2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
evet öyle ama,hersey birbiriyle örtüsüyor saglikli ilerleyen bir gebelik 6+2 cok erken degilmi kalp atisi icin,bana denilmiyorki bebek ölü yada gerileme var ,hersey haftasiyla uyumlune düsünecegimi bilemiyorum

Bekleyebilirsin 1, 2 hafta. Bu donemde senin yapabileceğin vitamini almak, iyi beslenmek. Bazen bende bebegime ya bir sey olduysa diye endişeleniyorum ama eşim bile elimizden bir şey gelemeyecegini soyluyor. Zaten sağlıksiz, kalbi hiç atmamışsa düşük olur. Benim ilk gebeligimde hic atmamiş kalbi ama 6+2 ye kadar buyumustu. Simdi kalp atişı alip durma ihtimali olsa daha kötü. Doktor görse bir sey dese bile eliyle kalp masaji yapamaz tamamen doğal bir gelisim bu. Inşallah büyür, inşallah gec döllenmedir. Belki adet tarihinin ustunden 6 hafta gecmis olabilir ama gebe kaldığın gün sona dogrudur. Onu doktorlar da bilemez hangi gün hamile kaldığını
evet öyle ama,hersey birbiriyle örtüsüyor saglikli ilerleyen bir gebelik 6+2 cok erken degilmi kalp atisi icin,bana denilmiyorki bebek ölü yada gerileme var ,hersey haftasiyla uyumlune düsünecegimi bilemiyorum

Yurt disinda acilden muayene veya istedigin zaman muayene olabiliyor musun?

Canım stres seni daha da kötü yapacak çok zor biliyorum bir şey oldu mu olacak mı insani çok yoruyor. canım senin son adet tarihine göre bebeğin ne kadar olması gerekiyor. Ben 6+3te gittim bak ne bebek ne kalp atışı hiçbir şey yoktu doktor olumsuz konuştu üstüne gece kanamam oldu kesin düştü dedim sabah bı gittik 6+4 hem kendi göründü hem kalp atışı. Eğer sağlıklıysa ne olursa olsun kalıyor bebek ama sagliksizsa ne yaparsan yap durmuyor duamız sağlıklıdır ve seninle kalır inşallah bebeğin

Aynen öyle. Bende zamanında çok üzüldüm ama bu ilaç falan bir canlıyı zorla hayatta tutmakta tehlikeli. O kadar çok örnekleri var ki boyle seylerin, yani saglıksız ama 7.aya kadar gelmis kimse anlamamış. Veya sagliksiz yasiyor kalbi atiyor ama zorla ilacla destekle tehlikeyle. Bazen doğalına da birakmak gerekiyor. Tabiki insan cocugu icin elinden geleni yapmak istiyor ama bazen bazı şeylere etki etmemelıyiz diye dusunuyorum.

Evet haklisin ,dr düsük ihtimalide yok diyor,progestan hapi aliyorum günde 2 kez onu birakmami söyledi,ama yinede sef dr la görüsmeden birakma dedi,şu an dediginiz gibi dua ve sabrla hayirlisini dileyerek beklicem,persembe türkiyeye geliyorum ,hayirlisi ne ise o olsun.dünki ultrason resmimi paylasmak istiyorum,kesenin düzgünlügü ,ölcümler hersey olumlu

Eklentiler

• Screenshot_20221024-160215_Gallery.jpg
    49 KB · Görüntüleme: 43
Merhabalar az önce ciktim kontrolden, kalp atisini gördük fakat duyamadik doktorun cihazi duyulmayandanmis, simdilik sorun yok dedi 6+6 haftalik ölçtü bebegimi. 7+4 haftaligim aslinda sata göre sorun olmaz inşallah
Cok sevindim ,ins saglikli bir sekilde kucaginiza alirsiniz,pozitif düsün hersey iyi olur ins

Benimde 4 gündür mide bulantılarım başladı özellikle sabahları istifra ediyorum. Aç veya tok farketmez. Midemde ne varsa çıkarıyorum. Gün içerisinde yine oluyor. Kokulara hassasiyetin arttı. Ve çok üzgünüm ki vajinal mantar idarar yolu enfeksiyonu hemoroid hepsi birarada baş gösterdi. Yani hiç iyi değilim. Çarşamba gününe randevu bulabildim. Lütfen bana dua edin.

merhaba
tüp bebek ile hamile kaldım. 2 eylülde adet olmuştum 22 eylülde transfer oldu. kese geç göründü kalbi henüz duymadık. doktorum hem normal gebeliklerde hem tüp bebekte böyle durumlar yaşanabilir dedi ve hiç endişe etmedik. geçen hafta kese için gittiğimizde 6 haftalık hesaplandı ve iki hafta sonra kalp için gelebilirsiniz dedi yani ben kalp için gittiğimde bebiş 8 haftalık olacak. ayrıntılı anlatmamın sebebi 6 haftalıkken kalbi duyan da var benim gibi duymayanlar da. bence biraz zamana bırakabilirsiniz

Türkiye’ye gidiyorsan korkma Allah’ın izniyle cihazlar çok daha gelişkin be ileridirler seni çok iyi anlıyorım burada işler tuaf gidiyor Türkiye iyi düşünmüşsün bende olsam aynısını yapardım

Sizin ultrasonla uyumlu mu çıktı peki? Yani geriden geliyor gibi gözüküyor böyle olunca
4 gün geriden geliyordu ama daha fazla olsa da endişe etmezdim çünkü 14. Gün yumurtlamaya göre hesaplıyorlar kürtajda bu yumurtlama kaydıkça döllenme ve bebekte haftasına göre geriden gelecekti önemli olan kese ve bebek gelişimi

Inanin icim hic rahat degil,madem ortada bir tuhaflik var neden kan alinmiyor,verdacht windei ama dottersack ve embriyo nasil oluyor?icimdeki sesi dinlicem,hersey rabbimden herseye hazirliyorum kendimi ama,asla 10 hafta beklemeden bir karara baglamicam

Cok sagol güzel dualarin icin ins bende de öyle olurhesaplamalara göre 8.haftadayim,ama gec döllenmeyide hesapliyorlar 6+2 gösteriyor ultrason

Çok geçmiş olsun Allah şifalar versin bulantı için ilaç kullananlar vardı

Ben bir gebeligimi 7. Haftadan sonra duydum kalp atışı öncesinde hep kürtaj dediler kalp atışı oadogi için gitmedim doktora hastaneye netten okuduklarimda 9. Haftada bile duyan varmış o yüzden bekledim .. sonuç ne olursa olsun hakkınızda hayırlısı rabbim herkese sağlıklı bebisler nasip etsin dua edin

Ben 7.haftada gittim kalp atışı da duyamadım bebegide goremedim, sadece 2 kese var dedi. 15 gün sonra gel dedi dr, perşembe günü tekrar gidecem, bi sorun olsa dr söyler zaten

Kızlar kendimi mideden ibaret görüyorum bu aralar yemek yemesem açlıktan midem bulanıyo yemek yedikten sonra yemek yediğim için midem bulanıyo ve asla ama asla istifra edemiyorum
benimde birgün bulansa ertesi gün bulanmıyo sadece midede yanma ve huzursuzluk oluyo biraz dün kötüydüm mesela su bile içesim gelmedi bugün iyiyim doktorada sordum problem yok dedi tedbir amaçlı ilaç yazdı artarsa yemek yiyecek duruma gelirsem die sende doktorunla bi görüş istersen ilaç verir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…