2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
İlginç bi durum yani bebeğin haftasını bebeği görmeden söylemesi. Ama içini ferah tut bi arkadaşımın daha böyle gözükmedi 1 hafta sonra çağırdılar o zaman gözüktü hem de onun geç döllenme ihtimali de yoktu tüp bebekti. Ben gözükeceğine inanıyorum haftaya mutlaka haber ver

Merhaba kızlar bugün kontrole gittim. Dün bı arkadaşımız yazmıştı bebek beklenenden küçük diye benim de başıma şöyle geldi bilgilendirici olsun diye yazıyorum.Kanamali hasta olduğum için sürekli kontrole gidiyordum o yüzden bu kadar çok ultrasona girdim.
13 Ekim Perşembe gittiğimde 6+5 dediler( 6+4 sata göre)
17 Ekim pazartesi gittiğimde 7+0 dediler ( 7+1 sata göre)
19 Ekim Çarşamba başka bı doktora gittiğimde 7+0 dediler( 7+3 sata göre)
22 Ekim perşembe ilk iki gün gittiğim doktoruma gittim 7+5 dediler(7+6 sata göre)

Ben de ilk başta bı kafama taktım acaba bebeğim büyümüyor mu iki gün nasıl aynı ölçü çıkabilir diye ya da niye ilk ölçüme göre 2 gün geriye düştü bebeğim diye. Ama olabiliyormuş çok şükür her şey yolunda dedi doktorum bundan sonra da 10.haftamda gelmemi söylediler kan ilaçlarına başlayacakmışım o zaman. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun kızlar bol bol dua edelim Rabbim sağlıkla versin kucaklarimiza bebeklerimizi

Bazen düşündükçe ağlıyorum nasıl bı mucize bu diye 1.5 cm olmuş bebeğim. İlk öğrendiğim zaman beta artacak mı telaşı. Beta arttı keseyi görme telaşı. Keseyi gördük bebeği görme telaşı. Bebek görüldü kalp atışı telaşı. Kanama sıkıntıları yaşadım %50 ihtimal verildi ama çok şükür bebeğim benimle kaldı. Niyeyse sizinle paylaşmak istedim duygularımı

Teşekkür ederim ama aklımdan çıkaramıyorum çok stresliyim ve sanırım stresimi kontrol edemiyorum
Bak doktor demiş toparlar kendiye diye. Aradaki açığı kapatacaktır rahat ol sen. Dua et bir dahiline gelişimi iyi olacak dur düşün. Stres gebelikte istenmez.

Yaa içim nasıl rahatladı anlatamam yanlış anlamanı da istemem tabi ama insan böyle zamanlarda acaba başkasının da başına geliyor mudur o da benim gibi düşünüyor mudur diye soruyo kendine bi sıkıntı olmamasına çok çok sevindim
Dün ben de ilk yaptığım idrar testlerine baktım çizgi var mı yok mu acaba çatlatma iğnesinin etkisi mi beta yükselecek mi kese görünecek mi den buralara geldik elhamdülillah hayırlısıyla sağlıklıcakla ve kolaylıkla da bebeklerimizi kucaklarımıza aldığımız günler de gelir inşallah

bugün benim de birazcık sarı akıntım oldu hiç olmamıştı

Benimde aynı canım pembe degil ama açık kahve ipliksi geldi tek sefer carsamba kontrolüm var sorcam inşallah herşey normaldir
Ben doktora gittim ilk olduğunda. Tüm kanamalar düşük riskidir tabi ama içerde bi kanama alanı yok dedi progestan fitil verdi. Bilemiyorum gerisi kader kısmet artık hakkımızda hayırlısı

Estağfurullah canım benim niye yanlış anlayayim insan doktorundan en ufak bir olumsuz cümle duyduğunda kafasına çok takıyor. Hatta bunları sordum diye doktorum kızdı ne olacak 3 5 günden büyücek annesi stres yapma kendine dedi.

