2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Evet insan yerine koymuyorlar. Güzel haberlerini bekliyoruz. Hemen yaz bize de

Çok geçmiş olsun bencede mucizem seninle kalacak kürtaj oldm bende yedi ay önce ama inan üç doktor gördü öyle oldum doktorlar bile yanılabilir düşüncesiyle
İnşallah canım. Tecrübe ede ede öğreniyoruz birden fazla görüş almak lazımmış. Ne kadar doçent de olsa profesör de olsa yanılabiliyorlarmış.

Canım düşük yaptıktan sonra doktora gitmedinmi ultrason dan bakıp parça kalıp kalmadığını söylemiş olması gerek ben düşük yapmadım ama ölü doğum yaptım ultrason la emin olmadan taburcu etmemişlerdi bence normal yaşadığın durum sonuçta vücudunun kendine gelmesi için zamana ihtiyacı var içinde şüphe varsa doktora görünmekten zarar gelmez

Parça kalmış olabilir bi gidip görünmeniz iyi olur bence. Aslında kürtajdan 2 hafta sonra kontrole çağırıyorlar sizi çağırmadılar mı?

Gittim canım tamamen düşmüş dedi çok az var dedi kürtaja gerek yok dedi betam da sıfırlandı zaten düşükten sonra parça kalsa sıfırlanmıyır bildigim kadarıyla ama ay boyunca kanamam geçmeyince korktum enfeksiyon olma ihtimali olabilir mi

Kızlar günaydın gece uykusundan sabaha karşı uyanıp acıkma hissi olan var mı? Ben 2 gecedir uyanıp kendimi aç hissediyorum ve aklımada abur cubur geliyor o saatde yememek içinde tekrar uyumak için direniyorum
Merhaba eğer akşam yemekten sonra özellikle de yatmaya yakın şekerli yiyecekler yiyorsanız o yapmış olabilir. Akşam yemeğini gece yatmadan 5 saat öncesinde yiyip yemekten de 1-2 saat sonra süt-yoğurt gibi bi şey tüketirseniz belki yanında bi meyve ya da 2 ceviz, kan şekeri normal seyreder. Ama sırf şekerli yiyecekler yediğinizde kan şekeri bi anda yükselir ve salgılanan insülin kan şekerinin daha da düşmesine neden olabilir.

Parça kalmış olabilir bi gidip görünmeniz iyi olur bence. Aslında kürtajdan 2 hafta sonra kontrole çağırıyorlar sizi çağırmadılar mı?
Kürtaj olmadım canım spontan düşük yaptım düşükten sonra kanamam kesildi parça kalsa kesilmezdi ve betan sıfırlanmazdı diyorlar

Canım dediğim gibi düşük tecrübem yok ölü doğum yaptım 33 haftalık benim 40 gün sürmüştü kanamam enfeksiyona vücut daha açık oluyo Tabiki böyle durumlarda doğumdan sonra bile enfeksiyon riski oluyo doktoruna danışman en doğrusu kan ve idrar tahlili yapar enfeksiyon varsa ona göre tedaviye başlar Bi doktora görün hem için rahat etsin hemde enfeksiyon falan varsa biran önce ona göre tedavi olursun

Teşekkür ederim canım sagol. Sanada çok geçmiş olsun. Pazartesi gidim ben o zaman doktoruma

yemekten sonra şekerli birşey Yemiyorum gece etkileyceğini düşndüğmden dikkat ediyorum normal yemeğimi yiyorum daha önce olmuyordum bu 2 gece oluyorum aniden uyanıp acıkıyorum

Geç döllenme değildir aşılama olduğu için gününü biliyorum :) işte ne kadar sakin kalmaya çalışsam da olumlu haber almayınca rahatlayamayacam sanırım..

Kesinlikle doktora gorunmelisin ureme sagligini etkileyecek bi durum olup olmadigini bilemezsin. Kese vs dustu demissin bunlar kontrol ile bildigin seyler mi? Gebeligin rahim ici olduguna emin misin? Dis gebelik olma ihtimali var mi? Arkadaslarin dedigin gibi oarca kalmis olabilir iceride yara dokusu olusmus olabilir bunlarin hepsi tekrar cocuk dusundugunde onune engel olup cikmasin lutfen kontrole git

yemekten sonra şekerli birşey Yemiyorum gece etkileyceğini düşndüğmden dikkat ediyorum normal yemeğimi yiyorum daha önce olmuyordum bu 2 gece oluyorum aniden uyanıp acıkıyorum
O zaman akşam yemeğinde biraz daha lifli yiyecekler yiyebilirsin mesela beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği ya da mantı makarna gibi bi yiyecek yerine kurubaklagil gibi bi yemek olabilir. Ara öğün de yapabilirsin. Ama bu durum devam ederse gün içinde de oluyosa bi dahiliyeye gorunebilirsin.

Gün içinde olmuyorum...bence erken yemek yediğim için ve araöğün yapmadan uyuyakaldığım için geç vakitde acıkıyorum araöğünü yapmam gerekiyor

Gönül gerçekten normal doğum istiyor hem alışma hem o an için. Doktorumda tam bı normal doğum hastası. Bı sıkıntı olmadıkça sezeryan taraftarı değil. Sadece his olarak henüz o aylara gelmedim ama ya fark edemezsem ya Allah korusun bebekte solunum sıkıntısı kaka yutma vs. Olaylar oluyor anlayamazsam endişesi var. İnsan kendinden çok bebeği düşünmeye odaklanıyor. Ama annelik hissi anlarım bence diye düşünüyorum

Bünyeyle alakalı tabi ama ben oğlumda normal doğum tercih ettim. Doğduğu anda elime mendil verseler halay çekerdim o kadar iyiydim
Ya bunun rahatlığı çok cezbediyor işte. Normal doğumla daha kolay atlatiliyor süreç gibi geliyor zaten. Sadece bı sorun olsa anlamazsam diye korkuyorum daha şimdiden yoksa doğum konusunda keşke herşey yolunda gitse. Bende biraz panikatak mevcut çocuğu 1 kere dogurana kadar hem kocaya hem kendime 9 dogurtcam gibi evhamdan stresten

Zaten son aylar her hafta gidiyorsun ve doğum esnasında da nstye bağlı oluyorsun bebekte sıkıntı olmasın diye ve normal en güzeli ama rabbim hayırlısını versin. sen kendini nasıl rahat hissedersen öyle bu seninle ilgili kimse sana bir şeyi zorlayamaz zorlasa da yapma ne istersen kendini hangisinde rahat hissedersen. Ama tek bir şey var insanlar hep kötü şeyleri söylüyor abartarak kötü anlatıyor nedense anlamıyorum ama neyi seçersen seç o senin için en iyisi olacak merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…