Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ay inşallah canım benim 🙏🏻 O duygu o kadar farklı ki ne yaparsan yap acaban oluyor ama geriye dönüp bakmamak gerek. Pazartesi günü hastaneye geldiğimi gün burda paylasmıstım bi kadın 11.haftada tespit edilenler 27-28 gibi geçmiş ama onun agır birşeyler yoktu. Bebekte ödem vs. O gün etkilenmiştim eşime akşam demiştim. Dedim doğru mu yapıyoruz diye hic soruyor musun kendine dedim. O da dedi o kadar cok ki. Doktorlar bile böyle dedikten sonra artık bunu kapatmalıyız yoksa bizi yer kemirir bu düşünceler. Yani kimseye yasatmasın bu duyguyu bu hissi. Artık bizde o kısmı düşünmemeye calısıyoruz cunku düzelecek seyler değildi ve kac tane bulguydu en son 20 yi geçmişti her gittiğimiz doktor üzerine ekliyordu yenisini.
En acısı ne biliyor musun. Bilmeyen biri sordugunda hastanede filan, mesela pazartesi günkü kadın bana dedi ki ay özürlü diye mi aldırıyorsunuz. Bu nasıl parçalayıcı bi cümle. İşin kötüsü ona da 11.hafta birşeyler olabilir dedikleri halde bu duyguları yaşadıgı halde bu durumu anlayamayıp böylesine bir cümle kurması inanılmaz kötüydü.

Cok teşekkür ederim pero 🙏🏻❤️Hic yaknız bırakmadınız sürecte hep rahatlattınız beni
insanlar böyle şeylerde çok düşüncesiz olabiliyorlar. benim de ilk bebeğimin kalbi kendi durdu karnımda hep kendimi suçlayacak hep acaba şöyle yapsam yaşar mıydı diye soracağım bir şeyler buldum. O girdap hakkaten yutuyor insanı. Bu içindeki savaş yetmezmiş gibi insanları avutmaya, laf anlatmaya çalışmak daha can sıkıcı. O yüzden acabalarını sil dedim zaten çok iyi anlıyorum seni. 20 tane anomaliyle dünyaya gelse de yaşamayacaktı zaten ya da acılar çekecekti günlerce. insanlara bunu anlatmak çok zor.
Ne demek çiçeğim hep yanındayız. Allah bir daha böyle şeyler yaşatmasın.

Canım benim çok çok geçmiş olsun bir nefeste kurtulmuşsun bundan sonra hiçbir şey düşünmek yok sadece iyi olmaya bakacaksın kendin ıyı olacaksın vücudun psıkolojın sağlıklı olacak ki yeni bir bebek ıcın hazırlıklı ol
Sayende tavsiyelerin benim canımı kurtardı resmen😍 o kadar cok dua ettim ki. Herkesin su gibi geçsin. Doğum icin herkesin sır gibi paylasmadığı şeyi yaşayınca anladım. Paylaşmamak daha iyi sanki. Şuan anlıyorum. O an kalbini durduralım deseler kabul ederdim oyle birşey. O an aklımdan gecen düşünceleri ben biliyorum 🤭 Gercekten cok kutsal çok

Kızlar tetenoz ilk dozumu oldum sağlık ocağındaki hemşire ıkıncı doz bır ay sonra dedi doktorum tek doz yaptır 30. Haftada bogmca Yaptır dedı hemsıreye sordu onu parayla almanız lazım öyle yapıryoruz dedı bılgısı olan var mı?siz nasıl yaptırcakasınz
bana kimse boğmaca demedi yaa 1-2 hafta sonra gidip 2. tetanozu olucam sadece.