Bnm kasımda kontrol daha çok var valla
Çokmuş kuzum ya olsun ama büyümüş olur gittiğinde hareketlerinide görürsün ne güzel ben deli gibi hareket ettiğini görcem diye hazırlamıştım kendimi görmedik daha bu haftanın sonunda başlıcakmış hareketleri

Merhaba.Ben bu gün kontrole gitdim.Sat 6 eylül,ama ultrason 5+0 dedi.Keseyi gördüm çok şükür.2 hafta sonra bebek ve kalp atışı için gideceğim.Yaş 30.Beni de ekler misiniz?

Kuzum bak bebek çizgi koyduğum yere tutunmuş aslında ama o kadar küçük ki farkedilmiyo orda ki çıkıntı bebek

Eklentiler

• 0327AE4D-1EA8-4F0F-B99F-603B9013A5C4.jpeg
    42,7 KB · Görüntüleme: 80
Bendr öyle biliyorum arkadaşım bende öyle. Doktor dediki kesenin boyutu gayet iyi 6 haftalık bebek de 5+2 muhtemelen geç döllenme olduğu için gözükmüyor kalp atışı için gek 1 hafta sonra drdi ultrason kağıdında da GS ve GA yazıyor internetten baktım anlamına tamda doktorun drdiğu gibi ama bebek yoksa bebeği nasıl ölçüyor yolk kesisi bile oluşmamış dedi bana ya tek umudum kesenin şekli ve boyutu güzelmuş ağrım sızım vs kanamam yok bundan ümitlebiyorum
Olur haber veririm inşallah dediğin gibi olur bu durumda erken olduğunu söyleyenler bile var. Inşallah sağlıkla gelişir bebeklerimiz bizimle kalır..

Kuzum bak bebek çizgi koyduğum yere tutunmuş aslında ama o kadar küçük ki farkedilmiyo orda ki çıkıntı bebek
Gerçekten mi oluşmuş mu yani bebeğim benim? Sadece küçük diye mi yok diyorlar bana anlamadım ki bir doktor var diyor bir doktor yok diyor o kadar çok üzüldüm ki bugün.. ama 6.hafta daha erken oluşur sonradan diyorlar

Çok küçük kuzum var ama zaten 6. Haftada geç döllenmeyse normal bu görüntü hiç sıkma kendini sonraki kontrolüne kadar ayaklarını yukarıya kaldır uzan genel olarak bide kaşar peyniri ceviz süt ve yoğurt mutlaka ye ki çabuk gelişip kendini göstersin

5+2 keseye göre diyorlar,bende de sat 6+4,amma bu gün keseyi gördük,doktor 5+0 dedi

Valla bakalım kaç hafta olacak 9. Haftanın başı yani 8+1 de gideceğiz hayırlısı olsun sağlıklı olsun miniğim bana yeter şimdilik beklerim

Öylr yapıyorum inşallah dediğin gibi olur kuzum ya bol bol yemey3 çalışıyorum drdiklerinden dinleniyorumda zaten. peki bir şey soracağım sen nasıl fark ettin bunu?

5+2 keseye göre diyorlar,bende de sat 6+4,amma bu gün keseyi gördük,doktor 5+0 dedi
Bebeği gördün mü peki kuzum? Benim adete göre 6+0 kesem de aynı şekildr doktor dedi bebek için bir doktor 5+2 dedi o yüzden gözukmüyot dedi başka doktorda bebek yok daha dedi ben anlamadım bir şey sana bu konuda bir şey dediler mi peki? Ee bugün keseyi gördüysen bebek cok daha küçük o zaman nasıl oluyormuş o?

Bebeği göremedim,doktor da görmememiz normal dedi,her şey de yolundaymış.10-14 gün sonra gel bebeği de görürüz,kalp atışını da duyarız inşallah dedi

Bebeği göremedim,doktor da görmememiz normal dedi,her şey de yolundaymış.10-14 gün sonra gel bebeği de görürüz,kalp atışını da duyarız inşallah dedi
Herşey yolundaysa sorun yok. İnşAllah gittiğin xaman görür ve duyarsın. Sağlıkla büyür inşAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…