Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım benim çevre baskısına kapatıyorum kendimi anlık üzülüyorum simirleniyorum ama öyle vay onu dedi vay böyle yaptı deyip uzatmıyorum ama 3 yıldır bir kez bile pozitif olmadı hiç bir tedavide sonuç vermedi ister istemez artık olmuyor ben eksik bir kadınım çocuğum olmuyor moduna geçtim. Biliyorum çok yanlış bir tabir ama işte sonuç bu
Sana sarılmak istiyorum çünkü değilsin eksik değilsin biz damızlık değiliz insanız kadınız bende kendimi kadın gibi hissetmiyordum ama yüzüme bir su çarptım takviyelere sıcak bakıyor musun bilmiyorum ama DR mfk takviyeleri bana çok iyi geldi isteksizliğimi bile bitirdi ne ovülasyon ne bir şey sık ilişki bu kadar kafamda da dedim ki olmazsa da olmasın bu yaşımda sevişemeyeceksem ne zaman sevişeceğim devam et kızım dedim 💃🏽

Maddi durumunuz uygunsa tüp bebek sürecine geçin isterseniz. İnşallah gerek kalmadan en kısa zamanda Rabbim nasip eder.
Çok şükür maddi durumumuz iyi ama işte marta kadar kayınvalidemler bizde sonra ramazan giriyor Allah nasip ederse ramazan sonrası diye düşünüyorum inşallah gerek kalmaz

Sana sarılmak istiyorum çünkü değilsin eksik değilsin biz damızlık değiliz insanız kadınız bende kendimi kadın gibi hissetmiyordum ama yüzüme bir su çarptım takviyelere sıcak bakıyor musun bilmiyorum ama DR mfk takviyeleri bana çok iyi geldi isteksizliğimi bile bitirdi ne ovülasyon ne bir şey sık ilişki bu kadar kafamda da dedim ki olmazsa da olmasın bu yaşımda sevişemeyeceksem ne zaman sevişeceğim devam et kızım dedim 💃🏽
Gel sarılalım ağlayacak bir omuza ihtiyacım var. Eşim nöbette evde olsaydı uyandırır kalk dertleşelim derdim.
Mfkyı biliyorum hatta yazdım ona temel eş paketini ve iki tane daha takviye önerdi. Bu ay alayım diyorum ama bilmiyorum fayda eder mi

Gel sarılalım ağlayacak bir omuza ihtiyacım var. Eşim nöbette evde olsaydı uyandırır kalk dertleşelim derdim.
Mfkyı biliyorum hatta yazdım ona temel eş paketini ve iki tane daha takviye önerdi. Bu ay alayım diyorum ama bilmiyorum fayda eder mi
Almalısın canım faydası var bence sirke de al sabahları bir tatlı kaşığı için eşinle beraber içeriği çok zengin takviyelerin ben hepsini almadım kendime göre aldım eşimde bende 1 er tane içtik günde hiç bir şey olmasa bile şunu söyleyim millet salgından yıkıldı burnumuz dahi akmadı