Ben bundan aldım fiyat olarak aman aman fark yok zaten sanırım şey okumuştum yataş juno reflü yastığı özelliği yok bunda var diye ama görüntüleri hemen hemen aynı zaten nereden okudum bilmiyorum. Güzel ama gelince de beğendim
Teşekkür ederim evet bende juno reflü yatağı değil diye gördüm ondan sorayım dedim 😊

Kızlar tetenoz ilk dozumu oldum sağlık ocağındaki hemşire ıkıncı doz bır ay sonra dedi doktorum tek doz yaptır 30. Haftada bogmca Yaptır dedı hemsıreye sordu onu parayla almanız lazım öyle yapıryoruz dedı bılgısı olan var mı?siz nasıl yaptırcakasınz
Bence olma anne karnında ki bi bebeği bu kadar karma şeylere niye maruz bırakıyorlar ki ve bildiğim kadarıyla sadece tek doz boğmaca yapılıyor boğmaca yapan tetanoz olmuyor bence sen her gebe gibi ikinci doz tetanoz ol direkt bizler yaptık zararı olmadı yani em güzeli bildiğimiz yoldan devam

Demek benim ki de normal önden gitmesi bebeğe zararı ı yoksa zaten sorun yok belki doktor şekerden şüphe ediyor öyle diyorlar olabilir
Yanı benım ıcım de rahat haftasından düşük olmasını istemem bende şeker testı yaptırırsam eylulun ilk haftası benim genel de açlık sekerım düşük oluyor herkesın yüksek çıkar sonuç ne çıkacak bilemiyorum 😂

Ben 30. haftada tek doz karışık aşı yaptırcam tetanos+ boğmaca. Valla benim kendi doktorum da aile hekimi de bunu tavsiye etti bize, öncesinde olmana gerek yok o yüzden dedi. Ücretini kendin karşılıyorsun evet. Devlet sadece tetanosu ödüyor.

Bence olma anne karnında ki bi bebeği bu kadar karma şeylere niye maruz bırakıyorlar ki ve bildiğim kadarıyla sadece tek doz boğmaca yapılıyor boğmaca yapan tetanoz olmuyor bence sen her gebe gibi ikinci doz tetanoz ol direkt bizler yaptık zararı olmadı yani em güzeli bildiğimiz yoldan devam
Son zamanlarda yenidoğanlar arasında boğmaca vakaları çok sık görülmeye başlamış ve Allah korusun ölümcül seyrediyormuş. Bebeğin boğmaca aşısı doğumdan sonra geç yapıldığı için 0-2 aylık dönemde koruması amacıyla enfeksiyon doktorları son 3-4 yıldır bunu öneriyorlarmış. Öncesinde biz de gerek görmüyorduk ama aşı tavsiyeleri dönemseldir dedi doktor bize eskiden boğmaca aşısı mı varmış falan dememek gerekiyormuş. Toplumda da ücretten dolayı karışık aşının vurulma oranı daha düşükmüş yani toplumla mukayese etmeyin de dediler. Kış bebeği olacağı için ilk zamanlar sık sık hastaneye gidip gelineceği için bize bunu ısrarla önerdi valla ikisi de. Ama herkesin kendi tercihi tabi.

