Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Bu iç karın muhabbeti neye göre oluyor? Başlardada okumustum hic göbeği cıkmayablara iç karnın geniştir filan demişlerdi. Neye göre iç karın geniş oluyor ki?
Bilen vardır belki
Şimdi Kağan Kocatepe'yi izledim, öyle bi fizyolojik terim yok aslında ama ikinci gebeliklerde ilk gebelikten sonra oluşan boşluk karnı genişletebileceği için daha geç belli edebilir kendini demiş

Hamile külodu yerine normal külotların büyük bedenleri alınsa nolur ki ? Yani hamile külodunun nasıl bir avantajı var?
Aynı olmuyor. Ben 3.ayda büyük beden alayım dedim. İlk zamanlar iyiydi ama şimdi tam bitiş yerinde onlar da sıkıyor. Sıkmak da değil akşamları rahatsız ediyor. Hamile külodu karın kısmı çok daha rahat, esnek, yumuşak hiç rahatsız etmiyor.

Orangegreysky Ben normalde de ağlak bi insandım ya benim duygularım gözümde yaşıyo hep

benimde yükselenim balık. Baya sulu gözüm. Eşimde özellikle başlarda çok duygusalsın diyordu. Simdi alıstı galiba. Ama insanların yanında aglamak artık bana boyle özel alanımın ihlali gibi geliyor neden acaba bilmiyorum.

Ama gecen salı herkesin içinde şapır şapır ağladım tutamadım kendimi. Ama kendimi tutmaya cok calıştım. Ya da tutamadıgımda kacıyorum baska biryerlere ama bu sefer kacamadım da cok kalabalıktı sallanan salıncakta oturuyorduk önümüz kapalıydı. Kp diyo soğan kokusu mu geldi eşime nedenini gösterdim sarıldı. Yani insanların içinde ağlamamak icin büyük bir direniş yasıyorum.

Ben yastan kaynakli korkuyorum oyuzden sezeryana daha yakinim ama bebegim normal gelmek isterse de hayir deme tabiki

O bende de vardı ya, babam vefat ettiğinde insanların yanında ağlamadım diye amcam kavga esnasında sen zaten babana bile üzülmedin demişti. Ondan sonra insanları önemsemeyi de bıraktım ne yaparsan yap kimse seni anlamıyor zaten. 1-2 kere farklı durumlarda çöküş yaşadım sadece hiç istemediğim kişilerin yanında ağladım, onun dışında çoğu zaman odama çekilince başlıyorum

Başın sağolsun
Ben cogu durumda eşimden bile saklanıyorum ağlarken. Bazen beni yakalıyor. Sarılıyor birlikte aglıyoruz. Ya da sarılıyor agla istediğin kadar diyor. Bazen onuda üzüyormuş gibi hissediyorum. Cok aglıyormusum gibi geliyor. Hamileliğimin ilk 3 aylarındaydı. Ay annemin mozaik pastası olsa ne güzel olur diye iç geçirmiştim. O gün rüyamda annem mozaik pasta yapmıs onu yiyorduk. Ertesi günde bahar dizisinde baharın annesi mozaik pasta yapmıs sevincten boynuna sarıldı sonra pasta yediler ben hüngür hüngür durmadan aglamaya basladım. Eşim noldugunu anlamadı cok sordu günlerce. Şimdi anlatsam bebişide üzüyorsun üzülme diye akıl verecek. O da ayrı üzülecek ben üzülüyorum diye. Ooo hep ayrı dert. En dogrusu tutmayın aglayın diyorlar ama başkaları varken kendimi cok kasıyorum. Bazen eşimde bile oluyor.

doğum konusu sürprizlerle dolu ya. ben ilk doğumu özelde yaptım doktorum da yüksek oranda nd yaptıran bir doktordu. beni son ana kadar teşvik etti. normal bi sancı sürem oldu ve üçüncü ıkınmada da bebek geldi fakat sonrasında iç kanama oldu. bu benim damar yapımla alakalıymış. ameliyat oldum aylarca kendime gelemedim. şimdi çocuk düşünmeye başladığımızda şehir hastanesine gittik önce ve doğum raporunu okuyan doktor sen yine normal doğum yapsan %90 aynı şeyi yaşayacaksın dedi. bebek tek ıkınmada da gelse bölgedeki damar çatlayacak muhtemelen dedi. o yüzden enabıza normal doğumu riskli diye not düştü diğer doktorlar görsün diye. zorunlu sezaryen olacağım bu yüzden özelde güvendiğim bir doktora. yani kısmet işi. iki türlü de doğuruyoruz işte. anayız biz bu arada benim durumu okuyup kimse gerilsin istemem bu istisnai bir durum ve çok nadir karşılaşılan bir şeymiş. birçok doktora muayene oldum sadece bir tanesinin böyle bir hastası olmuştu şimdiye kadar.

Ya gercekden mi cok tskr ederim cok sagol zarari olmasinda varsin az hissedeyim o sorun degil arasdirdim on duvarda olunca ileri haftalarda erken dogum riski kanama felan olabiliyor yaziyodu kafam karisdi iyice cok merak ettim oyuzden
Rica ederim ne demek. Bu okudukların plesenta aşağı konumda rahim ağzını kapatınca oluyor. Adı plesenta previa diye geçiyor derecesine göre normal doğum yapılmıyor kanamaya sebep olabiliyor. Grupta bazı arkadaşların aşağı yerlesimliydi ama çoğunun yukarıya çıkmaya başlamış bile. Seninkinin hiçbir riskli durumu yok dediğin gibi bebek sağlıklı olsun zaten 4 ay sonra allahin izniyle kucağımıza olacaklar bol bol hareketlerini gorucez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…