Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Eşimle aramız fena halde bozuldu kızlar. Daha nasıl düzeliriz bilmiyorum. Bu hastalık belası yüzünden dengemi iyice bozdu. 16sında ameliyat ol 2 hafta bekleyelim sonra bir tatile çıkalım kafamızı toplayalım dedim zaten o tarihte yıllık izne ayrılıyorduk hatta 26sında. Bunu dedim diye tatil meraklısı oldum kendisini hiç önemsememiş oldum, gözünden düşmüşüm de bilmem neymiş de patoloji çıkmadan bir yere gidilmezmiş de ben bunu nasıl teklif edermişim de. O arada patoloji çıkar zaten dedim çıkmazsa da evde beklemek neyi değiştiriyor dedim. Ben de bunaldım, yoruldum, kaldıramıyorum artık dedim. Üstelik tüm bu tartışmalar annemin gözünün önünde oldu senede 2 kere yanıma gelen daha geleli 2 gün olmuş annemin. Sabaha kadar ağlattı beni. Sonra özür dileyip gönül almaya çalışsa da boş. 3 kere elim sigaraya gitti de bunun da pişmanlığı için ayrıca ağlamayayım diye yapmadım o kötülüğü. Yarın detaylı ultrason var. Asla kendisi ile gitmek istemiyorum.
Tamam anlıyorum onunda psikolojisi normal değil sağlıklı düşüncesi yok ama karşısındaki de normal süreçte olan kişi değil sen hamilesin ve hormonlar tavan normal halimizden bin kat daha duygusalız daha sinirliyiz bilmiyorum eşinin huyunu eğer çabuk parlayan ve sönen birisiyse dedikleri sinir anında söylenen sözler çok içerleme ama eğer zor sinirlenen biri ve bunları dediyse kesinlikle haketmiyorsun biraz konuşmayın düşünme fırsatınız olsun en azından onun düşünme fırsatı olsun ben ne yaptım diye belki düzelir seni üzmesinden ziyade düşüncesini değiştirmesi gerekiyor yoksa bu gelip geçer önemli olan tekrarlanmasın

Boşanma kelimesini ben de lafın gelişi dedim zaten, her tartışmada boşanılsa ohoo.
Bu arada evet, boşanalım desen daha az ağır olurmuş ama hak etmiş ajfkdkd
Sağlık problemi cinsel organlarıyla ilgili olunca iyice hassaslaşmış bence, çüklerine öyle bir anlam yüklüyorlar ki afedersin dünya onun etrafında dönüyor sanki. Hırsın, öfken çok normal. Bastırma hiç içinden ne geliyorsa öyle davran, aksi seni daha çok zorlar bence. Söylediği şeyler tamamen anlık aslında ama insanız sonuçta kırılıp dökülüyoruz.
Ya ben de rahimden ameliyat oldum bak evet kanser şüphesi değil ama neticede bu kadar kritik bir organdan bıçak altına yattım. Hem duvar inceltildi hem sayısız polip topladık dedi doktor. Ama bana ameliyat dendiğinde tek yaptığım şey ameliyat günü almak oldu. Üstelik bunu yaparken bir çocuğum bile yoktu. Ama bu doktor yeterince iyi mi, cerrahisi nasıl, ya başıma bir iş gelirse, rahimden olursak ne yaparız falan asla düşünmedim ya. Eşim o zaman bile başka doktora da mı sorsak belki başka tedavisi vardır falan dedi. Yok dedim doktor gerekli gördü işte kurcalamaya gerek yok. bir hafta sonra paşa paşa oldum ne anamı çağırdım ne danamı. Allah muhafaza meme ile ilgili bir şey söyleseler alınması lazım deseler ona da tereddüt etmem yani benden önemli değil, anneliğimden önemli değil, protez var bilmem ne var. Diğeri ile emziririm falan diye düşünürüm. Ama dediğin gibi bunlara hiçbir şey olmasın. Giden testisin yerine 800 dolar verip protez taktıracak Allahım güler misin ağlar mısın. Sanki çok estetik bir organmış gibi yerini dolduracak bir de tövbe est.

