2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Teşekkürler kuzum ama papatya bana göre daha sağlıklı besleniyor 😘🥳

Kız grup iyi oldu valla motive ediyor beni😊

Ben yemeklerde doğal zeytinyağını bol bol koyarım aşırı severim yani en çok tükettiğim yağ 😍Bir ara sabahları içiyordum🙈 zeytini felan da hiç tane ile yemem bilmiyorum diyetisyenimiz ne diyor bu konuda 🙃
Bu ara hindistan cevizi yağlı kahve içmeye başlayasım var hatta.
Sağlıklı beslenmede karbonhidrat kısıyorsak sağlıklı yağlar bol kullanılabilir bence 😁
Sağlıklı yağlar serbest 🥳
Zeytini de hiç kısmaya gerek yok sadece çok tuzlu olmasın yeter💕 ben de çok tüketiyorum zeytin ve zeytinyağı.
Hindistan cevizi yağını sadece kozmetik amaçlı kullanabiliyorum 😂

Kızartma makinasında kızarttım oluyor dimi 😂 akşama bulgur pilavı yiyeceğim için 1 dilim yedim 🙈 şimdi yarın ne yapsam sağlıklı ben plan yapıyorum 😅
Olur tabı nıye olmasın 😂 ben akşama yemek olmadıgı durumlarda hızlıdan bir salata buzlukta varsa köfte tavuk yada yulaflı omlet yapıyorum asırı doyuruyor kocaman oluyor
Yoğurt yulaf peynır dereotu bır yumurta mükkooo

Aman aman hasta olmasınlar da biz kilo alalım 🙏 Ya yine elinden geliyor böyle şeyler yapmak ben nefis yemek tarifler kadınıyım😂 bir ek gıda da çok dikkat ediyordum ben Badişin yemeklerine o zaman ful mutfaktaydım ama onun yemeğini biz yemiyorduk tabii. Bana haftada bir annem geliyor o sulu yemek yapıyor, sonra ben köfte balık çorba bezelye filan öyle şeyler yapıyorum. En az iki günde dışardan yeniliyor öyle öyle kapatıyoruz haftayı. Düdüklü bile kullanmıyorum patlar diye helal olsun valla😍

İki çocukla haftada iki akşam dışarı yemeğe gidebiliyorsan asıl sana helal olsun🤦🏼‍♀️🤣

Düdüklü ben de kullanmıyorum, sevemedim hiç.

Bizim de et ağırlıklı oluyor (et yemeden doyamayanlara selam olsun🙈🤣) Balık her zaman alamıyoruz, haftada bir akşam hindi falan yapıyorum, gerisi et. Kıymalı yemekler daha hafif bir alternatif oluyor tabii ete kıyasla. Ama yemek her türlü zaman alıyor. Bugün sarma yaptım mesela, bir saatte falan yapmışımdır ama bir makarna da o kadar sürüyor aslında. Sırf hamur yemiş olmayayım diye kıymalı veya sebzeli bir sos yapsan sebzeleri kes doğra kavur çevir falan derken gitti yine bir saat.

En temizi direkt fırına atıp pişecek şeyler yapmak galiba.

Sağlıklı yağlar serbest 🥳
Zeytini de hiç kısmaya gerek yok sadece çok tuzlu olmasın yeter💕 ben de çok tüketiyorum zeytin ve zeytinyağı.
Hindistan cevizi yağını sadece kozmetik amaçlı kullanabiliyorum 😂
Ben h.cevizi yağını yulaf lapasında ve kahvede çok seviyorum çok yakışıyor 😍bazen Fransız tostu istiyor canım o da tatlımsı ya onu h.cevizi yağı ile kızartıyorum😊

İki çocukla haftada iki akşam dışarı yemeğe gidebiliyorsan asıl sana helal olsun🤦🏼‍♀️🤣

Bizim de et ağırlıklı oluyor (et yemeden doyamayanlara selam olsun🙈🤣) Balık her zaman alamıyoruz, haftada bir akşam hindi falan yapıyorum, gerisi et. Kıymalı yemekler daha hafif bir alternatif oluyor tabii ete kıyasla. Ama yemek her türlü zaman alıyor. Bugün sarma yaptım mesela, bir saatte falan yapmışımdır ama bir makarna da o kadar sürüyor aslında. Sırf hamur yemiş olmayayım diye kıymalı veya sebzeli bir sos yapsan sebzeleri kes doğra kavur çevir falan derken gitti yine bir saat.

Ya düdüklü benim elim ayağım özellikle et sote yaparken lokum gibi oluyor 🙃
Bir de bakliyat çok haşlayıp kullanıyorum.
Her çorbayı kemik ilikli su ile yapıyorum aslında en sağlıklısı uzun süre kaynatmak ama ben düdüklüde hemen kaynatıyorum o yüzden hep ilikli su ile çorba yaparım çok pratik bence keşke alışsanız hayat kurtarıyor 😊
Özellikle çalışırken çok kullanıyordum sebze yemekleri bile 2-3 dakikada hazır oluyor zamanım hep bana kalıyor 😁

Bence ikisi de çok güzel🥰 ama sütlü bal kabağı 💯
Ana, mis gibi krema diyetisyen sansürüne uğramış🤣

Ben koymuyorum genelde. Benimki biraz modifiye. Et suyu ile yapıyorsam kereviz yaprağı da koyuyorum içine pişerken (bazen kerevizin kendisini de), serviste de üstüne birazcık portakal sıkıyorum.

