Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Ayyy yok canım sağol teşekkür ederim düsüncen icin ama ben sonra ki ay seni yanımda görmek istemiyorum.😄 Bebişinle görmek istiyorum ❤️inşallah.
Ben de seni bebişinle görmek istiyorum bu ay hemen. Allah'ım lütfen mucizemiz gerçek olsun 🙏🍀 biz de inanamayalım, şaşıralım, sevinçten zıplayalım (ağlayalım demeye gönlüm el vermedi) amin amin 🙏🙏

Kuzum aşılama gününü saymıyoruz. 24 saat geçince Ertesi günden itibaren döllenmenin birinci günü oluyor ama kan testi vereceksen pazartesi de çıkacaktır inşallah 🙏🙏 zaten idrara geç düşüyor. Rabbim muradına erdirsin inşallah kuzum 🍀🐣
Ben bugün erken gebelik testi olandan yaptım negatif cıktı aslında idrara geçmi düşer abla eğrr varsada. Ben bu sefrkide tutmadı die düşünüyorum açıkcası. Ama takdiri İlahi Allhdan hepsi

Biz laboratuvarda yıkatıp doktora götürüyoruz. Acaba laboratuvar çipliyi hazırlayabilir mu. Sonraki ay sorarım olmazsa. Hiç bilmiyorum ben çipli nasıl oluyor.
Devletteki yaptırıyorsunuz çiğliyi hem yıkıyorlar hemde spermleri en iyi duruma getiriyorlar fazlasıyla çok iyi keşke çipli yaptırsaydın

Canım yumurta takibin yapıldı mı? Doktora gittin mi? Kaç mm olmuş, kaç yumurta olmuş belli oldu mu 🙏🍀
Gittim bugün 12 milim olmuş sağ taraf sol taraftakiler çok küçükmüş :KK43: 3 gün daha gonal f kullan dedi ama nolcak bilmiyorum ya iğneye rağmen gelişmiyo yumurta çok moralim bozuldu:KK43:

Aslında 3 yumurta çok iyi kuzum. 16.5 olan yarın 17-18 olur... 18 mm zaten ideal boyut. Bence uygun boyuta gelecektir kuzum. Diğer ikisi ufak boyutta mı peki?

r
Yetişen var dedi ama diğer ikisinin ölçümünü söylemedi. 12.30 da çatlatma iğnesini vuracağım ay hadi inşallah çok heyecanlıyım bende çipli yaptıracağım umudum bi tık daha yüksek🤲🏻
Gittim bugün 12 milim olmuş sağ taraf sol taraftakiler çok küçükmüş :KK43: 3 gün daha gonal f kullan dedi ama nolcak bilmiyorum ya iğneye rağmen gelişmiyo yumurta çok moralim bozuldu:KK43:
Kaç gün oldu canım? Dozunu yükselttimi ? Moralini bozma bende 14 gündür kullanıyorum ve yüksek doz daha anca 18 olmuştur yani benimkilerde çok geç büyüyor

Ben bugün erken gebelik testi olandan yaptım negatif cıktı aslında idrara geçmi düşer abla eğrr varsada. Ben bu sefrkide tutmadı die düşünüyorum açıkcası. Ama takdiri İlahi Allhdan hepsi
Bugün 9. Günündesin canım. Bence erken.
Genelde 11. Gün test negatife dönüp 12. Gün pozitife dönüyor. Tabi bu benim tecrübem. Kural değil. Kişiye göre değişir kuzum. Burada genelde okuduğum 12. Gün varsa çıkıyor. Öncesinde negatif çıkma ihtimali yüksek oluyor. Bence ümit var. Erken gebelik testinde de çıkması için idrara HCG düşmesi lazım. Erken gibi geldi bana canım. İnşallah bebeğin seninledir 🙏🍀

Ben de seni bebişinle görmek istiyorum bu ay hemen. Allah'ım lütfen mucizemiz gerçek olsun 🙏🍀 biz de inanamayalım, şaşıralım, sevinçten zıplayalım (ağlayalım demeye gönlüm el vermedi) amin amin 🙏🙏
Canım aşılama olurken ultrasonla yumurtalıklarını kontrol ettimi tekrar çatlayıp çatlamadığını anlamak için herhangi birşey yapılıyormu? Benim dün bugün estradiol baktı yumurtaların dolu iyi bi sıkıntı yok dedi birde.