Tamam anlıyorum onunda psikolojisi normal değil sağlıklı düşüncesi yok ama karşısındaki de normal süreçte olan kişi değil sen hamilesin ve hormonlar tavan normal halimizden bin kat daha duygusalız daha sinirliyiz bilmiyorum eşinin huyunu eğer çabuk parlayan ve sönen birisiyse dedikleri sinir anında söylenen sözler çok içerleme ama eğer zor sinirlenen biri ve bunları dediyse kesinlikle haketmiyorsun biraz konuşmayın düşünme fırsatınız olsun en azından onun düşünme fırsatı olsun ben ne yaptım diye belki düzelir seni üzmesinden ziyade düşüncesini değiştirmesi gerekiyor yoksa bu gelip geçer önemli olan tekrarlanmasın
Çok sakin yapılıdır o hiçbir şeyi yüksek ses tonuyla söylemez, bağırıp çağırmayı hakaret etmeyi falan bilmez. Bu çingenelikler bende var ancak :) Ama sakin sakin öyle bir manipüle eder ki insanı o an duvarları yumruklamak istersin. Ben kendisine ilk günden beri psikolojik destek al diyorum. Sana bu süreçte çok yararı olur sağlıklı düşünebilmen için dedim. Dinlemedi. Bildiğini okudu. Günün sonunda da psikolojik desteğe ihtiyacı olan ben oldum.

Eşimle aramız fena halde bozuldu kızlar. Daha nasıl düzeliriz bilmiyorum. Bu hastalık belası yüzünden dengemi iyice bozdu. 16sında ameliyat ol 2 hafta bekleyelim sonra bir tatile çıkalım kafamızı toplayalım dedim zaten o tarihte yıllık izne ayrılıyorduk hatta 26sında. Bunu dedim diye tatil meraklısı oldum kendisini hiç önemsememiş oldum, gözünden düşmüşüm de bilmem neymiş de patoloji çıkmadan bir yere gidilmezmiş de ben bunu nasıl teklif edermişim de. O arada patoloji çıkar zaten dedim çıkmazsa da evde beklemek neyi değiştiriyor dedim. Ben de bunaldım, yoruldum, kaldıramıyorum artık dedim. Üstelik tüm bu tartışmalar annemin gözünün önünde oldu senede 2 kere yanıma gelen daha geleli 2 gün olmuş annemin. Sabaha kadar ağlattı beni. Sonra özür dileyip gönül almaya çalışsa da boş. 3 kere elim sigaraya gitti de bunun da pişmanlığı için ayrıca ağlamayayım diye yapmadım o kötülüğü. Yarın detaylı ultrason var. Asla kendisi ile gitmek istemiyorum.
tüm yazdıklarını okudum :KK43: sanırım bu adamlar çocuk doğana kadar başımıza ne geldiğini anlamayacaklar. ama biz doğmadan 9 ay boyunca tüm hayatımızı beslenmemizi vücüdumuzu değiştirmiş oluyoruz aslında. onlar zannediyorlar ki çocuk öylece büyüyor ve hala kendilerini düşünebiliyorlar. canını sıkma diyemem çok can sıkıcı bir durum ama sakın sigara gibi bi' kötülük yapma el kadar bebişe, onun el kadar ciğerlerini düşün. sadece kendini ve bebeği düşün bu süreçte bence bi süre sadece ikiniz varmış gibi yaşamaya çalış. sadece kritik durumlarda eşinin yanında olmaya çalış yoksa daha çok zarar göreceksin.

erkekler gerçekten düz mantık. aslında söylediğin şey ikinizi de rahatlatacak bi teklif. bence onlar hasta olduklarında hamilelik hormonlarına sahip oluyorlar. annenin önünde de olması kötü olmuş tabii. biraz düşününce haksız olduğunu anlayıp özür dilemiş. üzme kendini 🌹 ayrıca sigara içmediğin için seni tebrik ediyorum. ♥️
Ben kendimi düşünüyor olsam hiç lafı karıştırmam uzatmam bile sen şu süreçte evde kal annenle, dinlen, zaman geçir, ben biraz tatil yapayım derim. Oysa kendisiyle bir şeyler yapmanın çabasındayım ikimiz yaşadık bu zorluğu yani başkası değil. Ama düşünmeyecekmişsin işte. Artık dersimi aldım ya. Bu sabah başka doktordan görüş almış falan hala bana onu anlatıyor dedim ki Allah şifa versin en kısa zamanda inşallah iyileşirsin, üzerimize düşen bir şey olursa haber ver bize de.

