💛💜🧡 2023 Mart Ayı Gebelik Planlayanlar 💛💜🧡

Yok canım cumartesi saat 14.00 civarında verdim. Dünde sabah 10.30 gibi verdim. Beni korkuttu doktor keseyi göremedi henüz. Dış gebelik olabilir filan dedi. Zaten değerime göre kese gözükmez diye biliyorum
Canım değerin düşük bu değerle kese gözükmez ki en az 1200 olması lazım ki kese gözüksün . Belki geç döllenmedir o yüzden değerin öyledir doktorun bu ihtimalin üzerinde durmaması da bu değerle kese görmeye çalışması tuhaf geldi bana. Değer kese oluşturacak kadar , kese için yeterli yüksekliğe ulaştıktan sonra keseden bahsedilir . Zaten öncesinde de 2 3 kez kan değeri takip edilir artışına bakılır 2 kat arttıktan sonra da 1200 ve üstü olup olmadığına bakılır keseye bakabilmek için . Sen sıkma canını değerin 2 kat artmış güzel gidiyor bekle ve istersen başka doktora gözük. Herşey yolunda bence her doktora da güven olmuyor malesef takılıp üzme kendini Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Canım ben devlet Hastanesi'ne gittim dün ordak o doktor beni bu şekilde strese soktu. Kendi kendine konuştu. Bugün 3 kşlşye dış gebelik teşhisi koydum diyor bana. Benim değerim düzenli bir şekilde artıyor zaten. Ben de özele gitmiştim cumartesi günü lekelenme olunca gittim oradaki doktor muhtemelen geç döllenme dedi. Son adet tarihinle değerin uyumlu değil dedi. Haftaya tekrar gel tekrar muayene edelim dedi. Bu hafta sonu değerim 1500 ü geçer inşallah o zamanda vajinal ultrasonla kese gözükür diye düşünüyorum ama doktor vajinal ultrasonla bakar mı onu da bilemiyorum. Ama özeldeki doktoruma dün mesaj attım. Devletteki doktorun söylediklerini söyledim. Gereksiz bir bilgi umursamayın dedi bana. Dış gebelikte ya da kimyasalda artışın düzensiz olduğunu düşünüyorum ben yani öyle biliyorum. Amin inşallah canım Allah'ım herkese nasip etsin

Anlattığın kadar yoğun ve uzun süreli gelmedi açıkcası kırmızıydı ama su şeklinde değildi uzun sürmeden kahverengiye döndü

Perlitik canım selam gynoseed jel aldım sen kullandın sanırım nasıl yapıyoruz biraz bilgi verir misin kargom bu gün geldi ovülasyonu cuma -cumartesi arası gösteriyor

Canım inşallah hayırlısıyla ise yarar iliskiden hemen önce afedersin uç kısmı vajinana iyice yerlestirince az az sıkıyorsun. Hepsini sıktiktan sonra cikarmadan eşime de sıktırmıştım sonra gerisi malum

7 gün gecikmeli de olsa regl oldum zaten bu ay ilk defa denemistim ama artık ovü testi yok yumurtlama, iliskiden sonra kalkmama bilmem ne hicbir sey ile ugrasamayacagım, cünkü fark ettim ki bu konu beynimi ele geciriyor, artık saldım ne zaman olursa olur olmazsa da herkes cocuk sahibi olacak diye bisii yok, Allah hepinizin yardımcısı olsun bebisi olmayanlara bebis, hamile olanların da saglıklı sıhhatli kucagına almasını nasip etsimm

Hicbir sey ile ugrasmayacagım deyip bugün hastaneye geldim hormon testi istedim daha bi sene olmamıs git dene öyle gel dedi doktor, neyse biraz konustum ikna ettim kontrole, rahminde gayet iyi durumda dedi, sonra yumurtalıklara baktı pco olabilir gibi duruyor dedi, kan verdim, 3 gibi sonucları gösterecegim, biraz da pco nediri arastırıp dertleneyim bi ondanım eksikti cünkü

