Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Bende normal bizim mantıkla bakıyorum kafası aşağıda ise ters sanıyordum şasırdım hep ters kalırsa riski var mı normal doğum olamama dışında
yok ben ilk dogumumda bebegim ters gelisliydi aslinda 25-30 civarinda pozisyonu neyse onu koruyorlar bana da doktor donmesi cok zor demisti ihtimal var ama donen bu haftalara kadar coktan donmus oluyor demisti. ben de zorunlu sezaryan oldum o yuzden,baska bir etkisi olmadi. hatta normal dogum istendigi icin su an yasadigim ulkede elle iki kez dondurmeye calisti uzman doktor bu alanda, bebek yine yerine geri donmustu basi yukarda poposu asagida ayaklari havada o sekilde de dogdu.
baya bir egersiz onermislerdi onlari da yaptim bebek dogum pozisyonuna gelsin diye ama gelmedi. Yerine alisip seviyorlarmis o sekilde kaliyorlarmis belli bir haftaya kadar basi asagi donmezse. dusuk ihtimalle son ana kadar donebiliyor derler o yuzden bana sezaryan gunumu de 40. haftamda verdiler aslinda ha dondu doncek diye ama donmedi 😅

Fetal dna tek bir bulgu üzerine yorumlarda bulunmamızı saglar. Bebekte birçok unsur var. Fetal dna yetersiz oluyor bu durumda. oyüzden amniyosentez istiyoruz dedi. Riskleri var biliyorum ama bu gebeliğin acilen sonlandırılması gerekebilir zaman kaybetme dedi.
şu an hissettiklerini çok iyi anlıyorum canım beniiim. hele bi kendi doktoruna görün bakalım o ne diyecek. perinatologlar her zaman daha kötü şeyler söylüyor. Umarım en kısa zamanda iyi haberlerini alırız.

10:30da detaylım vardı. Detaylıdan cıktım. Baya uzun baktı ama yorumlamadı. 2 de tekrar gel dedi. Böbrek ve kalbe tekrar bakıp teşhis koyacagım sonra dedi. İkili yaptırdın mı diye sordu evet dedim prof ilkere yaptırmıstım o hastanede. Dedim birşey cıkmamıstı. Muayenesinin devamındada ikilide birşey cıkmadı yani filan diye 2-3 kere sordu. Bilemedim noldu. Neden sordu. Böbreklerde çift birşey var dedi sekretere tekrar bakılack diye not düştü. Muayanenin basında kontrol randevusu ver hastaya dedi. Anlamadım noluyor. Hicbirşeyde soylemedi. Sekreterine eller tamam dudak tamam herşeye tamam dedi ölçümleri söyledi. Ama böbrek ve kalpte takıldı.
outoffit outoffit ☹️

Hatta muayane esnasında sekretere kalp duruyor dedi. Muayane sonunda kalp duruyor dediniz e neden oluyor dedim. Doktorda güldü kalp atısı durmuyor duruyor derken var demek istedim dedi😐 ay bilemedim kaygı düzeyimi arttırdı sanki. Modum düştü. 2 tanede bizde kayıp olunca öncesinde bi değişik oldum. Eşimde dedi modunu yükselt bu cocuk öyle boyle dogacak hic takılma dedi
benim de içime doğan o canım sağlıkla doğacak inşallah bebeğiniz 🙏 Yani kalple böbrek için neden öyle demiş bilemiyorum ama belki doğuma kadar düzelecek bir şeydir büyüyünce. Belki de çaresi olan bir şeydir doğumdan sonra tedavisine bakılır 🙏 Daha önceki gebelikler bu kadar ilerlemiş miydi? Onlar neden sonlandı? Şu an kaç haftadasınız? Tekrar aynı doktora mı gideceksiniz ?

