Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
10:30da detaylım vardı. Detaylıdan cıktım. Baya uzun baktı ama yorumlamadı. 2 de tekrar gel dedi. Böbrek ve kalbe tekrar bakıp teşhis koyacagım sonra dedi. İkili yaptırdın mı diye sordu evet dedim prof ilkere yaptırmıstım o hastanede. Dedim birşey cıkmamıstı. Muayenesinin devamındada ikilide birşey cıkmadı yani filan diye 2-3 kere sordu. Bilemedim noldu. Neden sordu. Böbreklerde çift birşey var dedi sekretere tekrar bakılack diye not düştü. Muayanenin basında kontrol randevusu ver hastaya dedi. Anlamadım noluyor. Hicbirşeyde soylemedi. Sekreterine eller tamam dudak tamam herşeye tamam dedi ölçümleri söyledi. Ama böbrek ve kalpte takıldı.
outoffit outoffit ☹️

Hatta muayane esnasında sekretere kalp duruyor dedi. Muayane sonunda kalp duruyor dediniz e neden oluyor dedim. Doktorda güldü kalp atısı durmuyor duruyor derken var demek istedim dedi😐 ay bilemedim kaygı düzeyimi arttırdı sanki. Modum düştü. 2 tanede bizde kayıp olunca öncesinde bi değişik oldum. Eşimde dedi modunu yükselt bu cocuk öyle boyle dogacak hic takılma dedi
Doktorun tavrı çok saçma olmuş insanı korkutur şekil de bırakmış yani gereği var mı birşey varsa met şekil de söyle yoksa yorum yapma. Bide kalbi durduğunu sanmıyorum illa ki kendi doktorun farkederdi nasıl Bi kalp durur tekrar atar saçma yani illa Bi yerde belli ederdi kendini, korkma Bi kendi doktorun ile görüş bakalım inşallah birşey yoktur

Göremedim tekrar bakalım demedi. Birçok şeyi gördü ama tekrar bakmak istedi. Kalbi gördü 4 odacık dedi sola geçişi var dedi. Böbrekleri gördü böbrete birşey birşey çift ve büyük dedi. Ne anlama geliyor diye sordum. Tekrar bakmam lazım teşhis koymam icin kontrol randevusu ver hastaya dedi. Gördüklerinide konusmadı acıklamak istemedi 2 de tekrar gel tekrar bakacagım oyle teshi koyacagım sonra detaylı anlatırım dedi. Neyin teşhisi? Teşhis kelimesinede takıldım.
Geçen birşey mi acaba ondan mı tekrar çağırdı sana da söylemedi diye düşündüm ama Bi kaç saat içinde ne değişecek ki sana Bi kaç gün sonra gel deseydi daha mantıklı olurdu

kızlar sabah detaylı ultrasonum vadı. her şey yolunda herhangi bir sorun yok dedi. ama rahim ağzı uzunluğu 25mm çıktı ama ondada sorun yok dedi. sonra doktoruma attım her şey yolunda dedi. anlamadım . geçenki kontrolde 45mm di. cumartesi kendi doktoruma kontrolüm var bakalım tekrar ölçtüreceğim . bir de bebeğim kesin kız :) ayrıca ters duruyormuş doğuma kadar düzelir dedi ayakları kasıklarıma baskı yapıyor o yüzden tekmeleri o kadar aşağıda hissediyormuşum . ve bu yüzden de kasıkta ağrılarım oluyor. ama en azından organları yerinde ve şimdilik sağlam çok şükür.. :nazar:
Bu ters düz olayını Bi türlü anlayamadım. Hangi durum da ters oluyor kafası yukarıda olunca mı bende geçenler de sanki neredeyse bacak aramda hissediyordum bacaklarını hareketlerini sonra düzeldi anlamadım benimki de mi ters acaba

Hicbirşeyi tam acıklamadı. Muhtmelen cok üzmemek icin. Zaten sabahta girdiğimde konusmalarından hissetmiştm yolunda gitmeyen birşey oldgunu. Tedirgin etmemek icin soylemediğini. Eşimi işe yollamıstım 1 de. Şimdi o da geri geliyormuş yanıma ☹️ Doktoru az bucuk anladım tarzını. Sonuc odaklı sonucu soyledi zaten direk. Moralim cok bozuk. Muhtemeln cumartesiyi bile beklemeden yarın kendi doktoruma gideceğim. O da detaylıya bakabiliyordu.
Arkadaşın haklı kendi doktorunda detaylıya bakan bir doktorsa bu zamana kadar nasıl görmez imkansız öyle şey görülmeyecek bir şey değilse dua edicem canım Allahım güzel haberler aldırsın size

Söyledikleri parıltı büyüme filan değil. Onlardı gördü onlar önemsiz seyler gecen öve önemli olmayan seyler dedi. Daha ciddi şeyler oldugunu söyledi. gözlerdede birşey var dedi. Hicbirşeyi tam acıklamadı önce kardiyolojiye git gel buraya dedi. 2 gün önce kan vermeme rahmen yine kan istedi. Yalın arkadasımda diyor özeldeki doktorun niye simdiye kadar birşey varsa göremedi diye. Eşimde şuan ayrı bi boyutta. Bogazım düğüm düğüm diyor. Ben aglamamak icin kendimi tutuyorum ama yaşlar gözümden süzülüyor
Doktorun kim canım detaylıya bakan iyi bir doktor mu?

