2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Akşama domates çorbası yapacağım.
Eşim dün beşamel soslu kabak graten yapmış ama dün yendiği için fazla kalmadı.
Yanına etli bir şeyler yaparım ama kendimi biraz yorgun hissediyorum.
Siz neler yapacaksınız bana da fikir olsun

Ben bugün kahvaltıda küçük bir kaşarlı tost yanına haşlanmış yumurta domates salatalık yedim ve şu an arkadaşıma gidiyorum. Akşama kadar ordayım. Umarım kek börek yapmıyordur

Beşamel sos yiyebiliyor muyuz yaa ben onu da zeytinyağı ve mısır unuyla yapıyorum bu arada, kalori açısından çok fark etmiyordur gerçi tabii.

Paça çorbası yaptım öğlen için. Akşama dana nuar aldım, güzel bir rosto yapacağım kitaptan tarife göre. Yanına mantarlı risotto (oğlan okulda beyaz pilav yemediyse) veya greçka. Brüksel lahanası ya buharda olacak ya da dana nuarın tepsisine girecek. Paçayı oğlan içmez, suyundan balkabağı çorbası yapabilirim (kulağa korkunç gelebilir, farkındayım). Tatlı patates veya normal patates de atabilirim fırına. Karnıbahar graten de olabilir belki. Bir de Mor lahana salatası.

Kararsızlıklar aynı
Hayır beşamel sos serbest diyemeyeceğim ama eşim yapmış sonuçta yememek ayıp olurdu biraz
Bir de ben dışardayken yapmış eve geldiğimde keyifli keyifli yaptıklarını anlatıyordu.
Pera yapmış onu yıkamak durumunda kalmış o sıra beşamel sosun dibi tutmuş falan.
E bu hikayeye zaten ne olsa yenirdi

Ya böyle güzel güzel bunu yaptım şunu yapıcam anlatıyorsunuz ya hayran hayran okuyorum. Ben en basiti bi pilav yaparken yakacak oluyorum Kuzey'in ilgi istemesinden dolayı Uyku desen gündüz uykuları hep kıpır kıpır arada sallamazsam uyanıyor hemen.Güzel güzel yemek yapmayı nasıl başarıyorsunuz sırrını bana da söyleyin

Phaedra ya soralım tüm güzel tarifler onda. Ben öğleyin yemek hazırlamak zor geldiği için yulaf yiyorum sadece

Phaedra ya soralım tüm güzel tarifler onda. Ben öğleyin yemek hazırlamak zor geldiği için yulaf yiyorum sadece

Yok estafurullah, güzel yemek yaptığımı iddia edemem ama ben çok acıkıyorum soya. Keşke bir kase yulafla dolabilsem veya nefsimi körleyebilsem. Bak mesela bugün hakkım olan çikolatayı yedim ama daha da yemek istiyorum, yememem için hurma, ceviz, közlenmiş patlıcan vs bir sürü şey tıkındım, reçel bile yedim bir iki kaşık tatlı ihtiyacım gitsin diye. Ama yok, o çikolatadan bir ısırık daha almazsam körelmeyecek nefsim. Yemek de öyle, aklıma düşen şeyi (veya muadilini) yemezsem doymuyorum. E yemek yapanım olmayınca da mecburen giriyorum mutfağa.

Birinci kural, yemek yaparken alarm kurmak bizim fırının alarmı var ama yoksa telefon alarmı da olur.

Ben prensip olarak bebek uyurken ev işi yapmaya karşıyım çünkü o benim zamanım, kendi işlerimi hallederim ama çok acıktığım için yemek yapıyorum bazen o uyurken. Ama uyumuyorsa veya gün içinde fırsat yoksa sabah eşim evdeyken akşam için yapılacak şeyleri hazırlıyorum (çorba için soğan doğrama, sebze yıkama kesme vs.) akşam da vakit yoksa fırında dilim patates üstüne köfte veya balık, kemikli himdi but (1.5, 2 saat), tavada antrikot veya pirzola tarzı etler, yine sebzeleri sabahtan kesildiyse kuşbaşı etli türlü, mantarlı ve sebzeli hindi sote vs. kolay yapılıyor aslında. Bütün patatesi folyoya sarıp bir buçuk saat fırında pişirip kumpir bile yapılabilinir mesela aslında.

Bir de sevmediğim şeyleri graten yapıyorum ben. Ama sebzeyi haşlama kısmı sabah halledilse iyi olur. Karnıbahar, pırasa (kıymalı da olur) vs. Beşamel sos akşam bebek babasıylayken de yapılır, sonra hop fırın. 30 dk ya hazır. (Beşamel sos yapılırken de sebzeler pişirilebilinir tabii)

Evdeyse ve vakti varsa eşime de yaptırıyorum tabii ama bizim model eski biraz, bir makarnayı 45 dakikada yapıyor

Hindi sote yapıyorum, yanına tam buğday makarna yapacağım ama çok yemeyeceğim söz (ben bir makarna aşığıyım..)

Ben kahvaltıda iki dilim tam buğday ekmek üstü peynirli avokado ve yumurta yedim. Az önce ise dün akşamdan kalmış halka tatlısı vardı onu yedim (benim de en büyük zayıf şerbetli tatlılar, ne ya da nasıl olduğunun hiç önemi yok). Akşama da dünden klan etli kurufasulye ve pilavı yeriz. Yanına belki yoğurtlu kereviz tarator yaparım ya da amaaannn boşver deyip ayran da olabilir

Ben şöyle ekmek üzerine avokado peynir sürdüm yanına 1,5 haşlanmış yumurta ara öğün olarak kahve lifalif akşama sebze yemeği düşünüyorum yoğurtla

Eklentiler

• 2976ab83-dfa3-4674-80ce-0387a5147a98.jpeg
    152,6 KB · Görüntüleme: 15
Sizin menüler hep restoran yemeği gibi paça çorbaları, rostolar, risottolar. Ben de tarif denemeyi çok severim ama bi kere yapıp bırakıyorum, evin normal menüsüne hiç dahil olmuyorlar

Ben sabah omlet yedim iki yumurta, zeytin peynir klasik. Yarım simit.
Ara öğün kahve, iki parça çikolata, fındık, muz.
Öğlen hastaneye gittik kuruyemişli bir bar ve pekmezli yarım simidi ağzıma sokup çıktım dndnd
Akşam mantar çorbası, brokolili makarna , yanına köfte yaptım ve salata şu an yediğim için daha sonra acıkabilirim günü kabuklu fıstık ve meyveyle kapatmaya çalışıcam

Ben bugün kahvaltıda küçük bir kaşarlı tost yanına haşlanmış yumurta domates salatalık yedim ve şu an arkadaşıma gidiyorum. Akşama kadar ordayım. Umarım kek börek yapmıyordur
Ama sen bile bile gidiyorsun şaka bir yana benimde bi arkadaş şu böreği yapacağım gel diyor nasıl yapcaz o işi

Aktif fırın kullanıcısıyım diyorsun. Aslında mantıklı en rahat fırında yapılır bebekle. Benim eşimin elinden iş geliyor kayseri yağlaması bile yapmışlığı var hamurunu dahi kendi açıp Ama işten gelince oğluyla çok vakti olmadığı için pek ona bırakasım gelmiyor yemek işini. Biraz fırına ağırlık vereyim o zaman bi bakim nolcak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…