Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Konya da oturuyorum ama Adana'ya gideceğim psikolojim alt üst ağlamaktan mahvoldum sanki hiçbir şeyim yolunda gitmiyor bebeğimi de üzüyorium elimde değil her şey alt üst olmuş gibi

Detaylı sonucumu incelerken şimdi gördüm😢obezite demiş bana doktor. Kalbim kırıldı💔obez olduğumu düşünmemiştim daha önce görünce üzüldüm. Doktor iyi ve ilgiliydi ama çekerkende plesanta önde sizinde biraz kilonuz var dedi eşimin yanında 😞

Eklentiler

• IMG_3467.jpeg
    IMG_3467.jpeg
    31,6 KB · Görüntüleme: 71
Bizim gittiğimiz hastanede var. Ama ne hastaneden fiyat aldım ne de doktora sordum siz yapıyormusunuz diye. Başka hastanelerdede var hatta diğer hastanelerin uşasımı bize daha rahat. Bende suda dogum icin olumlu seyler düşünüyorum. Bi ara zararlı gibi görüp tr de yasaklamıslar. Sadece suda dpgum doktorları var onlar yıllardır yaptırıyor bi zatarını görmemişler. Amerikada zararlı olmadıgını acıklayınca tr de yasak kalkmış. Normal doğumdan daha mı uzun sürüyor acaba rahatlattığı için.

Aklıma da niye geldi. Şehir hastanesinde gebe okulunda ebe ile başbaşa sohbet etmiştik ben özelde doğum yapıcağım normal düşünüyprum dediğimde, suda doğum yapabilirsin özelde dedi. O da tavsiye etmişti bi dogum uzmanı olarak.
Ben Acıbadem’in eğitimlerini takip ediyorum genelde bölüm başkanları ve profesör hocalar eğitim veriyor oradaki hocalardan biri; ben kızım olsa suda doğum ona önermem dedi. Bu konuda uzman doktorlar illaki var ama su içerisine farklı maddelerde karışıyormuş kan ile birlikte hijyenik açıdan uygun bulmadığını söylemişti.

Konya da oturuyorum ama Adana'ya gideceğim psikolojim alt üst ağlamaktan mahvoldum sanki hiçbir şeyim yolunda gitmiyor bebeğimi de üzüyorium elimde değil her şey alt üst olmuş gibi
Lütfen hersey netlesmeden kendini ve bebegini üzme belki tamamen bi yanlış anlasilmadir. Seni o kadar iyi anlıyorum ki benim de bir önceki gebeligim anomaliler sebebiyle sonlandırilmak zorunda kaldı. Kesin bi tanı konulsun önce. Çok şükür senin şu an gözüken şey bebegin yaşamını tamamen farklı kılacak bisey degil. Veya gebeliği sonlandırmak zorunda olacağın bisey degil Yani tedavisi var anlamında söylüyorum. İnşallah yanlış görülmüştür. Dualarımız seninle yarın inşallah güzel haberlerle çıkarsın doktorun odasindan

Çok normal duygularınız herkes öyle olurdu ama başka doktorlardan görüş alın olabildiğinde yarık dudak için ameliyat var böbrek kalp sorunlarında da daha önce geçen okudum ya da doğduktan sonra bir problem yaşamayan olumlundüşünmeye çalışın başka doktor tekrar incelesin inşallah cidd bir problem yoktur🙏

Lütfen hersey netlesmeden kendini ve bebegini üzme belki tamamen bi yanlış anlasilmadir. Seni o kadar iyi anlıyorum ki benim de bir önceki gebeligim anomaliler sebebiyle sonlandırilmak zorunda kaldı. Kesin bi tanı konulsun önce. Çok şükür senin şu an gözüken şey bebegin yaşamını tamamen farklı kılacak bisey degil. Veya gebeliği sonlandırmak zorunda olacağın bisey degil Yani tedavisi var anlamında söylüyorum. İnşallah yanlış görülmüştür. Dualarımız seninle yarın inşallah güzel haberlerle çıkarsın doktorun odasindan
Allah razı olsun elimden geldiğince üzülüp ağlamayacağım ama detaylı ultrasona çok belliydi bende gördüm umarım başka bir şey çıkmaz yarabbim 🤲

Çok normal duygularınız herkes öyle olurdu ama başka doktorlardan görüş alın olabildiğinde yarık dudak için ameliyat var böbrek kalp sorunlarında da daha önce geçen okudum ya da doğduktan sonra bir problem yaşamayan olumlundüşünmeye çalışın başka doktor tekrar incelesin inşallah cidd bir problem yoktur🙏
Allah razı olsun yarın gideceğim inşallah hayırlı haberlerle gelirim

Detaylı sonucumu incelerken şimdi gördüm😢obezite demiş bana doktor. Kalbim kırıldı💔obez olduğumu düşünmemiştim daha önce görünce üzüldüm. Doktor iyi ve ilgiliydi ama çekerkende plesanta önde sizinde biraz kilonuz var dedi eşimin yanında 😞
Neden ki kitle boy indeksin kaç ki öyle demiş göz kararı mı yoksa

