2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Hangi şehirdesin ki o gittiğin doktor bence kanamadam dolayı görememiş keseyi demekki gerekli bilgiye sahip de değil. Şimdi benimde wc de biraz fazla kalınca lekem geldi baya ona kafam takıldı devamı gelecek gibi hissediyorum iğneyi kessem çocuğa kan akışı kesilecek diye korkuyorum yeminle allah işini bilen doğru insanlarla karşılaştırsın hepimizi bazısı oksaparı kesiyor muş 1 2 gün benim doktor kesmiycez dedi başka bi doktora gidicem yarın özele. Senin kanaman kesildi mi biraz?
Evet kahverengiye döndü ve azaldı şükür. Farklı bir doktordan görüş almak çok önemli. Evet belki kanamadan göremedi ama hemen kürtajı kabul etsem durduğunu hiç bilmeyecektim. 😪 hatta şimdi hatırlıyorum sağlıksız engelli olacaktı belki de kanama olduğu için öyle olunca daha çok üzülürdün üzülme dedi 😪 Allahım korusun.

Belki 3. 4. Gebelik bı ihtimal.
Ay ne zor şeymiş
Kese gör bebeği gor kalbini duy.
Bekle bekle kalbi atıyor mu tribe gir.
Sürekli kendini kontrol et
İkili test nasıl çıkacak kilosu nasıl olacak
Erken doğum olmasın anomali olmasın
Ay dur kalbi atıyor mu hareket ediyor mu
Doğursam nasıl dogurcam
Kıyafet ne Alcam cinseyeti ya doğru değilse
BUNLAR HİİİC BİTMİYOR 😅😅
kafamı susturamiyorum evham dinmiyor ya 😅
Vallahi çevremdeki tüm kadınlara saygı duyuyorum. Hele şu hamilelik ne zor şeymiş.
Bunlar kolay olan şeyler ilk üç ayı atlat diğeri çorap söküğü gibi gelir sen asıl doğunca bak şamataya helede uyumayan bir bebek olursa benim oğlum 4 yaşına girdi yeni başladı uyumaya 4 yıl süründürdü Allah canına sağlık versin 😁

Ben de su normal doğum yapan annelerini mucize kutsal anneler olarak adlandırıyorum. Ben yapam normal dogum sezeryan oldum 😂 yapanlari alkislaliyorum vallahi iyi cesaret 🤭☺️
Aslında kimisine normal doğum kolay geliyor kimisine sezeryan ben ikisini de yaşadım çatım dardı çocuk aşırı zor çıktı ama bir saat içinde diğer oğlumu lüneparka bile götürdüm sezeryan oldum 12 gün boyunca yataktan kalkamadım kasık varisi yaptığı için ki o doğumdan beterdi benim yiyenim normal doğum yaptı ıkınmadım bile kendi kendine aktı dedi yani aslında normal yada sezeryan fark etmiyor bünye meselesi 2 sini de zorlukları var mağlesef ama sonuç mucizevi olduğu için bu acılar geçici diyoruz

Daha kesesini zor gordum şimdiden ay normal doğum nasıl bişey ya diyorum. Etrafımdaki hiç bı arkadaşım cesaret edemedi normal doğuma. Benim sonumda sezeryan gibi. Gerçekten dediğin gibi çok mucizevi bişey 😅
Bünyeyle alakalı tabi ama ben oğlumda normal doğum tercih ettim. Doğduğu anda elime mendil verseler halay çekerdim o kadar iyiydim 😄

Çok mutsuzum bugün.. Dünden beri belimde ve kasığımda ağrım var.. Normalde akıntım yoktu başladı ve rengi koyulaştı. 5+3 te beta değerim 2102 bence düşük.. Kese göremedim.. Bişey mi olacak acaba diye kendi kendime evham yapmaya başladım.. Salı günü kontrolüm.. Günler geçmiyor zaten.. Burda hepiniz iyi ki varsınız 💜

Daha kesesini zor gordum şimdiden ay normal doğum nasıl bişey ya diyorum. Etrafımdaki hiç bı arkadaşım cesaret edemedi normal doğuma. Benim sonumda sezeryan gibi. Gerçekten dediğin gibi çok mucizevi bişey 😅
Hiç kötü düşünme o kadar güzel bir şey ki her şeyi biliyorsun ve çok çabuk iyilesiyorsun ben doğum yapıp kkoltuktantek indim sedyeye geçip yattım oğlumu kucağına aldım ve odaya çıktık çok şükür nasip oldu normalde epidural alabilirsin ben aldım ve hem her şeyi hissediyordum sancılarında hafifçe hemde tüm keyfiyle doğumu destekliyordum benim hislerimi bilsen anlaşan sezeryan düşünmezsin 10 tane deseler 10 tane doğururum 🥰

