2023 Şubat gebelik planlayanlar🌺🌺

A Afratafrac canım bende 39 yaşıma 2 gün kala dan, doktoralı bir ev hanımıyım... 10 yıl küsür çalışmış biri olarak bu halimden çoookk memnunum😊😊10 yaşında bir kızım 4 yaşında bir oğlum var. Eşimin işinin rahatlığı dolayısıyla 38 senelik İstanbul macerasını kapatıp Malatya ya yerleştik. Her eve bir çocuktan yola çıkarak 3. Bebe niyetine girdik :KK70: şaka şaka hep niyetimiz vardı... Aralık ayında kimyasal gebelik yaşadım. Tatil dolayısıyla İstanbuldayım, her manada izindeyizz🤪🤪

A Afratafrac canım bende 39 yaşıma 2 gün kala dan, doktoralı bir ev hanımıyım... 10 yıl küsür çalışmış biri olarak bu halimden çoookk memnunum😊😊10 yaşında bir kızım 4 yaşında bir oğlum var. Eşimin işinin rahatlığı dolayısıyla 38 senelik İstanbul macerasını kapatıp Malatya ya yerleştik. Her eve bir çocuktan yola çıkarak 3. Bebe niyetine girdik :KK70: şaka şaka hep niyetimiz vardı... Aralık ayında kimyasal gebelik yaşadım. Tatil dolayısıyla İstanbuldayım, her manada izindeyizz🤪🤪
Sevdiklerinle birlikte nice sağlıklı, mutlu güzel yaşlar geçirmeni dilerim. Hadi bebişler annelerinize hediye olarak gelin. :dua:

Darısı başıma diyeyim. Açıkçası evden de olsa çalışmayı sevmiyorum. Daha doğrusu bir şeylerle meşgul olmadan asla duramam ancak zorunda olduğum hiç bir şeyi istemiyorum diyeyim. Mesela parasal açıdan refaha kavuşsak sanırım çalışmam. Çooook daha farklı şeyler yapardım.

Ben de yeni 29 a girdim 1.5 senelik evliyim diş hekimiyim
1.5 yıllık evliyiz 2 aydır korunmuyoruz ama tam korunmuyoruz diyemem hastaydım çok bir şey olmadı ya da hep ağır ilaçlar iğneler kullandım grip geçmedi bir türlü hala da hastayım ama bu ay güzel bir niyetleneyim dedim 🙈 kilom var biraz o sebepten korkuyorum olmaz diye ..

Hemso bana güzel bir özel hastanede güzel bir doktor tavsiyesi bul Malatya'da 😁

1.5 yıllık evliyiz 2 aydır korunmuyoruz ama tam korunmuyoruz diyemem hastaydım çok bir şey olmadı ya da hep ağır ilaçlar iğneler kullandım grip geçmedi bir türlü hala da hastayım ama bu ay güzel bir niyetleneyim dedim 🙈 kilom var biraz o sebepten korkuyorum olmaz diye ..
Canim bu aylar herkes bir hastalık yaşıyor ağır bir grip.
Çok geçmiş olsun.

Plak diş sıkmasını geçirmiyor diş sıkmasının etkilerini dişlere ve ekleme binen yükü azaltıyor ama botoks direkt kası inaktif hale getirdiği için sıkma neredeyse tamamen ortadan kalkıyor eğer kası çok sert gördüyse o yüzden direkt botoks önermiş olabilir ☺️ ay ben de şey gibi oldum ailenizin diş hekimi 🤓 ama görünce dayanamıyorum 😂🙏🏻
İlerlemiş artık eklemlerden ses geliyor dedi. Botoks etkisini gösterince farkettim ki ben normalde gündüz de sıkıyormuşum farkında değilmişim. Şimdi ağzım açık gibi geliyor gevşek durduğu için. ama aslında normal insanlar böyle duruyormuş ben anormalmişim 😂

Hiçççç korkma. Ben neler neler gördüm ne kilolarda hanımların hamileliklerine şahit oldum. Öncelikle içini ferah tut. Asıl düşman stres, ne kadar sakin ve rahatsan her şey o kadar yolunda ilerliyor.
En kısa zamanda güzel haberlerini alırız inşallah :dua:

İlerlemiş artık eklemlerden ses geliyor dedi. Botoks etkisini gösterince farkettim ki ben normalde gündüz de sıkıyormuşum farkında değilmişim. Şimdi ağzım açık gibi geliyor gevşek durduğu için. ama aslında normal insanlar böyle duruyormuş ben anormalmişim 😂
Botoks bana da dedi doktor da pahalı geldi ve 6 ay da bir yenileniyormuş. 2,5 sene önce 2000TL demişti üstelik şimdi kaç olmuştur kim bilir.