Bu ters düz olayını Bi türlü anlayamadım. Hangi durum da ters oluyor kafası yukarıda olunca mı bende geçenler de sanki neredeyse bacak aramda hissediyordum bacaklarını hareketlerini sonra düzeldi anlamadım benimki de mi ters acaba
Kafası yukarda ayakları aşağıdaysa ters deniyor ona canım benim kide kesin ayakaları aşağıda mesaneme baskı yapıyor hissediyorum oralarla oynuyor bazen de yan duruyor sağdan soldan hissediyorum daha küçük bence döner daha

Kusura bakma ben özel takipli olduğunu hatirladigim için detayliyida özelde yaptiriyorsun sandım. Ozelde belki para kanmak için demişlerdir gibi dusunmustum. Yine de İnşallah doktor yanlilmistir Emin olmak istemiştir.
Önemli değil. Özeldekiler dese bende senin gibi düşünürdüm. O zamanda devlete gelirdim. Gecen hafta doktprum tatile cıktıgı icin detaylıyı ona yaptıramadık. Devletteki detaylı randevusu gelince bizde önceliği buraya vermiştik.

Kafası yukarda ayakları aşağıdaysa ters deniyor ona canım benim kide kesin ayakaları aşağıda mesaneme baskı yapıyor hissediyorum oralarla oynuyor bazen de yan duruyor sağdan soldan hissediyorum daha küçük bence döner daha
Bende normal bizim mantıkla bakıyorum kafası aşağıda ise ters sanıyordum şasırdım hep ters kalırsa riski var mı normal doğum olamama dışında

Detaylıya girdim çıktım. Tekrar baska güne randevu verecekler. Hic iyi seyler söylemedi. Pediatri kardiyolojiyede yönlendirdi. Şimdi onu bekliyorum. Ek kan vermemi istedi tekrardan. O ksdar olumsuz seyler soyledi ki kardiyoloji ve kandan sonra bana gel dedi. Bebege genetik test yapmamız gerekebilir. Amniyosentrzde gerekebilir. Gerekirse gebeliği sonlandırmamız gerekecek acilen dedi😓
Allahım sağlık sıhhat versin bebişinize. Sağ salim kucağınıza alın. Genetik testi şimdi çoğu gebeye söylüyorlar. Amniyosentezi de bana ve bu dönem hamile kalmış arkadaşlarıma hep söylediler. Biliyorum elde değil ama canınızı sıkmayın ne olur. Rabbim şifalar versin. Bir sürü bişeyler duyup sağlıklı doğuran arkadaşım da var.

Detaylıya girdim çıktım. Tekrar baska güne randevu verecekler. Hic iyi seyler söylemedi. Pediatri kardiyolojiyede yönlendirdi. Şimdi onu bekliyorum. Ek kan vermemi istedi tekrardan. O ksdar olumsuz seyler soyledi ki kardiyoloji ve kandan sonra bana gel dedi. Bebege genetik test yapmamız gerekebilir. Amniyosentrzde gerekebilir. Gerekirse gebeliği sonlandırmamız gerekecek acilen dedi😓
Ah kuzum kim o doktor böyle pat pat cümleler kuran yaaa 😞 Neyle alakalıymış bu saydıkları? Genetik bir kusurdan mı şüpheleniyorlar? Fetal dna testi yapılmış mıydı?

Kızlarrrr Ankara’da olanlar hangi hastane ve hangi doktora gidiyorsunuz memnun musunuz ? Ailem ankarada olduğu için ben de orada düşünüyorum doğumu ama doktor bulamadım henüz 21. Haftadayım 🤦🏽‍♀️ bu hafta ayarlamam lazım
Keçiören VM Medical Park Op. Dr. Bülent Yirci benim doktorum da canım. Buranın doğum ve doğum paketi ücreti aynı ama. Yani sadece doğum için de gelsen kalan bütün aylar muayene ve işlemler için doğum paketi de alsan ona göre karar vermelisin. Ben çok memnunum kendisinden 🙏

O ne demek yahu? Sorun neymiş ki?

normalde kafadsı vajina tarafında olması gerekiyor ama benim kızın ayakları vajina tarafında yani kasıkların orada. yani kafasıda karnımda :) bu durumda doğuma uygun pozisyona gelmemiş oluyor ama çoğunlukla ileriki haftalarda dönüyor eğer dönmezse sezaryen oluyor

cilekkokusu90 cilekkokusu90 Canımın içi hissettiklerini tahmin bile edemiyorum şu anda, çok üzüldüm gerçekten ama henüz çok çok erken. Kendi doktorundan ve gerekirse birkaç doktordan daha muhakkak fikir alırsın, bilinçli bir kadınsın sen. O kadar kötü bir tablo olsa şu zamana kadar fark edilirdi diye düşünüyorum. Doktor da çok belirsiz ve korkutucu konuşmuş bu kadar çökmen çok normal, zor ve belirsiz birkaç hafta geçirebilirsin ama her şeyin çaresi vardır. Belki de doktor en kötüsünü söyledi, zaten öyle yapmak zorundalar. Senin için ve evladın için dua edeceğim, allahın izniyle ferahlayacaksın ❤️

Fetal dna tek bir bulgu üzerine yorumlarda bulunmamızı saglar. Bebekte birçok unsur var. Fetal dna yetersiz oluyor bu durumda. oyüzden amniyosentez istiyoruz dedi. Riskleri var biliyorum ama bu gebeliğin acilen sonlandırılması gerekebilir zaman kaybetme dedi.
Yok artik o derece mi 😞 yok yok sen hem kendi doktoruna hem de baska doktora gorun mutlaka dualarimiz seninle insallah hicbisey cikmayacak ya da kolayca hallolacak onsallah🙏🏻

X