Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Akciğer filmi çekilmedi. Alerji testi önceden yaptırmıştım. Oksijen testi yaptı sadece. En azından günde 1 falan kullanayım bari. Uzun süre dediğin ne kadar peki bana 1 ay sabah akşam kullan dedi
Bence rahatlayınca bırak canım çok da iyi bişey değil astım ilaclarina bağlı kalmak yani ileri derece bişey değilse onun yerine. Bende de şuan tetiklendi hissediyorum ama buhar makinası var evde oğlumun onu kullancam serum fizyolojik ile en azından biraz rahatlamak için. Eğer öksürük şuan sende bittiyse tam teşhis koyulmadan astım gibi de görme kendini çünku film falan da çekilmemiş tek bı testle de öyle demesi pek sağlıklı bilgi gibi gelmedi bana

yaramadığını söylüyorlar ama ben ne varsa denerim artık.Yastık yükseltin diyorlar yastığım zaten yüksek. Hem bebek diyaframa baskı yaptığı için hem burun damarları genişlediği için oluyormuş.
IMG_7215.jpeg

Bu markayı baya güçlü buldum ben. Bu küçük orta ve şeffafı daha hassaslar içinmiş ama muhtemeşem açıyor burnumu. Ben çoğu şikayete önceden başlamışım 🤣 ablam son aylarda bunlarsız uyuyamazdım yastığımı yükseltmiştim falan demişti. Kalanları da bana vermişti

Bence rahatlayınca bırak canım çok da iyi bişey değil astım ilaclarina bağlı kalmak yani ileri derece bişey değilse onun yerine. Bende de şuan tetiklendi hissediyorum ama buhar makinası var evde oğlumun onu kullancam serum fizyolojik ile en azından biraz rahatlamak için. Eğer öksürük şuan sende bittiyse tam teşhis koyulmadan astım gibi de görme kendini çünku film falan da çekilmemiş tek bı testle de öyle demesi pek sağlıklı bilgi gibi gelmedi bana
Öncesinde baya kapsamlı bakılmıştı. Özel sigortam da astımı karşılamıyor sanırım raporlamalara astım olarak geçmişim ama bana hep antibiyotik verip gönderildiğim için bilmiyorum. Hiç bi doktor adam akıllı açıklamadı yıllardır çekiyorum bu durumu. Şuan iyiyim bırakayım diyeceğim ama doktor muhakkak 1 ay kullan gel tekrar görcem dedi. Cumartesi kadın doğumcumla randevum vardı konuşayım bari teşekkürler 💕

Hanımlar bi sorum var ben ilaçları düzenli içemiyorum asla. Dün uyanırım diye uzandım uyanamadım içemedim. Bugün eşim nöbetçi, birazdan gelir ama gece çağırırlarsa gidiyor, o gidince ben uyuyamıyorum şimdi omegayı içersem ve gece uyanırsam kusuyorum genelde midemi çok bulandırıyor. Böyle 2 gün içmeyip 3 gün içiyorum 1 gün yine içemiyorum falan öyle bi düzensizlik var. Sorun olur mu sizce :KK43:
Bende düzenli hiç icemedim.bi ara akşam içip uyuyodum en son içtim sabah bulantı ile uyandım o gün de hep kusma ile geçti ya hastalıktan mi ilaçtan mi böyle bir önyargı oldu ilaca elim gitmiyor içmem gerek diyorum içim almıyor bende de hep düzensiz gitti takıntı yapmadım ama bazen de içmiyorum diye huzuruszlzuk hissediyorum acaba faydasından alması lazımken bebek alamiyosa gibi. Çok şükür et balık falan yiyebiliyorum tiksinmiyorum biraz da ona güvendim sanirim ama bı haftadir da hiç düzenli besleniyorum kipirdamalar başladıkça vicdan yapmaya başladım şu 6 öğün falan hayatta yapamıyorum ya bulantım da geçti ya tok olduğumu hissettugim de yemek isi bitiyo sabah öğle akşam ev kalabalıklasinfa üstüne grip olunca düzen adına bişey kalmadı.

Öncesinde baya kapsamlı bakılmıştı. Özel sigortam da astımı karşılamıyor sanırım raporlamalara astım olarak geçmişim ama bana hep antibiyotik verip gönderildiğim için bilmiyorum. Hiç bi doktor adam akıllı açıklamadı yıllardır çekiyorum bu durumu. Şuan iyiyim bırakayım diyeceğim ama doktor muhakkak 1 ay kullan gel tekrar görcem dedi. Cumartesi kadın doğumcumla randevum vardı konuşayım bari teşekkürler 💕
Evet kadın dogumcun ile konuş ya berbat bişey biliyorum öksürük krizi gelince boğulacak gibi boğazını gıdıklayan biseylrr var gibi. Genelde kalabalık ortamlar havasız ortamlarda terleyerek öksürük olur. Çok soğuk da çok sıcakta iyi gelmez bu astıma.bebek olmasa ilaç tabiki tedavi edici olabilir ama doğal şekilde kurtulmak en güzeli ilaçlar bağımlı hale getiriyor bı sure sonra çünkü yani ilaç sıkınca rahatla hep ona mecbur kaliyosun..çok geçmiş olsun şimdiden🙏

Bazen tuvaletini fazla tutmak bile hemen ağrı yaptırıyor bence ya. Benim de sürekli ağrılar giriyor aynı şekilde idrardan şüpheleniyorum ama değil bence bu ağrılara alışmamız lazım sadece 🥲 bir de bebek çok dik durabiliyor ayaklarını her yere sokuşturuyor gibi hissediyorum resmen horon tepiyorlar içimizde
evet ben bayılır gibi uyuyorum hiç çişe kalkmıyorum, sabah bi kalkıyorum kasıklarım karnım ağrı içinde 🤣 çişimi yaptıktan sonra rahatlıyorum

