Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Yani bana kalırsa gerek yok zor bir ameliyat olsa hak verirdim ama değilmiş doktor da aynısını dedi. Bakımlık bir durumun olmaz dedi. Annesi nazlanması için geliyor. Ben hem burun ameliyatı oldum hem de rahim çağırmadım ailemi yanıma. Annem de çok dedi geleyim diye idare ederim dedim. Sadece burun ameliyatımda 4 gün kız kardeşim kaldı o da zaten ankara'da okuyordu hususi gelmedi yani. Ben kendisine sormuştum nasıl rahat ederiz gelsinler mi diye, biz hallederiz deyince tamam dedim. Kendisinden de bana, bize güvenmesini beklerdim. Ayrıca annesi soğukkanlı yapıda biri değil, gelince moral motivasyon vermez. Ah oğlum, ah canım oğlum, ah talihsiz yavrum diye yakınır da yakınır. Ablası zaten çok daha beter. Bunları duyacak olmanın bize faydası yok.
Ama tüm bunlar bir yana ben zaten ailesi gelmesin demedim kendisine istiyorsan gelsinler dedim. Orada anlatmak istediğim şey beni öyle bir duruma düşürüyor ki günün sonunda herkes vicdan merhamet timsali oluyor, ben bencil, kendini düşünen. Keşke ilk günden söyleseydi ailesine her an her dk rapor geçseydi bana yaptığı gibi. Bakalım onlar da kafayı kırınca kim kendisine hak verecekti o saatten sonra.
Aynısı bende de var benimde başıma bişey gelse o sinirlenip bağırır seni anlıyorum ama sen hamile iken ameliyattan sonra seni daha çok bezdirecek. Çağır annesi gelsin baksın. Erkekler ilgi manyağı biraz. Bende dış gebelikten kapalı ameliyat oldum ama benden daha telaşkıydı

outoffit outoffit seninki bi destek almak istemiyor mu? Kendilerini ölümsüz zannediyolar sonra en ufak bi hastalıkta hayatları alt üst oluyor. şu an baba gibi hissedememesi normal biz bi canlıyı içimizde büyütüyoruz onlar anca dışarıdan bakıyorlar, o yüzden hiç çocuk olunca da mı böyle olacak diye düşünüp kendi canını da sıkma ama bi destek alsa ikinize de iyi gelirdi

Belki de geçer diye söylemedi yani İnşallah öyledir zaten yeterince zor bir gebelik yaşıyorum en başından beri:KK43:
Genellikle geçen şeyleri söylemiyorlar, bazı doktorlar da söylüyor hani hasta bize demediniz tepsi vermemesi için bence ondan korkuyorlar bana plesanta aşağıda dedi çıkar dedi yukarı gerçekten de çıktı yani böyle geçen şeyleri bazısı söylüyor bazısı söylemiyor ama geçmeyen şeyi mutlaka söylemeleri gerekiyor diye düşünüyorum sizde stres yapmayın korkmayın geçen birşeydir diye düşünüyorum doktorunuz özel ise atın ona sorun bakalım ne diyecek değilse muayene gününü bekleyin 😊

Ay çok geçmiş olsun neden noldu
Ya birkaç aydır 4-5 dakika yürüdüğünde acayip sancı giriyordu bacağına, hemen oturması gerekiyordu. Siyatik vs düşündük bel fıtığı da olduğu için ama daha ciddiymiş. Sağ olsun doktora gitmek için son ana kadar da bekledi, ameliyatlık olmuş. İnanılmaz düştüm ya of

