Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Bizim iş yeri de bir kadın -nefret ederim kendisinden tam bir sinsi- bir erkek iş arkadaşımızın eşi oğlunu alıp gelmişti ve kadının yüzüne dahi bakmadan erkek arkadaşa “oğlumuz nasııll” dedi diye bütün hafta kuruldum buna hdhdhd Bilemiyorum her ilişkinin sınırı var yok da orda sorun var. Bir de ben ne niyetle karnıma dokunduğunu nerden bileyim, belki kötü bir duygun var o enerjiye mecbur muyum ben
Niyeti iyi olsa dahi rahatsız edici bence. “İyi niyet” adı altında yapılan sınırsızlıklara da tahammülüm bitmiş durumda, 28 yaşında kadınım ne yiyeceğime neden karışıyor diyorum “seni düşünüyor” oluyor ve ben kötü oluyorum. Bunları hiç düşünmeden çatır çatır sınır koymak en sağlıklısı aslında ama bunun için çok yanlış bir coğrafyadayız 🥲

Neler yaşadığımı anlamaları için yeterince konuştuğumu düşünüyorum. Eşimle yaşadığımız sorunları anlatmadım tabi ama. Bizim çocuğumuz hastayken sen üzüldün diye üzülecek durumda değiliz modundalar annesi ve ablası. Mesela babası on kez dedi oğlum bu kızı üzme bak can taşıyor falan. Kaynanam hemen diyor canım onun elinde mi sanki isteyerek mi üzülüyor, çocuğum ne hale gelmiş burada falan.. Benim kaynanam da aşırı derecede çocuklarına hayranlık var, çocuklarda da anneye düşkünlük. Değişik bir tarzda yetiştirmiş yani üç kişilik bir dünyanın içinde. Baba bile dahil değil o dünyaya. Aslında bence acıyorlar annelerine ama o bundan mutluluk duyuyor gibi ve yüzlerine söylesen annemiz çok gururlu der inkar ederler. Düşünsene bu adam aylardır hasta ve annem üzülür kafaya takar uyuyamaz diye annesine anlatamıyor. Bu nasıl annelik ben bilemiyorum olmak da istemiyorum böyle. Kınamıyorum da inşallah her daim mantıklı, aklı selim düşünecek kadar kendimde olurum 🙏
Anlattıklarına bakılırsa eşinin böyle olmasının nedeni anlaşılıyor aslında. Ya kan emici gibiler gerçekten, ne olursa olsun sen hep zayıf ve nazlısın onların gözünde. Halbuki kendi oğluşu burnu aksa 4.evre akciğer kanseri gibi davranıyor, sayelerinde biz de sonsuz bir annelik döngüsü yaşıyoruz. Çocuklarımız ve evet dediklerimiz 🥲

Ah canım ya, dertlere gel ajfksjdk bu arada benziyoruz bu konuda, ben de yalnızlığıma çok düşkün ve pek de insanlara bayılmayan biriyim. Tiyatro, sinema, alışveriş, yürüyüş hepsini tek başıma yapmayı severim. Kv niye beni çağırmıyorsun diyor, sessizlik istiyorum çünkü reis ondan olabilir mi. Hayat bilgisi öğrenesim yok, sahilde Tarkan-Hüp dinleyip klip çekmek istiyorum kafamda sal beni sjfkdk hayır “belki” derken laf sokuyor, eşim her şeyi yer yemek seçmez ben seçiyorum. Bizim bir sorunumuz yok ayrıca, sana ne oluyor 😂
Benimki çok ilgi arsızı değil ama aşırı abartılı ve ölçüsüz davranışları var, çocuk gibi aynı. Yani bir gün oğlum olursa karısına oğluma sebze yap demeyeceğim mesela, kıçını kaldırıp kendi yapsın çok istiyorsa.
şu mesajı üçüncü kezdir yanıtlıyorum. Her seferinde dondu uygulama yarıda kesildi artık telefonu kırmak üzereyim sinirden 😂

Niyeti iyi olsa dahi rahatsız edici bence. “İyi niyet” adı altında yapılan sınırsızlıklara da tahammülüm bitmiş durumda, 28 yaşında kadınım ne yiyeceğime neden karışıyor diyorum “seni düşünüyor” oluyor ve ben kötü oluyorum. Bunları hiç düşünmeden çatır çatır sınır koymak en sağlıklısı aslında ama bunun için çok yanlış bir coğrafyadayız 🥲
Beni düşünen bana karışmasın kardeşim, ben zaten bilmediğimi sorarım öğrenirim ama 18 19 yaşında hamileler değiliz ki henüz yeni olgunluk çağında olalım. Bazen sağır taklidi yapmak istiyorum😅

