2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Ben 31.haftada doğum yaptım 2 kg doğdu doktor hiç diyetle ilgili birşey demedi bana.
Çok şişko gördü herhalde buna demeyim anca zayıflar dedi
Benim çok iştahımda yok süt yapcak kadar yemek yiyorum belki o yüzdendir şuan çok zayıf değilim ama dışardan görenler çok güzel kilo vermişsin diyor

İşte ben istesemde çok yiyemiyorum bide ben bişeye azcık stres yapayım hop iştah falan hiç kalmıyor tatlıyı ağzıma sürmem sevmiyorum bence ben böyle emzirmeye devam edersem zaten yaza kadar daha da kilo vermiş olucam diye düşünüyorum

Öğle yemeğinden bildiriyorum. Sebze çorbası, fırında pişmiş felafel ve humus.

Ara öğün olarak da azıcık paketli bitter bir şey.

Yine mi az yedim acaba

Evet kahvaltısını geç yapmış bir birey olarak yazayım, 2 tereyağlı sahanda göz yumurta, peynir,zeytin vs yedim. Hiçbir reçeli yemedim, içim gitti ama annem onların telafisini bol şekerli sütlaçla giderdi

36+5 te doğum yaptım ama bebişimde küçüktü benimm 2445 gram doğdu
Kilo çok önemli degıl gelişim olarak yine güzel zaman geçirmiş içerde zaten dısarı cıkınca kılo toplanıyor hemen sen bekle bırazdaha evet bebişin gününe yenı baktım 3 aylıkmış daha

Ya ben de yanlışlıkla şahane bir reçel yaptım (portakallı havuç reçeli), benim pek aram yoktur ama eşim istediği gibi reçel bulamadığından yakınıyordu, dur dedim ben yapayım. evdeki malzemelerle de anca bunu yapabildim ama uff, çok acayip güzel olmuş. Kaşığın ucuyla tadına bakmıştım ama şimdi sen hatırlatınca gidip bakıcam mecburen daha oturmuş mu diye

Burası dıyet grubundan zıyade kim daha çok yiyoruma dönmüş aklıma gelmeyen canımın cekmedıgı seylerı çektirdiniz kız
Kahvaltım bu sekılde 1.5 lt su içtim şimdiye kadar
soyasosu bir şey sorucam sana
Ben uno tam tahıllı ekmek yıyorum bazıları tava bazıları küçük kare şeklinde gram olarak kahvaltıda kac gramı geçmemek gerekır
Tava ekmeği olan 30 grammış bazen iki tane yiyordum boyle ama bıraz tıkadı fazla tüketmeyeyim dıye soruyorum

Eklentiler

• 4CB476AF-A880-4B9D-98A3-391EE1EB68C2.jpeg
    95,5 KB · Görüntüleme: 35
Kızlar ben bugün ne yediğimi yazmıyorum hiç çünkü eşimi markete yolladım ve yasaklı şeyler almış. Ben dayanamadım tabii hepsini yedim kahve olana kadar bir paket çikolata bitti bugün akşamda dışardan yicez o yüzden bugün bildirmiyorum

Aaa hiç kahvaltısını yazam olmamış
Kahvaltı'da 3 yumurta 4 yk yulaf 1 çay b.yoğurt yarım demet Dereotu ile omlet
1 dilim süzme peynir 3 kaşık zeytin salatası 1 dilim ekmek 1 tatlı kaşığı tahin pekmez
Gayet güzel bir öğün oldu

Yine mi az yedim acaba
Herkes öğle yemeğini yerken benim kahvaltı yapmam

Yalnız değilsin bende 14te yaptım kahvaltıyı

Yine mi az yedim acaba
Ahaha. Yok kendini kandırma.
Aaaa ama hani ağlayarak gruba yazacaktık

Redpanda11 atılmadan çıksak mı biz gruptan ya

Birilerinin günahına girdiysek affola, kalorileri bize yazılsın bari

Gün içinde yediklerine bağlı olarak değişir bu sorunun cevabı.
Her öğün 2 dilim gibi düşünebilirsin. Kahvaltıda çok yersen akşam azaltabilirsin mesela.
Günlük 6-8 dilim ekmek veya karbonhidrat.
Ben daha çok senin iki çocuğun varken hazırladığın tabaklara takıldım. Ben tek çocukla tabağa tıkıştırırken sen kendine sunum yapıyorsun

Anam neyı sunum kız pişirdiğim yumurtayı ekmeğin üstüne koydum sadece canım kızartma istedi bugün ama tabiki kızartmadım airfreyde yaptım üstüne yumurta kırdım
Sabahtan beri yaptığım işlerden bahsetsemmmm bide
6-8 dilim kaç grama denk gelıyor pekı
Ben kahvaltı iki yada bir
Akşam 1 dilim başka yemıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…