Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Ben de kıyafetleri tamamladım alışveriş yapmadan duramıyorum kızlar ya.Bağımlı oldum sanki. 2 gündür de hastane süslemesi,hediyelikler falan araştırıyorum siz neler yaptıracaksınız
Şöyle şeyler düşünüyorum ama ben süsleme yapmayacağım. Hediye ve çikolata olarak düşündüm. Sen ne düşünüyorsun canım?

Eklentiler

• Screenshot_2024-07-05-16-49-00-421_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-07-05-16-49-00-421_com.instagram.android.jpg
    99,3 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_2024-07-02-10-36-01-341_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-07-02-10-36-01-341_com.instagram.android.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2024-07-01-22-33-41-172_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-07-01-22-33-41-172_com.instagram.android.jpg
    101,2 KB · Görüntüleme: 37
Bizim sürecimizi empati yoksunu insanlar şımarıklık/abartı olarak görüyor. Biz tarlada doğurduk şimdikiler çok nazlı demekle aynı zihniyet işte. Madem sonradan şımarıklık diyecektin niye ne yersin ne içersin diye sorup ilgili görünüyorsun ki, kayınvalide terörü işte tamamen. Tavır almakla çok iyi yapmışsın, bence bir süre daha hiç yanaşma ne oldu vs derse kendin söylersin çok kırıldım falan diye, iyi olmak için zorlama kendini canın nasıl istiyorsa öyle davran. Kv ile tatile gitme bence, zaten eşinle son baş başa tatiliniz ne gerek var kırılmakta haklısın ama ağlayıp düşünüp üzme kendini. Tatilin öncesinde söylemesi iyi olmuş orada söylese canın daha da sıkılırdı.
böyle bişey diyecek biri gibi gelmemişti hiç bana, özellikle hamilelik döneminde hiç hiç. ama şöyle hissediyorum, kendi hamileliklerinde kimse ilgilenmemiş, şimdi herkes benim üstüme düşüyor diye bi kıskançlık içine girip söylemiş olabilir gibi. yine de onu haklı görmek istemiyorum çok üzdü beni kuzum kafamdan atamıyorum inan, bebişime de yazık biliyorum ama evdeyim diye de taktım heralde. tatile de gitmeyeceğim evet. bir süre hiç görüşmeyeceğim de. seviyordum onu o yüzden de bu kadar üzüldüm

kızlar ya kaynana bi laf etti çok sinir oldum. 3 gündür düşün düşün bir hal oldum gözlerim doluyor. dün gece bile uyandım uyuyamadım iki saat. hatta birlikte tatile gitme konumuz vardı eşime onu da iptal ettirdim ikimiz gidelim dedik. ama içimden atamıyorum çok dokundu. eşimin kuzeniyle kvnin evdeydik, konu açıldı çocuklar şımarık oluyo falan dedü kuzeni, ben de dedim çok üstüne düşüp şımartılıyor şimdikiler falan dedim ama kuzeninin yeğenleri hakkında konuşuyoruz yani, bizim tarafla ilgisi yok. kvde de ordan atladı şey dedi ‘seni de şımarttım dimi ne yicen ne yapayım derken’ dedi. gülerek söyledi gibi yaptı ama bana o kadar koydu ki. 2-3 ay midem bulandı 7 kilo verdim, senin torununu taşıyorum, sormasaydın keşke. hiç bi zamanda bu sorularına bişey istiyorum diye cevap da vermedim zaten yiyemiyordum. bir de istesem neler derdi allah bilir. eşime de anlattım konuşacağını söyledi ama konuşsa nolacak söyledi artık. nasıl unutabilirim ki. o kadar seviyordum onu artık görmek bile istemiyorum. o günden beri görüşmedim zaten, çağırsa da gitmiyorum artık bir bahane uyduruyorum. eşim de daha konuşamamıştır çünkü ablası kalıyor orda, o gidince konuşur. ama dediğim gibi konuşsa da beni çook çok üzdü bir kere. nasıl unutulur bilmiyorum.
canım benim birsey dememiş ki espri olarak alabilirsin ben kırılcak üzülecek birsey göremedim. sen de karsılık verirdin örneğin oh ne iyi yaptın sen devam et şımartmaya beni diye. annelerimiz babalarımız samimiyetten neler neler soylüyorlar bence hiiç takma birsey yok bunda gözyaşlarını da sil 😊

