Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Aldim valla yavrum kimisi harika diyo , kimisi kokuyo diyo deneyip gorecegiz
Arkadaşım normal çöp poşeti kullandı ona çünkü sonrasında baş gelemedi fiyatlarla ama üstündeki çift kapak sayesinde asla kokuyu dışarı çıkarmıyordu düşün bebeleri 2 yaşındaki haliyle böyleydi daha pis kokar normalde

Arada çok hafif kaşıntım oluyor psikolojik mi bilmiyorum kaçıncı haftadasiniz

Benim de yüksek çıkmıştı doktorum karaciğer yağlanması, gebelikle alakalı bazı durumlar ve ilaç kullanımından yükselmiş olabilir, takibini yapmak lazım önce ilaçları keselim demişti. Bir ay kadar demir d vit vs hiçbir şey kullanmadım yavaş yavaş normale döndü. Şu an sadece d vit ve demiri kullanıyorum. Demir çift doz alıyordum şu an tek alıyorum, magnezyumu kestik, multivitamin de vermedi. Takviyeler bazen yorabiliyor karaciğeri.

Leydiiyz bu bebiş anne karnında ne zaman hareketlenirse doğunca da o zamanlar hareketli olur sözüne ne diyosunuz? Yoksa akşam biz hareketsizleştiğimiz için mi hareketleniyolar herkeste akşam mı hareketli
Ben yandım o zaman benim gece gündüz hiç durmuyor yatarken zaten ayaktayken yürürken uyur derler nafile kıpır kıpır içerde diyorum bizimki kesin uykuyu sevmicek sürekli hareket halinde

Leydiiyz bu bebiş anne karnında ne zaman hareketlenirse doğunca da o zamanlar hareketli olur sözüne ne diyosunuz? Yoksa akşam biz hareketsizleştiğimiz için mi hareketleniyolar herkeste akşam mı hareketli
Dışardayken hareket halindeyken pek sesi çıkmıyor bebenin, amniyon sıvısı hareket halinde olunca uyuyorlarmış sen dinlenirken o hareket eder dedi doktorum.

Kızlar merhaba, ast değerim 37 alt 63 ggt 15, Total billurilubin ise 0.66 çıkmış sizce gebelik koleztasi olabilir miyim psikolojik mi bilmiyorum dünden beri de hafif kaşıntım başladi bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba

Bana da olmuştu, yukarıda açıkladım. Önemli bir durum olduğunu sanmıyorum aşırı yüksek değil benim de o civardaydı. Doktorunuz ne dedi?

Doktorum değerlerini takip edicez dedi bakalım yükselme oluyor mu bugün hafif kaşıntım olunca korktum sizin değerler kaçtı
Alt 50 ast 37 ggt ve billirubin normal çıkmış, sizin de normal değerlerde zaten. Kaşıntı hamilelikten de olabilir, su ihtiyacı arttığı için kuruluk da artıyor. Nemlendirin, bol su için zaten karaciğer için de onu öneriyorlar. Yediklerinizden de olabilir domates, ceviz vs yapabiliyor. Tabi psikolojik de olabilir. Doktorunuza güvenin tehlikeli bir durum görseydi mutlaka söylerdi.

Çok teşekkür ederim evet ceviz ve domates çok tüketiyorum gebelik şekerim olduğu için sizde de hafif kaşıntı ve halsizlik oluyor mu kaçıncı haftadasiniz

Çok teşekkür ederim evet ceviz ve domates çok tüketiyorum gebelik şekerim olduğu için sizde de hafif kaşıntı ve halsizlik oluyor mu kaçıncı haftadasiniz
Yarın 25.hafta olacak. Antep'te yaşadığım için hava aşırı kuru, cildim kuruduğunda kaşıntılarım oluyor, nemlendiricince geçiyor. İçten gelen bir kaşıntı değil yani yüzeysel o yüzden endişelenmiyorum. Şeker yüklemesi yaptırdım çıkmadı çok şükür, şeker de kaşıntı yapabilir sizin durumunuzda. Halsizlik de oluyor zaman zaman bence normal.

Teşekkür ederim

Kızlar tatile geldik kıbrıstayız gece uykusu denen bişey kalmadı 3-4 te yatıyorum bebişin hareketleri azaldı sanki of pişman oldum geldiğimize dürtüklüyorum arada tık yok

Kızlar tatile geldik kıbrıstayız gece uykusu denen bişey kalmadı 3-4 te yatıyorum bebişin hareketleri azaldı sanki of pişman oldum geldiğimize dürtüklüyorum arada tık yok
Benim de uykularım bozuk epey, daha küçük canım endişe etme her hareketini hissetmezsin. Dürtükleyince benim bebe de hiç sallamıyor valla canı ne zaman isterse. Sen hareketsiz kaldığında hareket ediyor genelde, 26.haftadan sonra falan sıkıntı oluyor hareket konusu.

Alışınca bi kaç tekme yemeye gün içinde şimdi böyle sürekli uyuması tuhaf geldi arada bi pıt yapıyo kaçıyo neyse yapacak bişey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…