Kızlar şoktayım. Dün kanamamın olduğunu bebeğin düştüğünü söylemiştim hatırlarsanız. Doktor dün hemen kürtaj yapalım dedi. Ben de zaten düşüyor kanamam var istemiyorum kanamayla temizlensin demiştim. Parça kalır yine yapıcaz sonuçta dedi. Ben zaten ağlıyordum şokta. Numarasını verdi gece de olsa ara yaparız kürtajı dedi. Dün çok üzgündüm biliyorsunuz. Kanamam gece kahverengiye döndü ama durmadı. Burda bir özel klinik var aklıma oraya gitmek geldi kürtaj lazım mı diye farklı görüş almak için. Doktor bir baktı bebek de kese de duruyor 😭😭😭 ama rahim komple kan içinde ve su gibi kanamam var. Wc gitmeye korkuyorum. Afedersiniz klozet kapağına kadar sıçrıyor o kadar şiddetli. Doktor corasprin ve oksapar kullandığım için kızdı. Nasıl sana bunları içirir trombosit testi yapılmadan dedi. Onlar yaratmış kanama alanını. 72 saat etkisi devam ediyor tutamayabiliriz dedi 😭😭😭 durur mu bilmem ama eve git yat dedi iğne vuruldum. Kanama ittirmiş keseyi baya aşağıya düşme ihtimali var beklemekten başka çaren yok dedi. Ben neye uğradığımı şaşırdım. Kalp atışını da dinletti çok yavaş ama atıyordu 😪😪 ben dün kürtaja tamam desem çoktan alınmıştı. Ben bebeğim gitti biliyordum. Ve üzücü olan şu ki ilk bebeğimde de aynı doktor kürtaj dedi kabul ettim yaptırdım hemen. Belki o da yaşıyordu 😪😪😪 kafam o kadar karışık ki. Nolur bana dua edin Rabbim hayırlısını versin 😭😭😭😭
Canım coraspin kanama yapıyo dediğin gibi bende oğluma hamileyken doktor kontrolünde kullandım senin gibi yoğun kanamam olmuştu sabah Bi kalktım ayağa kalkar kalkmaz bacağımdan yere kadar kan inmişti saniyeler içinde doktor 1 hafta 10 gün coraspine ara verdirmişti seninki baya doktor ihmali olmuş çok kontrollü kullanmak gerekiyo şimdi benim oğluşum yanımda inşallah darısı sana canım. Doktordan şikayetçi olmalısın bebek yaşıyorken kürtaj ne demek ya insanın aklı almıyor sağlık ihmale gelmez ihmali yapanlar sonuçlarına katlanmalı

İyi akşamlar kızlar. Ben de bugün doktora gittim, lekelenmem oldu maalesef. Kahverengimsi ve miktarı çoktu biraz. 6+4 müş. Haftasıyla uyumluymuş. Düşük tehlikesi tanısı girdi ve Progestan verdi fitil olarak ve dinlenmemi söyledi. Aranızda hala lekelenme yaşayan var mı? Çok üzgünüm 🥺
Ben yaşıyorum canım yatak istirahatindeyim. Son kontrolüm Salı günüydü 15 gün daha yatacaksın sonrasına sonra bakacağız dedi.

Kızlar günaydın hepinize bugün biraz halsizim boğaz ağrısıyla uyandım akşam da bulantım falan vardı bakalım bugün nasıl olucak siz nasılsınız kızlar ne durumdasınız acaba

Canım coraspin kanama yapıyo dediğin gibi bende oğluma hamileyken doktor kontrolünde kullandım senin gibi yoğun kanamam olmuştu sabah Bi kalktım ayağa kalkar kalkmaz bacağımdan yere kadar kan inmişti saniyeler içinde doktor 1 hafta 10 gün coraspine ara verdirmişti seninki baya doktor ihmali olmuş çok kontrollü kullanmak gerekiyo şimdi benim oğluşum yanımda inşallah darısı sana canım. Doktordan şikayetçi olmalısın bebek yaşıyorken kürtaj ne demek ya insanın aklı almıyor sağlık ihmale gelmez ihmali yapanlar sonuçlarına katlanmalı
Evet canım maalesef 😞 inşallah canım 🙏

