Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Benim ara ara kanamalarim oldu hep. Suan yok cok sukur. Fazla ayakta kalmak agir kaldirmak yada cok yurumek kanamaya neden oluyodu. Benimkinde plesanta arkadan gelisliymis bunun onden yandan gibi cesitleri varmis.arakadan kapali olan en risksiziymis.benimkinde biraz yukari cikma olmus fakat henuz yeterli degil. Doktorum perinatolog oyuzdenden bu bizim isimiz diyo korkulacak bisey yok dedi. Aceba sizinki hangi boyutta bilgilendirdimi doktor

Öyle bir şey demedi hatırlamıyorum sadece şu an tam kapalı dedi . Hemşireye de Plesenta previa diye not aldırdı . 2 hafta sonra falan başka doktora gitmeyi düşünüyorum . Tedbir amaçlı

İçi de soğumamış ilginç bi şekilde bak kaç günün tartışmasını ısıtıyor hala. İyi yandan düşünelim demek ki istediğinde başka şeyler de düşünebiliyormuş :))

Detaylı için seaha gittiniz değil mi? Konuşmuştuk, ben de oraya gittim. Detaylıdan önce 17. haftada plasenta previa denmişti bana rahim ağzına yakınlığı 1cm idi o zaman. Bu uzaklığın 2-5cm olması gerekiyormuş. 21+5te detaylıda da aynı şekilde plasenta previa dendi bir de plasenta öndeymiş. Plasentanın rahim ağzına uzaklığını 22mm ölçtü. Sanırım sizdeki 25mm olan değer de rahim uzunluğu değil plasentanın rahme uzaklığı olabilir. Kendi doktorum hiç sorun etmiyor. Hayat akışında da dikkat etmene gerek yok, bu durum 28 e kadar normal sonrasında çıkmazsa o zaman konuşuruz dedi. Sakaryada olduğum için iki aydır ona muayene olamadım, pazartesi gideceğim bu durumu detaylıca soracağım haber ederim sana da.

evet aslında benim de oylr var biri yünlü yumusak birsey diğeri kaşe gibi onları giyerim ben de

Hellooo, ya ben lazere gitmiştim büyük ölçüde iyiydim ama gebelikten midir aldığımdan mıdır nedir genital bölgem neredeyse eskisi gibi oldu. Jilet falan da beceremiyorum hiç, ağda geldi aklıma ama hem artık ilkel geliyor hem de tırsıyorum. Siz nasıl hallediyorsunuz kıl tüy işlerini

İçi de soğumamış ilginç bi şekilde bak kaç günün tartışmasını ısıtıyor hala. İyi yandan düşünelim demek ki istediğinde başka şeyler de düşünebiliyormuş :))
Valla bilmiyorum da benim de içim hiç soğumuyor. Kötü bir noktaya doğru gidiyoruz sonumuz hayır olsun

Ben jilet ya. Sadece genital için kullanıyorum zaten diğer yerler lazerden sonra çıkmadı bir daha. Genital de azalmıştı ama bitmemişti. Ağda hayatta beceremem kuaföre de gitmek istemiyorum hijyen açısından şu sıralar. Evde ipl lazer var ve gebelikte herhangi bir zararı olduğunu düşünmememe rağmen sırf birileri en küçük sıkıntıyı ona bağlar korkusuyla yapamıyorum.

