Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Minimal bebek alışverişi videoları var youtubeda, onları da izleyebilirsin. şu mesela benim izlediklerimden biri.

Benim bence yaptığım hata her şeyi önden almaya çalışmak oluyor. Arkadaşım da dedi mahrumiyet bölgesinde yaşamıyosun gerekli olanı alırsın doğunca diye ama yok sanki doğuma bırakınca hiçbir şey alamayacakmışım gibi geliyor. O yüzden gereksiz şeyler de çıkacaktır kesin

Bence uygun 10 derse 9.5 verdi bana. Fazla geldi belki son haftalarda giderim olmadi evde bakicam .

evet ben de aynen öyle düşünüyorum, heves ettiğimiz şeyleri abartmadan alalım bence de ama fazlası gerçekten israf geliyor bana da. az ve öz olsa yeter, bir sürü çeşit çıkarmışlar. düğün sektörü gibi olmuş bu yenidoğan sektörü de

Ay kızlar birilerine bir şeyler anlatmazsam çatlicam
Kayınvalidem, görümcem bir ara beni yakaladılar işte eşim yokken, dediler ki son zamanlarda bir şeye çok üzüldü mü stres yaptı mı? Ani stres durumlarında da olurmuş bu hastalık falan filan. Ben de dedim ki yooo gayet mutluydu hatta bebek olmuş hamileyim falan kafasına taktığı bir şey yoktu dedim. Onun öncesinde bebek olmuyor diye üzülmüş olabilir ama çok da kafaya takar gibi değildi en azından benim kadar dedim. Ona çok üzülüyordu, senin üzülmene daha çok üzülüyordu dediler. Hiç cevap vermedim. Bu ne demektir anlamadım yani art niyet aramayayım dedim.
İkinci konu da ramazan bayramında biz memleketlere ayrı gittik ve eşim ısrar etti ki arabayla ben gidicem diye. Bana uçak bileti aldık başta sonra iş yerinden izin de alamadım tek günlük, bilet yandı, ben otobüsle gittim. 4 haftalık hamileydim o zaman da düşünün yani 8-9 saat yol gitmişim.
Kayınvalidem dedi ki ramazan bayramında tek geldi ya araba kullandı saatlerce ve orası sıkışmış o zaman bi ağrıyor batıyor demişti acaba ondan mı oldu dedi. Rezilliği çeken benim sorguladıkları şeye bakın. Ne yani yanında yolculuk yapıp da şoförlük etmedim diye mi geldi bu hastalık başına.
Binbir tane ihtimal var bu hastalığın olabilmesi için amaç ne yani burada sherlock kesiliyorlar falan. Valla bir tatsızlık yaşansın istemiyorum sıkıntılı zamanlarda, eşime de demedim bir şey ama ben de doluyorum kendi kendime yani napıcam bilmiyorum. Gitsinler istiyorum bir an önce.

Şu aşırı tepkiler beni çok rahatsız ediyor ya, anlatamam yani. Hele ki böyle zamanlarda. Ölecekler ilgi arsızlığından, en küçük şeyde kurabiye gibi dağılıyor hepsi, derdi olan sensin teselli eden yine sensin. Katlanamıyorum. Sevginin, ilginin bile fazlası zarar beni çok irrite ediyor. Bugün benim kv de 50 kere geldi karnımın üstüne yattı mesela, ne dokunabilir miyim diyor ne başka bir şey. Aramız iyidir ama çok sevişmeyiz yani, ben çok fazla temas seven biri değilim zaten en sevdiklerim dışında çok gereksiz geliyor bana fiziksel temas. Gelip karnıma yatıyor ajfksks mal gibi bakıyorum ben de o sırada. Benim dahi karnımı 50 kere sevip konuşmuşluğum yok, nedir bu şov yani söylesen nankörsün, suçlusun. Hepsi aynı. Eşimin ürik asit ve pıhtılaşma değeri yüksek çıktı kv ile uğraştık haftalarca, uyuyamıyormuş shfkdjdk evlerden ırak ya.

Eşin daha da büyümeden destek alsa iyi olur bence, çok iyiye gitmiyor gibi artık fiziksel sağlığını etkiliyor. En kısa sürede çorap söküğü gibi çözülür umarım

Abartılı olduğunu ben de düşünüyorum ama gereksiz gördüklerimizi almak zorunda değiliz sonuçta kimse zorla aldırmıyor. Heves edip alınmış, ne gerek var çok pahalı vs gibi tepkiler lüzumsuz bence.

