2023 Şubat gebelik planlayanlar🌺🌺

Ya bende kıskanmıyorum hiç sallamıyorum ama onda öyle değil işte. Evime evlendikten bir yıl sonra geldi ardından kavga edip evini terketti ailesine küs gitti. Benim eşyalarımdan istiyormuş o da gelinmiş. Eşyaların bir kısmını erkek tarafı bir kısmını kız tarafı olarak aldık. Kayınpederim o evlenirken herşeyini almış ama o eşyalar artık eskimiş(15 yıl olmuş evleneli) yeniden isteyince, çoluğu çocuğu rezil edip evi terkedince herkes gerildi tabi. Kayınpederim senin ailen Melisa’nın ailesinin aldıklarını alsın bende bizim aldıklarımızı alırım yoksa yok dedi. Kendi ailesi kabul etmeyince 3 ay sonra kuzu kuzu döndü evine. Bu süreçte beni engellemiş işte 😂 o zamanda sallamadım küsmedim. Küs olma sebebim başka.
hey allahım neler neler ya o zaman onlar alınmış şimdi bunlar alınması gerekmiş 15 yıl öncesiyle şimdi birmi :KK48:

Ah be aşığım kazağa kadar altınlarımızla krediyle yaptırdığımız ev için o erkek doğuruyormuş ben kız daha neler neler ben hiç kıskanmam 3 eltim var benden uzak allaha yakın olsunlar onlar fesatlar arkamdan söylediklerini bana söyleyecek cesaretleri yok Allah'a havale ettim. Hep kıskanılan ölüyorum boşuna gidiyor açıkçası hepsinden gencim okumuşum o yüzden 😂😂😂

bariz kıskanc insan yapar bunu canım bu devirde kız erkek mi var allah aşkına sağlıklı olsun hayırlı evlat olsun yeterli ayrıca inan kız evlatlar daha ailesine düşkün oluyor daha vefalı oluyorlar bak bi söz var kilişeleşmiş 😂🤣🤣iki kızın varsa ssklısın sana bişey olmaz bir kız bir oglun varsa bagkurlusun yine elinden tutan var ama hiç kızın yoksa oglun varsa yeşilkartlısın sana bakarsa devlet bakar🤣

Çok eski yıllarda evlenen çiftler erkeğin ailesi ile birlikte yaşardı ve gelin hem eve hizmet ederdi hem de tarla, hayvancılık gibi işlerde çalışırdı. Birlikte yaşadıkları için erkeğin anne babası da yalnız kalmazdı.
Bu nedenle eskiden erkek evlat çok gözde olmuş, istenmiş diye düşünüyorum.

Şimdi erkeğin ailesi ile yaşayan yok, tarla- hayvancılık gibi ortak çalışma yok. Herkesin evi - cebi ayrı.
Yaşadığımız dönemde erkeğin aksine kız çocuk daha çok istenir hâle geldi.

Her ne kadar kadın - erkek eşit dense de, doğuştan mı bilmiyorum ama kız çocukları daha merhametli, daha duygusal , daha zarif. Dolayısıyla evlenip gitse bile aile ile bağını kolayca koparmıyor.

Benim çevremde hamile olup erkek isteyen hiç olmadı bugüne kadar. Allah önce sağlıklı ve hayırlısını versin tabi ki ama cinsiyet tercihi yapabiliyor olsaydım bende kız isterdim 😍😂🫣

Aynen geliyor görünüyor. Öyle olmamasını çok isterdim ama ateş yanılmıyor 😔 senin testlerinde gölge de vardı halbuk
İlk 5 dakika, yine çok hafif silik çizgi 🤷🏼‍♀️