İlk zamanlar uzunca bir süre hep yanında oldum her an dk dk takip ettim gelişmelerini. Ben de geleyim yanında ben de göreyim doktorları bile diye üsteledim. Hastane ortamına girmemem için kabul etmiyordu. Ama zaman geçtikçe sürekli fikir değiştirmesi, sürekli o doktor bu doktor demesi, içine kapanıp varlığımın farkında bile olmaması çok yordu beni. Maalesef benim de desteğe ihtiyacım olduğunu çabuk unuttu. Gelme desem de gelir zaten yarın adamda doktor, muayene takıntısı var. Her şeyi kendi gözüyle görüp kendi kulağıyla duymak zorunda. Ayrıca sabahtan yine doktora gideceği için araba kendisinde olacak beni o alacak iş yerinden. Ömürde bir kere yaşanan anlardan, anılardan mahrum bırakmayacağım kendisini.
Çok kötü bı zamana geldi ya hamilelik sevincini yasayamadan hastalık falan aslında seninfr yasadiklarini anlaması lazım yani senin için kolay mı hem bulantılar falan hem bebeği düşün hem eşini düşün bunun harici günlük rutin işlere devam etmeye çalış seninde yaşadığın durum hiç kolay değil de erkekler sanırım kendilerine gelince olay daha bencil oluyolar. Allah korusun aynı sen senin başinda olsaydi şu tatil teklfiine eşim beni önemsiyor diye bakardin da işte..

Belki de geçer diye söylemedi yani İnşallah öyledir zaten yeterince zor bir gebelik yaşıyorum en başından beri:KK43:
Canım ben raporumdada yazıyor demiştim ki benim doktor ne görürsem söylerim söylememezlik etmem diye en baştan konuşmuştu sonundada bir sorun gözükmüyor gayet sağlıklı demişti demekki sıkıntı edilecek bir şey değil normal olan bir şey canını sıkma doktorundan öğrenince bunun için mi strese girdim diyeceksin

Çok çok haklısın canım. Valla çok pozitif bir gebelik geçireyim diye çok uğraştım, görmemeye, duymamaya çok çalıştım. Ama herkesin bir patlama noktası var. Benim de sabır taşım çatladı. O kendini düşünsün madem bundan sonra ben de kendimi ve bebeği.
aynen en güzeli bu.sen kendini görmezsen kimsenin seni gördüğü yok. ben de annemle çok sorun yaşıyordum. geçen beni yine aradı ağlamaya başladı bi' şey yüzünden. sinir krizi geçirdim ben senin ağlama duvarın değilim bebeğe bi' şey olursa napcaksın benim canımı sıkıp duruyosun diye bas bas bağırdım. O günden beri herkes kedi gibi kdfjldj

Aynısı bende de var benimde başıma bişey gelse o sinirlenip bağırır seni anlıyorum ama sen hamile iken ameliyattan sonra seni daha çok bezdirecek. Çağır annesi gelsin baksın. Erkekler ilgi manyağı biraz. Bende dış gebelikten kapalı ameliyat oldum ama benden daha telaşkıydı
Yok kesinlikle haklısın gelsin baksın annesi. Zaten benim nazlamayacağımı iyi bilir kendisini. Hoşlanmıyorum ben 30 yaşına gelmiş insanların 3 yaşında gibi ah uh diye sızlanmasından. Sırf bu yüzden çağırmak istiyor bile olabilir, bebeklik yapmak için :)

outoffit outoffit çok geçmiş olsun canım benim. Zor bi süreç biraz yıpratıcı olacak ama karşılıklı anlayışı bırakmayın. Eşinin eminim ki elinde değildir. Bende tıpkı senin eşin gibiyim sağlık konusunda anksiyetem var. Başım bile ağrısa hemen panik olurum. Nefret ediyorum bu huyumdan hem kendim zorlanıyorum hem etrafımdaki başta eşim olmak üzere onları zorluyorum. Ama malesef değiştiremiyorum bu huyumu. Bi gün elime göğsümde bi sertlik geldi sabaha kadar ağladım cumartesi bi gündü farklı bi ilçeye özel hastaneye goturttum eşime kendimi. Normal bi insan panik yapmaz haftaici düzgün bi doktordan randevu alır. Ama ben yapamıyorum. Olay anında asla mantıklı düşünemiyorum sonrasında pişman oluyorum. Rabbım beterini göstermesin ama gerçekten bazen elde olmuyor. Eşinin duygularını hissedebiliyorum çünkü bende küçük binhastalik anında kendi eşime senin eşin gibi davranıyorum. Hamilelik çok zor bi süreç ama eşin önceden beri saglik konusunda takıntılıysatakintiliysa kendini üzme ve onun dediklerini de cok önemseme. Eminim ki çok iyi bi baba olacaktır. Su an kendi derdi ile seni ve bebeği dusunemiyor. Bu olaylar bi gecsin sqkinlesecektir. Rabbım kimseye de çaresiz dert vermesin. Cok şükür anlattığın gibibasit bi amileyatmis o bunu anlayamıyor. Geçince hata yaptığını eminim ki farkına varacaktjr ben gibi😌