Anam acil surat asıp gönder ya, çekilmez gerçekten. Oğluşum da oğluşum ajfkskdks

AYYYYYYYY bu erkek anaları ve ablaları var ya kıyamet kopsa gelinden bilcek yemin ederim sinirlerimi tepeme çıkarıyolar benim de. adam bi laf eder kesin sen söylemiş olursun. adama bişey olur sen bakmadı olursun. adam üzülür sen de üzülürsün ama sen niye üzüldün olur. bi salın artık bizi beeee

Kız yemin ederim aynısını yaşıyorum. Hareket edince biz de bi dokunalım dediler eyvallah bir iki kere denk getirdik de b*ku çıktı. iki laflarından biri paşa gelince şöyle olacak paşa gelince böyle olacak. Zaten el kadar bebekten sırf erkek diye paşa olarak bahsetmeleri yeterince itici değilmiş gibi. Ben de laf arasında ya tosbiğin ayakları aşağıdaymış gibi bir cümle kurdum beni uyarıyor tosbik demeyin güzel lakaplar takın güzel hitap edin çocuğunuza diyor. Sanki küfür ettik kendi çocuğumuza. Paşam, can parçam, canım oğlum falan diyecekmişim. Demiyorum, demiyorum ya demiyorum tosbik diyecem ben. Benim çocuğum tosbik. Her cümle bir övgü içersin aman bir sevimsizlik barındırsın. Valla insanın kendi çocuğuna canım oğlum diyesi gelmiyor bunlar yüzünden. Ve dediğin gibi bir laf desen kötü olursun biz senin için çocuğun iyiliği için söyledik olurlar. Kaynanam eşime sadece canım oğlum diye hitap eder, nadiren de ismiyle. Mesajda da böyle yazar, telefonda da böyle konuşur. Bana aşırı bayık geliyor ya, zorlama yani. Of içimde tutup söyleyemediğim onca şey var ama onlar ne güzel kibar kibar uyarılarını yapıveriyorlar laf arasında.

yahu ne istersem onu derim çocuk benim değil mi. bizimkinin de ismine bile karışıyolar. neymiş kuranda geçen isim olsunmuş. ya sen koy kendi çocuklarına, benimkine ne karışıyon

Siz almayabilirsiniz? Burda konuşulan hiçbir şey Allahın emri değil. İsraf, gereksiz olduğunu düşünüyorsanız almazsınız. Benim de ilk bebeğim ama her şeyi almak zorunda hissetmiyorum kendimi mesela.

Yani direkt ARSLAN veya ERRRRRRKEK deseler daha az uğraşırlar sanki anfksjdksks hiç tahammül edemiyorum ya sıfır. Bir saatten fazla vakit geçirince sanki biri beni boğuyor. Annem vs abartıyorsun diyor, her densizliği ve sınırsızlığı normalize edip sineye çekmek üzerine yetiştirildiğimiz için çile çekmeye geldik bu dünyaya kadınlar olarak. Erkekler de kıçlarını yaysın, süper benim kv hiç yemek yapmıyor mesela biz de buluştuğumuzda hep dışarda yiyoruz, ben sebze sevmeyen biriyim baklagil ya da et tüketiyorum. Sebze sevmiyorum yapmıyorum diyorum oğlum seviyordur belki diyor ahfkshfksjclsjdjs hamileyken her gün çikolata yiyip 35 kilo almış, ailecek şeker bağımlısı bir aile mensubu bana beslenme önerileri veriyor gülüyorum ama çatlıyorum sinirden, birkaç gün geçmiyor da bu öfkem. Herkes haddini bilse keşke.

Anam acil surat asıp gönder ya, çekilmez gerçekten. Oğluşum da oğluşum ajfkskdks
Ya onu da yapsam bizimkiyle aramız açılır. Bu sefer bir hafta sıkamadın dişini bu derdimin arasında bir de sizin derdinizle uğraşmak zorunda kaldım bilmem ne laf kalabalığı yapacak. İnsanlık bende kalsın diyorum da zorlamaya devam ederlerse az kaldı bozmama yani siz neyi kurcalıyorsunuz burada diye. Bazen de diyorum ya duymazdan gel sayılı gün çıkıp gidecekler işte sen kocanla kötü olma onlar zaten her türlü iyi olurlar.
Çalışıyor olmanın en sevdiğim hatta son zamanlarda tek sevdiğim yanı bu biliyor musunuz? En azından işten dolayı günün çok büyük bir bölümünde maruz kalmamak

Benim de iş yerindeki arkadaşım dokunuyor sürekli ve uzun uzun dokunuyor. Çok rahatsız oluyorum ama bir şey de demedim şuana kadar. Aşırı rahatsız edici değil mi ya, bir de el kol değil ki karın bu

Nereliler cok merak ettim. Allah yardımcın olsun bacım

Saygını bozmadan, tartışmadan sınır koymak en güzeli. Ben de hep sustum, 2 senenin sonunda konuşmaya başladım az da olsa o da dikkat ediyor artık mesela. Bence sen de belli ölçüde tepkini belli edebilirsin, senden daha fazla zorlanan yok bu süreçte çünkü. Sonra daha kötü patlarsın.

Benim de iş yerindeki arkadaşım dokunuyor sürekli ve uzun uzun dokunuyor. Çok rahatsız oluyorum ama bir şey de demedim şuana kadar. Aşırı rahatsız edici değil mi ya, bir de el kol değil ki karın bu
Ben de aşırı rahatsız oluyorum. Bugün dışarda buluştuk direkt elini karnıma koydu mesela, hiç hoşlanmam böyle şeylerden. O kadar rahatsız oldum ki. Tek hamile benim ya, veya biz normalde çok sevişiyoruz sanki bizim millette temas çok sıkıntı ya, gerçekten çok sıkıldım artık. Bari bir dokunabilir miyim de, ayı oğlu ayı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…