Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Vizesi olan kosarak gitsin 😂

Selam kızlar Atıl hoca detaylıdan çıktım. Şükür iyiymiş herşey plesanta aşağıda dedi ama çıkar merak etme çıkmazsa sezaryen dedi kanama yoksa normal hayatını yaşa dedi. Bu gazla şimdi sınır kapısına gidiyoruz Yunanistan’a geçelim bebek arabası vs alalım dedik😁 başka alabileceğim şeyler varsa yazın lütfen🙏🏻
Darısı başımıza. Bende de yeşil pasaport var herşey normal çıkarsa inşallah istanbuldan 4 saatlik yol hemen çıkacağız. Bebek arabası puset falan al. Hatta ben gidebilirsem sadece bebek değil de karcherin halı yıkama ve buhar mak alacağım arkadaşım aldı geçenlerde 30 bin liralık ürünü 10 bine mal etti selanikten. Alabildiğin kadar al. Burun aspiratörü olur ateşölçer olur aklına gelen varsa bak.anakucağı da bakabilirsin.

O kadar cok sey soyledi ki. Raporu hala vermedi. Özel bi yazı yazdı pediatri kardiyolojiye acil oraya git cıkmadan yakala dedi. Görününce hemen kan ver onun sonucları bugun cıkmaz sen hemen buraya tekrar gel dedi. Daha perinatolojide işlemlerim bitmedi yani.
Böbrekte ve kalpte mi sorun gördü de bunları söyledi umarım sonuçlar iyi gelir sonuçta %80 ihtimalle bunları söylüyor yüzde yüz değil hiçbir şey güzel sonuçlar alın canım inşallah

Böbrekte ve kalpte mi sorun gördü de bunları söyledi umarım sonuçlar iyi gelir sonuçta %80 ihtimalle bunları söylüyor yüzde yüz değil hiçbir şey güzel sonuçlar alın canım inşallah
Söyledikleri parıltı büyüme filan değil. Onlardı gördü onlar önemsiz seyler gecen öve önemli olmayan seyler dedi. Daha ciddi şeyler oldugunu söyledi. gözlerdede birşey var dedi. Hicbirşeyi tam acıklamadı önce kardiyolojiye git gel buraya dedi. 2 gün önce kan vermeme rahmen yine kan istedi. Yalın arkadasımda diyor özeldeki doktorun niye simdiye kadar birşey varsa göremedi diye. Eşimde şuan ayrı bi boyutta. Bogazım düğüm düğüm diyor. Ben aglamamak icin kendimi tutuyorum ama yaşlar gözümden süzülüyor

Söyledikleri parıltı büyüme filan değil. Onlardı gördü onlar önemsiz seyler gecen öve önemli olmayan seyler dedi. Daha ciddi şeyler oldugunu söyledi. gözlerdede birşey var dedi. Hicbirşeyi tam acıklamadı önce kardiyolojiye git gel buraya dedi. 2 gün önce kan vermeme rahmen yine kan istedi. Yalın arkadasımda diyor özeldeki doktorun niye simdiye kadar birşey varsa göremedi diye. Eşimde şuan ayrı bi boyutta. Bogazım düğüm düğüm diyor. Ben aglamamak icin kendimi tutuyorum ama yaşlar gözümden süzülüyor
Anlıyorum seni canım umarım sonuçlar güzel gelirde doktor yanlış görmüştür arkadaşım vardı bebeğinde kalbinde birkaç yerinde sıkıntı vardı yaşamsal şansı yok ya karnında ölür yada doğduktan sonra kısa sürede demişlerdi sonladıralım dediler o istemedi ne olursa olsun doğurucam dedi doğunca kalbinden ameliyat oldu şuan 4 yaşında sağlıklı bir oğlan umarım seninde onlar gibi yanılmıştır ama tek doktorlar kalma sen yinede başka doktorada git

Detaylıya girdim çıktım. Tekrar baska güne randevu verecekler. Hic iyi seyler söylemedi. Pediatri kardiyolojiyede yönlendirdi. Şimdi onu bekliyorum. Ek kan vermemi istedi tekrardan. O ksdar olumsuz seyler soyledi ki kardiyoloji ve kandan sonra bana gel dedi. Bebege genetik test yapmamız gerekebilir. Amniyosentrzde gerekebilir. Gerekirse gebeliği sonlandırmamız gerekecek acilen dedi😓
hay allahim ya durduk yere nerden nasil cikti bunlar. fetal dna temiz cikmisken. yasamla bagdasmayan birsey yoktur insallah. dogunca mudahale ediliyor cogu seye artik

Anlıyorum seni canım umarım sonuçlar güzel gelirde doktor yanlış görmüştür arkadaşım vardı bebeğinde kalbinde birkaç yerinde sıkıntı vardı yaşamsal şansı yok ya karnında ölür yada doğduktan sonra kısa sürede demişlerdi sonladıralım dediler o istemedi ne olursa olsun doğurucam dedi doğunca kalbinden ameliyat oldu şuan 4 yaşında sağlıklı bir oğlan umarım seninde onlar gibi yanılmıştır ama tek doktorlar kalma sen yinede başka doktorada git
Kendi doktoruma gideceğim zaten onun görüşü benim icin cok önemli.

hay allahim ya durduk yere nerden nasil cikti bunlar. fetal dna temiz cikmisken. yasamla bagdasmayan birsey yoktur insallah. dogunca mudahale ediliyor cogu seye artik
Hicbirşeyi tam acıklamadı. Muhtmelen cok üzmemek icin. Zaten sabahta girdiğimde konusmalarından hissetmiştm yolunda gitmeyen birşey oldgunu. Tedirgin etmemek icin soylemediğini. Eşimi işe yollamıstım 1 de. Şimdi o da geri geliyormuş yanıma ☹️ Doktoru az bucuk anladım tarzını. Sonuc odaklı sonucu soyledi zaten direk. Moralim cok bozuk. Muhtemeln cumartesiyi bile beklemeden yarın kendi doktoruma gideceğim. O da detaylıya bakabiliyordu.