Çok sakin yapılıdır o hiçbir şeyi yüksek ses tonuyla söylemez, bağırıp çağırmayı hakaret etmeyi falan bilmez. Bu çingenelikler bende var ancak :) Ama sakin sakin öyle bir manipüle eder ki insanı o an duvarları yumruklamak istersin. Ben kendisine ilk günden beri psikolojik destek al diyorum. Sana bu süreçte çok yararı olur sağlıklı düşünebilmen için dedim. Dinlemedi. Bildiğini okudu. Günün sonunda da psikolojik desteğe ihtiyacı olan ben oldum.
Hani bir söz vardır ya asıl deliler normal hayatlarına devam ederken deli ettikleri psikologlarda sürünüyor diye gerçekten doğru eşine söyle ya psikoloğa gidersin ya da uzun bir süre konuşmayalım benim psikolojimi bozuyorsun diye sana yaşattığı su stresin bebeğe ne kadar zararlı olduğunu bir bilse şuanki derdini unutur dediğin gibi daha birinci çocuğunu bu kadar düşünmüyor ikinci üçüncü derdine düşmüş Allah vermiş bir tane onun derdine düşsene birde ne belli ikincinin olacağı sen sağlıklı olsanda oda sağlıklı olsada bak belli olmuyor olmayadabilir hiçbir şey kesin değilken bu telaş neden dertleşceği bir arkadaşı falan yok mu acaba gerçi erkekler bu konuları kendi aralarında ne kadar konulur bilemem Senin şuan tek yapacağın şey net tavır koymak anlamadı gerekiyor bazı şeyleri

tüm yazdıklarını okudum :KK43: sanırım bu adamlar çocuk doğana kadar başımıza ne geldiğini anlamayacaklar. ama biz doğmadan 9 ay boyunca tüm hayatımızı beslenmemizi vücüdumuzu değiştirmiş oluyoruz aslında. onlar zannediyorlar ki çocuk öylece büyüyor ve hala kendilerini düşünebiliyorlar. canını sıkma diyemem çok can sıkıcı bir durum ama sakın sigara gibi bi' kötülük yapma el kadar bebişe, onun el kadar ciğerlerini düşün. sadece kendini ve bebeği düşün bu süreçte bence bi süre sadece ikiniz varmış gibi yaşamaya çalış. sadece kritik durumlarda eşinin yanında olmaya çalış yoksa daha çok zarar göreceksin.
Çok çok haklısın canım. Valla çok pozitif bir gebelik geçireyim diye çok uğraştım, görmemeye, duymamaya çok çalıştım. Ama herkesin bir patlama noktası var. Benim de sabır taşım çatladı. O kendini düşünsün madem bundan sonra ben de kendimi ve bebeği.

kıyamam sana ya eşinin bu süreci gerçekten çok zorladı seni. Ve dediğin gayet güzel bir şey ha evde ha tatilde sonuç değişmeyecek en azından kafanız dağılırdı birbirinize vakit ayırırdınız evde oturunca daha fazla önemsenmiş olmuyor ki sonuç. Bakış açısı biraz farklı bu konularda. Ama senide yıprattı bu süreç😢çok üzüldüm ağlamana. Hastalık önceside mi böyleydi hastalık mı bu denli etkiledi acaba olumsuz sonuç çıkar diye mi bu kdar gergin

Merhaba bende yaptırdım bana da rapor verdiler kağıt yani nelere bakıldığında dair doktoruma vermem için bende de Bi çık şeyde izlendi yazıyordu ben şöyle anladım kendi dilimiz ile anlatacak olursam örneğin bacağa izlendi kıl izlendi göz izlenemedi (yani ben bakıp göremedim siz bakın atlamasın) gibi tarzında anladım izlendi / izlenmedi terimini, sizde galiba birşey var onu gördük izledik gibi mi anladınız
Bu izlendi izlenmedi illa olumsuz değil mesela benim raporun başında tek canlı fetüs izlendi yazıyor görüldü anlamında gibi belkide olması gereken bir şeydir dr sorun olsa mutlaka söylerdi ama aklınıza takıldıysa tekrar sorun doktora açıklayacaktır

Canım sen de o da zor bie süreçten geciyosunuz yani mantikli düşündüğünden kendisi için dediğini anlamıştır özür falan dilediğine göre. Ama işte demek ki beklemediği bı durum belki içten içe korkuyor ne bilim yani demek ki senden daha çok ilgi mi bekledi üstüne dusmeni mi bekledi şuan psikolojik olarak pek sağlıklı düşünmüyor bence esin. Seninde hamilelik hormonlar tavan olunca tabi annenin gozunun önünde de olunca sende gerildin. Yine de eşinle git sen ultrasona bı kere olacak onunda morala ihtiyacı var bebisi görmek ikinize iyi gelir ❤️🙏

