Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hemen hamile kalacağını bilsen söylemezsin ama nasip kısmet. Bencede uygun bir dille söylemek daha doğru. Kaybettik demezsin de daha sonra gelecekmiş şimdilik biraz daha büyümesi gerekiyormuş o yüzden geri gelince sana sürpriz yapacakmış fln demek aklıma geliyor da ne kadar doğru olur bilmiyorum. fnd_50 fnd_50 sen ne dersin söylemek mi doğru olur söylememek mi
Yaş grubu ney kaç yaşında ve olay tam olarak ne kısaca bahseder misin canım kaçırdım ben

Yaş grubu ney kaç yaşında ve olay tam olarak ne kısaca bahseder misin canım kaçırdım ben
Inşallah çok zorlu sınavlarım varmış benim sabir taşı olsam çatlardım heralde tamam çok şükür bi kızım var ama kızıma kardeşini kaybettiğini söyleyemedik şu an beni hamile sanıyor sürekli bi şeyler söylüyor içim yanıyor bugün silik yaptığım testi gördü anne 2 çizgi cıkmış sen hamilesin zaten niye yine test yaptın dedi okula giderken hep karnimi oper soyliyelim diyorum esime kiyamiyor soyletmiyor 🙁
Yaşını bilmiyorum. detayını Eslinam19 Eslinam19 anlatır mısın canım?

Hemde ne kadar zor ben söylemek ve rahatlamak istiyorum çünkü ustumde bi baskı varmış gibi hissediyorum sanki ona söylemedikçe hemen hamile kalmam gerekiyormus gibi hissediyorum 🙁
Psikolojik olarakta zorundalıl gibi hissediyorsun ama bunu çözümlemek gerekir burda evlatları olan arkadaşlar daha iyi önerilerde bulunurlar canım

Nasıl bakılıyor anlatır mısın ☺️ O değerler neye göre belirleniyor
Her hastanenin cihazları farklı farklı markalara aittir ve hepsinin çalışma tekniği farklıdır ama sonuç hepsinde aynı mantık hesaplanır sarı kapaklı kuru tüpe alınan kan santrifüj de yüksek devirde çevrilir ve kanın şekilli elemanları dibe çöker üstte kalan sarı renkli sıvıya serum deriz bu serumdan hormon ve biyokimya testleri çalışılabilir her testin kit dediğimiz reaktifleri vardır (bizim işimiz bu kitlere her gün kontrol ve gerektiğinde kalibrasyon vermek ki cihazın okumaları doğru yapabilmesi için referans grafiklerini oluşturması için başlıca gerekli işlemler) santrifüj edilen kanlar cihaza yüklenir ve cihaz sample probe ve reagent probe ları aracılığıyla serumu minik küvetlere pipetler ve orda çeşitli etkileşime giren serum ve reagent oranı ayarlanır cihaz tarafından belirli Bi süre geçtikten sonra kandaki hcg düzeyi okunur ve otomasyon sistemine aktarılır kabataslak bu şekilde açıklamış olayım 🤭🤭

X