Ah canım gitmez olur muyum 2 yıldır bir ayağım hep hastanede neler yaşadım neler. Burası olmasa üstesinden gelemezdim. Hala daha içim daraldığında ilk buraya gelip kendimi deşarj ediyorum. Ben 1 yıl hiç korunmadım pko vardı zaten bekarlığımdan beri adet düzensizliği problemim vardı evlenince düzene girdi.
Sonra işte evliyken bi kez adet olmadım döngü 60 günü falan buldu doktora gittim hem bebek olmadı hemde kist falan mı var kontrol edeyim dedim. 3 ay duphaston kullan olmazsa başka tedavi yaparız dediler 3 ay kullandım olmadı. Sonra klomen çatlatma kullandım 3 ay olmadı doktorum dedi hsg çekelim tüpler tıkanıkmı. Çekildim çok şükür temiz. Sonra eşim dedi aşılama yapalım araştırdık bulduk bir doktor aşılama için gittik doktor bide letu ile deneyelim dedi 3 ay da letu ile denedik olmadı yine aşılama yaptık yine olmadı. Sonra başka doktorda ikinci aşılamayı yaptık onda da tutmadı. Ama iki aşılamamda da çık sorun yaşadı doktorlar 5 dklık işlem bende epey uzadı. Çok acılı kanamalı oldu. Rahim ağzında bir problem oluyordu geçiş zordu. İkinci aşılamamı yapan prof. Aşılamayı bırakıp histereskopi aletlerini hazırlamalarını söyledi arkadaşlarına rahim ağzına kamera sokacaktı kkibir şekilde kanül rahim ağzından geçti rahime aşılama yapıldı. Ama doktor tutmazsa gel histereskopi yapıcam ne engelliyor bir bakalım dedi. Yine tutmadı. Ama sanki tutuyor gibi oldu ya bi heveslendim 🤣 13. Gün lekelenme oldu hep 0.2 olan değer 3.6 çıktı.
Neyse histereskopi oldum rahim ağzında kistler var dedi 3 yıl normal olmadıysa bir gün daha zaman kaybetme tüp bebek yapalım sana dedi. Tayin dönemi olmasaydı hemen tüp bebek yaptıracaktım fakat tayinimiz oldu şehir değiştirdim. Memleketteki doktoruma gözüktüm oda hiç stres yapma tüp bebeklik bir durumun yok yaşın çok genç rahimin temiz o kistler herkesde olur eğer çok da dert edersen çok küçük bir işlemle yakarız o kistleri falan dedi beni biraz rahatlattı 3 ay tedavi falan görme kendiliğinden olur dedi ama üzerinden 5 ay geçti olmadı 🤫 geçen ay tekrar aşılama yaptıracağım Memlekete ki doktoruma kontrol oldum ilaç raporunu yazdı ilaçları alın gelin ben hazırlayayım dedi ama biz o gün ilaç bulamadık akşamına acillik oldum ağır antibiyotik verildi. Aşılama iptal oldu falan. Ay kız ağzım açılınca durmuyorum yazıyorum da yazıyorum
Neler yaşamışsın canım ya inşallah bu emeklerinin karşılığını en yakın zamanda alırsın. Kistleri yakalım diye doktoramı gitsen acaba taktar

Selamlar bende 26 oldum 1 buçuk yıldır evliyiz ilk 1 yıl istemedik korunduk 2 ay oluruna bıraktık arada 2 ay sorunlar oldu ayrı kaldık son 2 aydır tekrar tam anlamıyla deniyoruz aralık ayı olmadı ocaktanda beklentim düşük niyeyse 2 gün kaldı yumurtlamama takip yapıyorum testleri atarım inşAllah 🥰 İçmimarım bu arada
Umut hep var canım beklentini yüksek tut ilk çnce kendimiz inanalım ki başaralım 🥰😘

Selam kızlar bata 2-3 gün var aylardır deniyorum olmuyor ilk defa istediğim için mi görüyorum sanki hayalet çizgi var görebiliyor musunuz kaç kere bu aylara bende gebelik planlamalarına katıldım olmuyor diye bayadır yoktum yorumlarsanız sevinirim yumurta çatlama 10 gün oldu
79EE8CF4-A73A-4843-9354-2C2CCE49FDA1.jpg

Eklentiler

• 9E598CBC-4AA8-4194-8FF7-425224F24355.jpeg
    9E598CBC-4AA8-4194-8FF7-425224F24355.jpeg
    140,5 KB · Görüntüleme: 45
Çok haklısın ama dediğim gibi yapım o değil. Ortamı terk ediyorum zaten işte bu akşam görüntülü konuşuyorlar sürekli bebek konuşuluyor kalktım odama geçtim. Ya birde şey var kayınvalidemler normalde bizimle yaşamıyor kayınvalide 1 aydır burda kayınpederim de 3 gün önce geldi böyle odama çekilmek falan da ayıp oluyor saygısızlık gibi oluyor diye çekiniyorum.
Eşine söyle o ailesi ile konuşsun bu tarz konuşmaların önüne geçsinler. Sadece sen daha iyi ol diye uğraşıyorum. Onlara ayıp olmasın diye düşünüyorsun ama aslında önce sana ayıp olmamalı. Bu bencillik değil canım yanlış anlama. Biz ülkece kendimize değer vermeyi bilmiyoruz. Senin herkesten önemli olduğunu hatırla her zaman ☺️