Eki Görüntüle 3469303
Bu markayı baya güçlü buldum ben. Bu küçük orta ve şeffafı daha hassaslar içinmiş ama muhtemeşem açıyor burnumu. Ben çoğu şikayete önceden başlamışım 🤣 ablam son aylarda bunlarsız uyuyamazdım yastığımı yükseltmiştim falan demişti. Kalanları da bana vermişti
sağol çiçeğim bunu hemen alıyorum bugün

20.haftadayım, pazartesi günü istifra ettim en son dün de hafif midem bulandı yatmadan 2 tane prilam kullanıyorum hala. Sizce bırakmayı deneyeyim mi veya 1 taneye mi düşürsem? İnanılmaz sersemlik yapıyor bıktım artık ya, öğlene kadar kendime gelemiyorum 🤷‍♀️

20.haftadayım, pazartesi günü istifra ettim en son dün de hafif midem bulandı yatmadan 2 tane prilam kullanıyorum hala. Sizce bırakmayı deneyeyim mi veya 1 taneye mi düşürsem? İnanılmaz sersemlik yapıyor bıktım artık ya, öğlene kadar kendime gelemiyorum 🤷‍♀️
1e dusur bakalim belki bir kac gun zorlar sabredip bekle ilk vucudun tepki verir belki ilacla bulantin gecmesine alistigi icin. sonra belki kendi duzenini bulur olmazsa tekrar 2ye cikarirsin

Bi sorum daha var günaydın herkesee.

Dün mesela alt karnıma ağrı giriyordu baskı vat gibiydi. Yine mi enfeksiyon diyorum ama cuma günü kültür verdim temizdi 1 hafta olmadı daha. Yarın bi sağlık ocağına idrar vereyim dedim ama şu an ağrım yok mesela. Bebek midir acaba bu? Çok korkuyorum enfeksiyondan zaten her ağrı enfeksiyon gibi geliyor
Kültürde üreme olan enfeksiyon geçirdikten sonra mesanede tahriş olabiliyor. Bir süre ağrıması normal gibi yani bana da öyle oluyordu. Havalar da sıcak içtiğiniz su yeterli gelmiyor olabilir. Ne kadar fazla içseniz o kadar iyi. İdrar seyreldikçe asiditesi düşüyor ve ağrılar azalıyor. Hatta bu evrede asidik şeyleri az tüketmeye çalışırsanız daha çabuk atlatırsınız. Ben o şekilde iyileştim. Bir de günde en az 3 kez çamaşır değiştiriyorum. Bölgenin ıslak kalmaması çok önemli, çok geçmiş olsun tekrarı olmasın inşallah 🥰❤️

Kültürde üreme olan enfeksiyon geçirdikten sonra mesanede tahriş olabiliyor. Bir süre ağrıması normal gibi yani bana da öyle oluyordu. Havalar da sıcak içtiğiniz su yeterli gelmiyor olabilir. Ne kadar fazla içseniz o kadar iyi. İdrar seyreldikçe asiditesi düşüyor ve ağrılar azalıyor. Hatta bu evrede asidik şeyleri az tüketmeye çalışırsanız daha çabuk atlatırsınız. Ben o şekilde iyileştim. Bir de günde en az 3 kez çamaşır değiştiriyorum. Bölgenin ıslak kalmaması çok önemli, çok geçmiş olsun tekrarı olmasın inşallah 🥰❤️
Ay ben pisim galiba ya 1 kere değiştirmek bile zor geliyor bazen dkfkfkf deneyeyim canım çok sağ ol

Bize de kayınvalidemle kayınpederim gelecek. Gelince beni hiç işe koymazlar kadın evi baştan aşağı temizler ama yine de içim rahat etmiyor önden bi ton temizlik yemek falan yapmak zorunda hissedicem kendimi. Şimdiden stres sardı
Şükürler olsun, ben bizimkileri uğurladım bugün. 10 gün annemler, 10 gün eşimin ailesi valla 20 gündür artık otele yerleşmeyi düşünüyordum evi onlara bırakıp hdkjhcdkbh Allahım doğumdan evvel bir daha görüşmemiz gerekmesin eşiminkilerle ya çok amin chksjdh Bu arada sana katılıyorum gelmeden kendimiz her şeyi hallediyoruz zaten ki bizimki hayatta temizlik yapmaz sadece boğaza çalışır. Artık 3-4 günde halledicez eşimle beraber ama razıyım hiç sorun yok yeter ki kendi halimize bi kalalım :KK70:

1 PRİLAM HİÇ PRİLAM ksdfkdb Bulanacaksa da 1de de bulanıyor bulanmayacaksa hiç içmesen de bulanmaz. Ben 23 haftada bıraktım bir daha da içmeme gerek kalmaz inşallah sanmıyorum. Bulantı hala günde birkaç kez yokluyor da kusmak çok kolay değil artık ya onu anlıyorsun zaten

1 PRİLAM HİÇ PRİLAM ksdfkdb Bulanacaksa da 1de de bulanıyor bulanmayacaksa hiç içmesen de bulanmaz. Ben 23 haftada bıraktım bir daha da içmeme gerek kalmaz inşallah sanmıyorum. Bulantı hala günde birkaç kez yokluyor da kusmak çok kolay değil artık ya onu anlıyorsun zaten
1’e düşürüp bırakayım artık bu sersemlikten de bıktım ya

X