Kızlar merhaba ben iyiyim.
dün size yazdıktan 18:30dan sonra sancılarım sıklaştı. gece 01:00 ve 02:30 da 2 kere kustum 02:30 da kusarken suyumda geldi. Hastabakıcı ile asansörde kaldık diye beni bi daha odama cıkarmak istemedi ameliyathanede bıraktı. Doktorlar mı desem öğrenciler mi desem bilemiyorum cok küçüklerdi 03:00 de ameliyathanede bırakıp gittiler(uyuyorlardı). 04:00 de nişanım geldi, 04:30 da dogurdum. Geldi Doğurdum diye seslenmeme rahmen 5-10 dk sonra geldiler. Geldiklerinde ben bebeğe bakıyordum. Cünkü sonraki sürecte göstermeyip hemen alıyorlarmıs taburcu olan bi kız söylemişti. 05:00de plasentayı dogurdum. buraya kadar tüm süreçleri tek yaşadım. Sonra anestezi olmadan rahim temizleme işlemlerini yaptılar. 06:30 da odama cıkardılar. Geri kalan erite edici şeyleri hissettiklerimi yaşadıklarımı vs hic paylaşmak istemedim. Genel hatlarıyla teknik olarak böyleydi.
AdChoices
ADVERTISING​
Benim dogumun rahat geçti şükür az bi ıkınma ile ıkınma gibide değildi tamamen nefes kontrolü ile geldi🙏🏻 Burdan bana özeldende yazan farklı farklı tavsiyelerde bulunan birçok kişi vardı. Etiketlemeyi unuttugum gözden kacırdıgım mutlaka olmustur, kusura bakmasınlar. @ozlemem aydodo aydodo @veniveniveni @Esra songul @MavisOglumm Hocahnm Hocahnm etiketlemeyi unuttuklarım tek tek herkese teşekkür ederim. nerdeyse hepsini uyguladım -Tahta tarak tavsiyesi dısında- Özellikle nefes ve egzersize mutlaka bak denildi. O kadar okumama ve gebe okulunda anlatılmasına rahmen uygulama ile pekiştirmedipim icin bilmiyor gibiydim. İyi ki öncesinde bakmısım son anlarımda onları uygulayarak rahatladım cok işime yaradı. Tavsiyelerde bulunan herkese defalarca çok teşekkür ederim hepsi işime yaradı❤️

Burda muayane olurken 10 günden fazladır burda olup hala sancısı başlamayan bi kız vardı. Benim daha ilk günden sancım basladıgını doktor sordugunda duyunca üzüldü sonrasında muhabbet etmeye başladık. Sizin tavsiylerinizi ona da ilettim. İnş onunda işine yarar benim cok işim yaradı. Ay hepiniz iyiki varsınız. Sizlerinde dogumu su gibi geçsin canlarım ❤️ Merak ettikleriniz olursa özeldende sorabilirsiniz her daim seve seve yardımcı olmaya çalışırım🙏🏻
Kalbindeki sızı da azalacak merak etme , sadece kendine zaman tanı . Yaşadığın bütün duygu durumları çok normal . Bundan sonraki hayatında hep güzel haberler almanı diliyorum. Geçmiş olsun ne kadar doğru bir deyiş bilmiyorum ama umuyorum bundan sonra çok daha güzel günler yaşarsın . İstediğinde yazabilirsin 🙏🏻

Ben 30. haftada tek doz karışık aşı yaptırcam tetanos+ boğmaca. Valla benim kendi doktorum da aile hekimi de bunu tavsiye etti bize, öncesinde olmana gerek yok o yüzden dedi. Ücretini kendin karşılıyorsun evet. Devlet sadece tetanosu ödüyor.
Evet bana da ücretli dedıler birdaki kontörlümde soruyum😊
Son zamanlarda yenidoğanlar arasında boğmaca vakaları çok sık görülmeye başlamış ve Allah korusun ölümcül seyrediyormuş. Bebeğin boğmaca aşısı doğumdan sonra geç yapıldığı için 0-2 aylık dönemde koruması amacıyla enfeksiyon doktorları son 3-4 yıldır bunu öneriyorlarmış. Öncesinde biz de gerek görmüyorduk ama aşı tavsiyeleri dönemseldir dedi doktor bize eskiden boğmaca aşısı mı varmış falan dememek gerekiyormuş. Toplumda da ücretten dolayı karışık aşının vurulma oranı daha düşükmüş yani toplumla mukayese etmeyin de dediler. Kış bebeği olacağı için ilk zamanlar sık sık hastaneye gidip gelineceği için bize bunu ısrarla önerdi valla ikisi de. Ama herkesin kendi tercihi tabi.
Bilgilendirme için teşekkürler 🙏 30.haftama daha çok var düşünürüm o zamana kadar😅

İkisini karıştırmak korkutuyor beni tabi en iyisini doktorlar bilir ama ya tetanoz ya boğmaca tabi yine kişinin tercihine kalmış

