Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlar ya aşılama oldugum zamandna beri ne dinlenebildim nede saglıklı beslendim hatta başka zaman oldugundan daha fazla yorulfum iş yaptım ya

Y
Canım döngünn uzunmuş, günlerininde daha başında gibisin. bence o zaman anca gelişecektir yumoşların sağlıklı verimli yumoşların
inşallaah en çok doktor moralimi bozdu. Normalde famara kullanıyodum 3 4 aydır gelişmeyince iğneye geçtik şimdi yine gelişmedi diyince bende yinemi gelişmedi iğneye rağmen nasıl gelişmiyo diye üzülmeye başladım doktor hemen napalim bu ülkede bu kadar oluyo olmazda tüp bebek yapıcaz başka napcaz diyip başından saldı

Aa o nasıl doktormuş öyle. Bi de başka ülkede başka tedaviler mi varmış ki. Ben Türkiye'yi sağlık konusunda çok iyi diyebiliyorum. Yani ben doktor değilim ama döngün uzun olduğu için 10. Günde gelişmemesi normal diye düşündüm. Doktor moral vereceğine neden öyle demiş anlayamadım. Bi arkadaş daha vardı burda. Gonal-F ile yumoşları doktorun düşük dozu sebebiyle gelişemiyordu sonra kendi doktoruna gitti, yumoşu bi güzel gelişti aşılama da oldu. Doktorunun senin yumoşunun gelişeceği şekilde ilacın dozunu ayarlaması gerek diye düşünüyorum. Bilemedim kuzum. Ama moralini bozma gelişecekler inşallah

Canım inş sil baştan başlarsın ve Allahım sana öyle bir güzellik verir ki tüm acılarını üzüntülerini unutturacak ölçüde mutlu olursun hepimiz birbirimize destek için ve fikir alışverişi için burdayız. Sen de hoşgeldin

Canım Allah cennetinde kavuştursun üç evlat kolay değil. Rabbim çektiğin acılardan sonra güzelliklerle,hayırla mükafatlandırsın seni

6 gün kullandım 7.gün kontrole gittim gelişmemiş 3 gün daha 100 dozda kullanıcam yarın da kullanıp ertesi gün muayeneye gidicem işte inşallah iyi sonuç alırız
Canım bende 7 gün gonal f i 75 le başladım devlet hastanesine gittim ilk aşılamam özelde para yatırmayayım devlette deneyeyim dedim. Ve ben geçen iki ay özele gittim gonal f e benim yumurtalarım çok geç cevap veriyor diye hep dozumu yükseltti ama kendiliğinden olsun istedik çatlatma iğnesi vurdum kendiliğinden olmayınca aşılama deneyelim dedik. Ve devlette gittiğim doktora düşük doza benim yumurtalıklarım geç cevap verir daha önce kullandım bu iğneyi dememe rağmen biz vücudunun nasıl tepki vereceğini bilemeyiz diyip 75 le başlattı. 7.gün kontrole gittim bana pat diye yumurtaların gelişmemiş aşılaman bile iptal olabilir dedi. Bende o gün çok korktum sonra kaç para olursa olsun özeldeki doktoruma devam edeceğim diyip aynı gün kendi doktorumu aradım. Ertesi gün kontrole gittim bana evet gelişmemiş yumurtaların ama bir tane 12.5 mm olan var onu büyütebiliriz dedi sonra gonal f i kendi doktorum kontrolünde 125 vurmaya başladım. 2 günde bir kontrole çağırdı beni. Daha sonra 150 ye çıkardı dozumu en son cuma günü gittim 16.5 mm falandı düşün bide yüksek doz vurmama rağmen. İki gündür de 180 vurdum dün gece çatlatma iğnemi vurdum yarın aşılamam var. Anlayacağın iyi bir kontrol altında yumurtalar büyüyor gonal f aslında etki ediyor.
Böyle laf yapan çözüm aramayan doktorlara uyuz oluyorum.
Edacım burdaki bahsettiğin arkadaş muhtemelen benim ama aşılamam yarın

Kız evet sensin hatta inan senin adın aklıma geldi ama sonra içimden dedim ki o arkadaş aşılamayı olmuştu, sen daha olmadın diye sen değilsin sandım aşılaman da çok güzel geçsin inşallah

Kızlar ben çok hastayım
1 haftadır boğazım ağrıyor, artık 2 gündür dayanilmaz oldu. Şimdiye kadar parolla hafiflettim hep.
İlaçta kullanamıyorum hafifledi mi diye.
Test günüme çok var.
Hamilelik belli olana kadar kullanılan ilaçların zararı olmaz diye duymuştum.
Hastaneye gidip bir serum taktirsam bir zararo olur mu acaba ??

Canım naptın gittin mi doktora ?

Evet canımm olur parola idare et hatta kendini zorla onu da alma bol bol c vitamini destek al

Kızlar bir sorum olucak. Aşılama yaptırırken idrara sıkışık olmak gerekiyormuş. Sizdede öyle mi oldu ? Yarım saatim kaldı aşıırıı heyecanlıyım

Kızlar benim aşılamam tutmadı. Negatif cıktı yine. Testi yaparkende biraz acık renkte kan geldi. Bugün 12. Günüm adetim başlıyor. Niye erken oldu anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…