Pco olupta doğal gebelik yaşayan bir çok hasta var dert etme Biz en ufak problemde çocuğum olmayacak mı kafasına girdiğimiz için önden söyleyim dedim

Bir gün önce saldım diyip sabah doktora gitmen de ne biliyim kendimi gördüm sende

Pco olupta doğal gebelik yaşayan bir çok hasta var dert etme Biz en ufak problemde çocuğum olmayacak mı kafasına girdiğimiz için önden söyleyim dedim

Allah razı olsun Aslında benim merak ettigim şu; bi sene önce gebelik planlamadan muayene olmak için gitmiştim rutin kontrol olarak, alttan muayene de oldum hormonlara da baktırdım her sey normal bi sıkıntın yok demislerdi, pco bi anda mı ortaya cıkan bir sey acaba, sonucları göstermeye gidince bunu da soracagım

Bir gün önce saldım diyip sabah doktora gitmen de ne biliyim kendimi gördüm sende

Ya ben gercekten nasıl bi kafada oldugumu bilmiyorum cok takıp düsünmüyormusum gibi hissediyorum ama kendimi durduramıyorum da ve bu güncelleme bende 2 aydır var bilincaltım benden bagımsız mı calısıyor anlamadım

Bende öyle düşünmicem diyip bir sürü şey düşünüp yapıyorm

Ve ben sanırımmmmm hamileyimmm sadece anlamadığım ilk iki testim net belliydi iki çizgi ertesi iki gün sonra farklı marka gebelik testi yaptı yaptım silikti ama belliydi gözle görülür şekilde ol

Eklentiler

• Screenshot_2023-04-05-13-46-52-776.jpg
    28,8 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20230331_151733.jpg
    112,1 KB · Görüntüleme: 71
(Mesaj tam gelmemiş devam ediyorum) şeklinde oldu güneşte çizgi rengi açılmış ama gözle görülür yani cizgi acaba neden böyle oldu kii??

Doktorun yanından cıktım, hormonlarında bisi yok bi kac ay daha normal yolla dene sonra istersen infertiliteden randevu alır detaylı arastırmaya girersin dedi, folik asit baslayacagım biraz da dua sonrası Allah kerim

Her şey normal görünüyor maşaAllah Bence kafandan atıp rahatlaman lazım o zaman olacaktır Zaten rahmine de baktı hiç bir sıkıntın yok.
Pco sonradan çıkar mı bilmiyorum ama doktorunki sadece bir tahmin olabilir kesin konuşmamış belkide yok

Ve ben sanırımmmmm hamileyimmm sadece anlamadığım ilk iki testim net belliydi iki çizgi ertesi iki gün sonra farklı marka gebelik testi yaptı yaptım silikti ama belliydi gözle görülür şekilde ol
Farklı markalarda rengi daha farklı tonda olabilir kan testi yaptır bence epey koyu çıkmış çizgiler Sağlıkla kucağına alırsın İnşAllah hayırlı olsun

Farklı markalarda rengi daha farklı tonda olabilir kan testi yaptır bence epey koyu çıkmış çizgiler Sağlıkla kucağına alırsın İnşAllah hayırlı olsun
Hadi inşallah canım bugün yaptırdım kan testi yarın çıkıcak. Adette olmadım bugün 10. Günüm. İki gün önce çok az lekelenme gördüm o kadar.

Koyu olan test hangisi açıl olan test hangisi canım bir de bat ne zamandı

Çok üzüldüm canım malesef 2 kart artarak ilerlemesi gerekirdi . Sağlıklı gebelik değil demek ki daha önce düşük yapmış biri olarak seni çok iyi anlıyorum ama rabbim öyle güzel yaratmış ki gebelikte bir sıkıntı var mı diye rahim her hafta tarama yaparmış varsa anneye zarar vermeden vücuttan atmaya çalışırmış . Sen sağlıklı ol bebek yine gelir Allah'ın izniyle Allah yardımcın olsun çok üzüldüm canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…