2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Şimdi bitti sanırım kahvaltı😊 3 dilim tam buğday, domates salatalık dereotu biber vs yeşillik tabağı, zeytin, peynir, çökelekli yumurta yapmış birde. Sanırım doydum. Elhamdülillah 😂 kahvaltıda tatlı yiyemem hiç ben. Reçel vs. Öğlene doğru tutuyor krizim😊

Şu avokado ile bir benim yıldızım barışmadı. Tatsız tuzsuz yesem ne yemesem ne bişey benim için😂😂
Ay bende senin gibiydim ama bak püre yap içine de muz ez baya doyurucu oluyor😍 ama soya nın dediği gibi yapıyor asıl herkes ben öyle yiyemiyorum. Muzlar yerli muzsa iki tane koy tatlı bile oluyor😍 biraz da ceviz yiyim de kafam çalışsın cevizde aşırı tok tutuyor. Benim sorunum evde tatlı varsa sonuna kadar yiyorum yoksa üşendiğimden yemek yemiyorum😂 ama varsa affetmem

Günaydın kızlar bende kahvaltı yapamadım daha doktordan geldim. Migros’tan simit almayı düşündüm yürüyüş olur hem dedim ama bunu kendime yapmıcam😂 avakadoyu muzla yiyorum ben doyurucu da oluyor yanına da bir filtre kahve tamamdır kahvaltımız😍
Afiyet olsun ama bu tarif bana kabızlığa doğal çözüm tarifi gibi geldi, hem de kahve yanına 🤦🏼‍♀️🤣

Kızlar bunu almayın gruba bu bırazdan mandalına yer cıkolata yer yok vallahı bu dıyette bıle ınsanın canını cektırecek bişi bulur 🤪

Aşk olsun, zamanında bir kızcağız hamsi tarifi sormuştu da yardımcı olmak için bir iki tarif vermiştim, onu mu diyorsun🤣

Ya sansür yapmaa😂 çok merak ettim bu sefer canım her şeyi çekti olduk olmadık😂😂😂 hala yataktayım. Babamız hazırlıyor kahvaltıyı. İnşallah bayılmadan yetişir😂

Yani söylerdim de üzerimde büyük baskı var🤪🤣 ben de kahvaltıda tatlı sevmem (üzümlü ekmek beyaz peynir veya kaymak gibi tezat lezzetler dışında) ama eşim reçelci. Bir kaşık bişi reçeli bir kaşık da başka bir şey reçeli.

Günaydın herkese,

Kahve. Peynirli iki yumurta, siyez tam buğday karışık ev yapımı iki dilim ekmek. Zeytin, beyaz peynir. Bir tatlı kaşığı fıstık ezmesi, bir tatlı kaşığı şey (sansür🤣), bir tatlı kaşığı da başka bir şey.

Yarım saat oldu kalkalı, şimdi hala elimde kahvem, midemin doydum sinyalini beynime iletmesini bekliyorum. Beş dakika daha beklerim, iletmezse üçüncü bir “şey” daha yiyeceğim galiba. Ama bitter.
Ben bugün 5 de kalktım ya büyük kızım oyun oynayalım diye uyandırdı 😂 bence uyanır uyanmaz kahvaltı yapma biraz geçsin zaman gün uzun yedikçe yiyoruz😂 ne kadar geç yemeye başlarsak o kadar kâr bence 😂

Aaa regli olmamın öyle bir etkisi varsa başlamadan bitiririmsnsnsb😂😂
Şaka şaka kızlar. Biz bu yolda beraberiz. ❤️

Kuzum püre haline getir avokadoyu. İçine limon azcık tuz karabiber hatta biraz zeytinyağ. Ben hatta içine kekik de koyuyorum. Çünkü egelilik😂
aayyy ben de sevmeyenlerdenim normalde ama beyaz peynir avokado çörek otu ve zeytinyağı çok iyi gidiyor 😋😋 sipariş vereceğim bende. Gebelik dönemindeki gibi sağlıklı beslenmeye döneceğim inşallah 🙌🏻 LadybirdDA LadybirdDA

Bu grup beni motive edecek belli😄 canım kocam hastalanıp işe gidemediği için benim uyuma planları yalan oldu 😏😏