Ya birkaç aydır 4-5 dakika yürüdüğünde acayip sancı giriyordu bacağına, hemen oturması gerekiyordu. Siyatik vs düşündük bel fıtığı da olduğu için ama daha ciddiymiş. Sağ olsun doktora gitmek için son ana kadar da bekledi, ameliyatlık olmuş. İnanılmaz düştüm ya of
Sonrası için galiba sıkıntılıdır çünkü hemen ayağa kalkamayacak o yüzden desteksiz hayatına devam edemez bir süre ama kötü düşünme ne riskli ameliyatlardan geçenler sıkıntı yaşamıyor yakın zamanda arkadaşımın kız kardeşi beyninde tümör vardı daha 30 yaşında onun ameliyatını oldu neler dediler bir duysan onun ameliyatı başarılı geçti süreci güzel geçiyor senin annende en güzel şekliyle atlatacaktır inan biz de dua ederiz

Çok kötü bı zamana geldi ya hamilelik sevincini yasayamadan hastalık falan aslında seninfr yasadiklarini anlaması lazım yani senin için kolay mı hem bulantılar falan hem bebeği düşün hem eşini düşün bunun harici günlük rutin işlere devam etmeye çalış seninde yaşadığın durum hiç kolay değil de erkekler sanırım kendilerine gelince olay daha bencil oluyolar. Allah korusun aynı sen senin başinda olsaydi şu tatil teklfiine eşim beni önemsiyor diye bakardin da işte..
Ya ben mesela biriyle ortak plan yaptığım zaman her ne sebepten olursa olsun o planın benim yüzümden bozulmasını istemem. Aksi için çabalarım. Eşimin süreci kurban bayramından önce başlamıştı. Haziranın başında yani. Bugün 7 ağustos. İzin 26sında başlıyor. O kadar zaman dur dur, illa her şeyi bu tarihe denk getir, karşındaki de sana bunu söyleyince onu bencillikle suçla. Üstelik o kişi de hamile ve zor zamanlardan geçiyor olsun. Asla yapmazdım Allah biliyor ya. Bu işi ya daha erken ya da daha geç neticelendirirdim. Bir daha bugünler gelmez hem de birlikte baş başa zaman geçirmek buralardan, işten, hastane ortamından uzak kalmak ikimize de iyi gelir diye düşünürdüm. Neyse eşin bile olsa bazen Allah'a havale etmek gerekiyor işte demek ki. İnşallah en kısa zamanda hayırlısıyla neticelenir de kurtuluruz.

