Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Kızlar ben çok hastayım
1 haftadır boğazım ağrıyor, artık 2 gündür dayanilmaz oldu. Şimdiye kadar parolla hafiflettim hep.
İlaçta kullanamıyorum hafifledi mi diye.
Test günüme çok var.
Hamilelik belli olana kadar kullanılan ilaçların zararı olmaz diye duymuştum.
Hastaneye gidip bir serum taktirsam bir zararo olur mu acaba ??
Canım gebelik şüphem var deyip git bence. Aile hekimine de gidebilirsin.

Canım naptın gittin mi doktora ?
Kuzum gittim. 4. Aşılamamı cumartesi oldum. Neden bilmiyorum ama sperm değerimiz her defasında düşüyor. Biraz moralim bozuldu. Hakkımda hayırlısı olsun. Değişik duygular içindeyim kuzum. Sen naptın? İstirahatin iyi geçiyor mu? Önümüzdeki aya var mı planın? Bekleyecek misin daha?
Kızlar benim aşılamam 28 eylülde olmuştu. Sabah test yaptım hiçbir işaret yok 🥺 erken mi ki,ümidimi keseyim mi ya da..
Canım 11. Günündesin. Varsa da negatif çıkabilir. Yarın 12. Gün. Yarın tekrarla kuzum. 12. Gün pozitife dönebiliyor.
Kızlar bir sorum olucak. Aşılama yaptırırken idrara sıkışık olmak gerekiyormuş. Sizdede öyle mi oldu ? Yarım saatim kaldı aşıırıı heyecanlıyım 😂😅
Kuzum tüp bebekte sıkışık gitmek gerekiyor diye biliyorum. Aşılamada gerek yok diye biliyorum 😍😍 ay çok heyacanlı. Nasıl geçti?
Kızlar benim aşılamam tutmadı. Negatif cıktı yine. Testi yaparkende biraz acık renkte kan geldi. Bugün 12. Günüm adetim başlıyor. Niye erken oldu anlamadım
Eki Görüntüle 3314485
Ters çevirdim, düz çevirdim, eğdim diktim baktım ama ben de göremedim kuzum. Nasip diyelim. Sonraki aylarda demek ki nasibin. Erken gelmesini bilemedim demek ki olabiliyor kuzum.

Kuzum gittim. 4. Aşılamamı cumartesi oldum. Neden bilmiyorum ama sperm değerimiz her defasında düşüyor. Biraz moralim bozuldu. Hakkımda hayırlısı olsun. Değişik duygular içindeyim kuzum. Sen naptın? İstirahatin iyi geçiyor mu? Önümüzdeki aya var mı planın? Bekleyecek misin daha?

Canım 11. Günündesin. Varsa da negatif çıkabilir. Yarın 12. Gün. Yarın tekrarla kuzum. 12. Gün pozitife dönebiliyor.

Kuzum tüp bebekte sıkışık gitmek gerekiyor diye biliyorum. Aşılamada gerek yok diye biliyorum 😍😍 ay çok heyacanlı. Nasıl geçti?

Ters çevirdim, düz çevirdim, eğdim diktim baktım ama ben de göremedim kuzum. Nasip diyelim. Sonraki aylarda demek ki nasibin. Erken gelmesini bilemedim demek ki olabiliyor kuzum.
Kullanılan ilaçlardandir benimde adetim bir gün geldi ikinci gün yok sonra ki ay düzene girdi.Doktara sordum ilaçlardan dedi

Kızlar benim aşılamam tutmadı. Negatif cıktı yine. Testi yaparkende biraz acık renkte kan geldi. Bugün 12. Günüm adetim başlıyor. Niye erken oldu anlamadım
Eki Görüntüle 3314485
Canım benim öncelikle canın sağolsun sonuçta emek verdin denedin hem sürecin hem de sonucun ne kadar zor olduğunu ve üzdüğünü biliyorum ama inan hiçbirşey senden değerli değil kendimizi önmsemeden onca hormon yüklenip bir evlat sahibi olmak istiyoruz bence bu kutsal birşey 🙏 regl hemen başladı mı yoksa belirtileri mi var? Geçen ay denediğimde belirtiler bende de erken başlamıştı hatta bu kadar erken olamaz heralde bu hamilelik demiştim önce bir iki gün çok az pembelik gördüm peçetede sadece sonra da regl olmuştum sanırım 14 ya da 15. Gündü ama ben progestan almıştım o da geciktiriyor diyorlar.

