2023 MAYIS/HAZİRAN AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🌸🌸

Ya kafam karıştı ama burdaki biri bende de böyle bana doktor corasprin verdi gebelik öncesi dedi gebe kalınca da iğneye başlicam yazmış
O arkadaş çok doğru demiş canım iyiki testi yaptırmışsın ben başta paiye bakmadım senin pai direk homozigot 4g/4g sana o yüzden bencede öncesinde coraspirin başlamalı benim pai 4g/5g hetero çıkmıştı bide mthrler homozigottu ben sadece iğne kullanıyorum. Mthrler önemsiz çünkü ama pai çok önemli

O arkadaş çok doğru demiş canım iyiki testi yaptırmışsın ben başta paiye bakmadım senin pai direk homozigot 4g/4g sana o yüzden bencede öncesinde coraspirin başlamalı benim pai 4g/5g hetero çıkmıştı bide mthrler homozigottu ben sadece iğne kullanıyorum. Mthrler önemsiz çünkü ama pai çok önemli
Doktorum da demez mi gerekli görmüyoruz🤦🏼‍♀️

Fakültede mi yapılıyor canım
Ben üniversite hastanesinde yaptırdım canım
İyi yapmışın canım hiç riske girmeye gerek yok. Bende kayıp gebeliğin sonunda olduğu için pıhtılaşmadan kaynaklı değildir diye düşünüyorum ama sebebi de belli olmadığı için her ihtimal olabilir.önlem almam lazım
Bencede onla alakası hiç yoktur canım benim pıhtılaşmadan kaynaklı kalbi durdu bebeğimin 7-8 hafta arasıydı pıhtılaşma daha ciddi boyutlarda oldumu kimyasal oluyor mesela süreç hiç ilerlemiyor bile. Ama sen için rahat olsun diye yine yaptır canım

Bencede onla alakası hiç yoktur canım benim pıhtılaşmadan kaynaklı kalbi durdu bebeğimin 7-8 hafta arasıydı pıhtılaşma daha ciddi boyutlarda oldumu kimyasal oluyor mesela süreç hiç ilerlemiyor bile. Ama sen için rahat olsun diye yine yaptır canım
Bu durum gebe değilken sorun oluyor mu peki canısı? Annem baya telaşlandı da 😄 hasta olduğumu düşünüyor

Doktorum da demez mi gerekli görmüyoruz🤦🏼‍♀️
Canım sende pai homozigot o doktor gerek yok derse direk başka doktora git bak ben 3 tane profla görüştüm hepsi öğrendiğin anda direk iğne başlıcaksın dedi ama 1 tane dengesiz gerek yok demişti ben onu dikkate alıp peşine düşmeseydim allah korusun sonucu düşünmek istemiyorum. Mesela burda Mervenur277 Mervenur277 da testini bana atmıştı doktoru iğneye gerek yok demiş ama bence vardı içim rahat etmedi benim uyarmadan başka doktora mutlaka danışmasını istedim başka doktorlarada sormuş onlarda direk iğne demiş sende tek doktorla kalma lütfen

Bu durum gebe değilken sorun oluyor mu peki canısı? Annem baya telaşlandı da 😄 hasta olduğumu düşünüyor
Canım normal insanlara göre tabiki pıhtı atma riskimiz daha fazla ama şimdilik genciz yaşlanıncada belki en fazla günlük rutinimizde coraspirin sürekli olur başkada bir sorun yok 😂

Canım sende pai homozigot o doktor gerek yok derse direk başka doktora git bak ben 3 tane profla görüştüm hepsi öğrendiğin anda direk iğne başlıcaksın dedi ama 1 tane dengesiz gerek yok demişti ben onu dikkate alıp peşine düşmeseydim allah korusun sonucu düşünmek istemiyorum. Mesela burda Mervenur277 Mervenur277 da testini bana atmıştı doktoru iğneye gerek yok demiş ama bence vardı içim rahat etmedi benim uyarmadan başka doktora mutlaka danışmasını istedim başka doktorlarada sormuş onlarda direk iğne demiş sende tek doktorla kalma lütfen
Ay evet ya o konuda hala teşekkür ediyorum sana kuzum sen dedikten sonra bir sıkıntı başladı içim içimi yiyor ama 😂 kardeşim de o hafta doktoruna gidicekti valla dedim ben sana sonucumu vereyim göster doktoruna iyi ki de o sıkıntıyı soktun içime yoksa gidicekti öyle iyi ki varsın bebişim 😘