Eklentiler

• Screenshot_20230201_101931_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20230201_101931_com.android.gallery3d.jpg
    27,3 KB · Görüntüleme: 65
sonradan fark ettim o zamanda küsmemişsin e ne için küstün kimbilir ne yaptı sana 😢
Bebeğimi kaybettikten bir ay sonra karşılaştık. Karnımda kalbi durmuştu ya bununla alakalı canımı yakacak sözler sarfetti. Bile isteye gözümün içine baka baka beni suçladı. Ben zaten ölümden döndüm ve hangi kadın böyle bir şey ister. Kendisi de anne. O zamana kadar yaptıklarından kimseye bahsetmezdim bu konu benim kırmızı çizgim zaten ortalığı ayağa kaldırdım burnundan getirdim. Tüm sülale buna tepki gösterince aradı özür diledi o niyetle söylemedim vs. Bende o niyetle söyledin dedim. Madem böyle düşünüyorsun bundan sonra görüşmeyelim dedi olur bana uyar dedim o zamandan beri küsüz çok şükür 😂

Bilinçaltına inmiş artık ☺️ Stres yapmamaya çalış canım biliyorum çok zor ama rahat olunca geliyorlar minnoşlar
Ya evet sabah kalktıgımda acaba dün gece böyle birşey mi yaşadım diye düşündüm😂😂 vallahi aslında stresim yok ama cok düşünüyorum canım dün fitil koymak zorunda kaldım az akıntım vardı artmasın diye onu bile düşündüm bebiş varsa zararlı olur mu diye. Ya zaten birşeyde hissedemiyorum acıkcası olumsuzluk değilde yok gibi 😊

Çok eski yıllarda evlenen çiftler erkeğin ailesi ile birlikte yaşardı ve gelin hem eve hizmet ederdi hem de tarla, hayvancılık gibi işlerde çalışırdı. Birlikte yaşadıkları için erkeğin anne babası da yalnız kalmazdı.
Bu nedenle eskiden erkek evlat çok gözde olmuş, istenmiş diye düşünüyorum.

Şimdi erkeğin ailesi ile yaşayan yok, tarla- hayvancılık gibi ortak çalışma yok. Herkesin evi - cebi ayrı.
Yaşadığımız dönemde erkeğin aksine kız çocuk daha çok istenir hâle geldi.

Her ne kadar kadın - erkek eşit dense de, doğuştan mı bilmiyorum ama kız çocukları daha merhametli, daha duygusal , daha zarif. Dolayısıyla evlenip gitse bile aile ile bağını kolayca koparmıyor.

Benim çevremde hamile olup erkek isteyen hiç olmadı bugüne kadar. Allah önce sağlıklı ve hayırlısını versin tabi ki ama cinsiyet tercihi yapabiliyor olsaydım bende kız isterdim 😍😂🫣
Canım bende istemiyorum 2 kızım var şükür iyikide var bunları göre erkek yorum kıymetli son yaşadığım olaydan onu anladım ceviz istedi torunu verdim dolaptan orusbu dedi kayınvalidem beni bu insanlar yıldırdı cahile laf anlatmak çok zor

Bebeğimi kaybettikten bir ay sonra karşılaştık. Karnımda kalbi durmuştu ya bununla alakalı canımı yakacak sözler sarfetti. Bile isteye gözümün içine baka baka beni suçladı. Ben zaten ölümden döndüm ve hangi kadın böyle bir şey ister. Kendisi de anne. O zamana kadar yaptıklarından kimseye bahsetmezdim bu konu benim kırmızı çizgim zaten ortalığı ayağa kaldırdım burnundan getirdim. Tüm sülale buna tepki gösterince aradı özür diledi o niyetle söylemedim vs. Bende o niyetle söyledin dedim. Madem böyle düşünüyorsun bundan sonra görüşmeyelim dedi olur bana uyar dedim o zamandan beri küsüz çok şükür 😂
Ay inanmıyorum çok sinirlendim barışma onunla ne demek suçlamak

Doktorum yok maalesef kafama göre gidiyorum herhangi bir doktora, eşimde de bende de çok şükür bir problem yok ama olmuyor kürtajdan sonra 😢
Aynen bende kürtaj olalı 11 ay oldu olmuyor hayırlısı olsun canım rabbim nasip etsin kimsenin kucağını boş koymasın amin 🙏

X