Hemen tecrübemi anlatıyorum. İdrara sıkışık olmamı istedi aşılamamı o şekilde yaptı. Ben kendimi bi tık heyecanlı ve korktuğum için kastım ama kasılmama rağmen hiçbirşey hissetmedim. Normal vajinal muayene gibiydi. Sadece idrara da sıkışık olduğum için bide hem karından ultrasondan bakılırken aşılamayı yaptığı için karnıma baskı uygularken ağrım oldu. Ama 1 yumurtam çatlamış. Diğerleri içinde ilişki önerdi tekrar olurda geç çatlar vs diye. İşlem güzel geçti 20 dakika yatırdı. İnşallah tutunur bebeğim çipli yaptırdığım içinde bi tık umudum yüksek allahım herkese güzel haberler almayo nasip etsin inşallah🤲🏻

Eki Görüntüle 3314485
Hakkında hayırlısı olsun canım olmayan herşeyde vardır bir hayır umarım en kısa sürede mutlu haberini alırız

Canım inş sil baştan başlarsın ve Allahım sana öyle bir güzellik verir ki tüm acılarını üzüntülerini unutturacak ölçüde mutlu olursun 🙏 hepimiz birbirimize destek için ve fikir alışverişi için burdayız. Sen de hoşgeldin 🤍
Hoşbuldum güzel dileklerin için çok teşekkür ederim ☺️ ❤️

Hemen tecrübemi anlatıyorum. İdrara sıkışık olmamı istedi aşılamamı o şekilde yaptı. Ben kendimi bi tık heyecanlı ve korktuğum için kastım ama kasılmama rağmen hiçbirşey hissetmedim. Normal vajinal muayene gibiydi. Sadece idrara da sıkışık olduğum için bide hem karından ultrasondan bakılırken aşılamayı yaptığı için karnıma baskı uygularken ağrım oldu. Ama 1 yumurtam çatlamış. Diğerleri içinde ilişki önerdi tekrar olurda geç çatlar vs diye. İşlem güzel geçti 20 dakika yatırdı. İnşallah tutunur bebeğim çipli yaptırdığım içinde bi tık umudum yüksek allahım herkese güzel haberler almayo nasip etsin inşallah🤲🏻
Çok güzel canım, idrara sıkışık olmayı da ilk defa duydum. Hep diyorum her tecrübe bizim için çok çok kıymetli. Birbirimizden sürekli yeni şeyler öğreniyoruz ve bu paylaşımlar beni çok mutlu ediyor 🥰♥️ aşılama tecrüben de çok güzel olmuş, artık geriye bebişinin karnına yerleşmesi kalmış. Sağlıkla yerleşsin inşallah. İlk gün biraz ağrın olabilir. İğne yapıyor o ağrıyı kuzum ..

bir de ben çipli aşılamayı kendim için araştırmaya başladım. Çipli aşılama için sperm hazırlayan bir labaratuvar da buldum. Peki size sormak istediğim şey şu;
Benim aşılamamda. Sperm yıkanıyor ve hızlandırılıyor
Çipli aşılamada da hızlandırma işlemi yapılıyor mu güzel arkadaşlarım bilenler beni aydınlatabilir mi T TOMURCUK_27

Çok güzel canım, idrara sıkışık olmayı da ilk defa duydum. Hep diyorum her tecrübe bizim için çok çok kıymetli. Birbirimizden sürekli yeni şeyler öğreniyoruz ve bu paylaşımlar beni çok mutlu ediyor 🥰♥️ aşılama tecrüben de çok güzel olmuş, artık geriye bebişinin karnına yerleşmesi kalmış. Sağlıkla yerleşsin inşallah. İlk gün biraz ağrın olabilir. İğne yapıyor o ağrıyı kuzum ..