böyle bişey diyecek biri gibi gelmemişti hiç bana, özellikle hamilelik döneminde hiç hiç. ama şöyle hissediyorum, kendi hamileliklerinde kimse ilgilenmemiş, şimdi herkes benim üstüme düşüyor diye bi kıskançlık içine girip söylemiş olabilir gibi. yine de onu haklı görmek istemiyorum çok üzdü beni kuzum kafamdan atamıyorum inan, bebişime de yazık biliyorum ama evdeyim diye de taktım heralde. tatile de gitmeyeceğim evet. bir süre hiç görüşmeyeceğim de. seviyordum onu o yüzden de bu kadar üzüldüm
Kıskanmış olabilir evet, kimseyi tam olarak tanımak mümkün değil. Madem gereksizdi ilgilenmeseydi, muhtaç değilsin sonuçta. 9 ay strese girmemek Türkiye gibi bir ülkede mümkün değil 😂 strese girmemeye çalışmak da seni sıkar, üzgünsen yaşa o duygunu elinde değil ki. Sen de ona göre tavır alırsın bundan sonra.

kızlar ya kaynana bi laf etti çok sinir oldum. 3 gündür düşün düşün bir hal oldum gözlerim doluyor. dün gece bile uyandım uyuyamadım iki saat. hatta birlikte tatile gitme konumuz vardı eşime onu da iptal ettirdim ikimiz gidelim dedik. ama içimden atamıyorum çok dokundu. eşimin kuzeniyle kvnin evdeydik, konu açıldı çocuklar şımarık oluyo falan dedü kuzeni, ben de dedim çok üstüne düşüp şımartılıyor şimdikiler falan dedim ama kuzeninin yeğenleri hakkında konuşuyoruz yani, bizim tarafla ilgisi yok. kvde de ordan atladı şey dedi ‘seni de şımarttım dimi ne yicen ne yapayım derken’ dedi. gülerek söyledi gibi yaptı ama bana o kadar koydu ki. 2-3 ay midem bulandı 7 kilo verdim, senin torununu taşıyorum, sormasaydın keşke. hiç bi zamanda bu sorularına bişey istiyorum diye cevap da vermedim zaten yiyemiyordum. bir de istesem neler derdi allah bilir. eşime de anlattım konuşacağını söyledi ama konuşsa nolacak söyledi artık. nasıl unutabilirim ki. o kadar seviyordum onu artık görmek bile istemiyorum. o günden beri görüşmedim zaten, çağırsa da gitmiyorum artık bir bahane uyduruyorum. eşim de daha konuşamamıştır çünkü ablası kalıyor orda, o gidince konuşur. ama dediğim gibi konuşsa da beni çook çok üzdü bir kere. nasıl unutulur bilmiyorum.
Hayret ya, yaş geçtikçe bizleri anlamakta zorlanıyorlar sanırım. Takma dicem ama üzülmüşsün çoktan.
Bunlar kimlere veriliyo ya, hastaneye gelen giden olmaz bizde eve de çok sanmıyorum teyze abi falan dışında gelen olsun. Ben ondan yaptırmalı mıyım bilmiyorum
Canım hastanede olmasa da eve gelen gidene veririm diye düşünüyorum. Benim ve eşimin işyerinden de gelenler olur, ailelere de veririm. Hastanede de yanımda tutarım. Bizim işyerinden arkadaşlar hastaneye gelebiliyor çünkü

canım benim birsey dememiş ki espri olarak alabilirsin ben kırılcak üzülecek birsey göremedim. sen de karsılık verirdin örneğin oh ne iyi yaptın sen devam et şımartmaya beni diye. annelerimiz babalarımız samimiyetten neler neler soylüyorlar bence hiiç takma birsey yok bunda gözyaşlarını da sil 😊
yok kuzu ya normalde şakayla karışık laf sokmalarını hep şaka olarak alırdım duymazlıktan gelirdim ama bu bildiğin başıma kakmak bence. o kadar kötüydüm ki hergün ağlıyordum, beni görünce kendi de ağladığını falan söylüyordu. şimdi niye bunun lafını sokuyor anlamak mümkün değil.

ya ben cocuk olduktan sonra kv ye ne espriler yaptim cocuk az huysuz olsun aaa sizin tarafa cekmis bak falan diyorun guluyor. ya bu kadar sey soyleyebilmeli insan insana eger ozu iyiyse bundan eminsen.herseye alinirsak hayat zor olur biraz esnek biraz (eger iyi niyetinden suphen yoksa) duydugunu iyi yoracaksin. bak cok guzel bir lafi var irlandalilarin ben cok seviyorum - eger birsey canini siktiysa ve sen onun iyi mi kotu mu olduguna emin degilsen “give it a benefit of doubt” yani iyiye yor ki iyi olsun derler. ben cok severim bu sozu ve hep yararini gordum insan iliskilerinde

