2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Phaedra Phaedra canım sizin evde yemekler baya sağlıklı aslında 😂 nasıl vakit bulup bu kadar yapabiliyorsun maşallah 🧿 ben bıktım yemek yapma işinden vallahi gerekmedikçe girmiyorum mutfağa😂

Bu arada kabak çorbası gelende ya unlu olur un yoksa patates koyuluyor ama ben un koymadım patateste yoktu olsa daha iyi olurdu onun yerine direk haşlama usulü yaptım çorbayı pilavda biraz zorlandım yalan yok şehriye havururken zeytinyağı tereyağ idare ettik tavuklarıda haşlama usulü pişirdim havuç biber soğan hepsi buharda pişmiş gibi oldu 🥰

Çok güzel gözüküyor, eline sağlık. Yeşil kabak çorbası mı? Ben çorbalara un koymuyorum yıllardır, terbiye de yapmıyorum çok gerekenler hariç. Sebzelerde gerekmiyor bence. Balkabağı, brüksel lahanası, kereviz vb çorbaları unsuz ve/veya patatessiz de lezzetli oluyor gayet (tercihen et suyuna.)

Bu arada kabak çorbası gelende ya unlu olur un yoksa patates koyuluyor ama ben un koymadım patateste yoktu olsa daha iyi olurdu onun yerine direk haşlama usulü yaptım çorbayı pilavda biraz zorlandım yalan yok şehriye havururken zeytinyağı tereyağ idare ettik tavuklarıda haşlama usulü pişirdim havuç biber soğan hepsi buharda pişmiş gibi oldu 🥰
Bana sadece bulgur miktarı fazla gibi geldi ekmek yedin mi

Ay sorcam sorcam unutuyorum sürekli😅 kabak çorbası dediğimizde hangi kabak oluyor? Ben hiçbir kabağın çorbasını içmedim, biraz önyargılıyım🙈. Oysaki yeşil kabağın her yemeğini bayılarak ayılarak yerim 😍
Balkabağıylada olur diğer yeşille de ben yeşille yaptım sütlü biraz tatlı bir çorba oluyor pek sevdiğim söylenmez ama balkabaklı çorba çok güzel oluyor 😂

Çok güzel gözüküyor, eline sağlık. Yeşil kabak çorbası mı? Ben çorbalara un koymuyorum yıllardır, terbiye de yapmıyorum çok gerekenler hariç. Sebzelerde gerekmiyor bence. Balkabağı, brüksel lahanası, kereviz vb çorbaları unsuz ve/veya patatessiz de lezzetli oluyor gayet (tercihen et suyuna.)
Evet canım yeşil kabak 🥰 Normalde çorba hiç sevmem içmem terbiyeli çorbala yaparım sürekli ev halkı onu seviyor un koymayınca kıvamını pek sevmiyorum ama patatesle de o kıvam oluyor diye patates tercihim olurdu bitmişti ama bugün 😂 Birde malum damak tadı olarak alışmışım bol yağlı unlu terbiyeli çorbalara 🙈 elimin altında şuan için kemik suyu yok tavuk suyunu sevmiyorum ama kemik yarın yapayım biraz banada iyi gelir 🥹

Phaedra Phaedra canım sizin evde yemekler baya sağlıklı aslında 😂 nasıl vakit bulup bu kadar yapabiliyorsun maşallah 🧿 ben bıktım yemek yapma işinden vallahi gerekmedikçe girmiyorum mutfağa😂

Bebiş tekrar hasta olmayınca (🙏🏻) benim iştah eski haline döndü. Ben de bıktım inan, her seferinde bu son diye çıkıyorum mutfaktan ama ertesi gün yine canım bir şey çekiyor, yapanımız da olmayınca mecbur yine ben giriyorum mutfağa. Benden yemek bekleyen yok bu arada aslında, eşim önüne ne koysan yer, yemek yoksa da girer yapar (ama tabii fırında balık, yumurta ve makarna çeşitleriyle sınırlı repertuarı🤦🏼‍♀️🤣) oğlanı memnun etmek de çok kolay. Ama işte her gün evde pişmesi gereken bir şey çekiyor canım.🙈 bugün oğlanla etli sarma sardık mesela🤣