Beni düşünen bana karışmasın kardeşim, ben zaten bilmediğimi sorarım öğrenirim ama 18 19 yaşında hamileler değiliz ki henüz yeni olgunluk çağında olalım. Bazen sağır taklidi yapmak istiyorum😅
Ben de sorduğum ve söylediğim her şeyden pişman oluyorum. Demir eksikliği çıktı mesela, kadınların %80’inde vardır ya hani, devamlı onu sorup müdahale ediyorlar şu an. Artık neyi söyleyip söylememem gerektiğini düşünerek yaşamaya başladım, sonradan başım ağrıyor çünkü.

En güzelini hamilelik+ veriyor ya 🥹 happy mom'ın mesajları çok güzel saddce

Eki Görüntüle 3466815
Benimde 23 haftalık oldu fotoğrafı bu daha güzel bir uygulama bide banu çiftçinin ki var
Djdlfjsldk gerçekten öyle. Bir de devamlı dandik dandik forum bildirimleri geliyor gıcık oluyorum, makaleleri için indirdim
Arada canım sıkılınca servsite zaman geçsin diye forum kısmına bakıyorum çok kaotik aile olayları ve çok saçma sorular var. Kocası aldatmış hamileyken dövmüş ama seviyormuş. Kaynanası eziyet ediyormuş bilmem ne garip bir ortam😄

Eklentiler

• IMG_3808.png
    IMG_3808.png
    283,1 KB · Görüntüleme: 28
Benimde 23 haftalık oldu fotoğrafı bu daha güzel bir uygulama bide banu çiftçinin ki var

Arada canım sıkılınca servsite zaman geçsin diye forum kısmına bakıyorum çok kaotik aile olayları ve çok saçma sorular var. Kocası aldatmış hamileyken dövmüş ama seviyormuş. Kaynanası eziyet ediyormuş bilmem ne garip bir ortam😄
Bir nevi kk yani 😂

Anlattıklarına bakılırsa eşinin böyle olmasının nedeni anlaşılıyor aslında. Ya kan emici gibiler gerçekten, ne olursa olsun sen hep zayıf ve nazlısın onların gözünde. Halbuki kendi oğluşu burnu aksa 4.evre akciğer kanseri gibi davranıyor, sayelerinde biz de sonsuz bir annelik döngüsü yaşıyoruz. Çocuklarımız ve evet dediklerimiz 🥲
Her iki tarafı da tanıyan bir arkadaşım da demişti ki senin güçlü olmanı kıskanıyorlar içten içe. Hatta eşin bile kıskanıyor. Asıl kendileri çok zayıf hayat karşısında. Kv’m için evlatları söz konusu olduğunda böyle sadece onun dışında dünya yansa çok da üzülmez yani ama çocuklarının tırnağı kırılmasın. Bana da ikide bir paşa gelsin seni de görcez demesi yok mu? Aynen el kadar çocuğa olan sevgiyle ilgiyle 30 yaşındaki oğlunu kıyasla da bak nasıl oluyormuş diye sor yani. O gün de diyecekler ki yaaa nasıl oluyormuş? Cidden akıl tutulması. Ya kayınbabam dedi ki eline bir kızılcık sopası al eğer bu benim oğlum yine doktor araştırmaya devam ederse benden sana tam yetki, patakla bunu dedi. Memleketimi söyledi, siz zaten biraz deli dolu olursunuz dedi. Kv hemen atladı lafa o iş memlekete basmaz canı yanınca herkes pehlivan kesilir. Di mi diyor bana bir de. Aynen ya bu gözdağını vermesen ben de dövecektim oğlunu. Gücüm de yetecekti falan şu halimle hem de. Hiç kafaları çalışmıyor galiba çocukları söz konusu olunca bazı kadınların. Bizimki de onların başını çeker.

