Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Benim doktor da cok suratsiz ama ebem dunya tatlisi icine sok yani oyle sevimli . Hemsirelerde oyle allahtan cok sevimliler. Doktoru da 2 dakka goruyorum zaten cok dert olmuyo😂

Tetanozu önceden çift doz yaptırıyoduk artık tek doz yetiyor dedi doktor. Şimdi kan vericem peş peşe ağır olur dersen yarın tetanoz vurdur dedi. Bebiş hareketlerini hissediyo musun diye sordu ama önce, acaba daha net hissedince mi vurdursam daha pıttayız

Tetanozu önceden çift doz yaptırıyoduk artık tek doz yetiyor dedi doktor. Şimdi kan vericem peş peşe ağır olur dersen yarın tetanoz vurdur dedi. Bebiş hareketlerini hissediyo musun diye sordu ama önce, acaba daha net hissedince mi vurdursam daha pıttayız
Kalp atışını dinletti mi bana aşı vurulmadan önce ebe kalp atışını dinletmişti kalp atışı düzenli vurabiliriz diye ben aşıdan önce kan ve idrar verdim ondan sonra aşı olmuştum

Kalp atışını dinletti mi bana aşı vurulmadan önce ebe kalp atışını dinletmişti kalp atışı düzenli vurabiliriz diye ben aşıdan önce kan ve idrar verdim ondan sonra aşı olmuştum
bende de kalp atışını dinle önce dedi ama ağır gelir şimdi açsın bi de dedi eyi dedim işime gelir :KK70:

IMG_1449.jpeg

Selam kızlarr. Rub baby muslınlarınden bende aldım çok tatlılar. İnceler ama tek katlı, boyutuda ideal.

Şeker yüklemesi sadece Türkiyede çok tartışılan -niyeyse- bir uygulama, tüm dünyada sorgusuz sualsiz yapılıyor ve kesinlikle de yapılmalı. Hayatınızda hiç şekerli gıda veya karbonhidrat tüketmiyorsanız hassasiyetiniz anlamlı olabilir ama bana anlamlı gelmiyor. Şeker çıkarsa çok daha kötü senaryolar olabilir, içtiğiniz bir tane içecek sadece. Ben kesinlikle yaptıracağım, doktorun şart demesine gerek yok zaten yapılması gereken bir tetkik. Bir de ailenizde diyabet öykünüz var, riskli gruptasınız. Yorum sorduğunuz için fikrimi söylüyorum bu arada.
İkili test üçlü test fetal dna vs bu uygulamalar da gebeliği sonlandırmak için değil, bebekte bir problem varsa önceden bilip önlem almak için. Kaldı ki tüp bebekte embriyoda kalıtsal hastalık varsa transfere uygun değil diyerek size fikriniz sorulmadan transfer iptal edilir. Ama artık geçmiş sizin süreniz siz bilirsiniz. Benim söylemek istediğim şey hiçbir doktor size ikili testi down sendromluysa bebeği aldırın diye yapmıyor, evet en sağlıklısı hasta bir bebek dünyaya getirmemek ama karar size kalıyor. Kalıtsal bir hastalığı varsa en basitinden yenidoğan bakım ünitesi olan bir hastanede doğum yapmanız gerekiyor, bunu da test sonuçlarını bilmeden öngöremiyorsunuz.
Katılıyorum. Ben h1ac1 (üç aylık şeker) baktırdım geçen hafta, prediyabet sınırında çıktı mesela. Ki şekerden yana şüphelerim de var. Geçen akşam ayıptır söylemesi 3 tane baklava yedim tek seferde. Aynı gün öğlen de muhallebi yemiştim. Yanlış mı evet yanlış ama denk geldi işte bir günde iki kez ve çok yemek istedim. Hastanede alacağımız glikoz bunun daha fazlası değil. Yani korkunç bir şey yapmıyorlar orada bize. Bence başta bu konuda rahat olalım. Diyabet, şeker yüklemesinden daha tehlikelidir. Tedbir alınmadığı takdirde hayat boyu tip2 diyabetli olma riskimiz var. Şekerin bebeğe olan etkilerinden bahsetmiyorum bile.
Tarama testleri ile ilgili de ben de yaptırıp yaptırmamanın opsiyonel olmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Hatta keşke fetal dna testi ücretsiz ve zorunlu bir prosedür olsa da güvenilirlik seviyesi daha düşük olan diğer testleri yaptırmasak. Bu testler sonucunda olumsuz bir tablo ile karşı karşıya kalırsak doğumdan itibaren yaşam boyu sendromlu bir çocuğun ihtiyaçlarını bilerek hareket etmek ve ona göre şekil almak zorundayız. Eğer ki gebeliği devam ettirmek istiyorsak... Doğum yapacağımız hastane, doğum tipi, kadın doğum doktoru, iyi bir çocuk doktoru, iyi bir kardiyolog (çoğu aynı zamanda kalp hastası oldukları için), psikolog, gelişim uzmanı vs her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünülüp maddi manevi buna hazır olmak durumundayız. Eğer bu aşamayı kaçırdıysak da detaylı ultrasonu en azından kaçırmamak elzem.