bir de ben çipli aşılamayı kendim için araştırmaya başladım. Çipli aşılama için sperm hazırlayan bir labaratuvar da buldum. Peki size sormak istediğim şey şu;
Çipli aşılamada da hızlandırma işlemi yapılıyor mu güzel arkadaşlarım bilenler beni aydınlatabilir mi T TOMURCUK_27
İlk aşılamam benimde idrara sıkışık yapılmıştı. Çipli aşılama hakkında bir bilgim yok. Bilenlerin yazmasını bende dört gözle bekliyorum 🤩

Canım ilk sayfada tablo var. İstersen oraya bak. Hem ilaçlar yazıyor hem kaç yumurta büyümüş onlar yazıyor 😍🙏
Doktorum bana ilaç olarak Meriofert (Merional) yazmıştı o ilacı bulamadık. Pergoveris bulabildik doktorum onu kullanalım dedi. Listeye şimdi baktım da benden başka onu kullanacak yok sanırım

İnşallah canım. Progestan verdi her gece yatmadan önce kullanmam için. Evet geri sayım başladı benim içinde bekleyen herkes içinde hayırlısı olsun inşallah. 🤲 Çipli aşılamaya gelirsek normal aşılamadan farkı zaten iki kat işlem yapılması. Normal aşılamada spermler yıkanıp hızlandırılıyor ve öylece enjekte ediliyor. Çipli de ise önce hızlıları ayrıştırılıyor daha sonra tekrar o hızlı olanların içerisinden de en sağlıklı dna sı en iyi ve en hızlı spermler ayrıştırılıyor böylece en iyileri seçilmiş olup onlar enjekte ediliyor. Bu yüzden tutma ihtimali normal aşılamaya oranla yüksek diyorlar ve dna sı en iyi olanlar seçildiği için eğer olurda tutarsa düşük riski vs de daha düşük oranla oluyormuş

kızlar ben iğneye başladım bugün ikinci gonalimi yaptım benim de çipli aşılama olacak. cuma ilk kontrolümü yapacak o zaman yumurtla büyüklüklerini tabloya eklicem inş. Geçen seferkinde çok şiştim ve çatlatmadan sonra da depresiftim doktor size birşey tavsiye etti mi bu şişkinlik için ya da sizin önerileriniz var mı ☺️

Eki Görüntüle 3314485
Çok mu akintin oldu? Belki yerleşme kanamasıdir? 14.gun bile negatif görüp kanda pozitif gören varmış.eger çok kanaman olmadıysa umutsuzluğa düşme..

Kızlar selam iğnenin 11 günü aşılama 10 gün hiç hayalet çizgi bile yok yani zaten adet olucam bugun yarın adet sancısı var ne kadar kötü bişey olsa zaten çizgi çıkar belki görürüm diye çabalıyorum çizgiyi Allahım tez zamanda hepimizin yüreğine ferahlık versin evlatlarımıza kavuştursun
IMG_4116.jpeg

Kızlar merhaba. Bugün kan testi verdim malasef negatf sonuclandı.
Bidahakı aya tüp bebek icin konseye gircem insallah bakalm. Sizlerde durum nedir. Aşılama yaptıranlar
Hakkında hayırlısı olsun kuzum. Ben de sonraki aya çipli aşılama deneyip, sonra tüp bebeğe yöneleceğim sanırım kuzum. Yorulduk gerçekten.
Kızlar selam iğnenin 11 günü aşılama 10 gün hiç hayalet çizgi bile yok yani zaten adet olucam bugun yarın adet sancısı var ne kadar kötü bişey olsa zaten çizgi çıkar belki görürüm diye çabalıyorum çizgiyi Allahım tez zamanda hepimizin yüreğine ferahlık versin evlatlarımıza kavuştursun Eki Görüntüle 3314994
Erken kuzum olsa bile çıkmayabilir

X