Hani bir söz vardır ya asıl deliler normal hayatlarına devam ederken deli ettikleri psikologlarda sürünüyor diye gerçekten doğru eşine söyle ya psikoloğa gidersin ya da uzun bir süre konuşmayalım benim psikolojimi bozuyorsun diye sana yaşattığı su stresin bebeğe ne kadar zararlı olduğunu bir bilse şuanki derdini unutur dediğin gibi daha birinci çocuğunu bu kadar düşünmüyor ikinci üçüncü derdine düşmüş Allah vermiş bir tane onun derdine düşsene birde ne belli ikincinin olacağı sen sağlıklı olsanda oda sağlıklı olsada bak belli olmuyor olmayadabilir hiçbir şey kesin değilken bu telaş neden dertleşceği bir arkadaşı falan yok mu acaba gerçi erkekler bu konuları kendi aralarında ne kadar konulur bilemem Senin şuan tek yapacağın şey net tavır koymak anlamadı gerekiyor bazı şeyleri
Canım hepinizin eşini tenzih ediyorum ama vallahi söz konusu erkeklerin kıymetli canları olduğunda, hele ki erkeklik gibi gurur meselesi bir şey olduğunda birbirine verdikleri akıl da çükleri kadar oluyor. Var yakın arkadaşı her gün konuştuğu, eşimi duyduğu günden beri o da doktorlara düştü bende de vardı rahatsızlık diye sen düşün yani. Her gün birbirlerine sen bugün ne yaptın, sana ne dediler falan bunları anlatıyorlar delirirsin.
Valla doktor kendisine dedi ki bak oğlum bu eğer kanser bile olsa çok çok erken evre olduğu için belki sadece ameliyat belki en fazla bir kemo ile atlatırız. Tek testis tek böbrek gibidir hayatında bir şey değişmez. Diğerini düzenli olarak takip ederiz. Sperm analiz sonucun yeniden bebek sahibi olmana engel değil, doğal yoldan dahi olabilir ama yine de risk almayalım sperm donduralım biz. Ameliyat sonrası ertesi gün ayağa kalkar bir haftaya işe dönersin. Daha ne desinler??? Hala oturup karalar bağlamamızı istiyor, bekliyor ya bıktım bıktım.

kıyamam sana ya eşinin bu süreci gerçekten çok zorladı seni. Ve dediğin gayet güzel bir şey ha evde ha tatilde sonuç değişmeyecek en azından kafanız dağılırdı birbirinize vakit ayırırdınız evde oturunca daha fazla önemsenmiş olmuyor ki sonuç. Bakış açısı biraz farklı bu konularda. Ama senide yıprattı bu süreç😢çok üzüldüm ağlamana. Hastalık önceside mi böyleydi hastalık mı bu denli etkiledi acaba olumsuz sonuç çıkar diye mi bu kdar gergin
Sağlık söz konusu olduğu zaman hep aşırı pimpirikli olurdu canım ama çok şükür bu zamana kadar ciddi bir sağlık sorunu yaşamamıştık. Yaşadığımızda nasıl oluyormuş onu gördüm. Bir arkadaşa daha yazdım bak yine yazayım doktor kendisine dedi ki bak oğlum bu eğer kanser bile olsa çok çok erken evre olduğu için belki sadece ameliyat belki en fazla bir kemo ile atlatırız. Tek testis tek böbrek gibidir hayatında bir şey değişmez. Diğerini düzenli olarak takip ederiz. Sperm analiz sonucun yeniden bebek sahibi olmana engel değil, doğal yoldan dahi olabilir ama yine de risk almayalım sperm donduralım biz. Ameliyat sonrası ertesi gün ayağa kalkar bir haftaya işe dönersin. Yani ameliyat sonucuna göre gerilmesi de aşırı anlamsız. Bir testisi aldırmaktan kurtarınca ne olacak madalya mı takacaklar ne duyarlı, bilinçli hasta diye. Giden zamana yazık değil mi? 1 seneden fazla uğraştık biz bu bebek için 5 ay önce gündemimizde acaba çocuğumuz olmuyor mu, olmayacak mı, tedaviyle mi olur ki falan filan varken Allah nasip etti şu nankörlüğe bak

