantam asagıda diye kanama riskim var demişlerdi o yüzden korkuyorum kanama baslar durmazsa sırf asprin kullandım diye
Benim pıhtılaşma sorunum yok 34 yaşındayım ama benim doktorumda gebeliğin başından bu yana coraspirin kullandırıyor tedbir amaçlı yaşla alakalı değil bence

Olumsuz değil gerçekçi olmaları lazım. Ama ağır kanama vs olmadıkça 28den önce direk teşhisi koyup doğumla alakalı ağır riskleri söylemek gerçekçilik değil felaket haberciliği yani. Benim doktorum da evet şu an aşağıda ama yukarı çıkması için süre var eğer ki çıkmazsa bunu o zaman konuşuruz dedi. En doğru yaklaşım bu bence. Aman ondan bir şey olmaz da demiyor her kontrolümde bakıyor aklında yani. Özensiz değiller bence. Bir şeyin düşük ihtimalle kötü olacağına değil yüksek ihtimal iyi olabileceğine odaklıyor bizi.

Asla mana vermeyeceğim o arkadaşına asla Bir çocuk da olsa zor üç çocuk da zor diyeyim en iyisi. Zor tutuyorum kendimi büyük konuşurum diye valla

Cok tesekkur ederim burda bicok kisinin yazdijlari beni rahatlatti. Baska bir doktorada gidecegim sanirim aradabirde olsa. Evet aciliyo okullar bakalim insallah halledebilirim.
Benzer durumda biri olarak durumunu unutmadan önlemlerini alarak sakin kalmanı tavsiye ediyorum. Bu konuda sana iyi gelecek bir doktorla ilerlemen hayırlı olur. Bana daha bu kadar erken haftada ağır kanama gibi bir durum olmadan böyle konuşan biriyle ilerlemek istemezdim. İnşallah iyi bir doktorla karşılarsın, heyet raporu durumunu da gönlüne göre çözersin

Cybex yanında easywalkerı da değerlendirmeni öneririm. Hollanda markası çok kaliteli ve cybexe göre çok pratik. Yurtdışında evet çok daha uygun özellikle çocukla birlikte gelmek gerekiyor. Yoksa kutulu yakalanırsa %40 vergi verme ihtimali var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…