Yanı benım ıcım de rahat haftasından düşük olmasını istemem bende şeker testı yaptırırsam eylulun ilk haftası benim genel de açlık sekerım düşük oluyor herkesın yüksek çıkar sonuç ne çıkacak bilemiyorum 😂
Bende 2 eylül yapacam anlarız o zaman kendi mi tombul yoksa şekerden mi 😁

İkisini karıştırmak korkutuyor beni tabi en iyisini doktorlar bilir ama ya tetanoz ya boğmaca tabi yine kişinin tercihine kalmış
Bebeklere 5li karma bile yapılıyor ya hiç o şekilde düşünmedim. Ben sadece boğmacanın canlı aşı olmasından tedirgin oldum ama 30. haftada vücut onu tolere eder dedi doktor da.

magnezyuma başladıktan sonra bacak ağrılarım ciddi azaldı benim. 22 hafta oldu benim bu bel ağrısı iki gündür canıma okudu. azıcık iş yapayım y da yürüyüş yapayım çatlayacak gibi oluyor
Huzursuz bacak gibi ağrılarda benim çok iyi gelen bi yöntemim var kızlar kesin deneyin. Bir kalıp sabun koyun yatağa. Bacaklarınıza değmese bile yalancı magnezyum oluşturuyormuş. Ben sabunsuz yatamıyorum artık ve normalde ağlardım bacak ağrısından.

Kızlar merhaba. 23+2 den selamlar🙂🙂 bugün tetanoz ilk doz aşısını yaptırdım. 4 hafta sonra ikinci dozu yaptırmak için gelirsin dediler. Ben tetanoz aşısını doktor yaptır dediği in yaptırdım ben internette araştırmaya okumaya hiç girmedim. ‘Acaba mı’ diye bir düşünceye maruz kalıp kötüyü çekmek istemedim. Detaylı ultrasonumuda gecen hafta yaptırdım. Alışveriş yapmayada başladım. Tek sorun kış bebeklerıne ne alınır, ne kadar alınır bilememek🐣🤷🏻‍♀️

Kızlar merhaba. 23+2 den selamlar🙂🙂 bugün tetanoz ilk doz aşısını yaptırdım. 4 hafta sonra ikinci dozu yaptırmak için gelirsin dediler. Ben tetanoz aşısını doktor yaptır dediği in yaptırdım ben internette araştırmaya okumaya hiç girmedim. ‘Acaba mı’ diye bir düşünceye maruz kalıp kötüyü çekmek istemedim. Detaylı ultrasonumuda gecen hafta yaptırdım. Alışveriş yapmayada başladım. Tek sorun kış bebeklerıne ne alınır, ne kadar alınır bilememek🐣🤷🏻‍♀️
“Elizismom” youtube kanalına bakabilirsiniz. Ben çok faydalandım 🩷

Valla benimki de bana cok asırı büyümüş gibi geliyor 25e girdim. bir onceki hamileliğimde nerdeyse 7 aya kadar belli olmuyordu dışardan bol giyindiğim için. Simdi hem büyük hem sivri göbegim o zaman kızdı simdi erkek farkediyor mu bilmem. Bir de gecen hamileliğiöde totalde 10 kg almıştım. Şimdi biraz daha zayıf hamile kaldım ama bu sefer 25 haftada 10 kg aldım. Nerden baksan kendimi gemi gibi görüyorum 😂
Aynı durumdayız cinsiyetle alakası yok canım benimki kız. Amniyon sıvısının fazlalığından büyük olabilirmiş.

Daha bebek aşılarını araştırmadım bilmiyorum ama öyleyse vurulabilir demek ki, sadece her doktorun yöntemi işleyişi farklı olduğı için tedirgin oluyorum yani sağlık bu belli bi nokta da buluşmaları gerekiyor ev temizliği vs böyle başka birşey değil ki herkes kendi yöntemi ile ilerlesin herkes aynı olsa hiçbir insan da tereddüt etmez
Bebeklere 5li karma bile yapılıyor ya hiç o şekilde düşünmedim. Ben sadece boğmacanın canlı aşı olmasından tedirgin oldum ama 30. haftada vücut onu tolere eder dedi doktor da.

X