Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ay of yani kaygı bi onlarda var sanki biz düşünemiyoruz. Ablan şeker yüklemesi yaptırmadı diyor bana da önüm sıra. Eeee so what yani? Abla ne yaparsa aynısını mı yapıcaz? Benim doktorum önerdi, bebeğin gelişimi ileride, suyu fazla, yaptırmamak daha büyük risk almak olabilir diyorum. Bilemicem kızım ablan onları hiç yaptırmadı diyor hala. Bravo, Oscar goes to abla

Yalnız hepsi aynı şeylere takılıyor. Ben anlamadım bu işi. Analarımız da hepsini yaptır ihmal etme modunda. Hepimizin kvsi aynı kişiymiş gibi hissetmeye başladım ben

Bizim topicte taşlanırsın dsbjdsb Gebeliği sevenler kulübü falan varsa seni oraya gönderelim canım biz bebek seviyoruz öncesi mecburiyet
Ben hamileliği şu yönüyle sevdim herkes sana ayrı bir iltimas gösteriyor canın çektimi hemen yapayım sen ayakta kalma otur hep böyle prenses gibi davranılması acayip hoşuma gidiyor heçen tramvayda giderken yer verdiler o bile hoşuma gitti çok şükür ben zor hamilelik yaşamıyorum ama en hoşuma giden kısım bu oldu

Ahshcjdhdjdjdd ya hamile olmak çok güzel bence de, onda bir problem yok ama herkesin hamileliği kendine özel bazısı hiç anlamıyor hamile olduğunu bazısı da 9 ay tüm semptomları taşıyor. Hissiyat olarak her gün şükrediyorum ayrı, şikayet etmekten de inanılmaz çekiniyorum ama 5 aydır hiçbir işimi yapamamak beni üzüyor açıkçası, bu sersemlik de öyle mesela. Napalım kardeşim söylemeyelim mi ajfkdkd

al benden de aynisi ilk aylarda ben burda soylemistim hamilelik cok zor sevemiyorjm diye bir arkadas bana saldirmisti resmen sen sukursuzsun cocuk olsun diye ugrasanlar var diye:)
yani zorlugu baska cok istemek baska. ki benim yine kolay geciyor ne zor gecirenler var kolay bir surec degil kesinlikle

Tekerlekler çok sağlam görünmüyor bunun canım goody plus modeline bak

evet benim de nispeten şu an kolay ama kime göre kolay. 3. ayda kanamalarım yüzünden zehir oldu. 4. ayda 2 yirmilik dişimde birden apse yüzünden zehir oldu. Bu ay da kollarım tutmayacak kadar uyuşmaya başladı.Bence bunlar da zorluk yaa illa midemin bulanması gerekmiyor sonuçta devam ettirmemiz gereken işler var ve ben hamileyim diyip bırakamıyoruz. Evde olsam ben de sevebilirdim belki. Ama yine de şükürler olsun :)

ben kanama yasamadim ama ilk aylarda bulanti ve bas donmesi mahvetmisti beni. sonrasi iyi iste gece uykusuzluklarimi arada huzursuz bacak sendromunu saymazsak. benim de cogu kisiye gore sorunsuz cok iyi geciyor ama yine de yavaslatiyor seni karnim davul gibi hareketimi kisitliyor gecip gitsin dogurayim diye gun sayiyorsun, ben sayiyorum valla ama cok da mutluyum hamile oldugum icin o da ayri
herseyi gectim su sezeryan isi allahim ya herkesin sureci ayri sizinki iyi gecer diye birsey soylemek de istemiyorum da yani beni uyutup bir kac gun sonra uyandirsalar anca.Biraz da kendi yapimdan hastane serum igne vs zaten korkuyorum ameliyat oldum resmen cocuk dogum pozisyonuna donmedi diye. kolaylikla normal dogum yapanlara cok ozeniyorum

Yalnız hepsi aynı şeylere takılıyor. Ben anlamadım bu işi. Analarımız da hepsini yaptır ihmal etme modunda. Hepimizin kvsi aynı kişiymiş gibi hissetmeye başladım ben
Ahahaha tek tip kayınvalide vardr ve bal olsa yenmez falan dbjksdbkdjs Of erkek annesi olacak olmak ve bunları konuşmak

Evet evet prensesliği de çok güzel :)