Devletteki yaptırıyorsunuz çiğliyi hem yıkıyorlar hemde spermleri en iyi duruma getiriyorlar fazlasıyla çok iyi keşke çipli yaptırsaydın
Özelde kuzum. Doktorum hiç çipli demedi. Belki kendi öyle yapamıyordur bilemedim vala. Veya laboratuvar yapamıyordur canım.

Kaçıncı günündesin canım? Adetin ilk gününü 1. Gün sayarsan. Bugün kaçıncı günündesin? Ve adet döngün ne kadar sürüyor?

Yetişen var dedi ama diğer ikisinin ölçümünü söylemedi. 12.30 da çatlatma iğnesini vuracağım ay hadi inşallah çok heyecanlıyım bende çipli yaptıracağım umudum bi tık daha yüksek🤲🏻

Kaç gün oldu canım? Dozunu yükselttimi ? Moralini bozma bende 14 gündür kullanıyorum ve yüksek doz daha anca 18 olmuştur yani benimkilerde çok geç büyüyor
Bu çip işini merak ettim baya ya. Acaba laboratuvara desem yapar mı. Doktorum enjekte ediyor sadece. Sanırım iş laboratuvarda bitiyor.

Canım aşılama olurken ultrasonla yumurtalıklarını kontrol ettimi tekrar çatlayıp çatlamadığını anlamak için herhangi birşey yapılıyormu? Benim dün bugün estradiol baktı yumurtaların dolu iyi bi sıkıntı yok dedi birde.
Yok canım hiç bakmadı bugüne kadar. Aşılama günü zaten sperm hazır şekilde gittiğimiz için yumurta çatlasa da çatlamasa da enjekte edeceği için bakmıyor sanırım. Genelde de bakmıyorlar diye duydum. Daha önce yumurta takibi yapmıştı bana, orda çatladığını görmüştük. Belki onu baz alıyordur.

Yok canım hiç bakmadı bugüne kadar. Aşılama günü zaten sperm hazır şekilde gittiğimiz için yumurta çatlasa da çatlamasa da enjekte edeceği için bakmıyor sanırım. Genelde de bakmıyorlar diye duydum. Daha önce yumurta takibi yapmıştı bana, orda çatladığını görmüştük. Belki onu baz alıyordur.
İnşallah tutunur gönlüne göre versin allahım isteyen herkese nasip etsin senin içinde çok heyecanlıyım gün saymak çok değişik canım 🥹 yapmamam gerektiğini biliyorum ama ister istemez çok pimpirikliyim çok tedirgin heyecanlıyım bu konuda doktoruma bu yüzden herşeyi en incesine kadar soruyorum öğrenmek istiyorum herşeyi gösteriyor anlatıyor hayırlısı bakalım ne olucak 🥹

İnşallah tutunur gönlüne göre versin allahım isteyen herkese nasip etsin senin içinde çok heyecanlıyım gün saymak çok değişik canım 🥹 yapmamam gerektiğini biliyorum ama ister istemez çok pimpirikliyim çok tedirgin heyecanlıyım bu konuda doktoruma bu yüzden herşeyi en incesine kadar soruyorum öğrenmek istiyorum herşeyi gösteriyor anlatıyor hayırlısı bakalım ne olucak 🥹
O kadar haklısın ki bu heyecanınla, kaygınla, merakınla 😍🥰 inşallah ilk aşılamanda tutar kuzum. Maşallah yumurta sayın da çok güzel. Rabbim nasip etsin kucağını doldursun inşallah canım 🙏🍀 doktorunla enerjinin tutması da çok önemli. Ne güzel tüm sorularını cevaplandırıyorsa, şanslısın 🙏🐣 çok az kaldı 🙏 pazartesi bebişin karnına kelebek misali konacak İnşallah. Benimki de içimdedir umarım. Bu akşam yine değerlendirdik. Normalde doktorlar ertesi gün değerlendirin diyor ama ben akşamları da değerlendiriyorum. Yumurtanın ömrü ortalama 24 saat kaçırmak istemiyorum.