2 zeytinyağlı limonlu haşlanmış yumurta
5 zeyrin
1 dilim kızarmış ekşi mayalı ekmek
Bıçak ucu kadar tereyağı
Labne
Ve sınırsız siyah çay

Evdeki abut çubuklar bitinceye kadar ufak tefek kaçamaklar olabilir, olacak 😂 akşam da bir doğumgünü davetine gideceğiz 🫣🫣🫣

Ben sadece kolajenli bir kupa kahve içtim 😂 benim kız dün gece yatmadığı için geç uyandık bugün öğle uykusuna yatırdığımda kahvaltımı yapacağım inşallah

Ben bugün 5 de kalktım ya büyük kızım oyun oynayalım diye uyandırdı 😂 bence uyanır uyanmaz kahvaltı yapma biraz geçsin zaman gün uzun yedikçe yiyoruz😂 ne kadar geç yemeye başlarsak o kadar kâr bence 😂
Beş biraz erkenmiş kahvaltı için zaten🤣
Çok haklısın, ideali 11 gibi kahvaltı etmek benim için de ama çok acıkıyorum ben. Akşam yemeğinden sonra gebelik ve emzirme bahanesiyle mandalina vb gibi nispeten zararsız sayılabilecek şeylerle geçiştirmeye çalışıyorum açlığımı ama şöyle söyleyeyim, beni dolaba dalmaktan alıkoyan tek şey kahvaltı hayali. Yani kahve makinesini falan geceden hazır ediyorum o hayalle, düşün. Onu nasıl geçe çekeyim ben şimdi kendime işkence gibi🤣ucunda oyuncak fare olan olta gibi oyuncaklarla kedileri oynatırlar ya, o kediler gibi olurum, yazıktır, günahtır🤦🏼‍♀️😂

Çok haklısın, ideali 11 gibi kahvaltı etmek benim için de ama çok acıkıyorum ben. Akşam yemeğinden sonra gebelik ve emzirme bahanesiyle mandalina vb gibi nispeten zararsız sayılabilecek şeylerle geçiştirmeye çalışıyorum açlığımı ama şöyle söyleyeyim, beni dolaba dalmaktan alıkoyan tek şey kahvaltı hayali. Yani kahve makinesini falan geceden hazır ediyorum o hayalle, düşün. Onu nasıl geçe çekeyim ben şimdi kendime işkence gibi🤣ucunda oyuncak fare olan olta gibi oyuncaklarla kedileri oynatırlar ya, o kediler gibi olurum, yazıktır, günahtır🤦🏼‍♀️😂
Sende benim gibi açlıktan gözü dönmüş gibi uyanıyorsun anladığım 😂 ve kahvaltı en sevdiğim öğün

Haha ben o kadar değilim galiba 😂 oruç tutmak gibi duruyorum duruyorum yemek yemeye başladığım an bitiyor her şey 😂 sonrasında kendimi durdurmak biraz zor oluyor. Akşam mantı yicem ben ev perişan halde abla köyüne gitti, yemek yapamıcam çorba mantı yeter bize 😂

%54 eti karamın yarısı gitti 😂

Eklentiler

• 1000011581.jpg
    1000011581.jpg
    112,7 KB · Görüntüleme: 20
Sende benim gibi açlıktan gözü dönmüş gibi uyanıyorsun anladığım 😂 ve kahvaltı en sevdiğim öğün

Kesinlikle öyle uyanıyorum. Kahvaltıyı ben de severim ama benim asıl favorim akşam yemeği, sofra kurmaya da silip süpürmeye de bayılırım.

%54 eti karamın yarısı gitti 😂

Çok şükür ki sürekli gramajdan çaldıkları için maksimum 30 gr çikolata yemiş oluyorsun, soyasosu soyasosu üstat ne der bilmiyorum ama bence diyete gayet uygun🤣

Benim de geçem hafta verdiğim kahve siparişim geldi bugün. Yanında da bitter vardı, aZıcık ucundan kemire kemire yarısına gelmişim, gramaja bir baktım ki ne göreyim, 150 demiyor mu sana.

Neyse hemen elimden bırakıp üstünü züberle tamamladım. Öğle yemeği tamamdır galiba benim. 🙏🏻

X