Eşimle aramız fena halde bozuldu kızlar. Daha nasıl düzeliriz bilmiyorum. Bu hastalık belası yüzünden dengemi iyice bozdu. 16sında ameliyat ol 2 hafta bekleyelim sonra bir tatile çıkalım kafamızı toplayalım dedim zaten o tarihte yıllık izne ayrılıyorduk hatta 26sında. Bunu dedim diye tatil meraklısı oldum kendisini hiç önemsememiş oldum, gözünden düşmüşüm de bilmem neymiş de patoloji çıkmadan bir yere gidilmezmiş de ben bunu nasıl teklif edermişim de. O arada patoloji çıkar zaten dedim çıkmazsa da evde beklemek neyi değiştiriyor dedim. Ben de bunaldım, yoruldum, kaldıramıyorum artık dedim. Üstelik tüm bu tartışmalar annemin gözünün önünde oldu senede 2 kere yanıma gelen daha geleli 2 gün olmuş annemin. Sabaha kadar ağlattı beni. Sonra özür dileyip gönül almaya çalışsa da boş. 3 kere elim sigaraya gitti de bunun da pişmanlığı için ayrıca ağlamayayım diye yapmadım o kötülüğü. Yarın detaylı ultrason var. Asla kendisi ile gitmek istemiyorum.
canım ikiniz içinde hassas bir süreç belliki, sen hamilesin onunda aklı sağlığında korkuyor belli ki. insanlar boyle zamanlarda abartılı tepkiler verebilir ben de biraz hastalığıma titizim örneğin, eşini anlayabiliyorum, birseye konsantre olamıyor zevk alamıyordur hiçbirseyden. sen de haklısın tabi tatil bir ihtiyaç.

Benim anneme de bel-omurilik ameliyatı olmak zorundasın demişler. Sıkıntılı da bir süreçmiş, aşırı moralim bozuldu çöktüm resmen.
Ah yaaa. Sıyırdığımı düşünmeyeceksen başka doktora da görünün derim canım. 9 tane olmasa da bir şehir hastanesi, özelde iyi bir nöroloji, ortopedi artık hangisinin ilgi alanıysa. Üniversite hastanesi. Çok riskli bir bölge çok iyi cerrahlara emanet etmek lazım. Büyük geçmiş olsun, Allah şifa versin inşallah en kısa zamanda.

canım ikiniz içinde hassas bir süreç belliki, sen hamilesin onunda aklı sağlığında korkuyor belli ki. insanlar boyle zamanlarda abartılı tepkiler verebilir ben de biraz hastalığıma titizim örneğin, eşini anlayabiliyorum, birseye konsantre olamıyor zevk alamıyordur hiçbirseyden. sen de haklısın tabi tatil bir ihtiyaç.
Tatil ihtiyaç değil canım sağlık ihtiyaç, tatil talep etmek bencillik aaa lütfen

Ben Ankaradayım şehir hastanesine gidiyorum memnunum temiz ve büyük bir hastane. Doktordan doktora değişiyor ilgi ben araştırdım özellikle en olumlu yorumları olan doktora gidiyorum çok tatlı şakacı bir beyefendi kibar.
Devlette şu var ama bazen randevu alınan doktor yerine asistanı olabiliyor o da muayene ediyor denk gelmedi bana ama ben sıra beklerken dr yokken asistanının muayene ettiği hamileler oldu mesela Allah tan bana kendisi denk geldi hep😄
Ya hep mi degisik doktorlar bana denk gelir. Dmiin gittim odaya girdim xoktir sen otur canım dedi. Kendisi sekreterle bir güzel poz falan verdi fotoğraf çekilmesini bekledim. Sonra senin organ tarama vaktin niye bana geldin dedi. Sık idrara çıkıyorum böbreğime ağrı var dedim. Tamam kültür ver 3 gune çıkar bebeğe bakmaya gerek yok dedi. Bende hocam baksak olur mu dedim tamam dedi. Baktik o kadar aceleye getirdi ki soracağım hicbirseyi soramadım. Koştur koştur muayene oldum odada fotoğraf cekinmelerini muayeneden daha fazla bekledim😂😂 Ama denemeye devam edicem hastane çok temiz cihaz kaliteli gebe okulu da varmış şeker yuklemesine gittiğimde kayıt yaptıracağım. 25 doktir var deneye deneye bulcam birini qma sanirim dogumu özelde yapcam ilgisizlik beni çok geriyor 😂 dnzerdgn dnzerdgn canım deneyimim bunlar oldu eh işte para vermedim bebeğin iyi olduğunu öğrendim bebeği bana göstermedi ama icjm rahatladı. Özele gudisimin arasını 1 ay açmış olucam bi de Ozledekj doktorumu başımın üstünde tasiyasim geldi😂

X