Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım biz bu ay ilk defa denedik adet bittiği günden itibaren yumurtlama haftası bitene kadar gün aşırı değerlendirdik yumurtlama olduğu gün (akşam-sabah) öncesi ver sonrası günler de bir kere ve sonra haftada bir değerlendirdik. Allahın izniyle şuan hamile görünüyorum bir aksilik olmaz ve değerlerim düzenli artarsa 🤲🏻 sana da fikir olsun istedim
Kız kaç çıktı değerin kaçırmışım 😍 e ben seni regl oldu yazmisim bak😂🤦🏻‍♀️

Valla benim test doğru çıktı bi de hiç güvenmezdim erken geldi sandım bi baktım Pepapp doğru tahmin etmiş
Ay şimdi
Evet canım sürekşi degişiyor işte hamile kaldıgımızda tam 50 civaı olmadı gerekiyormuş o anı yakalarsa zaten hamilelik oluşuyor benşmde düşük çıkmışto mesela
ama kim dedi ay şimdi farkettim tam yumurtlama günümde vermiştim kan benim 173 çıkmış e2 bakmış doktor. Ama internette yumurtlama zamanı olması gereken aralıkta yazıyor

Tsh cok cabuk yükseliyor benim gecen ay 1.5 du 2.5 olmus bu ay hamilelikte 2.5 filan normal ama ilac içmezsem cok cabuk yükseliyor sen bi kerede sağlık ocağında olctur istersen ben her ihtimale karşı kullanıyorum çünkü gebeliği zorlaştırıyor yada düşük riski daha fazla oluyor
Adetimin 3. Günü falandı diğer ay pıhtılaşma testi vericem olmazsa ona da baktirayim sağlık ocağında

Adetli iken mi yaptırdın canı digerleri ne öyle hepsi referans dışı hamile kaldıgımda yapılan idrar testine benziyor
Adetimin 3. Günüydü kuzum onlar kızamıkçık miydi neydi onun bağışıklığı onları araştırdım da o bağışıklık var demek ben e2 ye takıldım 😂

Kızlar bizim toplanıp bi laboratuvar açmamız lazım her gün kan verir hormon takip ederiz 😂😂😂😂
Valla inanmazsın belki ben bu olayı çözmek için hem adetken hemde luteal fazda 2 ay boyunca test verdim ustalaştım şimdi utanıyorum gitmeye saglık ocagına adama birde sıkma börek götürüyorum orda beni beklerken gördümü içeri çagırmadan ne testi verecegimi biliyor ismim okunuyor gidio kanımı verip geliyorum 😂😂😂😂😂😂😂

Tsh ben her ay baktıeıyorum canım benimde bazen birden yükseliyorma bu ay normal çıktı doktoeuma gösterdim şu an güzel dedi zaten yükselirse il veriyorşar hamileyken sıkıntı yapma t3 t4 lerede baktır bendede vardı 8 sene önce zehirli guatır ama ilaç kullanmama gerek kalmadı düşürmek istiyorsan akşamdan cevizi suya ısla sabah aç karnına iç canım
Serbest t4 son hamileliğimde son kimyasalda yani çok az bir farkla referans disiydi yüksek miydi düşük muydu hatirlamiyorum ama bakiyim bu

Adetimin 3. Günüydü kuzum onlar kızamıkçık miydi neydi onun bağışıklığı onları araştırdım da o bağışıklık var demek ben e2 ye takıldım 😂
Takılma canım östrojen o hamile kalınca çok yüksek çıkar hamile degilsen düşük çıkar benimki adetken 11 di güzel dedi doktoe sonradan yükselmesş gereken bir hormon adetken düşük seyretmesi lazım zaten

Takılma canım östrojen o hamile kalınca çok yüksek çıkar hamile degilsen düşük çıkar benimki adetken 11 di güzel dedi doktoe sonradan yükselmesş gereken bir hormon adetken düşük seyretmesi lazım zaten
İyi valla sen öyle diyince korktum bi an doktorumda zaten bir sıkıntı var demedi değerlerin çok iyi falan dedi

Benim düşük yaptıgımda t4 hormonum yükselti canım o sebep olmuş olabilir bana.
Benimde düşük çıkmış kuzucum ama çok az bir fark var yani 0.96 li bir şey dur SS atım

Eklentiler

• Screenshot_2023-01-15-01-00-03-10_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    Screenshot_2023-01-15-01-00-03-10_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 57
Tsh cok cabuk yükseliyor benim gecen ay 1.5 du 2.5 olmus bu ay hamilelikte 2.5 filan normal ama ilac içmezsem cok cabuk yükseliyor sen bi kerede sağlık ocağında olctur istersen ben her ihtimale karşı kullanıyorum çünkü gebeliği zorlaştırıyor yada düşük riski daha fazla oluyor
Bak 23 Aralık'ta olcmustum 3 e yükselmiş doktora sormam gerek mi bir şey de demediler gerçi ama

Benimde düşük çıkmış kuzucum ama çok az bir fark var yani 0.96 li bir şey dur SS atım
Çok az bir fark var canım zaten hamile kalırsan doktor istiyor hemen bu testi ona göre hareket edersin canım ben arada yaptırıyorum takip amaçlı. Bak esradiol ile ilgili yazıyo atim sana

Eklentiler

• A2A3A8B3-3A76-4B1E-B856-C76005661EE4.jpeg
    A2A3A8B3-3A76-4B1E-B856-C76005661EE4.jpeg
    53,3 KB · Görüntüleme: 68
Çok az bir fark var canım zaten hamile kalırsan doktor istiyor hemen bu testi ona göre hareket edersin canım ben arada yaptırıyorum takip amaçlı. Bak esradiol ile ilgili yazıyo atim sana
İyi oldu bunu okudugum rahatladım bir şey olsa doktorlar söyler heralde ama demi budama benim tsh tablom 😂😂🤦🏻‍♀️

Eklentiler

• Screenshot_2023-01-15-01-11-57-78_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    Screenshot_2023-01-15-01-11-57-78_cee269abbfc445f364526a3e93e23047.jpg
    29,3 KB · Görüntüleme: 55
Folik asitimde iyot var acaba ondan kaynaklı olabilir mi
Ya yorumları okudum da. Ne çok ayrıntıya dikkat ediyoruz değil mi kızlar? Sonra bakıyorum tek ilişkiyle bu tarz şeyleri zerre bilmeyen ve çat diye hamile kalan arkadaşlarım var çevremde. Vay anasını bee

X