Nispeten sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ben ama işte ölçü birimim kaşıkla değil kepçeyle🤣

Bebiş tekrar hasta olmayınca (🙏🏻) benim iştah eski haline döndü. Ben de bıktım inan, her seferinde bu son diye çıkıyorum mutfaktan ama ertesi gün yine canım bir şey çekiyor, yapanımız da olmayınca mecbur yine ben giriyorum mutfağa. Benden yemek bekleyen yok bu arada aslında, eşim önüne ne koysan yer, yemek yoksa da girer yapar (ama tabii fırında balık, yumurta ve makarna çeşitleriyle sınırlı repertuarı🤦🏼‍♀️🤣) oğlanı memnun etmek de çok kolay. Ama işte her gün evde pişmesi gereken bir şey çekiyor canım.🙈 bugün oğlanla etli sarma sardık mesela🤣

Nispeten sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ben ama işte ölçü birimim kaşıkla değil kepçeyle🤣
Aynı bizim ev aslında ben kendime macera arıyorum eşim de yemek seçmez oğlumda ben ise kendime her gün bir tık daha zor şeyler yapıyorum bir gün mantı açıyorum bir gün yağlama yapıyorum aslında işin özü mutfağı çoook seviyorum yemek yapmayı ve yemek yemeyi 🤣

Ay sorcam sorcam unutuyorum sürekli😅 kabak çorbası dediğimizde hangi kabak oluyor? Ben hiçbir kabağın çorbasını içmedim, biraz önyargılıyım🙈. Oysaki yeşil kabağın her yemeğini bayılarak ayılarak yerim 😍

Senin damak zevkin biraz daha geleneksel anladığım kadarıyla ama balkabağı çorbasını denemeni öneririm. Yeşil kabağı ben de denemedim.

Aman aman hasta olmasınlar da biz kilo alalım 🙏 Ya yine elinden geliyor böyle şeyler yapmak ben nefis yemek tarifler kadınıyım😂 bir ek gıda da çok dikkat ediyordum ben Badişin yemeklerine o zaman ful mutfaktaydım ama onun yemeğini biz yemiyorduk tabii. Bana haftada bir annem geliyor o sulu yemek yapıyor, sonra ben köfte balık çorba bezelye filan öyle şeyler yapıyorum. En az iki günde dışardan yeniliyor öyle öyle kapatıyoruz haftayı. Düdüklü bile kullanmıyorum patlar diye helal olsun valla😍

Aynı bizim ev aslında ben kendime macera arıyorum eşim de yemek seçmez oğlumda ben ise kendime her gün bir tık daha zor şeyler yapıyorum bir gün mantı açıyorum bir gün yağlama yapıyorum aslında işin özü mutfağı çoook seviyorum yemek yapmayı ve yemek yemeyi 🤣

Hayatımda iki kere mantı açtım. Zaten el becerim çok iyi değildir, ilkinde sağlıklı olsun diye siyez unuyla açmıştım (evde başka un da yoktu zaten) ama bayağı kalın bir şey olmuştu (gürcü mantısı şeklinde yapmıştım ben, bizimkini beceremem minik minik). Sonra gurur meselesi yapıp eve beyaz un sokmak zorunda kaldım🤣 Bir üçüncüye var mıyım acaba?

Ay biz grubu kötü yola düşürüyoruz galiba kasım ekibi olarak🤣

Sınıfın en iyi öğrencisi sen ve papatya😂🧿
Tebrik ederim kuzum mükemmelsin
Teşekkürler kuzum ama papatya bana göre daha sağlıklı besleniyor 😘🥳

Ay maşallah, ben de gündüz yediğim böreklerin acısını akşam bol yeşillikli börülce salatası yiyerek çıkardım 😂
Kız grup iyi oldu valla motive ediyor beni😊

Ben yemeklerde doğal zeytinyağını bol bol koyarım aşırı severim yani en çok tükettiğim yağ 😍Bir ara sabahları içiyordum🙈 zeytini felan da hiç tane ile yemem bilmiyorum diyetisyenimiz ne diyor bu konuda 🙃
Bu ara hindistan cevizi yağlı kahve içmeye başlayasım var hatta.
Sağlıklı beslenmede karbonhidrat kısıyorsak sağlıklı yağlar bol kullanılabilir bence 😁

X