Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya yorumları okudum da. Ne çok ayrıntıya dikkat ediyoruz değil mi kızlar? Sonra bakıyorum tek ilişkiyle bu tarz şeyleri zerre bilmeyen ve çat diye hamile kalan arkadaşlarım var çevremde. Vay anasını bee
Deme valla psikolojimiz bozuldu dusunmicem diyince de olmuyor 😂🤦🏻‍♀️ ne olacak bizim bu halimiz

İyi oldu bunu okudugum rahatladım bir şey olsa doktorlar söyler heralde ama demi budama benim tsh tablom 😂😂🤦🏻‍♀️
Söylerler galiba canım ama bazı doktorlar önemsemiyor gibime geliyor sanki gelsin gelsin gitsin der gibi davranıyorlar onların umrunda olmuyor bizim bebek istegimiz son noktayı koymadan tedaviye başlamıyırlar sonrada hopp tüp bebek diyorlar para olmuş işleri

Bak 23 Aralık'ta olcmustum 3 e yükselmiş doktora sormam gerek mi bir şey de demediler gerçi ama
Sınırın alti olduğu için ilaç başlamazlar ben zaten troit hastasıyım uzun yıllar ilac kullandim. ilaci bırakmıştım uzun zaman kullanmadım ama benim sınırda çıktığında diğer ay çok fazla yükseliyor ben kendim aldım bu ay ilaci yoksa dr gerek görmedi 4 küsür dü düşmüş bu ay ilaclarim sayesinde. sen hamile kalırsan ölçtur hamileyken yüksek cikarsa ihmal etme cok cabuk düzene giriyor ilaçla arada bir ölçüm yaptırırsın. Suan seninki çok yüksek değil zaten takipte olursun 🙏🏻

Ya yorumları okudum da. Ne çok ayrıntıya dikkat ediyoruz değil mi kızlar? Sonra bakıyorum tek ilişkiyle bu tarz şeyleri zerre bilmeyen ve çat diye hamile kalan arkadaşlarım var çevremde. Vay anasını bee
Ben arkadaşıma yumurtlama testi önermiştim cok istiyordu kiz iste dene vs dedim ay yok öyle şeyler yaparsam hic olmaz dedi kafama takmam dedi o ay hamile kaldı 🤣🤣

Ben arkadaşıma yumurtlama testi önermiştim cok istiyordu kiz iste dene vs dedim ay yok öyle şeyler yaparsam hic olmaz dedi kafama takmam dedi o ay hamile kaldı 🤣🤣
Vay arkadaş yaa… ben de bi arakdaşıma sen de başla bak zaten hemen olmuyo denemen lazım dedim tak diye hamile kaldı 🤭🤭

Şimdi anlamaya başladığımı hissediyorum canım o ay ki yumurta döngüsüyle alakalı o zaman bende devamlı olan bir sorun gibi düşünmüştüm
Yok canım devamlı olmaması gerek ama uzun bir süre hamile kalamazsan takip et her ay yaptır yüksek çıkıp çıkmadıgına bakarsın

Bunu tsh değerin için sorduysan hayır tabikide zaten tsh yüksekliği iyot eksikliğinden kaynaklanır aksine cok iyi geliyor folik asit
Kuzum ama benim bak doktora gittiğimde henüz folik asit iyot kullanmiyordum yani 1.97 gibi bir şey çıkmış ekimdi kullanmaya başladıktan sonra 3 e yükselince o yüzden ona bağladım da haklı da olabilirsin ki hamile iken 3 e yükselmiş

Sevindim buna valla ya 😍🙏🏻
Doktorumun demesiyle gayet iyi hamile kalmana engel durum gözüküyorum hem sonuçların da ben vajinal muayanemde 🙏🏻 tek bilmediğim serbest T4 1.02 bu ne oluyor burda okudum da az önce önemliymiş siz biliyor musunuz bu değer nasıl?

Doktorumun demesiyle gayet iyi hamile kalmana engel durum gözüküyorum hem sonuçların da ben vajinal muayanemde 🙏🏻 tek bilmediğim serbest T4 1.02 bu ne oluyor burda okudum da az önce önemliymiş siz biliyor musunuz bu değer nasıl?
Referans degerinin üstüne çıkmıyorsa iyi canım çünkü troid hormonlarının yüksek çıkması düşüklere sebep oluyor

X