2024 AĞUSTOS - EYLÜL DE TRANSFER OLACAKLAR

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba 🌸 inşallah süreciniz hayırlısı ile sonuçlanır 🙏🏻 nerdeyse aynı zaman adet olucaz çok heyecanlı 🤭 sizin neden olmadı 3. Denemeniz ya sebebi belli mi tutmamasının
İlki tutundu ama kalp atımı olmadı düşükle sonuçlandı ikincisi dondurulmuş embriyoydu orta kalite 4bcydi umudum yoktu zaten o hiç tutunmadi. Son bir tane dondurulmuş kalmıştı oda orta kalite diye denemek istemedim doktor değiştirip yeniden başladım tedaviye şuan 10 tane embriyom donuk transfer tarihini bekliyoruz. Tutunmamasi için bir sebep görünmüyor herşey yolunda oluyor aslında. Ama tüp bebekte herşey ilaçla olduğu için mi bilmiyorum ama kalp atımını almayan bisuru kişi var. Kan testiniz pozitif olsa bile kalp atımına kadar kimseye bahsetmeyin:)

İlki tutundu ama kalp atımı olmadı düşükle sonuçlandı ikincisi dondurulmuş embriyoydu orta kalite 4bcydi umudum yoktu zaten o hiç tutunmadi. Son bir tane dondurulmuş kalmıştı oda orta kalite diye denemek istemedim doktor değiştirip yeniden başladım tedaviye şuan 10 tane embriyom donuk transfer tarihini bekliyoruz. Tutunmamasi için bir sebep görünmüyor herşey yolunda oluyor aslında. Ama tüp bebekte herşey ilaçla olduğu için mi bilmiyorum ama kalp atımını almayan bisuru kişi var. Kan testiniz pozitif olsa bile kalp atımına kadar kimseye bahsetmeyin:)
Ben cinsiyeti belli olana kadar bahsetmeyi düşünmüyorum zaten ☺️ hayırlısı ile olsun da 🤲🏻🥹 10 tane embriyonuz kaçıncı günlerde donduruldu ve kaliteleri nasıl

Maşallah inşallah tutarlar 🤲🏻 demekki bu kalite ve yumurta sayısı doktordan doktora tedaviden tedaviye değişiyor daha önceki embriyolarınız kalitesizmiş mesela
Embriyolog labaratuvar, heray, beslenme hepsi etkiliymis canım. İlk doktorum beslenme için bişey vermemişti kilon iyi dedi. İkinci doktorum çiğ domates, phı sekizden düşük suyu, tavuk, ketçap,mayonez, maydanoz, sucuk,salam,sosis, çikolata,kahve , çay hepsini yasakladı

Maşallah inşallah tutarlar 🤲🏻 demekki bu kalite ve yumurta sayısı doktordan doktora tedaviden tedaviye değişiyor daha önceki embriyolarınız kalitesizmiş mesela
İlkinde 25 yumurta toplanmıştı sadece 3 tanesi 5. Güne geldi onlarında hiçbiri 5ayı görmedi. Diğer doktorum dozunu da yüksek kullanmış dedi gonal f yüksek doz yumurtaları şişirip kaliteleri düşünüyormuş

Embriyolog labaratuvar, heray, beslenme hepsi etkiliymis canım. İlk doktorum beslenme için bişey vermemişti kilon iyi dedi. İkinci doktorum çiğ domates, phı sekizden düşük suyu, tavuk, ketçap,mayonez, maydanoz, sucuk,salam,sosis, çikolata,kahve , çay hepsini yasakladı
Benim doktorum da beslenme için bu önerilerde bulundu şükür 4 tane 5. Güne gelen 4AA kalite embriyolarım var 🥹🤲🏻

İlkinde 25 yumurta toplanmıştı sadece 3 tanesi 5. Güne geldi onlarında hiçbiri 5ayı görmedi. Diğer doktorum dozunu da yüksek kullanmış dedi gonal f yüksek doz yumurtaları şişirip kaliteleri düşünüyormuş
Evet bunu duymuştum. Hatta benimde mi böyle oldu diye korktum ama tam 12. Günde falan yumurtlarım toplandı birden şişip hemen toplanmadı aşama aşama gittik hep.. ilk 4 gün gonalf 225 den vurdum sonra hep 200 den. Doktorum da zaten hızlı gitmeyelim dedi. Benim şöyle oldu 19 yumurtam toplandı 12 si döllendi ve 5. Güne 4 tane 4AA kalite embriyolarım donduruldu. 3. Günde dondurma yapmadılar 5 i beklemek istemişler kaliteyle ilgili bi durumdu sanırım 3. Günde çünkü kalitesizlerim de vardı doktorum kalitesiz embriyo dondurmaya gerek yok sana da boş yere umut vermeye gerek yok en kalitelileri koycaz dedi. Sizce benim iyi mi 4 tane kalması 5. Gün hepsi

