Gebeliğe Hazırlık 2023 Eylül-Ekim Ayı Aşılama Sürecimizi Birlikte Takip Edelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Kaçıncı aşılamanızı olacaksınız?

• 1

OY: 86 76,8%
  • 2

OY: 18 16,1%
  • 3

OY: 7 6,3%
  • 4

OY: 1 0,9%
  • 5

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    112
Ayda sadece 1 yumurta olgunlaşıp çatlamıyor mu? Çok nadir olarak çift yumurta ikizi olan iki tane. Arkadan gelenler nasıl çatlayacak anlamadım
Canım biz yumurta geliştirici kullanıyoruz. Normal adet döngüsünde bir yumurta olması beklenir. Ama biz yumurta geliştirici kullandığımız için birden fazla yumurtmızın olma ihtimali var. Tablomuza bakarsan 4 yumurtaya kadar yumurtası olan arkadaşlar var canım mesela benim önceki aylarda üç yumurtam oldu, geçen ay bir adet oldu, bu ay iki görünüyor.

H hayaldunyasi92 hatta bak bu örneğim de oldu bu ay..

Ayda sadece 1 yumurta olgunlaşıp çatlamıyor mu? Çok nadir olarak çift yumurta ikizi olan iki tane. Arkadan gelenler nasıl çatlayacak anlamadım
Bir örnek vermek gerekirse;
3 yumurta oldu diyelim
9mm, 14 mm, 19 mm olsun boyutları.

Çatlatma iğnesini yaptığında muhtemelen 19 mm olan yeterli büyüklükte olduğu için çatlayacaktır ama diğer ikisi yeterli büyüklükte olmayacak. Doktorlar o zaman şöyle diyor; arkadan gelen yumurtalar da çatlayabilir (garanti değil, olabilir diye ifade ediyorlar) o sebeple değerlendirmeye devam edin, arkadan gelen yumurtayı yakalayabilirsiniz diyorlar canım.

Canımmm sönen yumurtalar çatlamayanlar. Küçük olanlar ben ilk kontrole gittiğimde ultrasondam sonra doktorla görüsünce dedim ki o görünenler ne pcos değil mi doktorumda dedi ki bunlar gelişimini tamamlamayan büyümeyen yumurtalar dedi. Büyük olan çatlayınca diğerleri kücük olunca sönmeye başlıyor dedi. Sonra adetle kayboluyor yeni yumurtalar gelişiyor dedi.

Mesela 3 yumurtamız var diyelim 19 üstü olsun 2 si 1 ide 15 olsun çatlatma iğnesi yapacağımız ana kadar o 15 olanda büyümeye devam ediyor. Mesela catlatma iğnesi yapınca 2 si catlıyor kalan 15 lik olanın arkadan çatlama ihtimali yüksek. Ama daha minik olan yumurtalar büyümüyor sönüyor

Evet sönen yumurta cabum. Yani çatlayıp çatlamadığını bilemeyiz ama sonradan oluşan yumurta var demek oluyor. Dediğin gibi çatlamama ihtimali de var. Ama çatlama ihtimaline karşı zaten değerlendirin diyorlar.. illa her yumurta çatlaycak diye birşey de yok evet kuzum

Aynı şeyi konuşuyoruz kuzum

Benimde hassas konumdu o sönen yumurtalar o yüzden doktorumla uzun uzun bunu konuşmuştuk sönenler kücük kalıpta catlamayanlar. Çatlayanlar zaten sönmüyor öyle dedi bana ayy neler var neler herşeyi öğreniyoruz böyle. Aşılama uzmanı olacaz bu gidişle

Evet bakalım ne dicek yarın nasıl bir yol izleriz hiç bilmiyorum üzüntüyle karışık duygular içindeyim ağlamak istiyorum ağlayamıyorumda boğazıma bi düğüm oturdu sanki ama biliyorum ki bundada vardır bi hayır Buda bizim sınavımızmış dediğin gibi belki bu daha iyi olacak inşallah öyle olur dualarım buradaki bütün arkadaşlarıma rabbim tez vakitte bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin hepimize aminnnnn

Ben çatlayan yumurtamı görmüştüm. Ucu patlamış balona benziyordu ve gün geçtikçe küçüldü. Kız walla çok bilmek de iyi değil gerçekten. Bilgiler de karışıyor . Mesela bana göre, benim tecrübeme göre çatlayan yumurta da küçülüyor çünkü ben kendimde gördüm. Doktorum gösterdi. Yoksa o yumurta nereye gidecek?

İşin özü burda sadece tecrübe paylaşımı yapıyoruz. En doğru yönlendirmeyi doktorlarınız yapacaktır arkadaşlar genel bi duyuru gibi de olsun.

Bak şimdi benimde kafam karıştı. Kadın ekrandan actı yumurtaları bi güzel anlattı bana 3 tane sönen yumurta vardı. ayy cidden bazıları hani sonucunu atıyorda. Yüksek cıkıyor sizce hamile miyim diye soruyolar ya onlar gibi olmak isterdim.

Umutsuzluğa kapılmak yok. Üzüntü elbette ki olacak. Ama sonra hemen kendimize gelicez. Bizim sınavımız bu sabredip evladımızı kucağımıza alacağımız günü hasretle bekliycez. Rabbim cok aratmadan nasip eder inşallah hepimize.

İnşallah kuzum sabırlı olmak gerekli haklısın inşallah en kısa zamanda alırız bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza rabbim kimseye aratmasın

O kadar çok özeniyorum kiii hem de nasıl hem de nasıl. Hele silik çizgi çıkınca masumca soran arkadaşlarımız ne kadar özeniyorum anlatamam. Keşke bilmeseydik biz de. Kız ben 33 yaşına kadar jinekoloğa bile gitmemiştim. Çocuğa niyet edince gittim, gidince de çıkamadım.

Valla öğrenmediğim şey kalmadı. O kadar uğraş çaba veriyoruz. Cidden cok isterdim silik çizgiyi atıp size var mı demeyi aşırı özeniyorum kolay hamile kalmak nasıl duygu acaba

Canım nasıl geçti doktor kontrolün

Kızlar birde ben ne sorucam ilk aşılamam daha hafif geçmişti teste kadar. Bu 2. Aşılamada daha şiddetli kasık ağrısı hissediyorum. Kalcama ve bacağın üst kısmına vuran ağrı hissediyorum. Ağzımda acı tat mide bulantısı oluyor. Ama ben progestan falan hicbirsey kullanmıyorum. Kist olmuş olabilir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…