2023 Kasım anneleri birlikte zayıflıyor

Bir de sağlıklı beslenme düsturu yok bende. Yani sağlıklı ne yiyebilirim bulamıyorum. Karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum,protein ağırlıklı menü çıkmıyor tavuk falan haricinde. Ne yapabilirim akşam yemeği,oneriniz varsa cok mutlu olurum🙃

Sabah kahvaltım ceyrek ekmeğe kasarli tost,epey geç yapabildim. Biraz önce yanlışlıkla cikolata yedim,ama yanlışlıkla 🤪 hamilelik öncesi asssla ağzıma çikolata surmezdim,tatli ile hiç aram yoktu. Şimdi çikolata şelalelerinde kulaç atmak istiyorum kendimi tanıyamıyorum. Emzirdigim icin mi böyle oldum ben acaba,nolur geçer deyin 😅
Ben hamileyken hiç tüketmedim şimdi ben de sen gibiyim🫠 ama bugünden itibaren bıraktım umarım😂

Bir de sağlıklı beslenme düsturu yok bende. Yani sağlıklı ne yiyebilirim bulamıyorum. Karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum,protein ağırlıklı menü çıkmıyor tavuk falan haricinde. Ne yapabilirim akşam yemeği,oneriniz varsa cok mutlu olurum🙃
Haftada bir gün balık, bir gün köfte. Bir gün sote gibi fiksleyebilirsin.
Tam buğday makarnayı ben içine et sebze koyarak sağlıklı bir öğün yapıyorum.

İnanır mısın aynısını pirinç ile bile yapıyorum. Uzak doğu mutfağı sever misin bilmiyorum ama çok pratik oluyor. 🫠
Haşlanmış pirinç, havuç, brokoli, mısır, içine bir protein çeşidi. Zeytinyağ baharat😂
Bayılırım,bunlar benim aklima neden gelmiyo ya 🥲

Kuzum bizde smoothie içecek kişi çok eşim de kayınvalidem de içer o yüzden büyük sürahili istiyorum.
Hatta kv al da maydanoz kürü yapalım oğluşla diyor 😁Benim süt için maydanozu yemediğimi biliyor ama bende dereotlu yaparım 😁
Öyle bütün aileye yapılacaksa sürahili mantıklı ama hem sürahi hem ufak aparatlılar da var. Baktım da benimki üç yıllık aynısı artık üretilmiyor sanırım, yeniler belki o kadar hantal değildir 😀
İnanır mısın aynısını pirinç ile bile yapıyorum. Uzak doğu mutfağı sever misin bilmiyorum ama çok pratik oluyor. 🫠
Haşlanmış pirinç, havuç, brokoli, mısır, içine bir protein çeşidi. Zeytinyağ baharat😂
Ayy üniversitede çin salatası diye böyle bir şey çıkıyordu yemekhanede çok seviyordum 10 yıl önce 🤣 evde yapmayı hiç denemedim ama güzel olur bence.

Öyle bütün aileye yapılacaksa sürahili mantıklı ama hem sürahi hem ufak aparatlılar da var. Baktım da benimki üç yıllık aynısı artık üretilmiyor sanırım, yeniler belki o kadar hantal değildir 😀

Ayy üniversitede çin salatası diye böyle bir şey çıkıyordu yemekhanede çok seviyordum 10 yıl önce 🤣 evde yapmayı hiç denemedim ama güzel olur bence.
Baya baya güzel oluyor bence🫠 emzirirken sağlıklı karbonhidrat ile desteklemek şart. 🙃

Bu arada ben ara öğün bi fincan kahve yanı iki kare çikolata, muz, fındık yedim sonra oğluşla aşıya gittik yürüyüş yaptım bu bahaneyle 😀 Çok acıktım ama gidip abur cubur yemedim. Evde brokoli çorbası vardı şansıma ayranla onu içicem şimdi. Öğlen çikolatamdan vazgeçemedim bir de beni akşam atıştırmalığı zorlar 🤣

Bu arada ben ara öğün bi fincan kahve yanı iki kare çikolata, muz, fındık yedim sonra oğluşla aşıya gittik yürüyüş yaptım bu bahaneyle 😀 Çok acıktım ama gidip abur cubur yemedim. Evde brokoli çorbası vardı şansıma ayranla onu içicem şimdi. Öğlen çikolatamdan vazgeçemedim bir de beni akşam atıştırmalığı zorlar 🤣
Akşamları ağlayarak gruba yazcaz ama yemicez😂

Kahvemin yanına sağlıklı tatlı bile yaptım ben 😍 tek zorlandığım şey kahve yanı çikolata yemem aslında onuda böyle şeylerle. Bastırcaz artık 💪

Eklentiler

• 64820248-4268-4712-991B-E84666F2FEE9.jpeg
    64820248-4268-4712-991B-E84666F2FEE9.jpeg
    100,7 KB · Görüntüleme: 32
trueliving_ trueliving_ kuzum emzirirken kalori hesaplamayalım. Zaten kişiden kişiye hareketine bebeğin emmesine göre değişecektir.
Bir anda çok kilo vermeyeceğiz zaten.
Paketli gıdaları bırakmak, karbonhidratı sınırlamak ilk amacımız.
Ve tabiki beyaz şekeri olabildiğince azaltmak❤️

Hooops Hooops ve @Al_pi böyle bir satış görmedim kızlar😂😂😂 hani asla yalnız yürümeyecektik🤣
Her zaman yanınızdayım sadece ben sizi bitiş çizgisinde bekliyor olacağım 🤣

Peki ayıptır söylemesi böyle kahvaltı ettikten sonra bağırsaklar çok hızlı çalıştı yani şey bu iyi birşey mi

Benım yemekler gec saate kalıyor malesef o yuzden akşamları ekmek tüketmemeye calısıyorum 8 sonrasına kalırsa salata köfte salata tavuk gibi yapıyorum
Yemek sonrasıda cerez olur meyve olur dozunda yıyorum dedıgın gıbı emzırıyoruz 😂 trueliving_ trueliving_

X