Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sana yazılan daha iyi canim için rahat olsun. Kadın istediğini desin 🤭 inşallah ilk aşılamada tutar daha önce gebe kalmissin tekrar kalabilirsin senin şansın benden daha yüksek 🤩
Aslında yine dedi bana aşılamada şans çok az..bende sinirlendim dedimki ben doğal yolla hamile kaldım neden az olsunki..sonra hemen dedimki senin avantajın bu konuda evet daha şansın çok..ne edeyim hep böyle diyor bende duramadım😂Ay İn şa Allah ya evlilik yıl dönümü hediyemiz olsun🙌🏻

Diğer bebeği daha çok küçükmüş onunla ilgilenememekten korktu galiba. Beta 160 civarı bir şey çıkmış ama bir süre önce kanaması olmuş. Biri daha belli olmaz kimyasalda olabilir diyince İnşAllah kimyasaldır dedi. Hepimizin sinirler gerildi tabi
Biz yalvarıyoruz dua ediyoruz böyle şeyleri görünce benimde sinirim bozuluyor spiralle bide vallahi şok oluyorum ya

Evet duydum genelde letu diyorlar. Ben kullanmadım ama kullanani duydum. Daha önce yumurtan büyüyüp gebe kalmissan doktor o ilaçtan devam etmek istemiş olabilir
Anladım canım direk onunla başladı zaten ama işe yarayıncı yine onu vermiş demek ki. aslında normalde de benim yumurtam büyüyüp kendi çatlıyor ama gününü mü tutturamıyoruz nedense olmuyor

Siz kaç yıllık evlisiniz ve hiç gebelik olmadı mı? Benim doktorum da söylüyor tüp bebek diye ama ben oralı olmadığım için üstelemiyor
Şubatda 2 sene olucak..1 defa hamile kaldım ama kürtaj oldum..bana yaşımdan dolayı tüp bebek sanırım diyorlar..ama bazen burda okuyorum sanki her kese söylüyorlar🤦🏻‍♀️

Aslında yine dedi bana aşılamada şans çok az..bende sinirlendim dedimki ben doğal yolla hamile kaldım neden az olsunki..sonra hemen dedimki senin avantajın bu konuda evet daha şansın çok..ne edeyim hep böyle diyor bende duramadım😂Ay İn şa Allah ya evlilik yıl dönümü hediyemiz olsun🙌🏻
Ne olacağını Allah'tan başkası bilemez ben senden güzel haber alacam biliyorum. İnşallah canım emeklerin boşa çıkmasın🤲🏻

Anladım canım direk onunla başladı zaten ama işe yarayıncı yine onu vermiş demek ki. aslında normalde de benim yumurtam büyüyüp kendi çatlıyor ama gününü mü tutturamıyoruz nedense olmuyor
Doktorlar genelde bu yöntemi sıkıntısı olmayana da deniyor sanırım. Büyüyüp çatlıyorsa o dönemlerde kontrole gitmen daha iyi. Boşuna ilaçları kullanma

Ya canımsın aynen ben de buraya yazıyorum hemen bir şey olunca iyi ki sizler de varsınız 🥰 hangi marka test canım dünkü yazdığın mı onu bilmiyorum hiç laboquick varsa ondan al istersen
Evet dünkünün aynısı canım tamam ona bakıcam 🥰
Ya o değil de yeni evlenenlere sma testi yapılıyor ya işte biz aylardır o sonucu bekledik çıksın da artık bizde korunmayı bırakalım diye eşiminki belirsiz şüpheli çıkmıştı temmuzda ben test verdim işte yaklaşık 20 gün önce benimki temiz çıktı en çok bunun için şükrediyorum sağlıklı olalım da Rabbimden umut kesilmez

Evet dünkünün aynısı canım tamam ona bakıcam 🥰
Ya o değil de yeni evlenenlere sma testi yapılıyor ya işte biz aylardır o sonucu bekledik çıksın da artık bizde korunmayı bırakalım diye eşiminki belirsiz şüpheli çıkmıştı temmuzda ben test verdim işte yaklaşık 20 gün önce benimki temiz çıktı en çok bunun için şükrediyorum sağlıklı olalım da Rabbimden umut kesilmez
Sma neye gore suphelı cıkıyor canım? Akraba evlılıgı fln olmasa bıle yınede cıkıyormu?bızı bılgılendırırmısın bıraz bılgın varsa.bızler zamanında olmadıgı ıcın oyle testler

Şubatda 2 sene olucak..1 defa hamile kaldım ama kürtaj oldum..bana yaşımdan dolayı tüp bebek sanırım diyorlar..ama bazen burda okuyorum sanki her kese söylüyorlar🤦🏻‍♀️
Yaş kaç peki? Yani yaş sınırları ne merak ettim bana da diyorlar çünkü 😅 çok geçmiş olsun inşaallah hayırla gelsin bebeğiniz

Sma neye gore suphelı cıkıyor canım? Akraba evlılıgı fln olmasa bıle yınede cıkıyormu?bızı bılgılendırırmısın bıraz bılgın varsa.bızler zamanında olmadıgı ıcın oyle testler
Yok canım akraba evliliği olmasa da artık evlenmek isteyip sağlık raporu almaya gidince artık sma taşıyıcılık testi yaptırmak zorunlu hatta şuan yıllardır evli olup bebek düşünen çiftler de biz bebek düşünüyoruz öncesinde sma testi yaptırmak istiyoruz diyerek sağlıkocağında ücretsiz test verebilirsiniz; ancak uzun bir süreç çok ama çok geç çıkıyor sonuçlar ankara laboratuvarda toplanıyor biz yaklaşık 5 küsur ay bekledik eşimle beraber sayacak olursam 10 aylık evliyim evlendiğimden beri sonuç bekledik geçen ay çıktı
Gelelim sonuçlara öncelikle erkekten kan alınır neticesinde şüpheli ya da taşıyıcı çıkarsa eşinden alınır o eğer eşinin kan testi temiz çıkarsa normal yollarla gebelik oluşabilir ancak eşi de taşıyıcı ya da şüpheli çıkarsa o zaman genetik taramaya yönlendiriliyor.

(Erkek şüpheli kadın temiz çıkarsa normal yolla gebelik olabilir çünkü mucize gibi bebek temiz olan DNA yı alıyor 🤲🏻)

22. Gün yumurtlama oldu bu ay cok gecikti ben domuz gribi influenza oldum bu ay ona baglıyorum canım yumurtlama olmadıysa henüz adetin de ona göre gecikir işte ben de 29-30 günde oluyordum normalde ama geç yumurtlayınca bir hafta geç olmus olacağım 36 günde olacak bu ay
Bende 28 30 günde bir olurdum yumurtlama olursa adetim geçikecek o zaman bende düşükten sonra toparlanamadım daha galiba ya

X