O kadar haklısın ki. Bencillik yapmayınca da bencil oluyoruz hiçbir şey değişmiyor. En zoruma giden de şimdi ben 2 aydır bu mesele yüzünden, fikir değişiklikleri yüzünden kafayı sıyırmışım zaten. (İnanın daha bu sabah İstanbul'dan 9. bir doktor bulup ondan görüş almış o da ameliyatı hemen iptal et demiş, gel de aklını oynatma) Neyse,
Ailesine ameliyat kesinleşirse söyleyecek. Onlarsa sadece üzülecek ah vah edecekler koşa koşa gelip yanında olmaya çalışacaklar. Tatil meraklısı, kendini düşünen karısı ve üzüntüden iki günde eriyip biten ailesi olarak aynı evin içinde nefes almaya çalışacağız. Beni düşürdüğü bu durumdan dolayı kendisini nasıl affederim bilmiyorum. 1 günde bu hale gelmedim, kolay bir dönemden geçmiyorum ama anlayış göstermesi gereken sadece benim.
Canım ailesinin gelmesi iyi değil mi sonuçta ameliyata girecek. Senin ailen için böyle düşünse hoş olur muydu

Ben kendimi düşünüyor olsam hiç lafı karıştırmam uzatmam bile sen şu süreçte evde kal annenle, dinlen, zaman geçir, ben biraz tatil yapayım derim. Oysa kendisiyle bir şeyler yapmanın çabasındayım ikimiz yaşadık bu zorluğu yani başkası değil. Ama düşünmeyecekmişsin işte. Artık dersimi aldım ya. Bu sabah başka doktordan görüş almış falan hala bana onu anlatıyor dedim ki Allah şifa versin en kısa zamanda inşallah iyileşirsin, üzerimize düşen bir şey olursa haber ver bize de.
bu süreçte biraz bencillik yapmak sana iyi gelecek sanırım. çünkü o hastalığına kafayı takmış. umarım en kısa sürede makul düşünmeye başlar. biz de yüz kere hamile olmuyoruz sonuçta.

Canım hepinizin eşini tenzih ediyorum ama vallahi söz konusu erkeklerin kıymetli canları olduğunda, hele ki erkeklik gibi gurur meselesi bir şey olduğunda birbirine verdikleri akıl da çükleri kadar oluyor. Var yakın arkadaşı her gün konuştuğu, eşimi duyduğu günden beri o da doktorlara düştü bende de vardı rahatsızlık diye sen düşün yani. Her gün birbirlerine sen bugün ne yaptın, sana ne dediler falan bunları anlatıyorlar delirirsin.
Valla doktor kendisine dedi ki bak oğlum bu eğer kanser bile olsa çok çok erken evre olduğu için belki sadece ameliyat belki en fazla bir kemo ile atlatırız. Tek testis tek böbrek gibidir hayatında bir şey değişmez. Diğerini düzenli olarak takip ederiz. Sperm analiz sonucun yeniden bebek sahibi olmana engel değil, doğal yoldan dahi olabilir ama yine de risk almayalım sperm donduralım biz. Ameliyat sonrası ertesi gün ayağa kalkar bir haftaya işe dönersin. Daha ne desinler??? Hala oturup karalar bağlamamızı istiyor, bekliyor ya bıktım bıktım.
Evet seni çok iyi anlıyorum benimkide öyle bak geçen gözüm mikrop kapmıştı kendi çabamla iyileşmeye çalıştım falan dünde onun gözü öyle olmuş sürekli yakındı çay suyu sür temizle sürekli bana diyor öyle nazlı oluyorlarki bildiğin 3 yaşında çocuk burun ameliyatı oldu basit ameliyattı ne çektiğimi ben bilirim öyle nazlanma yok ben burun amelyatı rahimden 2 kere ameliyat taş ameliyatı oldum bir kere bile nazlanmadım nazlanmaya kalktığımda abartıyor oldum o yüzden seni çok iyi anlıyorum maalesef erkeklerin dna sı bu kabul edelim hastalnınca onların annesi olmamazı bekliyorlar