Bir yeni ebebek kargosu kızlar😂 bezdeki indirimi kaçırmayayım diye düşündüm yenidoğanın bir üstünü aldım🥰 ayrıca sağ göğsümün ucu aşırı kaşınıyor atlet bile acıtıyor 🥹🥹bunu yaşayan var mı ? Göğüs ucu kremini kullanıyorum sabahtam beri

Eklentiler

• IMG_1443.jpeg
    IMG_1443.jpeg
    123,7 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_1444.jpeg
    IMG_1444.jpeg
    96,3 KB · Görüntüleme: 64
benim de içime doğan o canım sağlıkla doğacak inşallah bebeğiniz 🙏 Yani kalple böbrek için neden öyle demiş bilemiyorum ama belki doğuma kadar düzelecek bir şeydir büyüyünce. Belki de çaresi olan bir şeydir doğumdan sonra tedavisine bakılır 🙏 Daha önceki gebelikler bu kadar ilerlemiş miydi? Onlar neden sonlandı? Şu an kaç haftadasınız? Tekrar aynı doktora mı gideceksiniz ?
22+3 suan.
Diğer gebeliklerim kendiliğinden sonlanmıstı. Biri kendi düştü diğerinin kalbi durdu diye alınmıstı.

Bir yeni ebebek kargosu kızlar😂 bezdeki indirimi kaçırmayayım diye düşündüm yenidoğanın bir üstünü aldım🥰 ayrıca sağ göğsümün ucu aşırı kaşınıyor atlet bile acıtıyor 🥹🥹bunu yaşayan var mı ? Göğüs ucu kremini kullanıyorum sabahtam beri
benim her yerim kaşınıyor kjdfdj bepanthol aldığımdan beri rahatladım ama göğüslerim falan rahatladı

Kızlar bugün bebek hiç hareket etmedi ya, çok geç kalktım dışardaydım hep kahve falan içtim tık yok. 18+2’yim, geçen haftadan beri hissediyorum bebeği. Size de oluyor mu böyle? Dün de çok hareketli değildi ama hissediyordum.

guzel kahvalti da yapiyorum aslinda her sabah kendime sarimsakli ekmek hazieliyorum airfryer da ekmek dilimi ustune rendelenmis kasar birsz teragi ve sarimsak rendeliyorum iki buyuk dilim ekmek, yanina haslanmis yumurta, biraz zeytin, beyaz peynir ve nutella. 10 -11 gibi yapiyorum bu kahvaltiyi.
Oncesinde 7 gibi uyaninca cok az kahve yaninda gronala tarzi birsey yiyorum kavrulmus yulaf ve kurutulmus meyve var icinde sutle karistirip..
oglen 3 gibi yemek yiyorum ornegin bugun sulukofte biraz makarna ve yogurt yedim. Aksam daha sade yiyorum sadece corba 6-7 gibi.
yemekten sonra otururken de cips ve atistirmaliklar.
aralara meyve sikistiriyorum duzensiz araliklarla bazen kavun elma karpuz ne varsa bir kac dilim, her gun seftali biraz uzum. seftali de acayip canim cekiyor her gun.

Bazi gunler menemen ve ya patatesli yumurta yanina sarimsakli ekmek yapiyorum. genelde ogleye dogru kahvaltiyi baya genis yapmaya calisiyorum. Salata cok sevmem ama esim yaparsa aksam yemeginde yerim. ekmek tuketmiyorum bunun disinda
O kadar imrendim ki. Vicdan azabı duyuyorum Şuan. Ben hiç böyle yapamıyorum

Kızlar bugün bebek hiç hareket etmedi ya, çok geç kalktım dışardaydım hep kahve falan içtim tık yok. 18+2’yim, geçen haftadan beri hissediyorum bebeği. Size de oluyor mu böyle? Dün de çok hareketli değildi ama hissediyordum.
Bende o haftada 2 gün boyunca hiç hareketini hissetmemiştim sonra hareket etti korkmuştum ama sorun yoktur. Hareket etmesi için çikolata da yiyebilirsin ayrıca sol yan pozisyonda ya da sırt üstü yat hissedersin

valla ben 18. haftada hiç dinlemiyordum bile hareket ederse seviniyordum 2-3 gün hissetmediğim oldu o zamanlar. Şimdi 21+2 şimdi bile 7-8 saat hissetmediğim oluyor. Yani panik yapmak için şu an çok erken zamanlar olduğunu düşünüyorum.

22+3 suan.
Diğer gebeliklerim kendiliğinden sonlanmıstı. Biri kendi düştü diğerinin kalbi durdu diye alınmıstı.
Onlar zaten ilerlememişti anladım canım. Allahın izniyle bu bebişi büyütüp kucağına alacaksın iyi düşünelim iyi olsun sen rahat ol stres yapma hele bi ikinci kontrol olsun bakalım 🙏 Ve eğer için rahat etmediyse başka bir doktora da görünün.

X