Ya düdüklü benim elim ayağım özellikle et sote yaparken lokum gibi oluyor 🙃
Bir de bakliyat çok haşlayıp kullanıyorum.
Her çorbayı kemik ilikli su ile yapıyorum aslında en sağlıklısı uzun süre kaynatmak ama ben düdüklüde hemen kaynatıyorum o yüzden hep ilikli su ile çorba yaparım çok pratik bence keşke alışsanız hayat kurtarıyor 😊
Özellikle çalışırken çok kullanıyordum sebze yemekleri bile 2-3 dakikada hazır oluyor zamanım hep bana kalıyor 😁

Yaa, kullananlar öyle diyor hep ama alışamadım ben hiç. (Evet, ben de patlamasından korkuyorum 🙈) Aslında gerek de duymuyorum galiba. Mesela bugün nohut haşladım,( geceden koymuştum suya) yarım saatte veya kırk beş dakikada pişti çelik tencerede. Et suyu için gerdan haşlıyorum genelde yine çelik tencerede, sabahtan koyuyorum kısık ateşte akşama kadar. Diğer etleri döküm tencerede yapıyorum genelde.

Hatta ben yerim olsa eve slow cooker alırdım herhalde🤣

Haftada bir kesin çıkıyoruz yemeğe de iki zorluyor eve söylüyoruz genelde 😂

Getir büyükte sabah saatleri balık oluyor bak aklında olsun bende oradan alıyorum hep soslayıp patateste atıyorum airfry de oldu bitti 😍

Fırını da temizlemek zor 😂

Yaa, kullananlar öyle diyor hep ama alışamadım ben hiç. (Evet, ben de patlamasından korkuyorum 🙈) Aslında gerek de duymuyorum galiba. Mesela bugün nohut haşladım,( geceden koymuştum suya) yarım saatte veya kırk beş dakikada pişti çelik tencerede. Et suyu için gerdan haşlıyorum genelde yine çelik tencerede, sabahtan koyuyorum kısık ateşte akşama kadar. Diğer etleri döküm tencerede yapıyorum genelde.

Hatta ben yerim olsa eve slow cooker alırdım herhalde🤣
Benim gözüm fissler de yaa çok pratik bir düdüklü ve yemekleri çok hızlı pişirdiği için tam benlik ama çok pahalı canım benim 😂 kendi düdüklümde bozuk ama korkmuyorum kapandıktan sonra uzun süre açmıyorum açmadan da suya sokuyorum 😊

Benim gözüm fissler de yaa çok pratik bir düdüklü ve yemekleri çok hızlı pişirdiği için tam benlik ama çok pahalı canım benim 😂 kendi düdüklümde bozuk ama korkmuyorum kapandıktan sonra uzun süre açmıyorum açmadan da suya sokuyorum 😊
Bana kv ondan almış o bile beni korkutuyor 😂

Senin damak zevkin biraz daha geleneksel anladığım kadarıyla ama balkabağı çorbasını denemeni öneririm. Yeşil kabağı ben de denemedim.
Geleneksel de çok severim, dünya mutfağı da. Ama eşim tam anlamıyla gelenekselci😏😏 ben mutfağa sık giremediğim için eşim ne yaparsa onu yiyorum ya da annem 😂 ikisi de gelenekselci, yoksa paella yapanımız oldu da biz mi hayır dedik 🤣🤣

Listeme ekledim balkabağı çorbasını, yeterki lezzetli olsun yemek 😋😋

Oy kızlar bütün günü yulaf lapası, kaşarlı tost ve etli patlıcan+yoğurt ile kapattım 😅
Hastane işleri vardı evde olsam aralarda mutlaka bir şeyler yerdim. İyi oldu galiba biraz 😂

Ana, mis gibi krema diyetisyen sansürüne uğramış🤣

Ben koymuyorum genelde. Benimki biraz modifiye. Et suyu ile yapıyorsam kereviz yaprağı da koyuyorum içine pişerken (bazen kerevizin kendisini de), serviste de üstüne birazcık portakal sıkıyorum.
Sen bize yemek tarifi mi versen? Grubun adını da ona göre değiştiririz 😂😂😂

Ayy ama patlamama garantisi veriyor o bide normal veya fisller fark etmez kapattıran sonra bir süre hiç ellemeyin suya sokun sonra hop oldu bitti benim ondan olsa her gün içinde türlü türlü yemek denerim 🤣
Annem yapıyor bize geldikçe et ve nohut için harika bir şey 😂

Şimdi diyet felan yapma sütün azalır diyen analar kv ler kocalar konusu geçti mi? Benmi kaçırdım 😅😅😅
Aslında diyet sayılmaz bu yaa şöyle düşünüyorum şuan daha çok yiyorum sadece ekmek çikolata tatlı şeyler vs yok onlarında süte çok etkisi yok bence iyi bile oldu baya berbat beslendiğimi anladım 2 günde 🤣

X