Çok mutsuzum bugün.. Dünden beri belimde ve kasığımda ağrım var.. Normalde akıntım yoktu başladı ve rengi koyulaştı. 5+3 te beta değerim 2102 bence düşük.. Kese göremedim.. Bişey mi olacak acaba diye kendi kendime evham yapmaya başladım.. Salı günü kontrolüm.. Günler geçmiyor zaten.. Burda hepiniz iyi ki varsınız 💜
Canım iyi düşünelim 🙏 koyu renk eski kan demek. İçerde kanama durmuştur. Benim de öyle şuan ben öyle düşünüyorum. Belki kanama alanı oluşmuştur. Ya da yerleşme kanamasıdır Geç döllenmeyse. Uzan kalkma. Rabbim yardımcın olsun 🙏

Kızlar günaydın hepinize bugün biraz halsizim boğaz ağrısıyla uyandım akşam da bulantım falan vardı bakalım bugün nasıl olucak siz nasılsınız kızlar ne durumdasınız acaba
Günaydın canım. Ben aynı yatmaya devam. Dğn akşam yemrk yiyemedim bulantıdan. Ağladım hatta ne olduğum belli değiş diye 😪 moralim bozuk baya. Doktor kontrolüne kadar nasıl durucam bilmiyorum. 😪 Boğazın için ballı limonlu ılık su iç. İnşallah geçer.

Günaydın canım. Ben aynı yatmaya devam. Dğn akşam yemrk yiyemedim bulantıdan. Ağladım hatta ne olduğum belli değiş diye 😪 moralim bozuk baya. Doktor kontrolüne kadar nasıl durucam bilmiyorum. 😪 Boğazın için ballı limonlu ılık su iç. İnşallah geçer.
Canım moralini bozma bak gitti diye düşünürken mucize seninle ve inşallah sağlıkla kucağına alırsın benimde senin gibi çok kanamam vardı doktor düşük riski var diyodu şimdi 3 yaşicak kocaman oldu sen moralini yüksek tut Allaha sığın inşallah hiçbişey olmaz sen üzülme ki bebişte üzülmesin minicik ama herşeyi hissediyor annem beni umutla bekliyor desin ve daha sıkı tutunsun hayata inşallah bu günlerde geçicek tam gitti derken bak bebişin seni bırakmamış sende onun gibi güçlü ol

Çok geçmiş olsun bencede mucizem seninle kalacak kürtaj oldm bende yedi ay önce ama inan üç doktor gördü öyle oldum doktorlar bile yanılabilir düşüncesiyle

Evet kahverengiye döndü ve azaldı şükür. Farklı bir doktordan görüş almak çok önemli. Evet belki kanamadan göremedi ama hemen kürtajı kabul etsem durduğunu hiç bilmeyecektim. 😪 hatta şimdi hatırlıyorum sağlıksız engelli olacaktı belki de kanama olduğu için öyle olunca daha çok üzülürdün üzülme dedi 😪 Allahım korusun.
Doktorların çoğu bunu söylüyor canım düşük gerçekleşince anne teselli olsun diye çocuk engelli doğabilir di bak o yüzden düştü sağlıksızmış demek diyorlar sen kendi hislerine güvenmen iyi olmuş canım neyseki senle hala bebeğin bendede hala kahve akıntı var devlette doğru düzgün anlamıyorlar diye bugün özele randevu aldım bakalım nerde ne kadar kanamam kese arkasında mı yanında mı net bilmek istedim çocuğu bile göstermiyorlar usg ekranında devlette kemdi bakıp kapatıyor

Kızlar günaydın gece uykusundan sabaha karşı uyanıp acıkma hissi olan var mı? Ben 2 gecedir uyanıp kendimi aç hissediyorum ve aklımada abur cubur geliyor o saatde yememek içinde tekrar uyumak için direniyorum 😃

Canım moralini bozma bak gitti diye düşünürken mucize seninle ve inşallah sağlıkla kucağına alırsın benimde senin gibi çok kanamam vardı doktor düşük riski var diyodu şimdi 3 yaşicak kocaman oldu sen moralini yüksek tut Allaha sığın inşallah hiçbişey olmaz sen üzülme ki bebişte üzülmesin minicik ama herşeyi hissediyor annem beni umutla bekliyor desin ve daha sıkı tutunsun hayata inşallah bu günlerde geçicek tam gitti derken bak bebişin seni bırakmamış sende onun gibi güçlü ol
Çok sağ ol canım ❤️ inşallah 🙏

Merhaba kızlar sizlere tecrübesi olanlara sorum olacak ben 5 ekimde düşük yaptım kendiliginden düşük oldu kese vs hepsi düştü sonra kanamam kesildi 30 ekimde leke leke gekmeye başladı 12 kasımda adet gibi olmaya başladım. 13 gün oldu kanamam hala devam ediyor düşük yapıpda böyle olan var mı doktora gitmem gerekiyor mu bilgilendirirseniz çok sevinirim

X