Mutlaka başka bir doktora daha görün, bazen farklı bir göz daha başka değerlendirebiliyor. Fetal dna yaptırmış mıydın? Ona rağmen mi amniyosentez istedi

Kızlarrrr Ankara’da olanlar hangi hastane ve hangi doktora gidiyorsunuz memnun musunuz ? Ailem ankarada olduğu için ben de orada düşünüyorum doğumu ama doktor bulamadım henüz 21. Haftadayım 🤦🏽‍♀️ bu hafta ayarlamam lazım
Ben Medicana’ya gidiyorum Ayşe hocaya. Oldukça memnunum, güleryüzlü ve olumlu birisi. Sevtap Hamdemir için de iyi şeyler duydum ama sanırım perinatolog değil

Hanımlarrr herkes iyidir umarım 🙏🏻

Bugün sabahtan beri ne yediysem çıkardım afedersiniz.
22 haftalık olduk. Daha evvel hiç bu kadar kısmamıştım gece balkonda soğukta uyumuştum biraz ondan mı oldu bilemedim 🤷‍♀️
Sizce korkmalı mıyım yoksa normal mi dersiniz . Bu arada bugün bebişşn hareketlerini hissettim karın kasık ağrısı falan yok sadece kusma ama korktum 😧

evet bende onu söyleyecektim yani çoktan doktorunun rutin kontrollerde bunları görmesi gerekirdi. nasıl farkına varılmamış , inanılmaz ... çok ama çok geçmiş olsun

Detaylıya girdim çıktım. Tekrar baska güne randevu verecekler. Hic iyi seyler söylemedi. Pediatri kardiyolojiyede yönlendirdi. Şimdi onu bekliyorum. Ek kan vermemi istedi tekrardan. O ksdar olumsuz seyler soyledi ki kardiyoloji ve kandan sonra bana gel dedi. Bebege genetik test yapmamız gerekebilir. Amniyosentrzde gerekebilir. Gerekirse gebeliği sonlandırmamız gerekecek acilen dedi😓
Kalbini ferah tut muhakkak başka doktorlara da görün balım

Bu cümleleri bi çok hamile duyuyor biliyorsun. Bazen yanılma payı oluyor. Doğuma kadar gecebilecek sorunlar veya ameliyatla çözülecek sorunlar olabiliyor. Hemen modunu düşürüp bebeği üzme. Hep diyorum ama böyle cümleleri duymanin ne demek olduğunu yaşamış birisi olarak çok iyi biliyorum. Su an senin için hicbirsey kesin olmadigi için üzülüp bebeğe kötü enerji verme. Bizim dualarımız seninle inşallah hicbjrsey olmayacak ve allahin izniyle sen herkese doktor yanılmış diyerek başkalarına durumu anlatacaksin. Bazen maddi çıkar içi de söylüyorlar bunlari. Üzülme bak güzel olucak inşallah sonuçlar

Mutlaka başka bir doktora daha görün, bazen farklı bir göz daha başka değerlendirebiliyor. Fetal dna yaptırmış mıydın? Ona rağmen mi amniyosentez istedi
Fetal dna tek bir bulgu üzerine yorumlarda bulunmamızı saglar. Bebekte birçok unsur var. Fetal dna yetersiz oluyor bu durumda. oyüzden amniyosentez istiyoruz dedi. Riskleri var biliyorum ama bu gebeliğin acilen sonlandırılması gerekebilir zaman kaybetme dedi.

Bu cümleleri bi çok hamile duyuyor biliyorsun. Bazen yanılma payı oluyor. Doğuma kadar gecebilecek sorunlar veya ameliyatla çözülecek sorunlar olabiliyor. Hemen modunu düşürüp bebeği üzme. Hep diyorum ama böyle cümleleri duymanin ne demek olduğunu yaşamış birisi olarak çok iyi biliyorum. Su an senin için hicbirsey kesin olmadigi için üzülüp bebeğe kötü enerji verme. Bizim dualarımız seninle inşallah hicbjrsey olmayacak ve allahin izniyle sen herkese doktor yanılmış diyerek başkalarına durumu anlatacaksin. Bazen maddi çıkar içi de söylüyorlar bunlari. Üzülme bak güzel olucak inşallah sonuçlar
Şehir hastanesinde neyin maddi çıkarı ?

Fetal dna tek bir bulgu üzerine yorumlarda bulunmamızı saglar. Bebekte birçok unsur var. Fetal dna yetersiz oluyor bu durumda. oyüzden amniyosentez istiyoruz dedi. Riskleri var biliyorum ama bu gebeliğin acilen sonlandırılması gerekebilir zaman kaybetme dedi.
Kötüye odaklanma lütfen. Evet tahmin edemiyorum bile duymanın ne kadar kötü olduğunu ama kendi doktorun görürdü. Tek doktor görüşü ne kadar yeterli olabilir? Bir kaç doktora görünürsün. Sonrasında amniypsentez kötü gelecek diye bir durum yok. Bir sürü olumlu olma ihtimali varken bunlara odaklan. Dualarımız seninle🙏🏻🙏🏻

İnşallah tedavi edilebilir şeylerdir dua edelim hep birlikte Allah ın izniyle. Fetal dna da temiz çıkmış yine kendi doktorundan da görüş alırsın inşallah olumlu şeyler söyler

Allah korktuğunuza uğratmasın. İnşallah gittiğiniz diğer doktorlardan hayırlı, sağlıklı, güzel sonuçlar alırsınız 🙏✨

X