Gebeliğe Hazırlık 2023 Ocak Gebelik Planlayanlar 🦋🌹

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim senin adet olmusun gibi yerlesme kanaman nasil olmuştu biraz detaylı anlatirmisin ilk nasıl geldi ne renkli kaçıncı gunundeydin
Ben o zaman korunuyordum üstelik ama nasıl oldu hiç anlamadım adet tarihlerime falan hiç dikkat etmiyordum. Normal adet oldum sandım baya kırmızı ve ara ara pıhtılı geldi normal adet sürem yoğunluğuda günüde sürdü. Aradan 1 hafta geçti midem bulanmaya başladı kusmaya başladım 2. Hafta eşim eve gelirken test almış bi yapsana dedi yaptım ve şok oldum kıp kırmızı iki çizgi. Ertesi gün hemen doktora gittik ve 6 hafta 6 günlüktü. Ama malesef sivilceler için tedavi görüyordum kullandığım ilaçlar ağırdı kürtaj olamk zorunda kaldım

Düzenli adetimde 28 veya 30 en geç 32 günde olurdu canım bilmiyorumki hani benim hep düzenli olduğumda mantık bi ay erken olduysam diğer ay 2 gün falan geç olurdum geç olduysam erken olurdum ve aşırı sancim olurdu şu an sıfır sanci
Biraz bekle bakalım devamı gelecekmi canım

Inşallah çok zorlu sınavlarım varmış benim sabir taşı olsam çatlardım heralde tamam çok şükür bi kızım var ama kızıma kardeşini kaybettiğini söyleyemedik şu an beni hamile sanıyor sürekli bi şeyler söylüyor içim yanıyor bugün silik yaptığım testi gördü anne 2 çizgi cıkmış sen hamilesin zaten niye yine test yaptın dedi okula giderken hep karnimi oper soyliyelim diyorum esime kiyamiyor soyletmiyor 🙁
Yaa Allah yardımcın olsun minnoşa söylemek gerçekten zor😞

Ben o zaman korunuyordum üstelik ama nasıl oldu hiç anlamadım adet tarihlerime falan hiç dikkat etmiyordum. Normal adet oldum sandım baya kırmızı ve ara ara pıhtılı geldi normal adet sürem yoğunluğuda günüde sürdü. Aradan 1 hafta geçti midem bulanmaya başladı kusmaya başladım 2. Hafta eşim eve gelirken test almış bi yapsana dedi yaptım ve şok oldum kıp kırmızı iki çizgi. Ertesi gün hemen doktora gittik ve 6 hafta 6 günlüktü. Ama malesef sivilceler için tedavi görüyordum kullandığım ilaçlar ağırdı kürtaj olamk zorunda kaldım
Olucak olduktan sonra oluyor korunsanda korunmasanda birde adet olur gibi olmuş kanaman insan yerleşmede diyemez buna ama işte.. hayırlısı olsun

Inşallah çok zorlu sınavlarım varmış benim sabir taşı olsam çatlardım heralde tamam çok şükür bi kızım var ama kızıma kardeşini kaybettiğini söyleyemedik şu an beni hamile sanıyor sürekli bi şeyler söylüyor içim yanıyor bugün silik yaptığım testi gördü anne 2 çizgi cıkmış sen hamilesin zaten niye yine test yaptın dedi okula giderken hep karnimi oper soyliyelim diyorum esime kiyamiyor soyletmiyor 🙁
Bence bir pedagoga danışın canım en doğru yolu o gösterir size. Kıyamadığınız için onu kötü yönde etkileyecek bir gelişme olmasın.

Sınavımızın olmaması sıkıntı olurdu çok şükür Allah bizden ümidini kesmiyor 💜

Anladim canım inşallah benimde yerleşme kanamasıdir ama hiç sanmıyorum iyi şeyler benim başıma gelmez 🙁 geldigindede kaybederim çok şükür ki kızım var ama ne bilim şu an berbat bi haldeyim kafam allak bullak ve migdem bulanıyor sanırım stresten

Anladim canım inşallah benimde yerleşme kanamasıdir ama hiç sanmıyorum iyi şeyler benim başıma gelmez 🙁 geldigindede kaybederim çok şükür ki kızım var ama ne bilim şu an berbat bi haldeyim kafam allak bullak ve migdem bulanıyor sanırım stresten
Canım stres yapma allah evladına sağlıklı uzun ömürler versin inşallah. Kötü düşünme ne zaman kötü düşünsem hep başıma gelir. Olumlu düşün iyiyi çağıralım hep hayatımıza bak bir evladın olmuş ikincide olacaktır inşallah biz elimizden geleni yapalım gerisi allahtan

Bence bir pedagoga danışın canım en doğru yolu o gösterir size. Kıyamadığınız için onu kötü yönde etkileyecek bir gelişme olmasın.

Sınavımızın olmaması sıkıntı olurdu çok şükür Allah bizden ümidini kesmiyor 💜
Canım öğretmenine rehber öğretmenine falan danıştık söyleyin uygun bi dille falan dediler kadın doğum doktoruda söylemeyin çocuklarda zaman kavramı olmaz tekrar yine hamile kalırsınız anlamaz dedi ama süreç uzarsa nasıl anlamasın kandırıyormuş gibi hissediyorum ona yasattigimdan ziyade kendime de eziyet bence bu şekilde söylememek

çok kötü düşünce yapısı canım bu, evrene kötü mesajlar gönderme, deki iyi şeyler benim başıma geliyor, çünki ben bunu hakk ediyorum. Kendi karmanı yaratıyorsun bu şekilde..

Canım öğretmenine rehber öğretmenine falan danıştık söyleyin uygun bi dille falan dediler kadın doğum doktoruda söylemeyin çocuklarda zaman kavramı olmaz tekrar yine hamile kalırsınız anlamaz dedi ama süreç uzarsa nasıl anlamasın kandırıyormuş gibi hissediyorum ona yasattigimdan ziyade kendime de eziyet bence bu şekilde söylememek
Hemen hamile kalacağını bilsen söylemezsin ama nasip kısmet. Bencede uygun bir dille söylemek daha doğru. Kaybettik demezsin de daha sonra gelecekmiş şimdilik biraz daha büyümesi gerekiyormuş o yüzden geri gelince sana sürpriz yapacakmış fln demek aklıma geliyor da ne kadar doğru olur bilmiyorum. fnd_50 fnd_50 sen ne dersin söylemek mi doğru olur söylememek mi

X