2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bence üşütmüş gibi ateş de yavaş yavaş kendini göstermeye başladı 37,5 bandında şuan eşim okuldan gelinceye kadar idare edip en azından sağlık ocağına bir göstereceğim

Kizlar uyku tulumu kullanim zamanlarim geldi benim. Serin oluyor artik aksamlari ve bizim kiz yine ayni uzerine bir sey ortemiyorum. Gecen kisi carter’stan aldigim iki bebek uyku tulumuyla tamama erdirmistim. Tabi o tulumlar artik asla olmuyor. Oneriniz var mi uyku tulumu kullananlardan tavsiye almak isterim. Bir de hu uyku tulumlarina ne oldu da fiyatlari bu kadar artti yahu? Bi marka var ilk kez duyuyorum bisiy bisiy australia (reklam olmasin diye yazmadim ama yukarda cartersi yazdim o da ayri mevzu ) 1.500 tlden basliyor saka gibi. Lcw’de elyafli uyku tulumlari bile 500 tlden basliyor ki elyafi onermiyorlar. Bu mevzu beni geriyor dostlar. Alicam pamuklu pazen bi kumas en son kendim dikicem ama becerim ve de bilgim yok :)

Bence üşütmüş gibi ateş de yavaş yavaş kendini göstermeye başladı 37,5 bandında şuan eşim okuldan gelinceye kadar idare edip en azından sağlık ocağına bir göstereceğim
Canim burun akintisinin disle ilgili oldugunu dusunmuyorum. Ancak dis cikarma stresi bebis bunyeleri hastaliklara daha acik hale getirdiginden, dolayli bi baglantisi olabilir. Yani daha cabuk hasta olabiliyorlar. Bence de atesini takip et ve doktora bir gotur yavruyu ki tikanmasin iyice. Gecmis olsun

Eşim işten gelsin gideceğiz, çok şaşırdım koca yaz çok daha yüksek derecelerde klima altında uyuduk sonra evimiz güzel esiyor diye bıraktık ama yine sıcaklar gelince 3 saat mi ne anca açtım o da 26 dereceye yani ama böyle oldu belki de gerçekten diş yüzünden daha zayıf kaldı, ateş 38 i geçmiyor ama 37 altına da düşmüyor bakalım
Çok teşekkür ederim

Gecmis olsun

Kızlar bebekleriniz Tay Tay duruyor mu
8 ay bir haftalik benimki. Kendisi surunerek emeklemeyi tercih ediyor komando gibi, yorulunca da donerek gidiyo ulasmak istedigi yere. tam sinav pozisyonu alip emeklemek yok yani daha :) ama kendisini yuruyo zannediyor sanirim, oturmak istemiyor asla cunku. Ben tutup yurutuyorum. Desteksiz tek basina ayakta durmak yok yani henuz.

Uyku tulumu büyük oğlumda 3--4 aylıkken almıştım Chiccoydu torba tulum onu vermişim, sonra o zamanmar c&a vardı o zamam sanirim 1.5 yaşındaydı torba aldik ince güzel ama büyük neden oyle aldik bilmiyoruz kocaman ve torba sanırım icinde rahat etsin diye bu kadsr büyük aldik.cocuk tabi giymedi torbayi 1 yasindan sonra şimdi bizde uyku tulumu arayışına girince döktük evdeki uyku tulumlarini o kocaman tulumu giydirdik alana kadar aslinda olduda altindan kesilse daha iyi çocuk sevmiyor ama torbayi anca bu sene giyebilir. Eğer 1500 tl vereceksiniz woolnat uyku tulumuna bakin, büyük ogluma 4 yaşında ñalmstim 2, sene giydi. Cok iyi cift kat ve tek tak var bizdeki cift katti penye gibi duruyor ama yün ama gerek yok simdi o kadarina çünkü 3-4yasinda onu büyük alınca uzun süre giyiliyor. Bizin evde dolu var bütün giysileri vermiştim ama uyku tulumlari duruyor yaln elyadta var onda cocuk mahvoluyor evde uygun dereceyse gerek yok. Ben amazonda bir tane bulmuştum ince 1tog yurt dışından geliyormuş 600kusur olunca almadim. Şimdi evdeliyle idare ediyorum.kisin duruma gore ayaklı alırım.cigit e sormuştum gelecek demislerdi penye dört kat şeklinde oluyormus

Kızlar 8 ay 15 gün olmuş bebelerinizin boyları kaç cm kiloları ile? Benim kız iki ayda 500 Gr almış
Benim kızımda 8 ay 9 günlük boyu 68 cm kilosuda 7800.. biraz zayıf ama inanılmaz hareketli..sürekli emekliyor koltuk yanlarında geziyor bir dakka durduğu yok

Ateş 38.5 olursa calpol dolven dönüşümlü veriyorum. 2 gün düşmez ise dr a götürüyor başka çare arıyorum. Ben de dişten sandım gitmedim enfeksiyon çıkmıştı. İnşallah yükselmez. Geçmiş olsun
İki ayak üzerinde desteksiz durmak
Ayakta göbeğini koltuğa yaslayıp iki eliyle oyun oynuyor. Bazen de ayakta belini yaslıyor eller havada kalıyor. Ama tamamen kendi basına desteksiz kalmıyor. 8 ay 24 günlük
Kızlar 8 ay 15 gün olmuş bebelerinizin boyları kaç cm kiloları ile? Benim kız iki ayda 500 Gr almış
8 ay 24 gün. 73 cm 9.5 kg . Kızım geçen ay 300 gr aldı. Bu ay antibiyotikten dolayı ishal, kilo alımı geçtim düşmesin buna da şükür.

Çok pahalı yahu. Hava serinlerse giydiririm diye e bebekten 18 aylık şu tulumu almıştım 180 tl Hafif bol ama kol ayak bilek lastikleri tam oluyor. Makine de biraz çekiyor. Burası hala sıcak giydiremedim. Kış a da Allah büyük. Nasıl olsa pahalı, o kadar para vereceksek de stresi şimdi çekmeyelim

Eklentiler

• Screenshot_20230927_233538.jpg
    58,8 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20230927_233524.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 38
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…