Kuşum kendisi korktu ben boşuna ameliyat oluyorum boşu boşuna organ kaybı yaşayacağım. Ya ileride diğerini de alalım derlerse daha 30 yaşındayım falan filan. Ailesi de bu konuda destek oldu biraz. Hazır değilsen olma oğlum falan dediler. Herkesten de az çok cesaret alınca bir de ciddi ciddi tuhaf olunca o an üstüne gidemedik yani. Doktor da bu koşullarda olmaz zaten hasta kendini hazır hissetmeli endişesi olmamalı falan dedi. İşler çorba oldu. Bana tatil merakı falan diyordu. Şimdi doktorlar dahil herkes kendisine dedi ki sen bi tatile falan çık kafanı topla. Geldi lafıma. Ah ah…
Kötü olmuş geçmiş olsun tekrar zor bir durum onun açısından en azından ilerde keşke yaptırmadaydım demesin iyice emin olsun. Ailesine nazlanmak birax iyi gelir belki aile yapıları biraz böyle sanki olayları abartıyorlar gibi. Terapi alman iyi gelir sana en azından artık bırak nasıl istiyorsa öyle bir yol izlesin. İnşallah çabucak sağlıklıca bir sonuca kavuşur. Tekrar çok geçmiş olsun🙏

Ben de sorduğum ve söylediğim her şeyden pişman oluyorum. Demir eksikliği çıktı mesela, kadınların %80’inde vardır ya hani, devamlı onu sorup müdahale ediyorlar şu an. Artık neyi söyleyip söylememem gerektiğini düşünerek yaşamaya başladım, sonradan başım ağrıyor çünkü.
Benim de tiroitim 3 çıktı diye hamur işini acilen kesmem salık verildi, doktor önemli değil demesine rağmen nfndn acaba en iyisi doğurana kadar gizlemek mi bilemiyorum sinirler iyice yıpranıyor çünkü

Her iki tarafı da tanıyan bir arkadaşım da demişti ki senin güçlü olmanı kıskanıyorlar içten içe. Hatta eşin bile kıskanıyor. Asıl kendileri çok zayıf hayat karşısında. Kv’m için evlatları söz konusu olduğunda böyle sadece onun dışında dünya yansa çok da üzülmez yani ama çocuklarının tırnağı kırılmasın. Bana da ikide bir paşa gelsin seni de görcez demesi yok mu? Aynen el kadar çocuğa olan sevgiyle ilgiyle 30 yaşındaki oğlunu kıyasla da bak nasıl oluyormuş diye sor yani. O gün de diyecekler ki yaaa nasıl oluyormuş? Cidden akıl tutulması. Ya kayınbabam dedi ki eline bir kızılcık sopası al eğer bu benim oğlum yine doktor araştırmaya devam ederse benden sana tam yetki, patakla bunu dedi. Memleketimi söyledi, siz zaten biraz deli dolu olursunuz dedi. Kv hemen atladı lafa o iş memlekete basmaz canı yanınca herkes pehlivan kesilir. Di mi diyor bana bir de. Aynen ya bu gözdağını vermesen ben de dövecektim oğlunu. Gücüm de yetecekti falan şu halimle hem de. Hiç kafaları çalışmıyor galiba çocukları söz konusu olunca bazı kadınların. Bizimki de onların başını çeker.
Çok itici ya, allah sabır versin bacım. Erkekler de asla sallamıyor sağ olsun, ona da ayrı delirmece 🥲 allahtan kayınpederin aklı başında biri.

Ay kızlar birilerine bir şeyler anlatmazsam çatlicam 😂
Kayınvalidem, görümcem bir ara beni yakaladılar işte eşim yokken, dediler ki son zamanlarda bir şeye çok üzüldü mü stres yaptı mı? Ani stres durumlarında da olurmuş bu hastalık falan filan. Ben de dedim ki yooo gayet mutluydu hatta bebek olmuş hamileyim falan kafasına taktığı bir şey yoktu dedim. Onun öncesinde bebek olmuyor diye üzülmüş olabilir ama çok da kafaya takar gibi değildi en azından benim kadar dedim. Ona çok üzülüyordu, senin üzülmene daha çok üzülüyordu dediler. Hiç cevap vermedim. Bu ne demektir anlamadım yani art niyet aramayayım dedim.
İkinci konu da ramazan bayramında biz memleketlere ayrı gittik ve eşim ısrar etti ki arabayla ben gidicem diye. Bana uçak bileti aldık başta sonra iş yerinden izin de alamadım tek günlük, bilet yandı, ben otobüsle gittim. 4 haftalık hamileydim o zaman da düşünün yani 8-9 saat yol gitmişim.
Kayınvalidem dedi ki ramazan bayramında tek geldi ya araba kullandı saatlerce ve orası sıkışmış o zaman bi ağrıyor batıyor demişti acaba ondan mı oldu dedi. Rezilliği çeken benim sorguladıkları şeye bakın. Ne yani yanında yolculuk yapıp da şoförlük etmedim diye mi geldi bu hastalık başına.
Binbir tane ihtimal var bu hastalığın olabilmesi için amaç ne yani burada sherlock kesiliyorlar falan. Valla bir tatsızlık yaşansın istemiyorum sıkıntılı zamanlarda, eşime de demedim bir şey ama ben de doluyorum kendi kendime yani napıcam bilmiyorum. Gitsinler istiyorum bir an önce.