Kızlar bugun kendi doktorumuz Prof.Dr.İzzet Şahin'e gittik. Veeee hayatımızın şokunu yaşadık.
Sabah aramıştım ve sıkıntılardan bahsetmiştim geleceğimizden haberimiz vardı. Geldiğimizde bankodan arattırdık. Giriş kaydı yaptırmamızı istedi. Kayıt açtırıp ücreti ödedik. Sıramız geldiğinde var mı bi sıkıntın dedi. Fiziksel sıkıntımın olmadıgını ama tatildeyken devlette detaylıyı yaptırdıgımı ve sıkıntılar cıktıgından bahsettim. Yazılan raporu sundum detaylıca okudu. Hadi gel muayane edelim dedi. Cd verecek misiniz dedim veririz dedi. Bende neden istediğimi acıkladım salı recep hasa randevumuz var elimizdeki tüm cdler belgeleri istedi dedim. Recep has hocanın ismini duyunca irkildi. Dedi detaylı bakmama gerek yok. Recep hocaya gidecekmişsiniz zaten. Dedim devlette bakılana güvenemedim sizin görüşünüzü merak ediyorum. Kalp icin 3 doktora gittim ondan eminiz ama ben diğer organları merak ediyorum dedim. Tamam bakalım ama cd vermem rapor yazmam dedi. Muayaneye girdim uzun uzun baktı. Kagıtta yazanları okumustu. Onları görmek icin baya ugrastı. Ben sürekli devlette konan teşhsiler hatırlattım. Bazılarından emin olamadı. Böbreklerde cift toplayıcıyı göremeyebilirdim benim uzmanlıgıma girmiyor gibi garip bir cümle kurdu. Diğer organlara bakarken evet Sanki var gibi emin olamıyorum gibi seylerde soyledi. Olabilir vs hep oyle yuvarlak cümleler kurdu. Baktı baktı en son yorum yapacagım dedi. Muayane bitince sıkıntılar var evet recep hoca yorum yapsın ben yorum yapmayayım dedi. E biz o zaman neden muayaneye geldik??? Bu hizmeti alamayacaksak??? Yorumunuz nedir bize boyle boyle diyorlar dedik. Ben yorum yapmayayım dedi. Dedim amniyosentez alacaklar ama cevremde kız arkadaslarım array ve wes testinden bahsettler bugun lablar ile görüştüm iki testin farkını bilmiyorum karar vermek icin bulgulara göre sizin kararınıza göre sekılleneceğimi soyledim. Testler arasındaki farkları anlatmadı dedi recep hoca hepsine karar verecek. Recep hocaya gidin. Bu sıkıntıları görseydim bende sizi daha uzman perinatologa yönlendirecektim. Sizde iyi bi doktor bulmussunuz kötü bi doktor olsaydı baska doktor önerip yönlendirirdim sizi. Kısacası hicbir yorum yapmadı. Eeee sen detaylı bakıyorsun ama neden baska perinatologa yönlendirme ihtiyacı duyuyorsun? Gercekten bazı cümleleriyle kafamızdan vurulmusa döndük. Resmen biz yalandan muayane olup cıkmış olduk. Eşimde bu doktora son gelişimiz bir daha bu doktora asla gelmiyoruz. Gerekirse recep hocaya her ay gideriz dedi. İyi ki sehir hastanesine gitmişsin biz bu doktora gelseydik hicbirşey göremeyip bize herşey yolunda diyecekti her ay dediği gibi dedi. Eşim konusmanın sonunda hocam bu kadar sıkıntıyı nasıl göremediniz simdiye kadar diye sordu ya görememem normal biz 20de detaylı bakıyoruz olabiliyor falan filan dedi. Bizim kafamızdaki soru işaretlerini gideremedi maalesef. Biz bu doktoru gözümüzde çok büyütmüşüz onu anladık. İyi ki tatile gitmişte biz şehir hastanesinde teşhisleri koydurmuşuz. İyi ki bugün de gitmişiz yetkinsizliğine de emin olmuş olduk. Kedi gibi oldu sesi icine kactı tüm muayane boyunca icinden icinden konustu ve bize gram acıklama yapamadı. Sorduklarımız havada kaldı. İlk defa doktorumuzu bu halde gördük. Cooooook üzüldük. Hayatımızın şoku oldu bize.

Allah allah valla 3 kere okudum yazdığını hiçbir şey anlamadım şu anda. Bundan sonra ne yapacaksınız?

Benim uzmanligima girmiyor necdemek yahu, sen prof sun perintologsun. Hayir nasilsa baska doktora gideceksin diyip basindan savmak nedir ya. Zaten sen randevu alirken konusma tarzindan afedersin hicbir b. K olmadigini anladim bu doktorun. Her serde bir hayir vardir iyi ki sehir hastanesine gitmek zorunda kaldin. Ben olsam google sikayet varda orda burda yazardim cok ayip yaptigi bi kere etik degil. Sirf kendi ayibi ortaya cikmasin diye rapor falan yazmamis belli.

Şaka gibi, trajikomik resmen. Bahsettiğin Recep hoca daha mı üst düzey biri?

Ben de çekiniyorum, bir yandan da çok rahatsız oluyorum jiletle hiç becerikli değilim çünkü

Jilet ben de maalesef, zaten aşırı hızlı uzuyorlar. Bacaklarımı üşenmezsem epilatörle alıyorum geri kalan her yer jilet

Şaka gibi, trajikomik resmen. Bahsettiğin Recep hoca daha mı üst düzey biri?
Recep has. Türkiye perinatologun kurucuymus. Çapa tıpta heyette kadın dogum ve perinatolog uzmanı. Türkiyede bunun üstü yok diyorlar. Şişli nişantasında özel ofisi var.
Bana özelden mesaj atan birçok arkadaş recep hocayı önermişti. Bu sabahta D deniizzzzz özelden mesaj atmış. Recep hocamın ismini ondan tekrar duyunca sabah sabah yeni uyandıgımda parlak zihinle direk dedim gideyim recep hocaya. Birçok arkadas soyledi herkese cok teşekkür ederim D deniizzzzz de vesile olmuş oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…