Özelde ebeler toy, doktorlar tecrübeli oluyor. O yüzden özelde doktorlara yük düşüyor. Devlettede doktor olarak asistan gelebiliyor doktorlar toy oluyor biraz, ebeler tecrübeli. Devletttede bütün işi ebeler götürüyor. Devlette ameliyatına 2 şer tane girmek zorunda. Ebe 2 tane hemşire 2 tane vs o yüzden kalablık gibi gözüküyorlar hele birde asistanlar gelirse cümbüş yeri ortalık.
Şehir hastanesindeki ebeler kadın dogum hastanesi vardı ordan rotasyonla geldiler en azı 16 yıllık tecrübesi var. Ve onlarda kadın dogum hastanesindeki eski şartları anlatıyorlar duş perdesiyle ayrılıyordu herkes yanyana dpgum yapıyordu. Cok kptuydu eski şartlar diyorlar ebelerde bunu anlatıyor. Ama artık özel dogumhaneler var. Cihazlar cok gelişmiş vs. Yani ben daha ilginç birşey soyleyeyim arkadasım burda özel bir hastaneye gidiyordu. Annesini kaybetti o zaman hamileymiş. O cocugu düşürdü. 1 ay sonra yine hamile oldugunu öğrendi. Özele gitti 3 ay. Bayılmaları ve kanamaları oluyordu. Özeldeki doktoru biz sana yetemeyiz diyip burdaki sehir hastanesine yönlendirdi onu. Şehir hastanesinde dogurdu cokta memnun kaldı.
Bende özelde yapacagım dogumu. Ama keske kosullarını birazcık daha iyileştirseler benim istediğim standartlarda olsaydı bende şehir hastanesinde düşünmeden olurdum. Ordaki tüm ebeleri tanıyorum. Hastaneyi gezdim cihazları gördüm eee orda doguranların memnuniyetlerini biliyorum. Özel hastanelerden daha iyi kosulları. Çokta yeni acıldı 1 yıl filan oldu. Bence yeni olmasının cokta etkisi var. Herşeye cok dikkat ediyorlar. Ayda 1 hastane denetleme geciriyormus.
Yeni olmasının avantajıdir.buraya da bu sene açıldı şehir hastanesi ama baya uzak evime sadece doğum içinde gitmek içime sinmiyor kendi doktoruma alışınca yapamam gibi geliyor. Yoksa benim zaten sezeryan olacak mecburen. Ama eğitim araştırma Hastanesi'nde doğum yapmayi asla düşünmem mesela devlet olarak. Yorumlarda bile çok okudum azarliyo ebeler gibi şikayetler çok fazla..yani onlarda işlerini bitirip gitme derdinde bı sürü doğuma girdikleri için hadi hadi senle ugrasamayiz muamelesi yapılıyor yani ilk defa normal doğum yapacak biri için de ebelerin gelip gidip açılmayı konrtol ettiğini düşünürsek o muamele zaten baştan psikolojini çökertiyo ben özelde yaptığım halde o ebelerin gelip gidip açılma konrtol etmesinden yorulmustum devleti düşünemiyorum bile kasiyosun kendini sonuçta ister istemez bir değil iki değil.. sezeryanin tek iyi yönüde sanırım şu açılma kontrolü olmamasıdır 😂😂

Sindirim sistemim tamamen durmuş 5. Günüm ekmeği terk ettim domates salatalık peynir yiyorum yeşil elma bol salatalık yiyorum aç geziyorum resmen dubalac içtim kayısı yiyorum doktorum dubalac tan başka ilaç veremiyoruz dedi bana kesin birşey önerebilir misiniz işe yarayan
Kefir belki iyi gelebilir

Kızlar bi de bir sürü sorum var onları sıralamam lazım. Bebişin böbreklerinden biri daha büyük dedi doktor değişebiliyor doğuma kadar dedi takip edilmesi gerekiyormuş. Perşembe 3te detaylı ultrason sonucunu aşırı merakla bekliyorum o yüzden. Böyle bişey yaşayan oldu mu aranızda böbrek büyüklüğü neye işaret acaba? Bir de sağlık ocağı benimle asla iletişim kurmadı. Bi kere gittim bilgileri aldı ama doktorum ayrılmış boşa düşmüşüm doktor seçtim ama yine arayan yok. Sizce arayıp peşine düşeyim mi bu durumun? Tetenoz aşısı için arayacaklar dedi doktorum ama sanırım ben onu 32. Haftada karma aşı olarak yaptıracağım. Bebişim küçükken virüsle karşılaşmasın dedi bir arkadaş mantıklı geldi hem karma içerisinde başka şeyler de var. Bu arada medipol acıbadem harika hocaya giden var mıdır aranızda acaba?
Benimde her iki böbreğinde su var bebegin doktor doguma kadar takip edecegiz geçebilir dedi inşallah saglıkla dogar bebeklerimiz 🤲

Rica ederim ne demek. Bu okudukların plesenta aşağı konumda rahim ağzını kapatınca oluyor. Adı plesenta previa diye geçiyor derecesine göre normal doğum yapılmıyor kanamaya sebep olabiliyor. Grupta bazı arkadaşların aşağı yerlesimliydi ama çoğunun yukarıya çıkmaya başlamış bile. Seninkinin hiçbir riskli durumu yok dediğin gibi bebek sağlıklı olsun zaten 4 ay sonra allahin izniyle kucağımıza olacaklar bol bol hareketlerini gorucez
Ay inslh saglikli dogsunda hareketinde degilim cok sagol kuzum Allah razi olsun🤲❤️

X