Sürekli pozitiflik saçmak zorunda mıyız ya, ne saçma. Ben tüp bebekle gebe kaldım ilk zamanlar çok çekiniyordum söylenmeye ama şu an zorluklarından bahsedebiliyorum, normali de bu zaten. Anneliğin zorluklarından bahsedenlere de kötü anne muamelesi yapıyorlar çok komik

Ya işte biz de onu anlatmak istiyoruz hani güzele güzel, zora zor demek lazım. Neticede çok istedik, Allah da nasip etti bin şükür onda sıkıntı yok. Sapla samanı ayırt edememeleri beni sinir ediyor. Bulantıları, kusmayı bile sevmeliymişim, sen orada olduğun için bunlar oluyor bebeğim falan demeliymişim :) Ben genelde hadi çocuum sal anneyi biraz, bak çok yOruldum, acıktım, çok susadım, ikimize de bunu daha fazla yapma falan diyordum

Ahahaha tek tip kayınvalide vardr ve bal olsa yenmez falan dbjksdbkdjs Of erkek annesi olacak olmak ve bunları konuşmak
Aşırı merak ediyorum biz nasıl olacağız. Bir arkadaşım da kvsinin asla bişeye karışmamasından şikayetçiydi. Çocuk ağlasa dönüp bakmıyor kucağına almıyor o derece diyordu. Bizimkiler de ağlasa bizden önce alcaklar kucaklarına. Ortası yok. Biz umarım ortası oluruz

ya evet iste yasi buyukler anlamiyor gectim de kendi akranimizda anlamayinca insan konustu konusacagina pisman oluyor. bizi uzen sıkan zorlayan seyleri konusmayi pek yapamiyoruz ya da yaptirilmiyoruz toplum olarak agzimiza tikiliyor kelimeler

Benim kayınvalidede şey var bir de. Şimdi ilk torunu 8 aylık işte bizimkisi ikinci olacak inşallah. Bana geliyor yok sütünü sağma, yok biberon verme, ilk 1 sene tuz ve şeker asla verilmemeli, bebeği kimse öpmemeli, emzik zararlıymış, çilek, bakla ilk sene yok. Hani belli ki bunları görmüş ezberlemiş kızından. Ya dedim ok, tuz şeker falan doğru değil de siz kesin bizlere bebekken yedirmişsinizdir. Annem bize, sen kendi çocuklarına. Biz hepsinden yedirdik diyor. Çorba suları, yemek suyu, pilav, pirinç unu maması. E şimdi bu profesörlük neyin nesi kulaktan dolma bilgilerle Veya sen bunları gördün okudun da biz hiç mi görüp okumuyoruz ya da doktor söylemeyecek bize? Ya siz en iyisini bilirsiniz de çekil yani. Öte yandan da tüm bunlara hikaye, hurafe, gereksiz dese ona da kızardım o da ayrı mesele

benim kendi annem diyor ya geçen de anlatıyor cocuga kitap okumalıymısım her gun sevdirmek için, yanlıslarında kızmak yerine beni üzüyorsun diyecekmişim iyi davranıslarını gorecekmişim onları olumlu pekiştirecekmişim yaramazlıklarında kızmak yerine beni üzdün vs diyrcekmişim zaten kitapta da yazıyor bunlar sen uyguladın mı kendi cocuguna?hadi geçtim her kıs ve yaz yanına geliyoruz al sen oku kitap cocuga yaramazlık yapınca kızma. cocuk gozluğunu fırlattı attı diye kızıp kendinde onun oyucagını attın bu yaz ne cabuk unuttun dedim, ben yaslıyım biz eski kafalıyız diyor

İşte o olaydan nefret ediyorum. Ya sırf bunun için bir instagram hesabı tiktok hesabı falan açıp millet zaten güzelliklerinden bahsediyor, ben sadece zorluklarından bahsedicem diyerek post atıp durmak geliyor içimden.
Biraz önce vitamin içmiştim içimde tutmam gerekirdi yaraması için ama kustum, sürekli bu oluyor, bazen günlerce vitamin almıyorum.
Bugün hiç su içemedim. 5 aydır hiç balık yemedim, balık çok faydalıdır ama ben yiyemedim.
Mesela şu an memelerim yara oldu, çok acıyor, bakın sütümü sağdım da verdim, çünkü benim de canım acıyor. Biberon verince çocuğumdan bir şey eksilmedi bakın o yine sütünü içti.
Ay delirdim sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…