Ya Allah yardımcınız olsun. İllaki bişeye bağlamaları gerekmiyor hastalık bu. Hepimizde her an bi hastalık çıkabilir. Ataerkil kafa yapısı işte. Onlara göre kutsal bölge ya kabullenemiyorlar durumu. Tövbe estağfurullah. Yok bayramda araba kullanmış da ondan olmuş yok canı mı sıkılmış.

Siz en iyisini bilirsiniz tabi ama bana pek iyi niyetli gelmediler. Sonuçta siz de özel bir süreç yaşıyorsunuz. İnşallah en kısa zamanda evlerine dönerler.

Benim de tiroitim 3 çıktı diye hamur işini acilen kesmem salık verildi, doktor önemli değil demesine rağmen nfndn acaba en iyisi doğurana kadar gizlemek mi bilemiyorum sinirler iyice yıpranıyor çünkü
Hayır bir de kimseden bir şey beklemiyorsun, talep de etmiyorsun onlar her şeyi kendilerine hak görüyor. Komple siz biz olacaksın ya başka türlü kimse haddini bilmiyor.

kayınbaban ne kadar farklı ya o dikkatimi çekti, ailede kimse mi babasına çekmemiş 🥲 benim kayınvalidem de eşimi birkaç kere düşürdüğü ve yanlış uyuttuğu için kafasını yamultmuş ve bana tavsiye veriyor, cevap versen ne diyeceksin cevap vermesen için içini yer, sende bir de eş faktörü var. Ama bence de sende olmak isteyip olamadıkları ya da işlerine gelmeyen davranış profilini görüp imreniyorlar, bu da onlar da bu şekilde dışa vuruyor.

Ay kızlar birilerine bir şeyler anlatmazsam çatlicam 😂
Kayınvalidem, görümcem bir ara beni yakaladılar işte eşim yokken, dediler ki son zamanlarda bir şeye çok üzüldü mü stres yaptı mı? Ani stres durumlarında da olurmuş bu hastalık falan filan. Ben de dedim ki yooo gayet mutluydu hatta bebek olmuş hamileyim falan kafasına taktığı bir şey yoktu dedim. Onun öncesinde bebek olmuyor diye üzülmüş olabilir ama çok da kafaya takar gibi değildi en azından benim kadar dedim. Ona çok üzülüyordu, senin üzülmene daha çok üzülüyordu dediler. Hiç cevap vermedim. Bu ne demektir anlamadım yani art niyet aramayayım dedim.
İkinci konu da ramazan bayramında biz memleketlere ayrı gittik ve eşim ısrar etti ki arabayla ben gidicem diye. Bana uçak bileti aldık başta sonra iş yerinden izin de alamadım tek günlük, bilet yandı, ben otobüsle gittim. 4 haftalık hamileydim o zaman da düşünün yani 8-9 saat yol gitmişim.
Kayınvalidem dedi ki ramazan bayramında tek geldi ya araba kullandı saatlerce ve orası sıkışmış o zaman bi ağrıyor batıyor demişti acaba ondan mı oldu dedi. Rezilliği çeken benim sorguladıkları şeye bakın. Ne yani yanında yolculuk yapıp da şoförlük etmedim diye mi geldi bu hastalık başına.
Binbir tane ihtimal var bu hastalığın olabilmesi için amaç ne yani burada sherlock kesiliyorlar falan. Valla bir tatsızlık yaşansın istemiyorum sıkıntılı zamanlarda, eşime de demedim bir şey ama ben de doluyorum kendi kendime yani napıcam bilmiyorum. Gitsinler istiyorum bir an önce.
İnsan şunları sormaya utanır küçük çocukta sanki sorguluyorlar ya birde hamilesin çok saçma münasebetsiz insanlar

Hayır bir de kimseden bir şey beklemiyorsun, talep de etmiyorsun onlar her şeyi kendilerine hak görüyor. Komple siz biz olacaksın ya başka türlü kimse haddini bilmiyor.
Kesinlikle. Bunların sebebi hep mıymıntı gelinler ama en çok onlara kızıyorum. Her şeye tamam annecim :)) modunda olanlar alıştırdı böyle herkesi

X