2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Etmedi sormadı hiç benimde aklıma gelmedi hiç o an.
Korkutmak istemem ama benimkide 6 haftalık tam 1 bucuk hafta önce ultrasyonla gördük ondan 4 5 gün sornada alttan bakıldı devlette o zsamnda gözüktü bu hafta kalp atışına gideceğim inşallah ama gelişimi önde dedi seninkide geç döllenme olabilir korkma

Merhaba kızlar yazılarınızı okuyorm bende dün çok sk wc ye gttm okdr çok ağrım.oldu ki sürekli WC kask ağrısı bebeği merak ettm önceden de bu aylar bir kaybm var çok şükür ki 9+3 dedi hafifi hareketlerini gösterdi uzun zamandır ilk defa kalbim bukdr heyecanla doldu bulantilardan dolayı hiç bişey anlamıyordum her gidişimde bu defa çok farklıydı büyümüştu bana monurol verdi kullanan varmı sistit olmuşum ben

İnşallah öyledir canım küçük olduğu için görünmemiştir bekleyip görcez artık..

Merhaba, ben de Kayseri’de yaşıyorum hangi doktora gidiyorsunuz?

Kizlar aranizda hic tansiyonu yuksek cikan var mi?
Ben 4 haftalikken doktora gittigimde tansiyonum cok yuksek cikmisti. Daha sonra emin olmak icin 24 saatlik halterden taktim, sonucun guzel degerlerin normal dedi doktor ama ne zaman evde olcsem hep yuksek. Bugun ebe ile gorustum, o da olctu ve tansiyonun cok yuksek dedi. 14/9 - 15/10 vs geliyor hep. Ebe, doktor ile yazisacak ama ben yurtdisinda yasiyorum burda hemen oyle gel ilaca basla olmuyor. 9+2 yim suanda ve cok endiselendim buyuk ihtimalle bu tansiyon bende gebelikten once de vardi ama farkinda degildim. Acaba benzer durumda olan var midir, nasil bir yol izliyorsunuz ya da bana oneriniz ne olur? benim tansiyonum tuzu azaltmakla, sarimsak yemekle inicek bir degerde degil ne yazik ki suan.

Acaba hastanede heyecan mı yapıyorsunuz ki?

İlaç mı kullansam diye düşünüyorum artık ama onunda bir zararı olur diye vazgeçiyorum çok halsiz düştüm

Benimde geçen hafta başladı tamda bulanmayacağını düşünmeye başlamıştım şimdi beni mahvediyor bu bulantı yemek görmek istemiyorum amiiinnn

Beni doktorum ilk fetal dna yaptırmaya yönlendirdi şimdi 10. haftadayım yaptıracaksam yaptırmalıyım artık fakat eşimle görüştük yaptırmama kararı aldık.
Doktoruma söyledim ikili üçlü taramalarda 30 yaş üstü olacağım için hep riskli çıkacak, o yüzden şimdiden söyleyeyim de standart risklerle beni üzmeyin dedim:)
Kızlar kalp atışı duyulduktan sonra ki testleri sağlık ocağı yapıyor mu idrar,kan vs
evet herşey yapılıyor sağlık ocağında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…