Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Canım devleti bende bilmiyorum ama bir 2 kere acile gitmiştim özelde hastaneyi arayıp kadın doğum doktoru var mı diye sorup gitmiştim bayağı ilgilenmişlerdi gerçi ben Acıbadem i tercih ettim birde ben İstanbul yanlış hatırlamıyorsam sen Ankara ' daydin farklı olabilir aman iyi olsa da Rabbim gerek duymasın regl ve üşütme etkili olabilir kesinlikle

Doğu diyorsun . şimdi sadece kendi doktoruma gideceğim . o zaman benim için daha iyi olacak

henüz kendi doktoruma göstermedim . aslında normal sınırlar içinde neden azalmış dediler anlamadım. evet sınırda ama bilemedim . havuç armut sebze ağırlıklı başladım beslenmeye . sağol canım :)

evet nerede çokluk orada kötü şeyler demişler . şimdi tek doktorla devam edeceğim . dönemsel olabilir dediler onlarda çünkü normalde hep suyu iyiydi. biraz sakinleşip artık düşünmemem gerekiyor. akışına bırakacağım

Merhaba, 2023 Kasım annesiyim ben de geçen sene bu zamanlar sizin gibi detaylı ultrason ile oğlumda yarık dudak olduğunu öğrenmiştim ve şu an hissettiklerinizi çok iyi anlayabiliyorum. Öncelikle lütfen kendinizi perişan etmeyin Allah çaresi olmayan dert vermesin ameliyat ile tedavisi oluyor, 3 aylıkken ameliyat oldu oğlum şimdi 9 aylık olduk bile çok şükür iyi her şey yolunda. Hamileliğimde keşke kendimi çok üzmeseydim diyorum şimdi düşününce. Sormak istediğiniz bir şey olursa özelden seve seve yardımcı olurum. Umarım gruptaki herkes bebeğine sağlıkla kavuşur

Ben e bebekten sivenonun 1 buçuk litrelik olarak satılan detarjanından aldım o zaman indirimdeydi 174 lira mı neydi şimdide 250 lira bundan yine çok ucuz oluyor e bebekte yine indirime girerse bence onu takip edebilirsiniz ben 3 litresini 350 liraya almış oldum

Ekmek ne yaaa Tavuk dürüm verselermiş İnstada bir şey gördüm sen geldin aklıma hemen paylaşmalıyım
Bence Ankara şubesini de sen açmalısın reis
İstanbul subesi derken boşa komuşmuyormuşum bir sikayetim yoktu oylesine tahlil vermiştim devlete gidince rutin istemişti doktor 54 birim bakteri cıktı yaa idrarda allam cıldırıciiim. ayda bir bilemedin 2 ayda bir enfeksiyon mu olunur saglıkcı olmama ragmen cozüm bulamıyorum resmen

Arkadaşlar yenidoğan ihtiyaç listesi hazırlayanınız var mı (ürün önerileriyle birlikte)? Paylaşıldıysa da ben kaçırdım mı? Mesai boyu yoğun çalışıyorum kendimce bir liste yaptım ama eksiklerim muhakkak vardır sürekli kafamda dönüyor tamamlayıp rahatlamak istiyorum

Hanımlar birkaç gündür internet telefon sıkıntısı yaşadığım için buradaki yazılan hiçbir şeyi okuyamadım umarım her şey yolundadır hepimiz için hamileliğim balayı döneminde olduğunu söyleyen herkese destek verir gibi tontiş göbeklerimize kocaman öpücükler

24. Hafta kontrolüne geldik. Bizim kız asla yüzünü dönmedi yüzü benim sırtıma dönük çok şükür ultrason sonucu her şey yolunda kızımız 700 gram olmuş
şeker yüklemesi yaptık 50 g. 1 bardak asitli kaçmış gazoz gibi aynı yarım saat sonra 2. Kanı vereceğim inşallah hepimiz hep çok güzel sonuçlarla karşılaşırız

Selamlar oncelikle geçmiş olsun. Çok duyuyorum ama size de danışayım istedim eczaciydiniz sanırım. Nioli yağı işe yarıyor mu enfeksiyonu önlemek ve tedavi etmek için?

Selamlar oncelikle geçmiş olsun. Çok duyuyorum ama size de danışayım istedim eczaciydiniz sanırım. Nioli yağı işe yarıyor mu enfeksiyonu önlemek ve tedavi etmek için?
Ben cok seviyorum nioli yagını tavsiye ettiğim kullananlardan memnun olanlar cok. Benim sorunum cok düzenli kullanamamak sanırım ondan cok etkisini göremedim ya da benim enfeksiyon cok inatci.