Kızlar ben benim yumurtaların çatlamadığına karar verdim düşünüyorum yumurta var denildi ovulasyonda hiç ikisini eşit görmüyorum sadece pik yapmaya çalışan yumurta görüyorum hsg çekindim ama hiç kıpırtı yok zaten adetin 3. Günü gel dedi çatlatmak için sanırım ne diyim inşallah hayırlısı olur

Selam kızlar bata 2-3 gün var aylardır deniyorum olmuyor ilk defa istediğim için mi görüyorum sanki hayalet çizgi var görebiliyor musunuz kaç kere bu aylara bende gebelik planlamalarına katıldım olmuyor diye bayadır yoktum yorumlarsanız sevinirim yumurta çatlama 10 gün oldu
Eki Görüntüle 3189225
Bir gölgelik alttaki fotoğrafta var sanki ama çok çıkıyor bu şekilde. Yarın tekrar yapabilir misin bir şey söyleyebilmek için daha belirgin görmemiz gerekir. İnşAllah yarın daha belirgin halde görürüz hayırlısıyla 🤲🏻

Benim de fnd_50 fnd_50 ninde 10. Günü olacak canim.
Senin kaçıncı gün ?
Funda’nın 11.gün benim 10.gün olacak ayın 3ünde çatlama oldu benim ☺️ İlk sayfadaki grafikte 4ü olarak görünüyor ama bir gün önce olmuş.senle aynı günümüz demek ki. İnşAllah hayırla sağlıkla pozitif görürüz de benim sıfır belirti 😔

Bir gölgelik alttaki fotoğrafta var sanki ama çok çıkıyor bu şekilde. Yarın tekrar yapabilir misin bir şey söyleyebilmek için daha belirgin görmemiz gerekir. İnşAllah yarın daha belirgin halde görürüz hayırlısıyla 🤲🏻
Ayy canım benim çok teşekkür ederim amin inşallah yapınca atarım mutlaka bir günle koyuluk değişiyor mu peki varsa ☺️

Kızlar ben benim yumurtaların çatlamadığına karar verdim düşünüyorum yumurta var denildi ovulasyonda hiç ikisini eşit görmüyorum sadece pik yapmaya çalışan yumurta görüyorum hsg çekindim ama hiç kıpırtı yok zaten adetin 3. Günü gel dedi çatlatmak için sanırım ne diyim inşallah hayırlısı olur
Bir sonraki döngüyü doktor takibinde yaşayıp bak istersen çatlama oluyordur belki ama kısa zamanda olduğu için yakalayamayabilirsin

Kızlar yaşlar kaç ? Kaç yıldır evliyiz kaç aydır deniyoruz ? Merak ettim 😀
Ben 26 yaşındayım 3 yıldır evliyim 7-8 aydır deniyoruz ilk evlendiğim yıl bir gebelik geçirdim kürtaj olmak zorunda kaldım yarışmaya bursadan katılıyorum yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum 😀😀
37 yaşındayım.
10.5 yıldır evliyim
8-9 aydır deniyoruz :KK43:

Bir sonraki döngüyü doktor takibinde yaşayıp bak istersen çatlama oluyordur belki ama kısa zamanda olduğu için yakalayamayabilirsin
Bilmiyorum ki canım ya bakalım adetin 3. Günü gideyim zaten sadece benim çabamla nasıl olur bilmiyorum eşimde sözde istiyor ama benim kadar heyecanlı değil çünkü zaten bir çocugu var davul bile dengi dengine derlerdi dinlemek lazım mış

X