Herkese merhaba Rabbim sağlıcakla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin İnşallah ben detaylı yaptırdım devlet hastanesinde yaptım o kadar suratsızdı ki doktor detaylıca baktı hakkını yiyemem her şeye bana da her şey normal sonucu doktoruna götür dedi ama doktorum izinde aklıma takılan şey şu
CSP :+ KAVUM VERGE VARYASYONU İZLENDİ diye bir ibare var internetten baktım ama tam anlayamadım bilgisi olan var mı acaba?

Herkese merhaba Rabbim sağlıcakla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin İnşallah ben detaylı yaptırdım devlet hastanesinde yaptım o kadar suratsızdı ki doktor detaylıca baktı hakkını yiyemem her şeye bana da her şey normal sonucu doktoruna götür dedi ama doktorum izinde aklıma takılan şey şu
CSP :+ KAVUM VERGE VARYASYONU İZLENDİ diye bir ibare var internetten baktım ama tam anlayamadım bilgisi olan var mı acaba?
Ben baktımda canım bende sadece csp: izlendi yazıyor nettede baktımda olumlu yada olumsuz bir şey göremedim anlamadım yani ama doktor sıkıntı olsa söylerdi bence sıkıntılı değildir

Ben baktımda canım bende sadece csp: izlendi yazıyor nettede baktımda olumlu yada olumsuz bir şey göremedim anlamadım yani ama doktor sıkıntı olsa söylerdi bence sıkıntılı değildir
Bende baktım doğru dürüst bir bilgi bulamadım sende de izlendi yazıyorsa olması gereken bir şey diye düşündüm şimdi acaba diğer arkadaşlarınkinde de öyle mi yazıyor.

Bence doktorunuza yazabiliyorsanız yazarak sorun. Nöropsikolojik rahatsızlıklarla ilgili bir durummuş anladığım kadarıyla internetten. Ama teferruatını ancak doktor söyleyebilir. Belki de geçici bir durumdur. Ya da bir başka hekimle görüşün beklemek istemezseniz.

Bence doktorunuza yazabiliyorsanız yazarak sorun. Nöropsikolojik rahatsızlıklarla ilgili bir durummuş anladığım kadarıyla internetten. Ama teferruatını ancak doktor söyleyebilir. Belki de geçici bir durumdur. Ya da bir başka hekimle görüşün beklemek istemezseniz.
Cavum Verge Varyasyonu için söyledim bunu.

Cavum Vergae Varyasyonu - Acilci.Net Şuradan okudum

bu puset örtülerinin minderli olanı da var. pusetin içine direkt koymamak için onlardan alıcam ben. sizin de aklınızda olsun.
Benim oğlumdan kalma bahsettigin gibi minderli takım var. Minder pusetin içinde çok iyi oluyordu daha yukarda ve yumuşak tutuyor. Hem de pusetin içindeki kumaş yakıcı falan oluyodu yazin o sebeple almıştım çok işime yaradı

Eşimle aramız fena halde bozuldu kızlar. Daha nasıl düzeliriz bilmiyorum. Bu hastalık belası yüzünden dengemi iyice bozdu. 16sında ameliyat ol 2 hafta bekleyelim sonra bir tatile çıkalım kafamızı toplayalım dedim zaten o tarihte yıllık izne ayrılıyorduk hatta 26sında. Bunu dedim diye tatil meraklısı oldum kendisini hiç önemsememiş oldum, gözünden düşmüşüm de bilmem neymiş de patoloji çıkmadan bir yere gidilmezmiş de ben bunu nasıl teklif edermişim de. O arada patoloji çıkar zaten dedim çıkmazsa da evde beklemek neyi değiştiriyor dedim. Ben de bunaldım, yoruldum, kaldıramıyorum artık dedim. Üstelik tüm bu tartışmalar annemin gözünün önünde oldu senede 2 kere yanıma gelen daha geleli 2 gün olmuş annemin. Sabaha kadar ağlattı beni. Sonra özür dileyip gönül almaya çalışsa da boş. 3 kere elim sigaraya gitti de bunun da pişmanlığı için ayrıca ağlamayayım diye yapmadım o kötülüğü. Yarın detaylı ultrason var. Asla kendisi ile gitmek istemiyorum.

X