Evet bunu duymuştum. Hatta benimde mi böyle oldu diye korktum ama tam 12. Günde falan yumurtlarım toplandı birden şişip hemen toplanmadı aşama aşama gittik hep.. ilk 4 gün gonalf 225 den vurdum sonra hep 200 den. Doktorum da zaten hızlı gitmeyelim dedi. Benim şöyle oldu 19 yumurtam toplandı 12 si döllendi ve 5. Güne 4 tane 4AA kalite embriyolarım donduruldu. 3. Günde dondurma yapmadılar 5 i beklemek istemişler kaliteyle ilgili bi durumdu sanırım 3. Günde çünkü kalitesizlerim de vardı doktorum kalitesiz embriyo dondurmaya gerek yok sana da boş yere umut vermeye gerek yok en kalitelileri koycaz dedi. Sizce benim iyi mi 4 tane kalması 5. Gün hepsi
İyi bence AA olmasi da çok iyi. Evet 3.gunden sonra hızla sayıları azalıyor. Benim ilk 22den 19u döllenmişti ve 19uda 4. Güne kadar yaşadı. 5. Gün aradığımda 9tanesi durmuş. 5. Güne gelenler daha dayanıklı oluyor illaki ama şöyle bişey var benim iki transferim de 5. Gündü ama nasio olmadı o ay yaziştiklarimizdan kızların 3.4. gün embriyoları tutunanlari vardı nasip :)

İyi bence AA olmasi da çok iyi. Evet 3.gunden sonra hızla sayıları azalıyor. Benim ilk 22den 19u döllenmişti ve 19uda 4. Güne kadar yaşadı. 5. Gün aradığımda 9tanesi durmuş. 5. Güne gelenler daha dayanıklı oluyor illaki ama şöyle bişey var benim iki transferim de 5. Gündü ama nasio olmadı o ay yaziştiklarimizdan kızların 3.4. gün embriyoları tutunanlari vardı nasip :)
Nasip tabiki ama şansımız yüksek.. eşim ve doktorum gayet güzel diyip beni motive ediyorlar Allahım nasip edecekse 1 tane embriyo ile bile nasip eder 🤲🏻

Transferden sonra çalışacak mısın bunu bende çok düşünüyorum da
5 veya 7 günlük rapor almayı düşünüyorum yeterli olur mu ki acaba zaten ilk 3 gün önemli ondan sonra normal işlerimize dönmeliymişiz. Şükür çok yoğun değilim ben ve iş arkadaşlarım bana destek olur. Sürecimi onlar da biliyo. Ebeyim ben ebeler candır ya arkadaşlarımı da seviyorum yeterki senin bebeğin olsun idare ederiz diyorlar 🌸

Evet öğretmenim . Benim de kafamı çok yoruyor bu durum bir de okul değişikliği yapmıştım hiç başlamadan rapor falan olmuş olacak biraz canımı sıkıyor bu durum ama yapacak bir şey yok. Bu durumda bizim için çok önemli sonuçta

Evet öğretmenim . Benim de kafamı çok yoruyor bu durum bir de okul değişikliği yapmıştım hiç başlamadan rapor falan olmuş olacak biraz canımı sıkıyor bu durum ama yapacak bir şey yok. Bu durumda bizim için çok önemli sonuçta
Aynen bu çok önemli bi konu. Bende sen gibi düşünüyordum ama alıcam herkes al diyo bana iş arkadaşlarım bu işten önemli bi konu diyorlar. O kadar harcama yapıyoruz maddi manevi bi sürü şey yaşıyoruz. Bence bunu belirtin 🌸

Somon ye gün aşırı yeşillik marul falan ye yanında ceviz içi falan tüket işe yarıyo.. somon çok faydalı zaten omega açısından.. bana doktorum bunları demişti kalite açısından iyi oluyormuş
Tésékkürederim...elimden geldiğince tüketmeye çalışıyorum somon yazın zor oluyor ama yapcak birsey yok.

Bazen bazı doktorlar bi şeyleri atlayabilir. Kendi bilgimiz varsa soralım en azından böyle bi şey kullanacak mıyım diye. Kaç kere doktoruma bu konuda şeyler söyledim baya hazırlıklı gelmişsin dedi. Onlarda insan sonuçta sıkı sıkıya her dediğini yapacak değiliz az çok kendi fikrimiz de olsun tabiki sözünden çıkın demiyorum yanlış anlaşılmasın bende doktorumu dinliyorum ama doktorlar bi seviyeden sonra herkese aynı şeyi söylüyor mesela opu oldum o süreçte yememe çok dikkat ettim hatta kilo bile verdim geçen kontrole gittiğimde dedi ki sen yine de kilo alma hatta vermeye çalış hayatında gluten olmasın dedi. Gluten her şeyin içinde var benim şekerim veya insülin direncim yok şükür her şey yolunda hele pkoysak her şeyi kiloya bağlıyorlar kaç kilo olan insanlar hemen hamile kalıyo kilo vercez diye bi de strese giriyoruz açıkçası yememe dikkat ediyorum ama her şeyi de glütensiz yiyemem. Geçen opu da gün aşırı somon yiye yiye midem bulandı somonu o kadar sevmeme rağmen artık görmek istemiyorum birazda kendi farkımızda biz olalım ondan bahsediyorum yanlış anlamayın kendimden örnek verdim basit bi şekilde 🌸 doktoruma transfer sonrası prednol kullanıcaz mı dedim dur bakalım tutacak belki dedi olmaz ki öyle ben niye embriyomu riske atayım zaten 4 tanecik sırf bağışıklık yüzüne tutmazsa bu doktorun hatası olmuş olur
Çok haklısın canım kendimizde takip etmeliyiz elbette tabi ki aklına hangisi yatıyorsa herkesin hikayesine dede ne mantıklı geliyorsa insan hayatına geçirebilir 🌺🌺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X