Bnada çok övdüler 😄😄😄
Dedim hadi ordan, bn kadınlar klübü müdavimiyim 😅 siz satıcısınız nerden bılıceksınız😄ecza deponuzu değiştirin dedim 🙈
İyi demişsin canım ben bişey diyemedim rollde sorun yaşamadım kimyasal da ne kullandım hatırlamıyorum oda küçük değeri göstermişti

Canım generik bölümüne randevu alıyorsun gebelik kaybın olduğunu bu yüzden pıhtılaşma testi yaptırmak istediğini söylüyorsun yapıyolar ama tek gebelik kaybını dikkate almıyolar ben yalan söyleyip 2 kaybım var demiştim bakmışlardı iyikide öyle yapmışım ipne kullanıyorum şuanda benimde kullanmam şartmış
İyiki ben sana o zaman dedim git o yalanı söyle😂😂😂

Kızlar bu testten anlayan biri var mı? Trombofili vermiştim de
Aaa şimdi arkadaş etiketleyince baktım canım heterozigot olunca doktorlar pek sıkıntı yok diyor ama homozigotlara mutlaka sonrasında iğne veriyorlar seviyesine göre de öncesinde coraspin benim mesela iki homozigotum vardı doktorum öncesinde coraspin sonra da iğne dedi pai imde homozigottu benim

İyi yapmışın canım hiç riske girmeye gerek yok. Bende kayıp gebeliğin sonunda olduğu için pıhtılaşmadan kaynaklı değildir diye düşünüyorum ama sebebi de belli olmadığı için her ihtimal olabilir.önlem almam lazım
Kuzum bende genetik temiz çıktı ama kalbide durdu kimyasalda yaşadım..hatda tüp bebekte iki kan sulandırıcı kullanıyordum peçeteye kan geldi..hemşire hemen çıkartdı ilacları ve kan durdu bende.Ama yinede yaptıra bilirsin

Ay evet ya o konuda hala teşekkür ediyorum sana kuzum sen dedikten sonra bir sıkıntı başladı içim içimi yiyor ama 😂 kardeşim de o hafta doktoruna gidicekti valla dedim ben sana sonucumu vereyim göster doktoruna iyi ki de o sıkıntıyı soktun içime yoksa gidicekti öyle iyi ki varsın bebişim 😘
Bende sürekli Niqu Niqu ya dua ediyorum sen gibi ya Allah ondan bin kere razı olsun bana yolunu anlattı devlette bu testi vermenin onun sayesinde koştum gittim yaptım.😍😍😍❤️ Yoksa ben daha özelde yapsam mı ne kadara yaparlar diye düşünüyordum hala

Benimkinde ayni yerde görünüyorlar sanki🤔 bu koyuluk 120yle daha 40 fırın ekmek yemem lazim🤣🤣
Canım benim burda üstünde 23 yazanda kan vermiştim 41 çıkmıştı

Eklentiler

• IMG_20230517_161533.jpg
    IMG_20230517_161533.jpg
    67,2 KB · Görüntüleme: 71
Canım generik bölümüne randevu alıyorsun gebelik kaybın olduğunu bu yüzden pıhtılaşma testi yaptırmak istediğini söylüyorsun yapıyolar ama tek gebelik kaybını dikkate almıyolar ben yalan söyleyip 2 kaybım var demiştim bakmışlardı iyikide öyle yapmışım ipne kullanıyorum şuanda benimde kullanmam şartmış
Kadın doğumcu yönlendiriyormu bu konu hakkında benimde 3 kimyasalım var randevumu almam gerek doğrudan

Banada başka bir kız özelden anlatmıştı..işte her kes bir birine yardım ediyor bildiklerini..yoksa bende bilmiyordum☺️
Ayyy valla canım ya 😍😍 ben korkuyordum yalanımı anlarlar diye ama sen cesaret verdin hemen gittim. Sonra dedim doktor ne bilsin ben kaç tane düşük yapmışım

Kuzum sonda olsa başta ihtimal oluyor benim amcamın eşi mesela 8 aylık erken doğum yapmak zorunda kaldı bebek 1 hafta sonra vefat etti hastaneye gittiler özel kliniğe o doktor pıhtılaşma testi istemiş bunda da pıhtılaşma çıkmış doktor demiş senin bebeğinin 8 ay karnında yaşayabilmesi bir mucize

Kadın doğumcu yönlendiriyormu bu konu hakkında benimde 3 kimyasalım var randevumu almam gerek doğrudan
Canım bazen yönlendiriyor ama ben direk kendim randevu alıp gittim kendi kadın doğumcum özeldeydi o burada parayla yapabiliriz demişti ben işte üniversite hastanesine randevu alıp durumu anlattım testi öyle yaptılar

Tamam canım yaptırayım bende ☺️

X