Canım sen de o da zor bie süreçten geciyosunuz yani mantikli düşündüğünden kendisi için dediğini anlamıştır özür falan dilediğine göre. Ama işte demek ki beklemediği bı durum belki içten içe korkuyor ne bilim yani demek ki senden daha çok ilgi mi bekledi üstüne dusmeni mi bekledi şuan psikolojik olarak pek sağlıklı düşünmüyor bence esin. Seninde hamilelik hormonlar tavan olunca tabi annenin gozunun önünde de olunca sende gerildin. Yine de eşinle git sen ultrasona bı kere olacak onunda morala ihtiyacı var bebisi görmek ikinize iyi gelir ❤️🙏
İlk zamanlar uzunca bir süre hep yanında oldum her an dk dk takip ettim gelişmelerini. Ben de geleyim yanında ben de göreyim doktorları bile diye üsteledim. Hastane ortamına girmemem için kabul etmiyordu. Ama zaman geçtikçe sürekli fikir değiştirmesi, sürekli o doktor bu doktor demesi, içine kapanıp varlığımın farkında bile olmaması çok yordu beni. Maalesef benim de desteğe ihtiyacım olduğunu çabuk unuttu. Gelme desem de gelir zaten yarın adamda doktor, muayene takıntısı var. Her şeyi kendi gözüyle görüp kendi kulağıyla duymak zorunda. Ayrıca sabahtan yine doktora gideceği için araba kendisinde olacak beni o alacak iş yerinden. Ömürde bir kere yaşanan anlardan, anılardan mahrum bırakmayacağım kendisini.

bu süreçte biraz bencillik yapmak sana iyi gelecek sanırım. çünkü o hastalığına kafayı takmış. umarım en kısa sürede makul düşünmeye başlar. biz de yüz kere hamile olmuyoruz sonuçta.
İnşallah canım kesinlikle haklısın. Allah kimseyi hamilelik sürecinde yakınlarının sağlığıyla, sorunlarıyla sınamasın ya. Koca ömürde bir 9 ayın toz pembe olması çok değil.

Evet seni çok iyi anlıyorum benimkide öyle bak geçen gözüm mikrop kapmıştı kendi çabamla iyileşmeye çalıştım falan dünde onun gözü öyle olmuş sürekli yakındı çay suyu sür temizle sürekli bana diyor öyle nazlı oluyorlarki bildiğin 3 yaşında çocuk burun ameliyatı oldu basit ameliyattı ne çektiğimi ben bilirim öyle nazlanma yok ben burun amelyatı rahimden 2 kere ameliyat taş ameliyatı oldum bir kere bile nazlanmadım nazlanmaya kalktığımda abartıyor oldum o yüzden seni çok iyi anlıyorum maalesef erkeklerin dna sı bu kabul edelim hastalnınca onların annesi olmamazı bekliyorlar
Aynen öyle canım. Ben inşallah 4.5 ay sonra anne olacağım. Benim çocuğum o zaman doğacak. Başkalarının doğurduğu çocuğa annelik yapmak için gelmedim bu yaşa, bunun için evlenmedim de.

Canım ailesinin gelmesi iyi değil mi sonuçta ameliyata girecek. Senin ailen için böyle düşünse hoş olur muydu
Yani bana kalırsa gerek yok zor bir ameliyat olsa hak verirdim ama değilmiş doktor da aynısını dedi. Bakımlık bir durumun olmaz dedi. Annesi nazlanması için geliyor. Ben hem burun ameliyatı oldum hem de rahim çağırmadım ailemi yanıma. Annem de çok dedi geleyim diye idare ederim dedim. Sadece burun ameliyatımda 4 gün kız kardeşim kaldı o da zaten ankara'da okuyordu hususi gelmedi yani. Ben kendisine sormuştum nasıl rahat ederiz gelsinler mi diye, biz hallederiz deyince tamam dedim. Kendisinden de bana, bize güvenmesini beklerdim. Ayrıca annesi soğukkanlı yapıda biri değil, gelince moral motivasyon vermez. Ah oğlum, ah canım oğlum, ah talihsiz yavrum diye yakınır da yakınır. Ablası zaten çok daha beter. Bunları duyacak olmanın bize faydası yok.
Ama tüm bunlar bir yana ben zaten ailesi gelmesin demedim kendisine istiyorsan gelsinler dedim. Orada anlatmak istediğim şey beni öyle bir duruma düşürüyor ki günün sonunda herkes vicdan merhamet timsali oluyor, ben bencil, kendini düşünen. Keşke ilk günden söyleseydi ailesine her an her dk rapor geçseydi bana yaptığı gibi. Bakalım onlar da kafayı kırınca kim kendisine hak verecekti o saatten sonra.

X