Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bir sağlık sıkıntınız var mı peki ?
Eşinde veya sende?
canım ben daha 6 aylık evliyim hiç korunmadık yaştan dolayı ben doktora gittim iki ay önce onda da tüm testler yapıldı degerlerimde bı sıkıntı cıkmadı d vitamini düşüktü onu verdi doktor bide bende küçük bi miyom varmış oda rahim duvarı dışında dedi doktor hamileliğe bi etkisi yok demişti git hamilelik olmazsa 4 ay sonra eşinde sperm testi yapsın gel demişti bu ay adet olursam ki öyle görünüyor eşim sperm testi verecek bişey cıkmazsa denemeye devam edecez 2 ay daha olmazsa tekrar gidecem

Yaa ne güzel daha yeni bir evlilikmiş
D vitamini çoğu insanda eksik çıkar. Bol güneş alın
BAT'a az kaldı senin. Belli olur birkaç güne. İnşallah pozitif sonuç alırsın. Dua ediyorum

Erkeklerde sperm testlerini neden bu kadar erteliyorlar? Ben 3 ay deneyip, olmazsa kadın - erkek muayene olalım birlikte diye düşünüyorum. Doktorlar mı öteliyor?

sanırım daha yeni oldugumuz için bi 6 ay 1 yıla kadar cok ilgilenmiyorlar ben yaşim 35 deyince degerler iyiyse yaşında cok önemi yok diyor doktorlar öyle hemen her testi yapmıyorlar bizde kendimize marta kadar süre verdik olmazsa o şekil yapacaz çünkü hastaneler cekilmiyor bi sonuc göstermek için bile kac defa gittim doktorum yoktu başka doktorda bakmadı bi daha başka birine randevu aldım öyle baktırdım normal yolla kendiliğinden gelsin diye dua ediyorum

Kızlar merhaba bende femara kullandim bu ay ilk yumurtlamam gec oldu normald erken olurdu ilacın etkisiyle adetin 15 16 günü oldu yumurtlama gec olduğu için adet dongum uzar mı bilgisi olan var mı kullanıp tecruvesi olan

İnşallah kimse hastane yollarına düşmeden, doğal yolla gebe kalır
Hayırlı ve sağlıklı bir şekilde olsun herkesin

Kızlar merhaba bende femara kullandim bu ay ilk yumurtlamam gec oldu normald erken olurdu ilacın etkisiyle adetin 15 16 günü oldu yumurtlama gec olduğu için adet dongum uzar mı bilgisi olan var mı kullanıp tecruvesi olan
Bnde bu ay klomen kullandım canım döngümün 27. Günündeyim hala yumurtlama oldumu emin degilim. Yumurtlama geç oldugu için döngünde uzayacak en erken yumurtlamadan 12 gün sonra olursun adet canım

senin ne kadardır deniyorsunuz ne zamandır evlisin
Ben 4.5 yıllık evliyim.
İlk defa bu ay korunmayı bıraktık.

Eşim hep istiyordu. Bende bir gün mutlaka çocuğum olsun düşüncesindeydim ama sürekli erteliyordum. Hiç hazır hissetmedim. Korku sanırım. Dünyanın kötü bir yer olması, bir bebeğe yetebilecek miyim endişesi vs ..
Belki de çevrede gördüğüm- duyduğum şeyler hayata olan bakış açımı çok etkiledi, bilmiyorum.

Yaşım 29. Birkaç aya 30 olacağım.
Bir gün mutlaka çocuğum olsun fikri varsa, artık ertelemenin anlamsız olduğunu düşünerek bir yola giriştim bakalım.
Hayırlısı olur umarım..

ne güzel dolu dolu yaşamışsın en azından evliliğini şimdi sıra cocukta inşaallah bekletmeden hayırlı haberler alırsın biz biraz geciktik evlilikte ama iş güç okul derken zaman gecti ucundan yakaladık

Bende dün kan verdim çıkmadı 0.2 çıktı adetime bir gün var olsa çıkardı ben tahmin ediyorum 2 tane deneyimden sonra ikisi çünkü adetime 3 gün kala pozitif olmuştu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…