Ben cok seviyorum nioli yagını tavsiye ettiğim kullananlardan memnun olanlar cok. Benim sorunum cok düzenli kullanamamak sanırım ondan cok etkisini göremedim ya da benim enfeksiyon cok inatci.
Yaa ben de önlem amaçlı deneyeyim o zaman teşekkür ederim. Her gün icin birkaç damla yetiyor dimi

Amin canımm. Acaba poliklinik saati olmadığı için mi baktılar ki? Ben mesai saatlerinde rahatsızlanınca Medicana'ya gitmiştik biz de. Dediler ki kadın doğum servisine çıkın müsait olan doktorlarımızdan biri baksın. Ha şansımıza çok iyi birine denk geldik bizce. Eşim diyor ikinci bebek nasip olursa kesin bu doktora gelelim, kime niyet kime kısmet Üşütmek cidden çok etkili ya böbrekler üşütünce de aşırı kasık ağrısı yapıyor bel ağrısı yapıyor emin oldum artık yani

Olur canım takip edelim, evet bu şekilde çok da ekonomik olmamış o zaman. Bir de denemek istedim memnun kalmazsam diye de çok almadım.

Kızlar bir de kendi kullandığınız deterjanlarınıza da doğumdan sonra ayrı ihtimam gösterin bence. Yumuşatıcı zaten hiç önerilmiyor ten temasında ama kullanıyorsanız da mutlaka durulama yaptırarak. Deterjanın da bebek tenine alerji yapmayanlarından seçmekte yarar var. Belki kendimiz de bu Siveno gibi ürünler kullanmak zorundayız yani. Neticede hep kucakta olacaklar. En azından 0 - 6 ayda dikkatli olmakta yarar var. Ayrıca parfüm kullanımının da erken dönemde bebeğin endokrin sistemi üzerinde olumsuz etkileri olduğuna dair çalışmalar yapılmış. Anneler genelde evde oldukları için parfüm kullanmayı çoğu zaman tercih etmiyorlar, babalara da eve gelince üstlerini değiştirmemiz hem enfeksiyon hem de parfüm kokuları açısından önemli.

https://app.hb.biz/UiHJl6UjlTO6 baby olanı değil kendi çamaşırlarımızda da şunu kullansak olur herhalde?

Oyyy geçmiş olsun canımm. Benimkinde bir ay 2, bir ay 6 birim çıktı eşim iki üç doktora sordu ya zararı var mıdır diye. Yakalanmaktan çok onun duymasından korkuyorum

Eminim sen de biliyorsundur bunları da tekrarlayan enfeksiyonlar için iç çamaşırını kuru tutmak, %100 pamuk, mümkünse beyaz renkte boya içermeyen çamaşırlar kullanmak, 60 derecede yumuşatıcı kesinlikle kullanmadan yıkamak, durulama yaptırmak, kuruyunca ütülemek, günlük değiştirmek, günlük ped zaten kesinlikle kullanmamak, bol su tüketmek, suya hafif sirke katarak içmek, genital bölge temizliğinde ara ara sirkeli su tercih etmek (pH dengesi açıısndan), vajinal duş yapmamak, yıkarken sabun, duş jeli kullanmamak... Aklıma gelenler. Yıllar önce ileri derecede sistis olmuştum (balayı sendromu da deniyormuş - 6 aylık falan evliyken olmuştu) o gün bir erkek doktor hem de hepsini saydı bana ve o gün bugün dikkat ediyorum. Çok şükür tekrarlamadı hiç.

https://app.hb.biz/UiHJl6UjlTO6 baby olanı değil kendi çamaşırlarımızda da şunu kullansak olur herhalde?
Kesinlikle. Ben de bundan düşünüyorum almayı. Ya o kadar da çok deterjan var ki evde hep de iyisinden, çok çok almıştım geçen sene. Onları doğumdan sonra birkaç aylığına kaldırcaz mecburen. Yaz itibariyle kullanırız tekrardan artık inşallah.

ben yıllardır yumuşatıcı kullanmıyorum. oğlumun astımı var. yumuşatıcı yerine azıcık beyaz sirke koyuyorum. sıvı deterjanla yıkıyorum çamaşırları zaten. sirke de kirecini kırdığı için çamaşırlar sert olmuyor. kurutma makinesi de olduğu için herhangi bir koku problemi yaşamadım. oğlum bebekken bir kere dalgınlıkla parfüm sıkmıştım emzirirken kızarmıştı çocuk. tabi o alerjik bi bebekti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…