🤰💜ANNE ADAYI💜🤰AŞILAMA TARİHİ İLAÇ
YUMURTA SAYISI
DURUM
@iftade1 EylülGonal-f
2​
🧿 🤰
3. Aşılama​
@festina lente4 EylülGonal-f
4​
🍀
1. Aşılama​
@minadilda4 EylülGonal-F
2​
🍀
1. Aşılama​
@turuncummm7 EylülLetu
2​
🍀
1. Aşılama​
@bebis67678 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@GulcanKarakayaTurker NZ9 EylülFostimon
Klomen
3​
🍀
1. Aşılama​
@Mihra959 EylülGonal-F
3​
🍀
1. Aşılama​
@sumeyye 130611 EylülKlomen
2​
🍀
2. Aşılama​
@Mimeily12 EylülFemara
1​
🍀
1. Aşılama​
@-nelly14 EylülGonal-f
2​
🍀
1. Aşılama​
@esray3515 EylülGonal-F
1​
🍀
1. Aşılama​
@Milkamzzgr15 EylülGonal-F
1​
🍀
2.​
Aşılama​
T TOMURCUK_27 21 EylülGonal-F
3​
🧿🤰
1. Aşılama​
@mucizeolsunnnn22 EylülGonal-F
4​
🍀
1. Aşılama Çipli​
@balkalp25 EylülGonal-F
1​
💜
1. Aşılama​
merryliya merryliya 27 EylülGonal-F
4​
💜
2. Aşılama​
@hayaldunyasi9228 EylülGonal-F
4​
💜
1. Aşılama​
@kuppkuppkupp28 Eylül
Gonal-F​
1​
💜
1. Aşılama​
K karkedkah 28 EylülGonal-F
2​
💜
2. Aşılama​
@keug0329 EylülKlomen
1​
💜
1. Aşılama​
@Hayvanseverbiri29 EylülGonal-F
1​
💜
1. Aşılama​
@Safransari
2 Ekim​
Letu
1​
💜
1. Aşılama​
@Kbude6 EkimGonal-F
2​
💜
2. Aşılama​
edahandro edahandro
7 Ekim​
Klomen​
2​
💜
4. Aşılama​
@damlasu149 EkimLetu
Fostimon
1​
💜
1. Aşılama​
@Gzzdtk9 EkimFemara
2​
💜
1. Aşılama​
B Babyboy05 9 EkimGonal-F
3​
💜
1. Aşılama
Çipli​
@ELIF7007
💜
💜
💜
💜
1 12sevgi12 💜Gonal-F💜
💜
1. Aşılama​
@Melyy1026Femara
💜
1. Aşılama​

Merhaba Güzel Anne Adayları 🤰🧿
Gelin Eylül ve Ekim ayında aşılama sürecimizi birlikte takip edip birbirinize destek olalım. Adımı etiketleyip, bana aşılama gününüzü, yumurta gelişimi için kullandığınız ilacı, yumurta sayınızı iletirseniz adınızı tablomuza eklerim. Umarım bu ay aylardır hasretini çektiğimiz yavrularımıza kavuştuğumuz bir ay olur 🙏

merryliya merryliya @festina lente @Mimeily @mucver veya mucver @sumeyye 1306 @reyhan boga @NGZNA @turuncummm @bebis6767 @berfin0518 @-nelly @kardrbc @fresa @esray35
Benide eklermisimix

O kadar haklısın ki bu heyecanınla, kaygınla, merakınla 😍🥰 inşallah ilk aşılamanda tutar kuzum. Maşallah yumurta sayın da çok güzel. Rabbim nasip etsin kucağını doldursun inşallah canım 🙏🍀 doktorunla enerjinin tutması da çok önemli. Ne güzel tüm sorularını cevaplandırıyorsa, şanslısın 🙏🐣 çok az kaldı 🙏 pazartesi bebişin karnına kelebek misali konacak İnşallah. Benimki de içimdedir umarım. Bu akşam yine değerlendirdik. Normalde doktorlar ertesi gün değerlendirin diyor ama ben akşamları da değerlendiriyorum. Yumurtanın ömrü ortalama 24 saat kaçırmak istemiyorum.
Hadi inşallah😍

X