Benim amh bakılmadi canim.
İlcede yaşıyorum buradaki hastane bakmiyirmus.
Diğer hormonlarım normal çıkınca amh baktirmaya gerek oluyor mu ?
Amh yumurta rezervini gösteriyor canım. Buna da bakılması gerekiyor eğer uzun süredir gebelik olmuyorsa. Ve ilk çocuğunsa yaş olarak 30 a yaklaştıysan genelde doktorlar kendisi öneriyor önlem amaçlı bakılmasını. Amacı pcos var mı ya da gebelik için yeterli yumurta rezervi var mı buna bakılıyor. Kendinde bir sorun olduğunu düşünmüyorsan düzenli adet görebiliyorsan bence çok gerek yok çünkü sonra bu durumda kafaya takıntı oluyor az mı çok mu diye.

Kızlar biraz vakit geçirelim mi, test yapan da yok. Mesela sizleri tanımak isterim. Geçen grupta ufak bir tane yapmıştık ama bu gruba katılan yeni arkadaşlar da var. Mesela yaş, şehir, meslek ve ne kadar zamandır hamilelik deniyorsunuz.

Benim yaş 34, izmir, meslek veri tabanı analistiyim evden çalışıyorum. Asıl iş yerim İstanbul'da bu sebeple ara ara gidip geliyorum sadece. Ocak ayında ilk denememizi yaptık ancak yumurtlamamışım, nasipse bu ay 2. denememiz olacak, inşallah bu ay yumurtlayabilirim. Ovulasyon ve ateş ile takip etmeye çalışıyorum :KK25: Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :dondurma:
Yaş 26, Sakarya,4 senedir evliyim, tıbbi aromatik bitkiler bölümü mezunuyum, çalışmıyorum ev hanımcılığı yapıyorum 🙈😂 1 buçuk senedir istiyoruz fakat yumurta diye bir şey olduğunu, çatlaması gerektiğini vs bilmeden denediğimiz için tutmuyormuş, daha sonra burdan ovülasyon testini öğrendim, ilk denememde tuttu fakat boş gebelik (kese var bebek yoktu) 9.haftam da kürtaj oldum (26 Eylül 2022) o zamandan beri 2. Denemem beklemedeyim💃🏼🎊

Yaa aynıymışız bende 1.5 yıllık evliyim 29 yaşındayım.bende hastaydım ama testler için falan izin alıyım dedim mali müşavirim ay sonu bizim için lütuf izinli olmak.inşallah bu yaşımız bize uğur getirir🥰 kilo bi engel mi bilmiyorum ama sağlıklı beslendikten sonra olur inşallah🤲

Yaş 26, Sakarya,4 senedir evliyim, tıbbi aromatik bitkiler bölümü mezunuyum, çalışmıyorum ev hanımcılığı yapıyorum 🙈😂 1 buçuk senedir istiyoruz fakat yumurta diye bir şey olduğunu, çatlaması gerektiğini vs bilmeden denediğimiz için tutmuyormuş, daha sonra burdan ovülasyon testini öğrendim, ilk denememde tuttu fakat boş gebelik (kese var bebek yoktu) 9.haftam da kürtaj oldum (26 Eylül 2022) o zamandan beri 2. Denemem beklemedeyim💃🏼🎊
Tekrar denemek için ne kadar beklediniz? Ben de 2 hafta önce oldum doktor 3 ay bekle dedi ama martta denemeye başlasam olmaz mı acaba ya 2 adet geçirsem yetermiş gibi geliyor 😃

Tekrar denemek için ne kadar beklediniz? Ben de 2 hafta önce oldum doktor 3 ay bekle dedi ama martta denemeye başlasam olmaz mı acaba ya 2 adet geçirsem yetermiş gibi geliyor 😃
3 ay bekledim ben ne olur ne olmaz diye, doktorumda açıklama yapmadı bekle, bekleme diye. Ama hemen deneyen var, ben sağlıklı bulmadığım için rahmimin toparlanmasını bekledim, daha sonra tekrar doktora kontrole gittim herhangi bir problem yok tekrar hamile kalabilirsin onayını alınca deneye başladım 😇

Kızlar ovulasyon testinde t çizgisi de c çizgisi de çok silik, test bozuk mu oluyor bu durumda. Kontrol çizgisi hep bordomsu bı renk olurdu

Hamılelıge karar verdıgım aydan berı 2,3 aydır dişime bişeyler oldu bebısler 20lıklerle alakalı bısey oldugunu dusunuyorum ama suratım kulagım asırı agrı yapıyo gozume bıle.ayda bır ıkı kez boyle olmaya basladı :KK43: saglam beslenme ve vıtamın takvıyesının etkılı oldugunu dusunuyorum.ama moralım bozuluyor ya hamıleyken artarsa dıye korkuyorum ama amelıyat olayındanda cok korkuyorum :KK43:
Hamile kalmadan önce diş bakımın tam olsun canım sonrasında problem çıkarsa tedavisi sadece 2.trimesterde yapılıyor diye biliyorum ☺️

X