Benimki 21+3 ultrasonda 449 ya 22+3 500 normal değil mi, o zaman benimki de mi şüşko 🥹
Ayy yerim hepsinin tombul ellerini :)) hiç bilmiyorum ki internette 22 haftalık 430-450 olmalı diyor falan. Doktor da 500 diyelim ortalama Şuan 570 görünüyor dedi. Gerçi anormal bir durum olsa söylerdi 😬 bende bilmiyorum kiii bence normaller 🤓🤓

ya ben cocuk olduktan sonra kv ye ne espriler yaptim cocuk az huysuz olsun aaa sizin tarafa cekmis bak falan diyorun guluyor. ya bu kadar sey soyleyebilmeli insan insana eger ozu iyiyse bundan eminsen.herseye alinirsak hayat zor olur biraz esnek biraz (eger iyi niyetinden suphen yoksa) duydugunu iyi yoracaksin. bak cok guzel bir lafi var irlandalilarin ben cok seviyorum - eger birsey canini siktiysa ve sen onun iyi mi kotu mu olduguna emin degilsen “give it a benefit of doubt” yani iyiye yor ki iyi olsun derler. ben cok severim bu sozu ve hep yararini gordum insan iliskilerinde
iyi düşünmeye çalışayım canım haklısın ben de o düşüncedeyimdir hep. ama bu defa fena kırıldım belki de hamilelikten ve o dönemki çok kötü halimden dolayı. benimle konuşup öyle demek istemediğini falan söyleyip üzgün olduğunu görmezsem cidden eskisi gibi olmayı düşünmüyorum ona karşı

Bence konus yavrum eğer genel olarak kötü niyetli bi kadın değilse şu durumunda bunu başına kakacak değildir. Ama genel olarak sinsilik varsa mesafe iyidir😂

Bence konus yavrum eğer genel olarak kötü niyetli bi kadın değilse şu durumunda bunu başına kakacak değildir. Ama genel olarak sinsilik varsa mesafe iyidir😂
eşim konuştuktan sonra gelip benimle bu konuyu konuşması ve öyle demek istemediğini vs söylerse anca eskisi gibi olabilirim. onun dışında kötü niyet sezdim ben bunu demesinde. o yüzden no 🥲 hatta yakın oturuyoruz ve taşınmayı falan bile düşünüyorum

eşim konuştuktan sonra gelip benimle bu konuyu konuşması ve öyle demek istemediğini vs söylerse anca eskisi gibi olabilirim. onun dışında kötü niyet sezdim ben bunu demesinde. o yüzden no 🥲 hatta yakın oturuyoruz ve taşınmayı falan bile düşünüyorum
Sana iyice batmış hareketleri anladigim kadariyla. İnsallah duzelir bir an once

21+1 de 513 gr çıktı detaylıda iri bir bebek önden gidiyormuş bkalım nolcak sonuna kadar bilmiyorum.
benimki de ayni sekilde cikti iri bebek demedi ama ben yorumlari okuyunc 500 gr iri oluyor sanirim. 21+3tum ben de gecen hafta sata gore. olcumlerde de bir kac gun onde.
kendim ufak tefek zayif biriyim esimde iri yapili degil, iri bebek kime cekecek. suyumu sordum normal dedi

Şöyle şeyler düşünüyorum ama ben süsleme yapmayacağım. Hediye ve çikolata olarak düşündüm. Sen ne düşünüyorsun canım?
Çok güzeller 🥰 Ben de hastane odasında ayıcık koyacağım balonlarla beraber o yüzden konseptte pembe ayıcıklı olsun istiyorum.Çikolata,magnet ve kolonya düşünüyorum.Aslında bir de atlıkarınca gördüm ama eşim 2 tane hediye yetmez mi dedi bilemedim🤔

Bunlar kimlere veriliyo ya, hastaneye gelen giden olmaz bizde eve de çok sanmıyorum teyze abi falan dışında gelen olsun. Ben ondan yaptırmalı mıyım bilmiyorum
Benim de çok yakınlarım dışında gelen olmaz ama gittiğimde evlerinde dolabında falan görmek hoşuma gidiyor,kullanılır mı konusuna gelince bizde her doğanınki dolapta benim dolabımda da magnetler var ondan minik hatıra olabilir

Leydiiyz bi bilgi benle benzer haftalarda olanlar için, bebeğin amniyon sıvısı bu haftalarda 3 saatte 1 yenileniyormuş, o yüzden bolca sıvı almak çok önemliymiş. Bulantısı devam edenlere dualarımla etmeyenler suyu ihmal etmesindi 🫶🏿
En beceremediğim şey çocukluğumdan beri su içmek🥲çok az içiyorum aklıma asla gelmiyor 1 1.5 liter zor oluyodur günde suyu iyi dedi detaylıda ama endişe ediyorum yinede

X