2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Akşam menüm, bir tabak ( kase değil tabak😁) kemik suyu çorbası , 9 tane karalahana sarması.

iyi midir hocam 😄 soyasosu soyasosu annemin ısrarlarına rağmen daha fazla sarma yemiyorum 😅😅

Benim de boyum bir altmış civarı, kilom 75 sularında şu an. (80 le hamile kalmıştım, 84’le doğuma girdim, geçen ay 72’ye düşmüştüm🙈) 60’lı kilolar çok acayip hayal gibi geliyor bana şu an. Yıllardır ibre yetmişe yaklaşınca sevinmekle teselli buluyorum🤣 Çok sevinince de iştahım açılıyor benim, sonra ibre hoop seksene kayıyor. Üzülüyorum tabii, üzülünce de teselliye ihtiyaç oluyor tabii 🤦🏼‍♀️🤣🤣

Ama şimdi 60 falan deyince ben de bir gaza gelir gibi olmadım değil.
74.6 ile başladım ben ki 75 küsürleride görüyordum 🙈 hamile kaldığımda 73 kiloydum , kendimce vermeye çalışıp hep fazlasını aldım çünkü iş hayatına başlamadan önce 59 kiloydum 15 ay gibi bi sürede 73-74 arasına geldim. O yüzden de mutsuzdum açıkçası hamile kalırken sayılı kıyafetim oluyordu zaten artık hiç biri olmuyordu eşofmanla geziyordum resmen.
Bir pantalon deneme hikayem oldu 1 ocakta orda böyle çok pis vurdu gerçekler suratıma ve bıçak gibi kestim 2 Ocak itibariyle başladım tekrardan şuan iki pantolonum oluyor bile. Yeterki istek olsun irade olsun kafada bitirmek önemli olan yoksa başlayıp başlayıp bozuyorsun boşyere stres. Ben diyetten çok sağlıklı beslenmeyi içeren bi yaşam tarzım olursa zaten veririm diye düşünüyorum o yüzden böyle hep diyetteyim kafasında gezersem sıkılırım çünkü 10-15 kilodan bahsediyorum uzun bir süreç bu 😍

Akşam menüm, bir tabak ( kase değil tabak😁) kemik suyu çorbası , 9 tane karalahana sarması.

iyi midir hocam 😄 soyasosu soyasosu annemin ısrarlarına rağmen daha fazla sarma yemiyorum 😅😅

Nasıl yani, sarmayı da mı sayıyla yiyoruz? Kaç tabak çorba içtiğimizi de mi sayıyoruz?

soyasosu soyasosu neler diyor bu bacım ya🤣🤣

Kızlar bende 15 gibi double Türk kahvesi yanına 2 incir 2 hurma 3 tam cevşz yedim.
Spora gidip geldim + 6 bin adım atmışım.
Biraz önce akşam yemeğimi yedim pancar hariç hepsini bitirdim.Bende kendimi frenlemesem aşırı iştahlıyım😁

Eklentiler

• 1000033834.jpg
    1000033834.jpg
    174,1 KB · Görüntüleme: 34
Kızlar bende 15 gibi double Türk kahvesi yanına 2 incir 2 hurma 3 tam cevşz yedim.
Biraz önce akşam yemeğimi yedim pancar hariç hepsini bitirdim.Bende kendimi frenlemesem aşırı iştahlıyım😁
Sınıfın en iyi öğrencisi sen ve papatya😂🧿
Tebrik ederim kuzum mükemmelsin

Ay maşallah, ben de gündüz yediğim böreklerin acısını akşam bol yeşillikli börülce salatası yiyerek çıkardım 😂

Bu arada kabak çorbası gelende ya unlu olur un yoksa patates koyuluyor ama ben un koymadım patateste yoktu olsa daha iyi olurdu onun yerine direk haşlama usulü yaptım çorbayı pilavda biraz zorlandım yalan yok şehriye havururken zeytinyağı tereyağ idare ettik tavuklarıda haşlama usulü pişirdim havuç biber soğan hepsi buharda pişmiş gibi oldu 🥰

Kızlar iki yer olunca ben baya takip etmekte zorlandım 😂 ben bugün abarttım akşam burgerillastan hamburger ve patatesimi yedim kolamı içtim😂 neyse Pzt devam edicem ben yarın ani bir kararla kv me kalmaya gidiyoruz. Pazartesi tartılıp durumun vahametine baktıktan sonra kaldığım yerden devam ederim😍

Bu arada kabak çorbası gelende ya unlu olur un yoksa patates koyuluyor ama ben un koymadım patateste yoktu olsa daha iyi olurdu onun yerine direk haşlama usulü yaptım çorbayı pilavda biraz zorlandım yalan yok şehriye havururken zeytinyağı tereyağ idare ettik tavuklarıda haşlama usulü pişirdim havuç biber soğan hepsi buharda pişmiş gibi oldu 🥰
Ay sorcam sorcam unutuyorum sürekli😅 kabak çorbası dediğimizde hangi kabak oluyor? Ben hiçbir kabağın çorbasını içmedim, biraz önyargılıyım🙈. Oysaki yeşil kabağın her yemeğini bayılarak ayılarak yerim 😍

X